» Blog » Cait Corrain [ILDS]
14-02-2024 22:29

Cait Corrain [ILDS]

W działach: I libri di Simone | Odsłony: 121

Drogi Czytelnicy/czki/Os. Czytelnicze.

Dziś na moim blogu idzie najnowsza, dla mnie, wiadomość okołoksiążkowa. Możliwe, że dla niektórych to stary news, ale dla mnie nie, więc chciałbym coś zrelacjonować i się podzielić swoimi przemyśleniami.

Otóż, w świecie zachodnim żyje sobie nadal kobieta zwana Cait Corrain. Miała ona wydać swoją pierwszą książkę już niedługo, tytułem Crown of Starlight. Jako, że bardzo chciała, by to wiekopomne i krytycznej natury dzieło (nigdy nie zostanie wydane, ale o tym jeszcze będzie) zostało przeczytane, panienka-z-okienka założyła X fejkowych kont na Goodreads. Wszystkie one obniżały oceny innych nadchodzących książek fantasy, a książkę Corrain wychwalały pod niebiosa. Nie potrzeba było dużo czasu, by dojść od nitki do kłębka, co też zrobiono.

Widać tutaj wątek zazdrości i jakiejś chorej ambicji, ale to nie tak naprawdę jest najciekawsze/najbardziej oburzające odnośnie tego całego wydarzenia. Otóż widzicie, moi drodzy, Cait najczęściej dawała negatywne recenzje książkom, których autorzy to tzw. persons of color (mniejszości rasowe po polsku, głównie osoby czarnoskóre, o ile się orientuję). Więc widać tutaj jakiś wątek… no cóż, poglądów rasistowkich? Ta kobieta nie miała w sobie myśli “inni ludzie nie mogą mieć lepszych książek od moje!j”. Jeśli już, to miała myśli pokroju “książki czarnoskórych pisarzy nie mogą być lepsze od mojej (jestem wszak biała, a więc władcą planety!!!111oneoneone).

[...]

Hej ;-)

Na moim blogu książkowym pojawił się tekst o tym, co zrobiła na Zachodzie niedoszła pisarka imieniem Cait Corrain. Będzie mi miło, jeśli się zapoznacie ;-)

Enjoy ;-)

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.