string(15) ""
» Blog » Blogosfera RPG 2014
01-04-2015 14:54

Blogosfera RPG 2014

W działach: rpg | Odsłony: 374

Blogosfera RPG 2014

Przy niemal każdej dyskusji z cyklu "Czemu Polteru umierasz?" pojawia się argument odpływania ludzi na blogi zewnętrzne. Na początku 2013 roku Darcane przyjrzał się rzeczonym, biorąc pod lupę prawie wszystkie aktywne w tamtym okresie blogi. Oczywiście można było dyskutować nad sensownością i dokładnością takiego raportu, według mnie jednak dał on dobry punkt wyjścia do odpowiedzi na pytanie czym właściwie zajmują się blogi erpegowe, jaką treści generują i w jakiej ilości.

Gdzieś na początku marca pojawiła się tu, na Polteru, ciekawa statystyka zbierająca do kupy informacje na temat wielości wydawnictw RPG. Przypomniała mi dawny pomysł Darcane'a, a ponieważ miałem nieco czasu - postanowiłem wrócić do tematu, tym razem przeglądając cały rok 2014.

Zainteresowanych tematem zapraszam - rzecz jasna! - na bloga zewnętrznego. Swoją drogą - ciekawe czy kiedyś doczekamy się wrzutki z podobnymi danymi z Poltergeista...

Blogosfera RPG 2014

3
Notka polecana przez: Drachu, Furiath, Hangman
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Kamulec
   
Ocena:
0

Jeśli zestawienie nie obejmuje blogów z Poltera, sporo mu brakuje do bycia kompletnym, choć nie mówi, że to czyni je bezwartościowym.

01-04-2015 15:03
dzemeuksis
   
Ocena:
+6

Kamulec, sporo!? :) To najlepszy żart primaaprilisowy, jaki dzisiaj widziałem. Przez moment nawet dałem się nabrać.

01-04-2015 15:05
Kuzz
    :)
Ocena:
+3

Zgodnie z prywatnym regulaminem bloga, Kamulec otrzymuje warna za trolololo.

01-04-2015 15:22
Furiath
   
Ocena:
+4

Ha, wrzuciłem newsa godzinę temu, jak widać blogi mają przewagę absolutną.

 

@Kamulec - podsumowanie blogów RPG 2014 powinien zrobić szef rpg Poltera lub szef tego obszaru na Polterze. Skoro przez 3 miesiące takie podsumowanie nie powstało, widocznie nie uważa tego za istotną lub wartościową część serwisu, i pewnie za tą myslą poszedł Kuzz, traktując Poltera jednak jako serwis, a blogi jako tylko jedną z wielu jego funkcjonalności.

01-04-2015 15:25
Kamulec
   
Ocena:
0

@Furiath

Przewagę w szybkości, owszem. Przegrywają na innych polach.

Nie widzę merytorycznego powodu, by uwzględniać mój wpis o RPG na blogspocie, a nie uwzględniać mojego wpisu na blogu tutejszym. I Google i Potlergeist dają tylko platformę. Innymi słowy: w obecnej formie jest to zestawienie danych dla części, być może większości, ale nie całości blogosfery RPGowej.

01-04-2015 16:08
Kuzz
   
Ocena:
+5

O rety, ty tak na serio? O_o

Pozwól że ci wyjaśnię.. otóż Poltergeist jest serwisem prywatnym, z administracją posiadającą narzędzia o jakich ja przeglądając blogi zewnętrzne mogłem co najwyżej pomarzyć. Wszelkie statystyki, wiek bloga, wizyty etc musiałem odkrywać ręcznie, względnie prosząc każdorazowo właścicieli bloga o udostępnienie takich danych. Blogi na Polterze są zaś scentralizowane, i jeśli administracja jest nimi zainteresowana, ma po temu (w co głęboko wierzę) szalenie większe możliwości ode mnie.

To tak w skrócie, nie rozpisuję się bardziej ponieważ wciąż nie jestem pewien czy to nie primaaprilisowa trollerka.

01-04-2015 16:32
Kamulec
   
Ocena:
0

Po prostu ciekawsze byłoby całościowe zestawienie wszystkich blogów RPGowych. Rozumiem, że to oznaczałoby dla Ciebie więcej pracy.

01-04-2015 16:35
Kuzz
   
Ocena:
0

Jasna sprawa, im większa próbka tym ciekawsze zestawienie, pokazujące różne aspekty tematu, ale sprowadzając do jakiegoś wspólnego mianownika. I tak na przykład można by wziąć pod uwagę treści i relacje z youtube'a.... tyle że nie śledzę go kompletnie. Szacując aktywność fandomu wokół tematyki RPG można zapuścić się na grupy Facebooka czy G+... tu też nie czułem się obeznany w temacie dostatecznie, bo w większości grup nie uczestniczę a co dopiero je śledzić. Co innego lektura blogów, którą to uskuteczniam dość regularnie.

No i można by też rozciągnąć przegląd na Poltera, tym ciekawiej gdyby używać podobnych kryteriów. Tyle, że narzędzi do tego nie posiadam, a z poziomu usera robienie tego na około przypominałoby przelewanie wody z wiadra do wanny za pomocą łyżeczki.

01-04-2015 21:17
Cherokee
   
Ocena:
+2

a z poziomu usera robienie tego na około przypominałoby przelewanie wody z wiadra do wanny za pomocą łyżeczki.

A te sto kilkanaście blogów robiłeś z jakiego poziomu? 

01-04-2015 21:25
Kuzz
   
Ocena:
+1

Tego samego. Tyle, że tam to jedyna metoda, bo tam nie da się przechylić wiadra.

01-04-2015 22:04

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.