string(15) ""
» Blog » Blog Adeptusa
04-08-2016 10:57

Blog Adeptusa

Odsłony: 432

Multikonto – treść skasowana. Technicznie notka zostawiana ze względu na komentarze.

– Kamulec

1
Notka polecana przez: earl
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Anioł Gniewu
   
Ocena:
+2

Szybko sie ADAPTUJESZ do nowych warunków. Ale może czas wyjsc na podwórko, pogonić pokemony albo pojezdzic na rowerze? 

04-08-2016 11:14
134405

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1

Spokojnie, za pół godziny idę kosić trawę ;)

04-08-2016 11:25
Asthariel
   
Ocena:
+1

Jezu Chryste, po co ty to robisz? Jaki to ma sens? Serio twoim celem życiowym jest zachowywanie się jak uparte dziecko na stronie internetowej?

04-08-2016 12:24
ivilboy
   
Ocena:
+1

I tak cię wyrzucą :)

04-08-2016 12:49
134405

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0

@ Asthariel

Jaki to ma sens?

Informowanie o istnieniu bloga. Niechby nawet ta informacja wywołała 95% negatywnych reakcji i 5% pozytywnych - to i tak jest to lepsze niż 0% reakcji...

Poza tym - nie rozumiem, czemu ktoś ma z tym problem (poza Kamulcem). Nie rozumiem, nie rozumiem, nie rozumiem. W czym Ci to przeszkadza? Czy zmuszam Cię do czytania tego? Nawet zrezygnowałem z pseudowcipnego nazywania kolejnych notek i zacząłem je tytułować po prostu "Blog Adeptusa", tak żeby na pierwszy rzut oka było wiadomo co to i żeby ktoś, kogo to nie interesuje wiedział, że nie warto tu zaglądać.

Serio twoim celem życiowym jest zachowywanie się jak uparte dziecko na stronie internetowej?

Skoro są ludzie, którzy mają tak bezsensowne cele jak np. maksymalizacja szczęścia... czemu nie?

@ ivilboy

I tak cię wyrzucą :)

Oczywiście. A ja i tak wrócę :)

04-08-2016 13:07
Bakcyl
   
Ocena:
0

Zmień nick na "Dopustus"

04-08-2016 13:22
earl
   
Ocena:
+1

@ Asthariel

A jaki ma sens ciągłe kasowanie kont Adeptusa? Po co to robić? Czy moderacja naprawdę nie ma nic sensownego do roboty tylko walczyć z Adeptusem? Dopóki Kamulec będzie go kasował, dopóty Adeptus w różnych wcieleniach będzie się pojawiał. Proste jak drut.

04-08-2016 14:31
Exar
   
Ocena:
+1

zakładam nowe konto na Polterze, umieszczam informację o materiałach na blogu, po jakimś czasie Kamulec wchodzi, bez słowa kasuje notkę i konto, wchodzę, tworzę nowe kont

To już wiemy skąd te 100 000 użyszkodników na polterze.

04-08-2016 14:58
134405

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0

@ Bakcyl

Zmień nick na "Dopustus"

Ciekawy pomysł, ale nie skorzystam. Staram się utrzymywać wszystkie nicki w jednym stylu, żeby nie wprowadzać ludzi w błąd, żeby osoby, które z jakiegoś tajemniczego dla mnie powodu mają alergię na wszystko, co piszę, wiedziały, że dana notka jest moja i że nie powinny tam zaglądać... Niestety, najwyraźniej owe osoby oprócz alergii cierpią również na masochizm - bo jak wytłumaczyć fakt, że osób tych nikt nie zmusza do czytania moich notek, a mimo to uparcie w nie wchodzą i czytają, po to, żeby potem móc uzewnętrznić ogrom swego bólu i katuszy, pisząc odpowiedni komentarz, albo chociaż plusując komentarz jednego ze swych towarzyszy w masochizmie.

@ Earl

Dzięki za wsparcie.

@ Exar

Nieeee, bez przesady, gdzie mi tam do takich wyników ;) Na razie kont było gdzieś z 10. Ale w przyszłości, kto wie, kto wie...

04-08-2016 15:16
Draker
   
Ocena:
+2

earl, część tych kasowań w ostatnim czasie sam robiłem, jak Kamulca nie było, bo rozumiem jego intencję następująco: Adeptus nie został zbanowany za tworzenie kolejnych kont, lecz za spamowanie w serwisie wpisami odnośnie działań moderacji. Jeżeli z bana nic sobie nie robi, tworzy kolejne konta, a moderacja nie reaguje to w zasadzie moglibyśmy jakiekolwiek zasady wyrzucić do kosza, bo osoba je olewająca będzie po prostu tworzyła kolejne konta i dalej zaśmiecała stronę swoimi wpisami. Gdyby Adeptus wyrażał jakąś chęć zmiany swojego podejścia to przecież nikt by nie marnował czasu na to kasowanie, ale patrząc na tę notkę widać, że nie jest on tym zainteresowany i woli dalej robić co mu się podoba.

Skończy się na tym, że przez swój głupi upór utrudni wszystkim życie, bo aby oszczędzić czas będę musiał dodać automatyczne blokowanie linków do jego podstron lub ograniczenia postowania dla nowych użytkowników.

04-08-2016 15:18
134405

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0

@ Draker

Adeptus nie został zbanowany za tworzenie kolejnych kont, lecz za spamowanie w serwisie wpisami odnośnie działań moderacji.

Moderacja kasowała wpisy zawierające jakiekolwiek krytyczne uwagi pod jej adresem, za co ją krytykowałem, więc moderacja usuwała posty krytykujące moderację za usuwanie krytyki, więc ja ją krytykowałem itd. Owszem, z zewnątrz to trochę głupio wyglądało, ale nie ja to zacząłem. Jednocześnie osoby, które wyzywały innych od naziolków czy wieśniaków były traktowane dużo łagodniej, albo w ogóle bez konsekwencji.

Jeżeli z bana nic sobie nie robi, tworzy kolejne konta, a moderacja nie reaguje to w zasadzie moglibyśmy jakiekolwiek zasady wyrzucić do kosza, bo osoba je olewająca będzie po prostu tworzyła kolejne konta i dalej zaśmiecała stronę swoimi wpisami.

Uważam, że ban był niesłuszny - a na pewno ban dożywotni. Jednocześnie nie mam możliwości przedyskutowania sytuacji z Kamulcem w normalny sposób, gdyż "dyskusja" z nim sprowadza się do "Napisałem jak jest, a skoro jest jak napisałem, to będę ignorował Twoje argumenty, bo one próbują zaprzeczyć temu co napisałem, a tak nie może być".

Co do wyrzucania zasad do kosza - owszem, jeśli te zasady zawierają zapis "Zakazane jest publiczne komentowanie działań moderacji", to ich miejsce jest w koszu. To Kamulec zrobił pośmiewisko z regulaminu. Niech najlepiej wpisze "Zakazane jest bycie niezadowolonym z działań moderacji", a wtedy w magiczny sposób wszystkie problemy się rozwiążą.

Gdyby Adeptus wyrażał jakąś chęć zmiany swojego podejścia to przecież nikt by nie marnował czasu na to kasowanie, ale patrząc na tę notkę widać, że nie jest on tym zainteresowany i woli dalej robić co mu się podoba.

Hmm, ale na czym miałaby polegać w tej sytuacji zmiana podejścia? Że ja przestanę publikować notki na Polterze, a w zamian za to, w uznaniu mojej dobrej woli, Wy nie będziecie tych nieopublikowanych notek kasować?

Na początku podejmowałem wielokrotne próby dogadania się z Kamulcem, ale ciężko dogadać się z kimś, kto wszelką dyskusję traktuje jak herezję (bo dyskusja to wymiana argumentów, a Kamulca nie interesują argumenty niezgodne z jego poglądami).

Skończy się na tym, że przez swój głupi upór utrudni wszystkim życie, bo aby oszczędzić czas będę musiał dodać automatyczne blokowanie linków do jego podstron lub ograniczenia postowania dla nowych użytkowników.

Tzn. jeśli nie przestanę umieszczać na Polterze linków do swojej strony, to zaczniecie te linki blokować? I w jaki sposób miałoby to stanowić utrudnienie? Jeśli nie przestanę publikować linków, to zaczniecie je blokować, jeśli przestanę publikować linki, to linków nie będzie... Na jedno wychodzi, prawda?

Ujmijmy sprawę jasno - są dwie opcje - albo sam zrezygnuję z obecności na Polterze, albo jakiś czas na nim pobędę, aż mi to ostatecznie uniemożliwicie. Druga opcja jest w oczywisty sposób bardziej korzystna, pierwsza nie daje żadnych plusów. Nie rozumiem tego zdziwienia, że nie chcę wybrać tej pierwszej.

Doceniam to, że administracja zdecydowała się zabrać głos. Domyślam się, że i tak nie dojdziemy do porozumienia, ale cieszę się, że przynajmniej Ty masz więcej klasy niż Kamulec "Już się wypowiedziałem, a jeśli się mylę, to mnie przeproś" (Uwaga - to nie jest jakaś prymitywna próba manipulacji, bo wiem, że i tak będziesz stał murem za Kamulcem przeciwko mnie). Nie dojdziemy, nie z mojej woli - po prostu, jak na razie, administracja poza frazesami nie zaproponowała niczego konkretnego.

 

04-08-2016 15:38
Bakcyl
   
Ocena:
0

A jaki ma sens ciągłe kasowanie kont Adeptusa? Po co to robić? Czy moderacja naprawdę nie ma nic sensownego do roboty tylko walczyć z Adeptusem? Dopóki Kamulec będzie go kasował, dopóty Adeptus w różnych wcieleniach będzie się pojawiał. Proste jak drut.

 

No właśnie nie. Można sobie założyć multi bez ujawniania tego kim się jest. Adeptus tego zrobić nie chce...

Sensu to nie ma żadnego, ale wiadomo, że tutaj administracja się nudzi. Poza tym, gdyby administracja tutaj była normalna, to i tak miałaby obowiązek kasować takie konto z zasady, a  to już wyjaśnił Draker.

04-08-2016 15:44
134405

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0

@ Bakcyl

No właśnie nie. Można sobie założyć multi bez ujawniania tego kim się jest. Adeptus tego zrobić nie chce...

Kolejna rzecz, której nie rozumiem - czemu tak strasznie Cię bulwersuje to, że nie chcę okłamywać administracji (czym innym jest "obywatelski nieposłuszeństwo", czym innym ordynarne kłamstwo), że po raz któryś z kolei wyrażasz dezaprobatę dla braku oszustwa? Krzywdę Ci robię nie kłamiąc, czy jak?

Poza tym już kilka razy wyjaśniałem, że jeśli chcę kontynuować swoją dotychczasową działalność twórczą, udawanie, że jestem zupełnie inną osobą byłoby bez sensu. A Ty ciągle swoje.

Poza tym, gdyby administracja tutaj była normalna, to i tak miałaby obowiązek kasować takie konto z zasady, a  to już wyjaśnił Draker.

Zgadza się... Inna rzecz, że gdyby sposób moderacji prowadzony przez Kamulca był normalny, to w ogóle by do tego nie doszło, bo normalny moderator byłby w stanie znieść krytykę, a nie "O, krytykuje mnie. Ukryję notkę. Znowu mnie krytykuje? Ukryję notkę. Dalej mnie krytykuje? USUNĘ NOTKĘ. DALEJ MNIE KRYTYKUJE?! ZBANUJĘ DZIADA NA WIEKI WPISZĘ DO REGULAMINU ŻE NIE WOLNO MNIE KRYTYKOWAĆ NIE WOLNO MNIE KRYTYKOWAĆ NIE WOLNO MNIE KRYTYKOWAĆ USUNĘ ZBANUJĘ UKRYJĘ USUNĘ CAŁY POLTER JAK BĘDZIE TRZEBA, ALE NIE POZWOLĘ ŻEBY KTOŚ MNIE KRYTYKOWAŁ BUYWHSUWHJS%@&*!!!!!

04-08-2016 15:47
Bakcyl
   
Ocena:
0

Wyglądam na zbulwersowanego?

04-08-2016 15:52
134405

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0

@ Bakcyl

Tak, wyglądasz na zbulwersowanego, skoro czwarty czy piąty raz piszesz to samo "Ale czemu Adeptus nie chce udawać, że jest kimś innym?". A ja jestem zbulwersowany tym faktem, interesuje mnie, obchodzi mnie to, billion fucks given itd itp.

04-08-2016 15:57
Bakcyl
   
Ocena:
0

Już wolę Kaworu i jego notki o tym, co powinien tłumaczyć, kiedy zrobi sobie przerwę...

04-08-2016 16:17
134405

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0

Rzecz gustu i masz prawo tak uważać, Polter jest wystarczająco duży dla nas wszystkich ;) Jak wielokrotnie nadmieniałem - nie musisz czytać moich notek. Serio.

EDIT:

A faktycznie, patrząc na Twoje ostatnie posty pod innymi notkami widzę u Ciebie niespodziewany wzrost sympatii dla Kaworu.

04-08-2016 16:21
Draker
   
Ocena:
+3

Moderacja kasowała wpisy zawierające jakiekolwiek krytyczne uwagi pod jej adresem, za co ją krytykowałem, więc moderacja usuwała posty krytykujące moderację za usuwanie krytyki, więc ja ją krytykowałem itd. Owszem, z zewnątrz to trochę głupio wyglądało, ale nie ja to zacząłem. Jednocześnie osoby, które wyzywały innych od naziolków czy wieśniaków były traktowane dużo łagodniej, albo w ogóle bez konsekwencji.

[ciach]

Co do wyrzucania zasad do kosza - owszem, jeśli te zasady zawierają zapis "Zakazane jest publiczne komentowanie działań moderacji", to ich miejsce jest w koszu. To Kamulec zrobił pośmiewisko z regulaminu. Niech najlepiej wpisze "Zakazane jest bycie niezadowolonym z działań moderacji", a wtedy w magiczny sposób wszystkie problemy się rozwiążą.

 

Taki zapis został wprowadzony, aby umożliwić działanie moderacji bez poświęcania kilka razy tyle czasu na dyskusje na temat tego, że jakiś wpis zostałwyedytowany lub skasowany, a jego autor upomniany/zbanowany. Oczywiście zawsze ten zbanowany jest niewinny, nie zgadza się z moderatorem i jeżeli ktoś zaczyna zaśmiecać listę wpisów blogowych nikogo nie interesującymi notkami jak to decyzja moderatora była błędna to konieczny był zapis, który umożliwił kasowanie tych wpisów i ban, gdy samo kasowanie nie wystarcza.

Wszyscy rozumieją, że nie zgadzasz się z decyzją moderatora, ale on widocznie ma inne zdanie, inaczej ocenia sytuację i nie musi tej oceny zmieniać tylko dlatego, że go będziesz długo przekonywał do swoich racji. On tu odpowiada za jakiś porządek i pilnowanie regulaminu, więc też sam musi podejmować decyzje, z którymi inni mogą się nie zgadzać.

Hmm, ale na czym miałaby polegać w tej sytuacji zmiana podejścia? Że ja przestanę publikować notki na Polterze, a w zamian za to, w uznaniu mojej dobrej woli, Wy nie będziecie tych nieopublikowanych notek kasować?

Nikt nie ma problemu z notkami użytkowników, którzy sobie w ten sposób reklamują blogi, bo to jest zawsze treść potencjalnie interesująca dla czytelników, ale jeżeli kolejne notki mają zajmować się komentowaniem działań jakiegoś moderatora to sorry, ale ani nikt z odwiedzających serwis nie chce tego czytać, ani osobom tworzącym Poltera nie chce się brnąć we flejmy, które do niczego nie prowadzą.

Chcesz się zajmować erpegami, książkami, grami, whatever, proszę bardzo. Chcesz flejmować jak to Polter i Kamulec są blee to będzie kasowanie notek/komentarzy wraz z Twoimi kontami, a jak dostatecznie się zmęczymy to doprowadzisz do wprowadzenia automatycznych mechanizmów, które zablokują publikacje z nowych kont, czego bym naprawdę nie chciał, bo to słaba sprawa dla wszystkich.

Generalnie możesz to potraktować jako jednorazową ofertę amnestii. Wracasz do starego konta, którego nikt nie będzie kasował, promujesz sobie bloga czy komentujesz inne treści w serwisie, ale akceptujesz regulamin, w tym punkt o tym, że blogi/komentarze nie są miejscem na dyskusje z moderacją. Prosty układ i jak dla mnie jedyny, który pozwoli wyjść z tej sytuacji, która jest dla wszystkich uciążliwa.

04-08-2016 16:37
ThimGrim
   
Ocena:
+2

ZWEIHANDER!

04-08-2016 16:47
134405

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0

Taki zapis został wprowadzony, aby umożliwić działanie moderacji bez poświęcania kilka razy tyle czasu na dyskusje na temat tego, że jakiś wpis zostałwyedytowany lub skasowany, a jego autor upomniany/zbanowany. Oczywiście zawsze ten zbanowany jest niewinny, nie zgadza się z moderatorem i jeżeli ktoś zaczyna zaśmiecać listę wpisów blogowych nikogo nie interesującymi notkami jak to decyzja moderatora była błędna to konieczny był zapis, który umożliwił kasowanie tych wpisów i ban, gdy samo kasowanie nie wystarcza.

1. Czyli ten zapis jest wytrychem mającym pozwolić moderacji na kasowanie/banowanie bez uzasadnienia.

2. "Oczywiście zawsze ten zbanowany jest niewinny" - Ironia niczego nie dowodzi. Rozumiem, że nawet jeśli ktoś wie, że został niesłusznie ukarany, powinien siedzieć cicho, bo moderacja odpowie sarkastycznym "Oczywiście zawsze ten zbanowany jest niewinny"?

3. Nie zaśmiecałem listy. Zawsze była na raz widoczna tylko jedna notka krytyczna. Kiedy Kamulec zamiatał jedną pod dywan, dopiero wtedy publikowałem następną, żeby zniwelować jego szkodnictwo i nie pozwolić na udawanie, że wszystko jest cacy.

4. Nieprawda, że te notki nikogo nie interesowały. Niemal pod każdą pojawiały się wpisy osób, które podzielały moje zdanie, albo chociaż polecajki. Możesz uznać, że te osoby były w mniejszości, ALE BYŁY i twierdzenie, że są "nikim" to przejaw ich lekceważenia. Oczywiście, w miarę czasu te grono się zmniejszało m.in. dlatego, że Kamulec sukcesywnie banował "opozycjonistów".

ale jeżeli kolejne notki mają zajmować się komentowaniem działań jakiegoś moderatora to sorry, ale ani nikt z odwiedzających serwis nie chce tego czytać

Bo Ty siedzisz w głowach wszystkich i wiesz, że nikt nie chce.

Chcesz się zajmować erpegami, książkami, grami, whatever, proszę bardzo. Chcesz flejmować jak to Polter i Kamulec są blee to będzie kasowanie notek/komentarzy wraz z Twoimi kontami, a jak dostatecznie się zmęczymy to doprowadzisz do wprowadzenia automatycznych mechanizmów, które zablokują publikacje z nowych kont, czego bym naprawdę nie chciał, bo to słaba sprawa dla wszystkich.

Hmm, ale wiesz, że to nie rozwiąże Waszego problemu? Trochę spowolni publikowanie nowych notek, bo będę musiał odczekać jakiś czas od zarejestrowania nowego konta, napisać parę komentarzy a dopiero potem wstawić notkę, ale mówi się trudno. W efekcie więcej problemu to przyniesie nowym użytkownikom, niż mnie, więc nie radzę iść tą drogą. Nie możecie po prostu dać bana na IP? To byłoby dużo lepsze i skuteczniejsze rozwiązanie - teoretycznie to też dałoby radę obejść, ale powiem szczerze, że już chyba by mi się nie chciało, a jednocześnie nie zaszkodziłoby innym userom.

Aha, powtarzam po raz enty. Nie flejmuję "jak to Polter jest zły". Kamulec zły, Polter dobry. Gdyby uważał Polter za zły, to by mi nie zależało na obecności na nim, prawda?

Generalnie możesz to potraktować jako jednorazową ofertę amnestii. Wracasz do starego konta, którego nikt nie będzie kasował, promujesz sobie bloga czy komentujesz inne treści w serwisie, ale akceptujesz regulamin, w tym punkt o tym, że blogi/komentarze nie są miejscem na dyskusje z moderacją. Prosty układ i jak dla mnie jedyny, który pozwoli wyjść z tej sytuacji, która jest dla wszystkich uciążliwa.

1. Mów za siebie.

2. Doceniam tą propozycję, serio. Widzę, że jednak pisałeś szczerze i faktycznie wyrażasz wolę osiągnięcia jakiegoś porozumienia. Szkoda, że nie mogę tej oferty przyjąć, ale byłoby to nieuczciwe. Zapis o zakazie komentowania działań moderacji jest absurdalny i nie mógłbym szczerze obiecać, że będę go przestrzegał... Zwłaszcza, że sam fakt istnienia takiego zapisu uzasadnia krytykę moderacji, która go wprowadziła.

3. Nie jest to "jedyny" układ. Jest inny. Wywalacie z regulaminu bzdurny zapis, Kamulec zaczyna akceptować krytykę (co nie znaczy, że musi się z nią zgadzać), nie usuwa komentarzy i notek ją zawierających o ile nie są typowo obraźliwe. Wtedy nie będzie "spamowania" krytyką, bo pojawi się jedna notka krytyczna, nikt jej nie usunie, więc nie będzie potrzeby zakładania nowej, temat sam się wypali po jakimś czasie, do chwili, gdy Kamulec nieuchronnie nie dokona kolejnego absurdalnego działania. Aha, jeszcze zaakceptujecie fakt, że słowo "podśmiechujki" nie jest wulgaryzmem. Wiem, że ani Ci w głowie to zaakceptować, ale skoro Ty wystąpiłeś z propozycją, uczciwość nakazuje się zrewanżować ;)

04-08-2016 17:09

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.