» Blog » Bizarny Szczecin
20-06-2022 21:34

Bizarny Szczecin

W działach: Literatura/promocja | Odsłony: 143

Dzisiaj krótko. Ktoś pamięta mój poprzedni wpis "Plany artystyczne"?

Otóż przechodzę do realizacji pierwszej części – razem z pozostałymi autorami i autorkami uruchomiliśmy zbiórkę na wspieram.to, na której zbieramy środki na wydanie antologii Bizarny Szczecin. Wiem, że chyba niewiele osób na Polterze jest ze Szczecina, ale może się mylę? Zresztą, może zainteresujemy kogoś naszym tyleż pięknym, co bizarnym miastem? Wejdźcie rozgośćcie się, a nuż się zaciekawisz – staraliśmy się przygotować naprawdę ciekawe nagrody. No i jak zawsze podkreślam, że udostępnienie informacji o zbiórce (np. na swoich social mediach) to też ogromna pomoc. Z góry pięknie dziękuję w imieniu swoim i całego zespołu zaangażowanego w powstanie Bizarnego Szczecina.

3
Notka polecana przez: Johny, Kaworu92
Poleć innym tę notkę

Komentarze


82284

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1

Czy w kwotę wsparcia jest wliczony koszt przesyłki?

20-06-2022 23:13
Henryk Tur
   
Ocena:
0

Powodzenia i dobrej korekty, która sformatuje dialogi :)
"– Dzięki. – Dziewczyna uśmiecha się zalotni" - taka kropka po wypowiedzi nie powinna się pojawić.Tu jest ok: "– Nie – odpowiadam. "

Tak, czepiam się, ale jak coś robić, to porządnie :)

21-06-2022 08:03
Paweł Jakubowski
   
Ocena:
+1

@Aesthevizzt - tak, koszt wysyłki w cenie. Wiadomo, trochę to uśredniałem, bo część egzemplarzy wręczymy osobiście w Szczecinie. Także, jeśli tylko chcesz i możesz, wspieraj śmiało, żadnych dodatkowych kosztów nie będzie :)

@Henryk Tur - no chyba nie bardzo... I powtarzam zdanie mojej korektorki plus sprawdzałem w kilku książkach. Tam, gdzie w dialogu po myślniku informacja odnosi się do tego, co bohater powiedział, kropki faktycznie nie ma:

- O, Fred Flinston - powiedział nasz bohater.
- Strzelaj! - krzyknął Antoni.

Ale, gdzie po myślniku informacja to didaskalia, które nie dotyczą mówienia, to kropka jak najbardziej powinna być.

- O, Fred Flinston. - Bohater pokręcił z niedowierzaniem głową.
- Strzelaj! - Antoni Podał bratu karabin.

Podaję też źródło, żeby nie było, że wymyślam:

Jak pisać dialogi? Praktyczne porady - Językowe Dylematy (jezykowedylematy.pl)

No chyba, że były jakieś zmiany w tych zasadach, o których nie wiem... Artykuł, który podlinkowałem jest sprzed 11 lat. Wtedy podlinkuj do jakichś źródeł i chętnie zaktualizuję swoją wiedzę.

21-06-2022 16:49
Henryk Tur
   
Ocena:
0

Wiesz, mi redaktorka głowę mocno o to suszyła i mnóstwo mam linków. A tak po ludzku -

"- O, Fred Flinston. - Bohater "

Ta kropka po prostu nieestetycznie wygląda.

21-06-2022 18:41
Paweł Jakubowski
   
Ocena:
0

Nie wiem, czy estetykę w to mieszać. Ogólnie to ta zasada, że w jednym przypadku po myślniku jest wielka litera, w drugim przypadku mała, jest myląca i mi niekiedy sprawia trudność, czy informacja dotyczy mowy, czy to już didaskalia, które mowy nie dotyczą.
Tylko widzisz... mi z kolej korektorka suszyła głowę, że powinno być tak jak pisałem w poprzednim komentarzu (powoływała się też na jakiś słownik, ale nie umiem już powtórzyć na jaki.)

No i bądź tu mądry człowieku... :/

21-06-2022 18:58
82284

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1

@Paweł Jakubowski

Na razie mam zamrożone środki na zbiórkę, która raczej nie wypali, więc za 2-3 tygodnie wesprę (jak tamta zbiórka wypali to też wesprę ;))

Te opowiadania są bardzo 18+ (jakich potencjalnych triggerów można się spodziewać?)

PS: Ten Pan byłby idealnym ambasadorem akcji ;)

21-06-2022 21:00
Paweł Jakubowski
   
Ocena:
0

@Aesthevizzt, dziękuję. I na spokojnie, każdy wspiera, ile może i kiedy może. Mi zależy na tym, żeby wieść się rozchodziła :)
Opowiadania myślę, że max 16+ (Duch Miasta jest 18+) Triggery? Hmm... podróż w czasie, słynna zachodniopomorska wiedźma (a raczej kobieta oskarżona o czarostwo - prawdziwa postać), powieść o pewnej kamienicy (bardzo fajnie i z pomysłem napisane opowiadanie), opowieść o odmienności, trochę obyczaju, trochę fantastyki i jedno opowiadanie naprawdę odjechane z bardzo luźnym podejściem do fabuły :P U mnie jest wątek obyczajowy jest zmieszany elementem fantastycznym i pytanie brzmi, co jest dziwniejsze - to co fantastyczne, czy to co rzeczywiste (a przynajmniej starałem się, żeby takie pytanie zawisło.)

@Henryk Tur - złapałem książkę, wydawnictwo Świat Książki (duże wydawnictwo, więc zakładam, że korektę/redakcję mają co najmniej przyzwoitą), wydanie z 2019 roku - zapis dialogów jest taki, jak przytaczałem.

Serio człowiek głupieje od tego, bo potem przychodzi interpunkcyjny nazista (nie mówię o Tobie teraz, miałem różne sytuacje na konwentach) i ci wpiera, że masz błędy, jeszcze dodaje, że podstawowe albo na poziomie licealisty i robi ci się głupio. A potem sprawdzasz i okazuje się, że wcale nie miał racji albo że nawet korektorzy mają różne zdania w temacie. Jak Ci się chce to podlinkuj do choć jednego źródła popierającego Twoją wersję, ja to chętnie skonfrontuję i zapytam swojej korektorki.

Argument estetyczny do mnie nie do końca przemawia, bo dla jednego to będzie estetyczne, dla drugiego wręcz przeciwnie.

21-06-2022 22:14
Henryk Tur
   
Ocena:
0

Jak Ci się chce to podlinkuj do choć jednego źródła popierającego Twoją wersję, ja to chętnie skonfrontuję i zapytam swojej korektorki. - jak znajdę wolny czas, to poszukam

24-06-2022 14:40
Paweł Jakubowski

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.