» Binio Bill i skarb Pajutów

Binio Bill i skarb Pajutów

Dodał: Shadov

Binio Bill i skarb Pajutów
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Binio Bill i skarb Pajutów
Scenariusz: Jerzy Wróblewski
Rysunki: Jerzy Wróblewski
Seria: Binio Bill, krótkie gatki
Wydawca: Kultura Gniewu
Data wydania: 25 czerwca 2019
Kraj wydania: Polska
Liczba stron: 48
Format: 210×297 mm
Oprawa: miękka
Druk: kolorowy
ISBN: 9788366128163
Cena: 39,90 zł

Pewnego dnia wódz Pajutów zwołuję radę wioski, by opowiedzieć sen, w którym nawiedził go Wielki Duch i zdradził lokalizację mapy z zaznaczonym miejscem, gdzie ukryto skarb przodków. Okazuje się, że znajduje się on... pod budynkiem biura szeryfa, czyli Binio Billa. To jeden kłopot. Drugi polega na tym, że o skarbie dowiadują się również przestępcy…

Binio Bill... i skarb Pajutów to wyjątkowy rozdział w historii stworzonego przez Jerzego Wróblewskiego kowboja. Był to bowiem pierwszy – i niestety ostatni – opublikowany przez Krajową Agencję Wydawniczą album z przygodami Zbigniewa Bileckiego. W dodatku znajdująca się w nim opowieść nie była wcześniej publikowana na łamach Świata Młodych, harcerskiej gazety, która do tej pory była domem dla Binio Billa. Binio Bill... i skarb Pajutów ukazał się w roku 1990, choć Wróblewski skończył nad nim prace dwa lata wcześniej.

Binio Bill tak naprawdę nazywał się Zbigniew Bilecki. Komiksowy świat usłyszał o nim po raz pierwszy w 1980 roku, gdy jego przygody wydrukował Świat Młodych. Perypetie dzielnego szeryfa z Rio Klawo z zapartym tchem śledziły setki tysięcy czytelników harcerskiej gazety.

Co ich tak zachwycało? Znakomite ilustracje, dynamiczne plansze, pełne humoru historie, w których Binio Bill nie tylko przemierzał prerię, walczył z bandytami, ale także został gwiazdą filmową westernu i poleciał w kosmos.

Autorem scenariuszy i rysunków do serii Binio Bill był Jerzy Wróblewski, jeden z najwybitniejszych twórców polskiego komiksu, stawiany w jednym rzędzie z Papciem Chmielem, Januszem Christą, czy Grzegorzem Rosińskim. Wielką popularność przyniosły mu 24 zeszyty z cyklu Kapitan Żbik, albumy Hernan Cortes i podbój Meksyku, Cena wolności, a także sensacyjne Figurki z Tilos, czy Skradziony skarb. No i Binio Bill oczywiście.

Źródło: Opis wydawcy

Tagi: Binio Bill i skarb Pajutów | Binio Bill | skarb Pajutów | Jerzy Wróblewski | Kultura Gniewu


Czytaj również

Relax #34
Z wkładką dla dzieci
- recenzja
Jeż Jerzy. Dzieła zebrane #2
Jeszcze więcej Jeża Jerzego
- recenzja
Jaś Ciekawski. Podróż przez dżunglę
Wyprawy ciąg dalszy
- recenzja
Bajka na końcu świata #2: Opuszczony dom
Z deszczu pod rynnę...
- recenzja
Regulamin na lato
Cień dawnego lata
- recenzja
Bezdomne wampiry o zmroku
Ciężkie jest życie wampira
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.