Bazyliszek

Artykuły

Bazyliszek - Graham Masterton

Bazyliszek - Graham Masterton

Czyli prawdziwa "gadzina" wśród książek Mastertona

09-02-2009 10:19 | Michał 'Grabarz' Sołtysiak | Komentarze: 0
Graham Masterton przyzwyczaił czytelników do kilku rzeczy. Zawsze ma swój styl – pisze "soczyste" horrory, nie zawsze utrzymuje równy poziom i publikuje dużo. Bazyliszek jest najnowszą pozycją tego autora na naszym rynku. Tym razem nową pozycję Mastertona wydało wydawnictwo Rebis. Trzeba przyz...
Bazyliszek

Bazyliszek

Spójrz mi w oczy

23-04-2018 06:18 | Krzysztof 'Hunter' Martyniuk | Komentarze: 0
Straszliwy stwór, ni to kogut, ni smok, ze spojrzeniem tak silnym, iż potrafił zamienić człowieka w kamień – kto nie pamięta lub nie kojarzy w ogóle o co chodzi, zdecydowanie powinien zagrać w grę opartą o tę piękną, nieco już zapomnianą, polską legendę Legendy Polskie to...

Noty

Bazyliszek 2007 - Czas Apokalipsy

11-09-2007 17:16 | Komentarze: 3
Szósta edycja jednego z najbardziej prestiżowych konwentów bitewniakowych odbędzie się w tym roku 13 i 14 października. Bazyliszek to najbardziej wyczekiwany przez wszystkich fanów gier bitewnych konwent, który z roku na rok jest coraz większy i przyciąga coraz to większe rzesze fa...

Bazyliszek 2006

26-09-2006 11:29 | Komentarze: 7
Konwent dla miłośników gier bitewnych i figurkowych.

Miejsce: SP 92, ul. Przasnyska 18a, na warszawskim Żoliborzu.

Informacje organizatorów:

Czy jesteś gotowy do walki? – Bazyliszek 2006

Już wszystko wiadomo! Oczekiwana od kilku miesięcy przez całe środowisko pią...

Bazyliszek

28-12-2008 00:08 | Komentarze: 1
Nathan Underhill pracuje w Filadelfijskim Ogrodzie Zoologicznym i próbuje wyhodować mitycznego gryfa, by niego pozyskać materiał do badań nad komórkami macierzystymi. Doktor Christian Zauber, Niemiec, dyrektor Domu Spokojnej Starości Murdstone, także pracuje nad odtworzeniem mitycznej istoty...

Bazyliszek

24-03-2018 11:54 | Komentarze: 0
W piwnicach jednej z warszawskich kamienic mieszka bazyliszek – stwór, który jednym spojrzeniem potrafi zamienić człowieka w kamień. Wyruszacie do podziemi, by stawić czoło strasznemu potworowi. Podczas poszukiwań odwiedźcie jak najwięcej komnat. Pamiętajcie jednak, by zabrać ze sobą lustro – może uda wam się upolować bazyliszka!

Bazyliszek to szybka gra na spostrzegawczość i pamięć, w której dzieci muszą zapamiętać wygląd komnat i znaleźć ich lustrzane odbicie.

Wieści

Bazyliszek - recenzja

Bazyliszek - recenzja

09-02-2009 10:22 | Michał 'M.S.' Smętek
"Fabuła, jak widać z powyższego skrótu, nie należy do najambitniejszych. Ale u Mastertona zazwyczaj mamy jakąś dość schematyczną opowieść, którą dzięki specyficznemu stylowi udaje mu się przekształcić zazwyczaj w bardzo przyjemne czytadła dla relaksu. Niestety w Bazyliszku zabrakło tego wszystkiego, co tworzyło zawsze sympatyczną atmosferę w książkach tego pisarza i pozwalało się oderwać i odpocząć podczas lektury."

Michał 'Grabarz' Sołtysiak recenzuje najnowszą wydaną w Polsce powieść Grahama Mastertona. Zapraszamy do lektury! » więcej
Fotorelacja z Bazyliszka 2013

Fotorelacja z Bazyliszka 2013

15-02-2013 14:28 | Piotr 'oggr' Wiśniewski | Komentarze: 0
W zeszły weekend odbył się turniej klasy master Bazyliszek. Na profilu imprezy na Facebooku pojawiły się zdjęcia z tej imprezy.
Legendarne plany Bagińskiego i Allegro

Legendarne plany Bagińskiego i Allegro

10-04-2016 23:09 | Łukasz 'Qrchac' Kowalski | Komentarze: 2

Wśród spotkań z twórcami na tegorocznym Pyrkonie znalazł się ciekawy punkt, w trakcie którego na scenie pojawili się wspólnie Jacek Dukaj, Krzysztof Noworyta, Rafał Kosik, Tomasz Bagiński i Marcin Dyczak. Cel owej prezentacji był jeden – przybliżyć wizję dalszego rozwoju Legend Polskich. Na pewno trudno im zarzucić minimalistyczne myślenie.

» więcej
Earthdawn podczas Bazyliszka

Earthdawn podczas Bazyliszka

27-06-2022 20:52 | Aesthevizzt | Komentarze: 0

Stowarzyszenie Topory poinformowało, że podczas zorganizowanego przez Stowarzyszenie Avangarda konwentu Bazyliszek, który obędzie się w Ursynowskim Centrum Kultury "Alternatywy" w Warszawie w dniach od 1 do 3 lipca, odbędą się dwie sesje Earthdawna.

» więcej
Druga edycja WFRP wiecznie żywa

Druga edycja WFRP wiecznie żywa

29-06-2022 18:15 | Aesthevizzt | Komentarze: 12

Wydawnictwo Copernicus Corporation poinformowało o dodruku podręczników do drugiej edycji gry fabularnej Warhammer Fantasy Roleplay. Poza podręcznikiem głównym dodruków doczekały się następujące suplementy: Pokusa Arcylicza, Poradnik Staroświatowca, Mroczni Władcy Nocy, Księga Zbawienia i Kraina Królowej Lodu.

» więcej
Warszawski Bazyliszek

Warszawski Bazyliszek

23-05-2023 19:44 | AdamWaskiewicz | Komentarze: 0

Po raz kolejny stowarzyszenie Avangarda organizuje na Ursynowie Bazyliszka, czyli darmowy Festiwal Fantastyki i gier bez prądu (30 czerwca-2 lipca). .

» więcej