string(15) ""
» Blog » Baza Polskich Autorek (nie mylić z autorkami)
27-04-2013 14:44

Baza Polskich Autorek (nie mylić z autorkami)

Odsłony: 11

Baza Polskich Autorek (nie mylić z autorkami)

Jakiś czas temu szukałem po internetach jakiejś bazy polskich gier autorskich wypuszczonych w internety w formie różnych PDFów i tym podobnych.

Nie znalazłem. Jeśli jest, to bardzo dobrze ukryta przed googlami. Jedyne co znalazłem to to:

http://rpg.polter.pl/Systemy-autorskie-a559

 i 

http://gobas.wieza.org/

 

ale oba są niekompletne i rzadko, jesli w ogóle, aktualizowane.

 

Pomyślałem więc, żeby stworzyc własną bazę z linkami do blogów i stron przechowujących darmowe, autorskie projekty RPG polskich autorów.

Dla wygody, żeby nie trzeba było skakac po kilkudziesięciu stronach i szukac.

Często jest przecież tak, że trafiamy na informację o jakiejś grze, ale po przeczytaniu kasujemy, by nie zaśmiecac dysku. Po roku przypominamy sobie o niej, i nie możemy znaleźc - kto to napisał? Na jakiej stronie to widziałem? I szukanie szukanie szukanie.

Dlatego chciałbym z waszą pomocą stworzyc taką bazę i aktualizowac ją na bieżąco.

 

Jeśli macie jakieś linki do stron, na których są gotowe PDFy do ściągnięcia z grami (nie do stron, gdzie ktoś pisze swój projekt w kawałkach, lub nie publikuje ich w zamkniętej formie do ściągnięcia), to podrzuccie je na stronę Baza Polskich Autorek na blogu Zigzakiem przez RPG.

 

Tam też możecie znaleźc  pierwsze efekty moich polowań na dzikie autorki.

 

Wrzucajcie linki, najlepiej od razu tam. 

 

Pozdrawiam. 

Komentarze

Autor tego bloga samodzielnie moderuje komentarze i administracja serwisu nie ingeruje w ich treść.

Kamulec
   
Ocena:
0
Z jakiej to przyczyny?
28-04-2013 23:27
Agrafka
   
Ocena:
+2
Kamulec, feministek ci brakuje, że swoich gryziesz? :-D
28-04-2013 23:29
Z Enterprise
   
Ocena:
0
@Kamulec - bo mój komputer wciąż sepleni.
28-04-2013 23:31
vonBoltzmann
   
Ocena:
+2
Fajny pomysł, naprawdę!

Link do strony Iron Space nie do końca działa - po przejściu na Wordpressa delikatnie zmienił się adres strony do pobrania i aktualnie brzmi on:

http://ironspace.pl/do-pobrania/

Więc byłbym wdzięczny za aktualizację :)

Direct działa, bo adres pliku jest ten sam
29-04-2013 00:16
Z Enterprise
   
Ocena:
0
poprawiony :)
29-04-2013 00:35
Kamulec
   
Ocena:
0
@Z Enterprise
Jeśli klawiatura działa, to powinno dać się naprawić.
29-04-2013 00:44
Indoctrine
   
Ocena:
0
Pomysł jest ok, ale przyznam szczerze że wolałbym na przykład aktualizacje na Polterze czy Gobasie (ze wskazaniem na Polter - wygodniejszy, poza tym Gobas ma sporo zombie) niż kolejną bazę danych. Szczególnie że w takiej formie jest ona średnio czytelna - na przykład nic nie mówi o konkretnym tytule.

Aha, wiele z tych autorek jest też dostępnych na chomiku - może warto zamieścić linki (o ile autorzy pozwolili na dystrybucję w różnych miejscach a nie tylko tam gdzie sami chcą).

29-04-2013 08:23
Z Enterprise
   
Ocena:
0
Na razie pobieżnie przeleciałem bazę poltera w kwestii autorek - strasznie dużo systemów zniknęło wraz ze stronami na których stały.
Zanotowałem też kilka osób z Poltera, które coś kiedyś wystawiały, a obecnie jest to niedostępne. Np Wlodi i jego "Feniks 1945" - był, ni ma.
Podobnie natknąłem się w necie na autorkę Eri (jesli to nie zbieżność ksyw) a raczej na informację, że taka była, bo do pliku moje wyszukiwarki się nie dokopały.
Pewnie znalazłoby się jeszcze parę takich tytułów. Ktokolwiek widział? Ktokolwiek wie?

edit: Indo - nasz klient, nasz pan :). A nie czekaj, przecież to projekt non profit, to i klienta nie ma :)
Ja się skupiam na zebraniu linków. Jeśli ktoś chce z tego zrobić jakąś kliencką bazę, np na gobasie czy polterze - linki są, wystarczy kliknąć... I klepać kilkanaście dni opisy, ustawiać rankingi itd.
Ja nie mam na to czasu, ani chęci. Leniuszek przeglądający ma linka do strony systemu (przeważnie) gdzie może sobie przeczytać co to jest. Zrobienie opisów to też śliska sprawa. Pewnie najlepiej by było, jakby robili to sami autorzy (jak jest na gobasie i chyba na poltku też) ale zdyscyplinuj tu panie autorów. Samemu zaś robić opisy nie wypada (i brak czasu) bo umówmy się, jakość tych gier jest różna. Nie chciałbym nikogo ukrzywdzić wrzucając własny opis, który mógłby być stronniczy i mojszy.
Co do chomika - to rzeczywiście rezerwat starych autorek, co chwila mi wyskakują foldery "polonusx", gdzie można znaleźć wiele bytów nie występujących już w środowisku naturalnym internetu.
Ale za wszystko powyżej jednego mega się płaci, a niewiele gierek jest tak małych, dlatego nie linkuję tam. Dzemeuksisowy pomysł z googledrive byłby dużo lepszy.
29-04-2013 08:25
Indoctrine
   
Ocena:
0
@Z

W sumie wystarczyłoby aby ktoś kto na takim Polterze zajmuje się bazą gier, posiedział weekend nad aktualizacją wpisów :) Korzystając na przykład z tego co Ty zebrałeś.

Opis nie wymaga by pisał go autor. Wystarczy w zupełności ograniczyć się do kilku lakonicznych zdań co najwyżej.

"System fantasy, w konwencji raczej mrocznej, z rozbudowaną mechaniką."

Jak twórcy się nie spodoba to najwyżej wystąpi o zmianę :)

Chomik płatny - tia. Ale przydałoby się jakieś repozytorium plików, bo strony autorek jednak padają, pliki giną w odmętach sieci i lipa...
29-04-2013 10:55
Z Enterprise
   
Ocena:
0
No, masz rację. Więc "niech się ktoś tym zajmie".
Co do opisu - ja się nie podejmę, bo choćby w twoim przykładzue już można by się czepić, co to znaczy: "raczej mroczny" i czy sobie ktoś jaj nie robi.
Repozytorium dobra rzecz. "Niech się ktoś tym zajmie".

Problem jest tylko taki, kto ma być tym kimś? I kto coś takiego temu komuś zleci?
29-04-2013 11:18
Indoctrine
   
Ocena:
0
W kwestii repozytorium - musiałyby być przynajmniej dwa miejsca, mirrorowane (pewnie ręcznie) by w razie padu nic nie zginęło.
Dobre są wszelkie 4shared itp, które na małe pliki nie wymagają kont do ściągania ani nie stosują opcji 1 plik na 3 godziny.

Ale trzeba by znaleźć takiego Ktośia :D

Co do opisu - dalej uważam, że jest ok. Jak autorowi się nie podoba, przysyła swój.

Niestety w kwestii repozytorium widzę właśnie problem prawny. Każdy z twórców musiałby jasno określić że jego dzieło jest dozwolone do nieograniczonego kopiowania itp :)
29-04-2013 13:21
Agrafka
   
Ocena:
+1
"fajnie,że coś zrobiłeś-ale i tak JA wiem,jak mogłeś lepiej spędzić ten czas.ja oczywiście nie mogę." :-D
29-04-2013 15:36
Z Enterprise
   
Ocena:
+1
Nie fajnie, Agrafko. Fajnie to by było: "Ja już to wymyśliłem kiedyś, ale mi się nie chce, więc przyjdź i rób moje, a nie wymyślaj własne".
29-04-2013 15:52
Z Enterprise
   
Ocena:
0
Baza rozrosła się na razie do 41 mechanik i settingów (łącznie), które wytropiłem albo zostały mi podrzucone - w tym parę takich, o których w życiu nie słyszałem. Wciąż mało.
01-05-2013 13:18

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.