» Blog » Bany i trollowanie
20-08-2014 01:12

Bany i trollowanie

W działach: Polter | Odsłony: 1072

„Kto: Sekwan
Do kiedy: Perm
Za co: trolling, szydzenie z innego użytkownika”
– gower, Bany, 19 VIII 2014

Sekwan strollował nowego użytkownika. Dostał bana. Zapewne się go nie spodziewał, bo trollują wszyscy aktywni w blogosferze poza earlem. Są więc dwie opcje:

  1. Wracamy do stanu sprzed 2-3 lat, gdy moderacja zjawiała się raz na miesiąc, zaglądała do losowego tematu, przekonywała się, że (tak jak we wszystkich) łamany jest regulamin i banowała losowego użytkownika.
  2. Nowa polityka serwisu zakłada banowanie za to, co na Polterze nazywamy trollowowaniem. W blogosferze bana dostaną więc wszyscy aktywni użytkownicy. Zostaną nowi, ale że nikt nie będzie mógł odpowiedzieć na ich pytania, to też sobie pójdą.

Postulaty: 

  1. Nie karać za trollowanie na blogach.
  2. Odbanować Sekwana, chyba że były inne podstawy, niż jego wypowiedzi w jednym temacie.

Uwaga: Notka może zawierać śladowe ilości uproszczeń.

Wyjaśnienie: Notka powstała w oparciu o błędną interpretację przyczyny banicji użytkownika lub jak kto woli – z przyczyny nieprecyzyjnego opisu tejże.

Ilustracja: Theodor Kittelsen „Trollet som grunner på hvor gammelt det er

Komentarze


Kamulec
   
Ocena:
0

@Scath

Dziesiąty i dwunasty myślnik.

21-08-2014 20:29
Gawk
   
Ocena:
0

@ Earl

dostrzegasz konsekwencje tego typu myślenia?

 

@ Kamulec

 

I co w tych myslnikach kogo konkretnie obraża? Masz na mysli, że wszyscy ludzie na kierowniczych stanowiskach w Polsce czy w ogóle w sieci powinni poczuć się urażeni?

Serio nie powtarzaj błędu gowera, za który ostatnio go kilka osób po prostu wyśmiało.

 

Akurat mój tekst nie dotyczł nikogo konkretnego, był po prostu satyrą do tekstu Simana, ale oczywiście dowiem się pewnie zaraz, że obrażał, bo tak a nie inaczej i ty wiesz lepiej co ja myślałem pisząc go?

21-08-2014 20:41
Kamulec
   
Ocena:
0

Ma znaczenie nie tylko, co autor ma na myśli, ale też jak jego tekst zostanie odebrany.

21-08-2014 21:45
Gawk
   
Ocena:
0

Wtedy przy jakiejkolwie próbie nadania komunikatu otrzymywałbyś taką wiadomość:

Ta wiadomość może być szkodliwa dla innych użytkowników. 

Chcesz się wstrzymać z publikacją i jeszcze ją przemyśleć?

 

Niebagatelne znaczenie ma również intelekt odbiorców, oraz ich choroby psychiczne, które wypczają pojmowanie rzeczywistości taką, jaka jest. Akurat brak umiejętności czytania ze zrozumieniem czy paranoja, to przypadłość dość powszechna. Nie może być ona jednak wyznacznikiem osądzania ludzi za ich czyny. Tak, jak zamiar popełnienia przestępstwa nie może być powodem do ukarania, jeżeli podmiot odstąpi od jego popełnienia.

Znaczenie również ma wyjaśnienie kwestii ludziom, którzy odebrali komunikat w sposób nieprawidłowy, oraz ich zrozumienie tego, że się pomylili. O ile oczywiście nie trwają w swoim niezrozumieniu celowo, celem szkodzenia wybranemu podmiotowi, przeciw któremu wystosowują kalumnie.

Chyba, że masz zamiasr wrócić do starch dobrych czasów, kiedy winy był każdy, kogo wskazało się palcem, jedynym sposobem na to by dowieśc jego niewinności były Sądy Boże. W takim wypadku wszyscy dyrektorzy powinni chyba wystosowac wobec mnie pozew zbiorowy. Już widzę rzesze pstrokato odzianych trolli, jak maszerują ulicami miast w marszu równości, wskazując palcami tych, którzy ich zdaniem obrazili ich śmiertelnie. Sąd Boży czas zacząć.

 

Co wtedy? Będziemy się licytować, kto ma większego? Ojej, ojej, ten Kamulec to taki zły troll, bo mi tu insynuuje obrażanie kogoś tam, bo chce mi zaszkodzić. Zbanujcie go! Ojej, ojej, bo jak ktoś gdzieś napisze, że by komuś nogi z tyłka wyrwał w przypływie irytacji, to od razu powinni po niego wysłać ATeciaków. ojej, ojej, bo jak ktoś napisze jakiąś ogólna szyderę, to trzeba od razu go zamknąć i dopisac mu, kogo miał na myśli, żeby można było potem skazać za jakis sensowny paragraf.

 

Proszę cię... nie dramatyzuj. Posłuchaj głosu rozsądku i nie idź ta drogą. Chyba, że usilnie starasz się odac hołd powiedzeniom, iż historia kołem się toczy, a życie nie znosi pustki.

 

 

21-08-2014 22:07
Kamulec
   
Ocena:
+1

Niestety w rozmowie ze mną musisz zakładać najgorsze.

21-08-2014 22:12
Gawk
   
Ocena:
0

W rozmowie z tobą zakładam kaganiec.

22-08-2014 06:24
Senthe
   
Ocena:
0

Mistrz autopocisku.

Mam na myśli Kamulca, oczywiście.

22-08-2014 10:01
Gawk
   
Ocena:
0

Powiedziała Senthe

22-08-2014 17:55

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.