» Blog » Bany i trollowanie
20-08-2014 01:12

Bany i trollowanie

W działach: Polter | Odsłony: 1072

„Kto: Sekwan
Do kiedy: Perm
Za co: trolling, szydzenie z innego użytkownika”
– gower, Bany, 19 VIII 2014

Sekwan strollował nowego użytkownika. Dostał bana. Zapewne się go nie spodziewał, bo trollują wszyscy aktywni w blogosferze poza earlem. Są więc dwie opcje:

  1. Wracamy do stanu sprzed 2-3 lat, gdy moderacja zjawiała się raz na miesiąc, zaglądała do losowego tematu, przekonywała się, że (tak jak we wszystkich) łamany jest regulamin i banowała losowego użytkownika.
  2. Nowa polityka serwisu zakłada banowanie za to, co na Polterze nazywamy trollowowaniem. W blogosferze bana dostaną więc wszyscy aktywni użytkownicy. Zostaną nowi, ale że nikt nie będzie mógł odpowiedzieć na ich pytania, to też sobie pójdą.

Postulaty: 

  1. Nie karać za trollowanie na blogach.
  2. Odbanować Sekwana, chyba że były inne podstawy, niż jego wypowiedzi w jednym temacie.

Uwaga: Notka może zawierać śladowe ilości uproszczeń.

Wyjaśnienie: Notka powstała w oparciu o błędną interpretację przyczyny banicji użytkownika lub jak kto woli – z przyczyny nieprecyzyjnego opisu tejże.

Ilustracja: Theodor Kittelsen „Trollet som grunner på hvor gammelt det er

Komentarze


Venomus
   
Ocena:
+7

Opcja 3) Przestańmy trollować. Będzie nudniej a normalniej ^_^ Przynajmniej codzienna wizyta na polterze mi się skróci do paru minut.

20-08-2014 02:52
nerv0
   
Ocena:
0

Ja tam rzuciłbym kilka banów dla świętego spokoju.

20-08-2014 03:16
Kamulec
   
Ocena:
+2

@Venomus

Co może zmienić naturę człowieka?

@sil

Sądzisz, że po odcięciu od Poltera mielibyśmy święty spokój?

20-08-2014 03:24
KRed
   
Ocena:
+4

W takich chwilach wszyscy jesteśmy Sekwaną.

20-08-2014 03:55
Venomus
   
Ocena:
0

Kamulcu: nie pamiętam, ja chyba wybrałem miłość, ale Istocie Wiekuistej to było wsio jedno :P

 

20-08-2014 06:31
Kamulec
   
Ocena:
+3

Widzisz. Banowanie to nie miłość, a gower to nie Istota Wiekuista.

20-08-2014 06:37
Agrafka
   
Ocena:
+6
A ja chcę, żeby w końcu zaczął reagować też na pojazdy po nas. Jak pod moim blogiem tylda rzuci Petrą to świat i ludzie, notka ukryta. A jak ktoś jedzie po mnie to juz jest luz, notki sobie wiszą.

A co do trollowania - mam wrażenie że ten podpunkt regulaminu oznacza "to jest punkt który pozwala ci argumentować dowolnego bana." Nie powinno być wcześniej jakiegoś warna, ukrycia notki czy czegoś takiego?
20-08-2014 07:28
Gawk
   
Ocena:
+2

A notka ukryta za spam, za 3... 2... 1...

Zdaje się że gower posłuchał głosu rosądku i poszedł na chorobowe. Niemniej wątpię, żeby na Poltku cokolwiek się w kwestii reżimowej zmieniło. Nie bez puczu. 

A ja już kiedyś wspominałem, że wszyscy poniekąd jesteśmy trollami.

 

Uwaga: Notka może zawierać śladowe ilości trollowania. i orzechów arachidowych.

:D

 

@ Agrafko

 

Nie, ponieważ:

decyzje administracyjne nie potrzebują oceniania swojej sensowności.

 

20-08-2014 07:35
Drachu
   
Ocena:
+6

Ja życzyłem sobie skasowania tamtego konta. Był założone tylko i wyłącznie w celu pojazdu po konkretnym typie. Ja rozumiem - na świeżo, we własnym imieniu pośmiać się z jakiejś aktualnej kwestii (np. zabawy rękami). Spoko.
Atakowanie człowieka po kilku miesiącach, gdy nawet niespecjalnie się akurat podłożył, na portalu na którym i tak już nie bywa i to jeszcze z fejkkonta - dla mnie bucówa i kawał z brodą. 

Nie pochwalam tego, że po jednych można jechać, a po innych nie. Wiecie o tym. Ale to nie zmienia faktu, że tamto konto byłoby skasowane na każdym etapie istnienia Poltera, pod panowaniem każdego admina i przez każdego z modów. 

20-08-2014 08:13
earl
   
Ocena:
+5

Ja tam wypowiedzi Sekwana nie uważam za trollowanie. Napisał kilka fajnych, żartobliwych propozycji, włożył w to znacznie więcej wysiłku niż autor notki, wywołał uśmiech na twarzach paru użytkowników. O ile zazwyczaj nie chcę oceniać pracy administracji, bo nie śledzę wszystkich dyskusji, to w tym przypadku uważam zablokowanie mu konta za przejaw nadmiernej cenzury rodem z okresu działania Głównego Urzędu Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk. Tam też szukano wszędzie i u każdego przejawów złej woli wobec systemu i jego uczestników i podobnie, niestety, zdarzyło się w tym przypadku.

20-08-2014 08:19
XLs
   
Ocena:
+4

Czy da się nie trollować? Oczywiście, że się da. Jednak trzeba mieć coś do powiedzenia. Bo jak na dany temat nie da się powiedzieć więcej niż "Lubie placki", to wygrywa "nie znam się, ale się wypowiem", "nie wiem co powiedzieć, ale będę trollem więc paplam bez sensu, w końcu jestem gwiazdą"

20-08-2014 08:42
Kamulec
   
Ocena:
+1

Czy da się nie trollować? Oczywiście, że się da.

Wymaga loginu poniżej 5 znaków i bez wielkich liter.

Bo jak na dany temat nie da się powiedzieć więcej niż "Lubie placki", to wygrywa "nie znam się, ale się wypowiem", "nie wiem co powiedzieć, ale będę trollem więc paplam bez sensu, w końcu jestem gwiazdą"

Nie wiem, czemu chcesz dyskryminować tych, którzy się nie znają, a placków nie lubią. Zaś wygrywa to, czego chce większość, czyli reszta trolli.

20-08-2014 09:16
earl
   
Ocena:
0

Sekwan śpieszy się, by nie dostać kolejnego bana i tworzy kolejne propozycje :)

20-08-2014 10:08
Adeptus
   
Ocena:
+7

gower to nie Istota Wiekuista.

Obraza admina, ostrzegam, kolejne takie teksty i zostaną wyciągnięte konsekwencje.

20-08-2014 10:17
Sekwan2:dzieńsądu
   
Ocena:
+2

W ogóle nawet mnie nie zapytano, a ja nawet nie wiem z kogo niby się miałbym śmiać. :( Przeto swoją ksywkę wziąłem od tej pięknej rzeki w centrum Europy. :(
 

20-08-2014 10:50
oddtail
   
Ocena:
0

"Wymaga loginu poniżej 5 znaków i bez wielkich liter."

Masz rację, ale tylko połowicznie =P

20-08-2014 11:20
gower
    Komunikat administracji
Ocena:
0
As Drachu said.

@earl
Zanim się porówna kogoś do komunistycznej cenzury, można się upewnić, że zna się kontekst sytuacji.
20-08-2014 11:31
sil
   
Ocena:
+1

Wrzucanie "As Drachu said" pod hasłem "Komunikat administracji" brzmi niefajnie.

Będąc użytkownikiem kontekstu sytuacji można nie znać. Może więc jako administrator warto poświęcić parę chwil na "komunikat administracji" z prawdziwego zdarzenia.

Kim jest Sekwan, czemu ten zbanowany był fejkiem (choć wolałbym "próbą podszycia" czy jakoś tak, więcej po polsku), takie tam. Bo na razie z zewnątrz wygląda to tak, że jest człowiek. Wrzuca parę komciów. I znika. 

20-08-2014 11:44
gower
    Komunikat administracji
Ocena:
0
Drachu udzielił wszystkich wyjaśnień, których ja bym udzielił. Ale proszę, rozwinę:

Konto Sekwan zostało założone wczoraj z jasnym celem szydzenia z innego użytkownika serwisu, nieaktywnego od kilku miesięcy. Swoją nazwą, zdjęciem, nawet imieniem i nazwiskiem w profilu. To bez żadnych wątpliwości zachowanie obraźliwe i po prostu chamskie. Drachu zwrócił mi na to uwagę, zweryfikowałem i zareagowałem. Znowu powtórzę niezmienne stanowisko: decyzje administracyjne nie są poddawane dyskusji czy ocenie. W specjalnym wątku na forum informujemy o nałożonych banach. Szczegóły są sprawą między administracją a ukaranym.
20-08-2014 11:53
sil
   
Ocena:
+6

Dziękuję. 

BTW. Owszem możecie przyjąć, że decyzji administracyjne nie są poddawane dyskusji. Wasze prawo. Jeżeli jednak chcecie aby nie były poddawane ocenie, musielibyście karać użytkowników i usuwawać notki, komentarze, którzy to robią. Z tego co patrzę, nie dzieje się to namiętnie, więc jakieś pole do oceny jednak jest.

Wydaje mi się - uwaga, ocena działań administracji - że w szczególnych przypadkach warto by było rozwijać informację o banie. Chociażby do "trolling, szydzenie z innego użytkownika" dodać owo ", nieaktywnego od kilku miesięcy. Swoją nazwą, zdjęciem, nawet imieniem i nazwiskiem w profilu". Na przykład mi osobiście dopiero komentarz Dracha przypomniał całą historię z (pierwszym) Sekwanem. A już szczególnie, szersze objaśnienia powinny pojawiać się w tematach, takich jak te - wprost odnoszących się do niejasności w działaniu administracji. Tu nie chodzi o dyskusję o zasadności bądź nie, ale po prostu o informację, ów kontekst sytuacji.

20-08-2014 12:09

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.