» Blog » Apokalipsa jest bliżej niż myślisz.
03-03-2023 10:38

Apokalipsa jest bliżej niż myślisz.

W działach: literatura/promocja | Odsłony: 85

Apokalipsa jest bliżej niż myślisz.

Hejka! Miałem pisać na Polterze częściej, ale czas nie jest z gumy i wyszło jak wyszło. No ale dzisiaj napisać już musiałem. Przychodzę do Was z propozycją sprawienia sobie postapokaliptycznej książki mojego autorstwa. Być może niektórzy z Was słyszeli o Kopuple – swego czasu na Polterze ukazała się jej recenzja.

Dla niewtajemniocznych:

Po Kataklizmie resztki ludzkości chronią się w pięciu podziemnych Kopułach-miastach. Rządzący jednej z Kopuł spotykają się na posiedzeniu. Do omówienia jest wiele tematów: zaginął Wielki Nadzorca, brakuje żywności, nasila się zagrożenie ze strony enigmatycznej organizacji o nazwie Dyrektoriat. Tylko czy członkowie Partii na pewno skupiają się na właściwych problemach?

Książka jest bardzo teatralna – to klimaty trochę jak w "Nienawistnej 9-tce" lub "Dwunastu gniewnych ludziach". Kilku bohaterów, każdy z jakąś tajemnicą, zostaje zamkniętych na bardzo małej przestrzeni i dochodzi między nimi do psychologicznej rozgrywki. Myślę, że połączenie teatralności z postapokalipsą wyszło całkiem ciekawie.

A dlaczego o tym piszę. Historia wygląda tak, że pomimo dobrych recenzji a przede wszystkim opinii Czytelników, wydawcy nie zależy na dodruku. W sumie to mógłby dodrukować, ale musiałbym za to zapłacić. No a skoro tak, to się dogadałem, zabieram książkę od wydawcy i wydaję ją jeszcze raz samodzielnie. No i w tym celu założyłem kolejną kampanię na wspieram.to

Wspieram.to: Remont Kopuły

W planach nowa okładka i dodatkowe zakończenie (Kopuła ma kilka alternatywnych zakończeń).
Jeśli lubicie postapokaliptyczne książki, to gorąco zapraszam Was do zerknięcie, zaznajomienia się z moim przedsięwzięciem i cóż, jeśli pomysł Wam się spodoba, to do wsparcia.
Z góry serdeczne dzięki! :)

 

3
Notka polecana przez: Henryk Tur, Johny
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Paweł Jakubowski
   
Ocena:
0

Ahh i małe post scriptum. Na samym początku Kopuła była LARP-em. Stąd zapewne teatralna forma późniejszej powieści.

03-03-2023 10:46
Henryk Tur
   
Ocena:
+2

Zachęcam do wsparcia - czyta się świetnie!

03-03-2023 21:50

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.