string(15) ""
» Blog » Anima Prime
12-10-2012 01:13

Anima Prime

W działach: RPG, Anima Prime | Odsłony: 17

Anima Prime

Witajcie jak co czwartek na moim blogu. Tym razem mała przerwa w opowiadaniu o The Shadow of Yesterday – wrócę do niego w przyszły czwartek. Dzisiaj natomiast opowiem o Anima Prime.

 

http://darken.pl/rpg/anima-prime/ 

 

Przechodzę teraz na trochę inny tryb. Będę w tekście linkującym umieszczał materiał sprzed tygodnia. Oto, co mogliście przeczytać na moim blogu tydzień temu:

 

Witajcie jak co tydzień w czwartek. Za tydzień opiszę Wam czym jest Anima Prime (Final Fantasy, Chrono Trigger czy Dragon Quest. Generalnie  AP to gra fabularna z epickimi walkami), dzisiaj jednak krótko opowiem o The Shadow of Yesterday.

Autor jednej z recenzji TSoY zauważył w podręczniku brak jasno wyłuszczonego opisu tego, co mają robić bohaterowie.

Znalazł jeden fragment, który brzmiał on mniej więcej tak:

Minęło trzysta lat. Co noc księżyc wschodzi niczym straszliwe oko patrzące na świat. Niektórzy ludzie trzęsą się wtedy w nabożnym strachu. Bohaterowie zaś walczą z Cieniem w najciemniejszych jaskiniach, wśród upadłych cywilizacji i w czarnych sercach.

Czy jednak TSoY jest grą w której walczy się dobrymi postaciami przeciwko złu? Nie, a przynajmniej nie w całości.

Seji, doskonały redaktor, napisał jednak krótki opis który trafił na tył okładki.

Nie ma bogów. Nie ma potworów. Są tylko ludzie.

The Shadow of Yesterday to fabularna gra pulp fantasy. Znajdziesz tu świat magii i miecza zniszczony przez Ogień z Niebios. Ludzkość podnosi się z kolan po kataklizmie, który spalił świat. Tajemnicze elfy wędrują poprzez Blish w poszukiwaniu odpowiedzi. Dzikie gobliny walczą z trawiącą je chorobą. Podstępne szczuraki snują swe plany wśród zapomnianych ruin.

Stań się bohaterem, o którego czynach opowiadać będą legendy.
Przeżyj przygody, o jakich nie śniłeś.
Odkryj pradawne tajemnice.
Znajdź miłość swojego życia.
Poznaj cenę, jaką za to zapłacisz.

Wybory, których dokonasz, zmienią świat. Pamiętaj jednak, że każda decyzja ma swoje konsekwencje.

To był dobry tekst na tamten okres. Poprosiłem o pomoc część moich znajomych i z ich pomocą opracowałem nowy tekst opisujący TSoYa.

TSoY to gra fantasy, która wykorzystuje rozwój postaci do napędzania całej rozgrywki. Bądź współtwórcą historii, w której Twój bohater jest w centrum wydarzeń, niezależnie czy chodzi o Twój triumfalny powrót  do stolicy na czele armii, czy moment kiedy bronisz ukochanej osoby w ciasnej uliczce przed zabójcami, nasłanymi przez czarownika.

Przyjdzie Ci zagrać postacią z krwi i kości – zamiast wypełniać misje, spełniaj swoje cele i marzenia. Odkryj pradawne tajemnice, znajdź miłość swojego życia, podbij państwo, spłać krzywdy Tobie wyrządzone i poznaj cenę, jaką za to zapłacisz.

Zapoznaj się z mechaniką, która faktycznie pomaga w stworzeniu epickiej opowieści. Jednym rzutem kości rozwiązuj całe konflikty, a w razie potrzeby, wejdź w tryb zbliżenia, aby akcją po akcji, słowem lub mieczem, pokonać wroga. Wybierz, za co chcesz otrzymywać punkty doświadczenia, aby Prowadzący mógł dopasować przygody do Ciebie i poświęcić mniej czasu na przygotowania do sesji a więcej na samą rozgrywkę.

Potężne Imperium Maldoru, obejmujące cały świat gry, Blish, upadło 300 lat temu. Obecnie, na mapie nie znajdziesz miast i dokładnych granic państw, dzięki czemu możesz zmieniać całe krainy pod swoje upodobania i postacie graczy. Zrób to, bo Blish jest do odkrycia przez Ciebie.

Ściągnij podręcznik za darmo ze strony tsoy.darken.pl lub kup podręcznik, którego wznowienie ukaże się pod koniec roku.

Mam nadzieje, że przybliżyło to Wam lepiej specyfikę The Shadow of Yesterday. Do zobaczenia za tydzień, kiedy przedstawię zarys Animy Prime i odpowiem na pytanie czemu gra jest naprawdę warta uwagi. 

Komentarze


38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
mam nadzieję, że "shibarugate" nie wpłynie na pozytywną recepcję gry.
12-10-2012 07:53
Xolotl
   
Ocena:
0
Ale nad logiem to się można jeszcze potrudzić, bo wygląda dokładnie jak to z wielu finali:P
12-10-2012 08:31
Beamhit
   
Ocena:
+2
Chyba chodziło o to, by wyglądało jak z finala.

A nie polecę, bo to o rpg.
12-10-2012 10:29
Thronaar
   
Ocena:
0
Ciekawa zmyłka w tytule, prawie jak w reklamach z telewizji. ;]
12-10-2012 11:54
gacoperz
   
Ocena:
+1
No niestety, ale takie "zmyłki" zniechęcają do czytania notek firmowanych nazwiskiem danego usera. Gdybym chciał czytać o TSoYu poszukałbym stosownie zatytułowanej notki. W tym tempie informacje o Anima Prime będą pewnie w artykule zatytułowanym Mouse Guard, który to pewnie sam zostanie opisany w artykule o Hot Guys Making Out.
12-10-2012 14:02
Sethariel
   
Ocena:
0
@gacoperz

Przecież jest link do notki o Anima Prime. To nie zmyłka, tylko przy okazji linkowania notki o Anima Prime - co jest głównym tematem notki - Darken wkleił tekst o TSoY sprzed tygodnia.
12-10-2012 17:48
gacoperz
   
Ocena:
0
Nie klikam w linki bo Rick Astley będzie na mnie śpiewać.
12-10-2012 18:02

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.