Amigo Spiele

Noty

Tenakee

23-07-2012 13:12 | Komentarze: 0
Wśród Indian Tenakee odbywa się wielki konkurs budowy pali totemowych! Uczestnicy pragną wystawić jak najwspanialszy i najbardziej wartościowy pal. Pal uznaje się za ukończony dopiero wtedy, gdy zostanie uwieńczony szczytem. Celem gry jest uzyskanie jak największej liczby punktów poprzez umieszczanie na palach szczytów lub squaw.

Ten, kto na koniec gry posiada najwięcej punktów, zostaje zwycięzcą.

Sabotażysta Rozszerzenie

07-08-2012 17:13 | Komentarze: 0
W tym rozszerzeniu, na graczy czekają 3 nowe role krasnoludów: szef, spekulant oraz geolog, nowe karty akcji i nowe karty tuneli. W grze nadal występują normalni kopacze, jednak są oni teraz podzieleni na dwie rywalizujące drużyny: zieloną oraz niebieską.

Sabotażysta Rozszerzenie jest obowiązkową pozycją dla wszelkich miłośników doskonałej gry o poszukiwaniu bryłek złota. W tym dodatku każdy znajdzie coś dla siebie!

Nur die Ziege zählt

07-08-2012 21:21 | Komentarze: 0
W ośmiu zagrywanych w trakcie gry lewach gracze zbierają kozy, przedstawione na kartach jako czarne kozie łby (dla przejrzystości umieszczone po obu stronach – po lewej i po prawej). Przed rozpoczęciem gry gracze muszą obstawić, ile kozich łbów będą mieli na końcu partii! Im odważniejsze zakłady tym więcej punktów można zdobyć, im ostrożniejsze – tym mniej. Ten, kto obstawia najlepiej, wygrywa.

Ladybohn

07-08-2012 21:26 | Komentarze: 0
W grze Ladybohn gracze muszą, w przeciwieństwie do podstawowej wersji gry Fasolki, zwracać większą uwagę na fasolometry znajdujące się na zasadzonych przez nich fasolkach, ponieważ panie i panowie fasolki mają całkowicie różne fasolometry, a fasolki-dzieci nie mają fasolometrów w ogóle. Gracze powinni postarać się aby podczas zbioru fasolek, na wierzchu rzędu zasadzonych kart znajdowała się karta pani fasolki, ponieważ zapewnia ona większą liczbę złotych monet.

Limits

07-08-2012 21:31 | Komentarze: 0
Mistrz Uwe Rosenberg stworzył kolejną znakomitą party-game. Być może nie jest to hit na miarę Fasolek, ale Limits potrafi wprawić w dobry nastrój absolutnie każdego. Ach, te kolorowe łapy na kartach… Zobaczcie sami!

Żółty – czerwony – niebieski – gracze...

Jäger und Sammler - Łowcy i zbieracze

07-08-2012 21:37 | Komentarze: 0
Życie w epoce kamienia nie było lekkie. Trzeba było ciągle wędrować po świecie w poszukiwaniu jedzenia. Podczas wędrówki można było znaleźć jagody, korzonki albo lecznicze zioła. Szczególnie ważne były polowania, ponieważ mamuty dawały dużo mięsa, a futro pozwalało utrzymać w ...

Serpentina

15-08-2012 16:09 | Komentarze: 0
Kolorowe węże zostały pomieszane. Czy jest ktoś, kto zdoła poukładać je kolorami? Czerwony obok czerwonego, niebieski obok niebieskiego, żółty obok żółtego - to nie jest trudne!

Gracze próbują tworzyć węże, tak długie, jak to tylko możliwe. Wąż zawsze składa się z głowy, przynajmniej jednej karty tułowia i ogona. Gracz, który stworzył najdłuższego węża wygrywa.

Znakomita gra dla każdego przedszkolaka!

Trucizna

15-08-2012 16:14 | Komentarze: 0
W pracowni alchemika bulgocą na ogniu trzy kociołki z eliksirami. Gracze kolejno wrzucają karty eliksirów do wybranych kociołków uważając przy tym, aby ich zawartość nie wykipiała. Jeśli gracz sprawi, że suma wartości wszystkich kart znajdujących się w kociołku przekroczy 13, musi z...

Lot Czarownic (Hexenflug)

16-08-2012 21:11 | Komentarze: 0
Kto choć raz widział czarownice pędzące po niebie, ten wie, jak elegancko prezentują się one lecąc na miotłach. Ale mało który człowiek zdaje sobie sprawę, ile ćwiczeń i talentu potrzeba, żeby opanować tę sztukę. A jedynie najbardziej utalentowane czarownice mogą liczyć na przyj...

Lügenbeutel

16-08-2012 21:15 | Komentarze: 0
W tej grze musisz cały czas patrzeć innym na ręce. Aby pozbyć się wszystkich swoich kart, gracze będą kłamać jak najęci. Jeśli wymagane są „jedynki”, gracz może umieścić na stosie tylko karty z numerem „1”, chyba że zdecyduje się skłamać.

Gracz, który jako pierwszy pozbędzie się wszystkich kart trzymanych na ręce wygrywa rundę i otrzymuje punkty za karty, które pozostały przeciwnikom. Rozgrywka składa się z kilku rund i trwa do czasu, aż jeden z graczy uzyska 500 punktów.

Mały Amadeusz: Maestro (Little Amadeus: Maestro)

16-08-2012 21:18 | Komentarze: 0
Amadeusz, jego siostra Nannerl, słynny Joseph Haydn oraz młody Beethoven otrzymali od cesarzowej polecenie wykonania koncertu muzyki Mozarta. Wybrano już dziesięć utworów, jednak wciąż nie zebrano orkiestry, która je wykona.

Zadaniem graczy jest odnaleźć odpowiednich muzyków do każde...

Mały Amadeusz: Moja pierwsza orkiestra (Little Amadeus: MEO)

16-08-2012 21:20 | Komentarze: 0
Mały Amadeusz wraz ze swymi przyjaciółmi chciałby stworzyć orkiestrę. Jednak nie są jeszcze pewni, jakie instrumenty powinny się w niej znaleźć. Dlatego każdy z nich usiłuje zebrać tyle instrumentów, ile będzie możliwe. Zwycięzcą zostaje osoba, której uda się umieścić we własnej orkiestrze jak najwięcej wartościowych instrumentów.

Project Skyline

16-08-2012 21:28 | Komentarze: 0
Gracze wcielają się w potentatów posiadających tereny przeznaczone pod budowę nowego miasta. Każdy z nich, jako bogaty inwestor ma wpływ na rozwój metropolii. Wybudowany w odpowiednim miejscu wysokościowiec może stać się prawdziwą żyłą złota.

Używając swoich znaczników poziom...

Six

16-08-2012 21:36 | Komentarze: 0
Podczas trzech rund gracze mają ok. 2 minuty czasu, aby zachować jak najwięcej kart liczbowych. Klepsydra jest odwracana i zasłaniana tubą Six – od tej chwili biegnie czas!

Gracz kolejno po sobie wykonuje rzuty 3, 2 i 1 kostką, a następnie przekazuje kostki następnemu graczowi. Po k...

Space Beans

16-08-2012 21:38 | Komentarze: 0
Wszechświat jest pełen nieskończonej liczby pól fasolowych. Przyłącz się do podróży kosmicznych fasolowych kupców i weź udział w poszukiwaniach niezwykle wartościowych kosmicznych fasolek. Kosmiczne fasolki to pozaziemskie formy życia, które przybrały kształt fasoli. Kupcy podróżu...

Wenecja (Venedig)

16-08-2012 21:54 | Komentarze: 0
Wenecja została założona przez uchodźców z północnych Włoch, którzy w obawie przed najazdami Hunów i Longobardów skryli się na niezliczonych bagnistych wysepkach, położonych u ujścia Brenty. Będąc sprawnym ośrodkiem handlu, Wenecja stawała się coraz bogatsza. W okresie renesansu była ważnym ośrodkiem władzy.

Podczas rozgrywki gracze wcielają się w architektów. Biorą udział w dziele tworzenia miasta, wznosząc kościoły, pałace, mosty, place oraz domy. Gracz, który na swojej gondoli pokona największy odcinek weneckich kanałów, wygra grę.

Kod Faraona

20-12-2013 21:12 | Komentarze: 0
Witaj w świecie tajemnic egipskich dynastii. Wielu próbowało już odkryć sekrety i zdobyć legendarne skarby faraonów. Do dziś jednak nikomu nie udało się tego dokonać. Setki lat temu mądrzy faraonowie zapieczętowali swoje kosztowności tajnymi liczbami, zwanymi "kodem faraona"....

Speed Cups

24-01-2014 16:19 | Komentarze: 0
Czy najwyższa w wazonie jest niebieska niezapominajka, czy czerwona róża? W jakim kolorze jest lokomotywa, a w jakim ostatni wagon pociągu? Czy na samym czubku drzewa usiadła czarna sroka, czy żółty kanarek? Jakiego koloru jest samochód, który wyprzedził inne i jaki deser lodowy zostanie ...

Pszczółki

08-12-2014 16:48 | Komentarze: 0
Bzz, bzz, bzz! Gdzie skryły się kolorowe pszczółki? Małe psotnice ciągle zmieniają miejsce! Potrafisz je odszukać? Potrzeba dużej spostrzegawczości i świetnej pamięci, aby odnaleźć pszczołę w takim kolorze, jaki przedstawia karta. Osoba, która jako pierwsza zgromadzi cztery ule, wygrywa i zdobywa pyszny miodek.