string(15) ""
» Blog » Alternatywy 4 - Zawsze żywe!
29-04-2010 09:46

Alternatywy 4 - Zawsze żywe!

Odsłony: 19

Dziś notka praktycznie nie związana z wydawaniem SW i GRAmelem. Praktycznie, więc coś tam będzie. 

 

Gwoli wyjaśnienia. Elektryfikują moją wioskę. Znaczy to, że na ulicach, które powstały w ciągu ostatnich 2 lat, gmina stawia oświetlenie. Chwała jej za to, bo ciemno u nas czasem jest jak w Wiecznoc/Wiecznanoc. Pojawiły się ekipy, mierząc i zaznaczając, gdzie będzie stała latatnia. Ładnie to ktoś wyliczył, że będzie co 20 metrów. No i wszystko pięknie, tylko mój sąsiad wstał dziś rano i zobaczył, że oznaczenie latarni stoi idealnie na środku jego wyjazdu z garażu. O 6 rano cała ulica usłyszała, co biedny człowiek myśli o tym pomyśle i jak tłumaczą się pracownicy. A tłumaczyli się wyjątkowo prosto - tak mamy na planie! I wyżej planu nie podskoczysz! (Alternatywy 4 się przypominają, czyż nie?) Sąsiad długo przekonywał, majster zadzwonił po kierownika, który przyjechał i znowu słyszeliśmy, co sąsiad chce przekazać i w jakim poważaniu ma wykształcenie budowlańców. Po 7 usłyszeliśmy, że jest porozumienie, przesuną latarnie o 3 metry.

 

No i w sumie, to byłby koniec tej historii, gdyby nie fakt, że właśnie wróciłem ze spaceru z psem i pierwsze co zrobiłem, to wykonałem telefon do owego sąsiada. Owszem, przesuneli mu latarnie o 3 metry. Teraz co prawda wyjedzie z posesji - ale już z niej nie wyjdzie, bo latarnie ma na furtce. Sąsiad będzie po 10, ja idę po chipsy i coś do picia, szykuje się widowisko :) Dalszy raport przedstawię później.

 

A na marginesie - zapraszam na Wydawnictwo GRAmel - udostępniliśmy do pobrania Przerywniki fabularne, czyli rozszerzenie zasad Savage Worlds, oddające część narracji i fabuły w ręce graczy. Ponadto pojawiły się też do ściągnięcia karty postaci dla Popleczników oraz Pojazdów. Można je pobrać z tego miejsca.

(Hint, hint - Patroni medialni, nie śpijcie :P) 

 

I kolejny margines - na zdjeciu prototyp koszulki SW. Byliby chetni na nie?  

Komentarze


earl
   
Ocena:
0
I dlatego jest jak jest, niestety. To dobrze, że Tobie nie przyblokowali domu jakąś latarnią jak temu sąsiadowi.
30-04-2010 17:55
644

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ja mam w przyszlym roku chodnik, tez bedzie ciekawie :)
01-05-2010 23:44

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.