string(15) ""
» Blog » Aha, miałem rację! - czyli o "My Słowianie" trzy linijki i link
24-05-2015 21:56

Aha, miałem rację! - czyli o "My Słowianie" trzy linijki i link

W działach: Muzyka, Polter | Odsłony: 394

Pamiętacie, jak jakiś rok temu ostro skrytykowałem "My Słowianie" duetu Donatan i Cleo? Podobno miałem "ból dupy"...

Otóż nie! Nie tylko ja tak myślę!

Zigzak, przeproś :P :P :P Przeproś przeproś przeproś :P :P :P :P :P

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


earl
   
Ocena:
+2

Mnie na przykład zastanawia fakt, że radykalne feministki, które na każdym kroku doszukują się seksizmu, nie zaprotestują przeciwko wyborom Miss Polonia czy programom w stylu Top Model. Przecież to seksizm w największym wydaniu (idąc ich tokiem rozumowania), kiedy kobietę traktuje się przedmiotowo jak super-sexy laskę i nic poza tym w niej się nie widzi, tylko piersi, pupę, buzię, nogi itp.

24-05-2015 22:37
Anioł Gniewu
   
Ocena:
+1

Ból dupy innego geja mnie nie interesuje. My slowianie lubimy cycate blondyny. ;) Zigzak nie przepraszaj!

24-05-2015 23:48
Z Enterprise
   
Ocena:
+1
Xellos, ale za co mam cię przepraszać? Za to, że jako gej nie masz odpowiedniego aparatu percepcyjnego by należycie docenić moc polewania naoliwionych cycków wyplutą śmietaną?
Czy może mam cię przeprosić za to, że panienka też ma ból pupy, bo nie chce być postrzegana jako ściera? Pech, nasze eksportowe białe kozaczki w UK czy RFN już dawno wyrobiły polkom tę opinię, cycate maselnice tylko ładnie to oprawiły.

Kaworu, nie będę cię przepraszał. Masz butthurta, jak i pani z bloga, więc nie jesteś sam, masz z kim wylizać nawzajem rany.
25-05-2015 07:50
Nuriel
   
Ocena:
+1

@earl

Słucham? Przecież protestują, i to nie tylko przeciwko konkursom krajowym ale także o zasięgu mocno regionalnym:

https://niedlamissumk.wordpress.com

Serio, ktoś kto stawia taki zarzut "feministkom" musi albo mieć naprawdę bardzo dużo złej woli albo nie zadać sobie nawet trudu sprawdzenia o czym te "feministki" w ogóle mówią ;)

25-05-2015 07:54
earl
   
Ocena:
0

Ależ mi przykład Miss UMK. Lepszych już nie dało się wygrzebać? Czy może nie mogłeś znaleźć i ratujesz się takim czymś? Znajdź mi wypowiedzi prawdziwych feministek, których wszędzie pełno, w stylu Środy, Fuszary, Nowickiej, Szczuki, Olejnik czy Jarugi-Nowackiej a nie jakichś podlotków, to wtedy będziesz miał jakieś argumenty.

25-05-2015 08:44
Anioł Gniewu
   
Ocena:
0

Pragnę zwrócić uwagę że te wszystkie akcje pań z FEMENU to tylko pretekst do pokazania swoich cycków. Niestety daleko im do naszych maselnic... Eksponowanie piegów nie ma takiej wymowy jak balonów! ;)

25-05-2015 11:24
   
Ocena:
0

Piosenka durna dosyć, ale chyba nie taka zła, jak kiedyś żem myślał. W sumie łagodna i dosyć zabawnie erotyczna. I nie jest oczywiście szowinistyczna. Jak milion osób zgodzi się, że bzdura jest prawdziwa, to nadal jest bzdurą.

 

Earl, Środy czy prawdziwej feministyki? Ty się zdecyduj! A na serio, to jak poszukasz, to okaże się, że wszystko jest szowinistyczne.

25-05-2015 12:01
Drachu
   
Ocena:
+4

Poltergeist - Zrodzony Z Fantastyki!

25-05-2015 12:12
Adeptus
   
Ocena:
0

Ostatnio się dowiedziałem, że Avengers: Age of Ultron jest seksistowski, bo Czarna Wdowa ma traumę po tym, że w czasie szkolenia w KGB zmuszono ją do poddania się sterylizacji, bo to skandal, żeby kwestie związane z rozrodczością odgrywały jakąkolwiek rolę w kreacji postaci żeńskiej. A Wiedźmin jest rasistowski, bo nie ma Murzynów (zachodnie środowiska postępowe już dawno temu uznały za dogmat, że "tu nie ma kolorowych, bo ten świat ma być podobny do ziemskiego średniowiecza" czy nawet "tu nie ma kolorowych, bo to JEST ziemskie średniowiecze" to są bzdurne argumenty, których porządny człowiek nie powinien używać).

@ Kaworu 92

Czy według Ciebie, jeśli coś zostanie powtórzone niezależnie od siebie przez kilka osób, to znaczy to, że jest to prawda, albo przynajmniej zwiększa się stopień prawdopodobieństwa prawdziwości? Nie pytam retorycznie, tylko na poważnie.

25-05-2015 13:22
   
Ocena:
0

Akurat w pierwszym wiedźminie murzyn był i jakąś tam rolę w świecie odgrywają murzyni.

Inna rzecz, że  w instytucja obligatoryjnego murzyna nie wynika z poprawności politycznej,

Akurat słowo kolorowy ma lekko rasistowski, albo przynajmniej... nie do końca właściwe.No i pamiętajmy, źe nie tylko lewica ma monopol na  cczepiialstwo.

25-05-2015 14:32
Adeptus
   
Ocena:
0

Inna rzecz, że  w instytucja obligatoryjnego murzyna nie wynika z poprawności politycznej,

Tylko z czego?

Akurat w pierwszym wiedźminie murzyn był i jakąś tam rolę w świecie odgrywają murzyni.

Może nie jesteś na bieżąco, ale obecnie panuje zasada, że jeśli lewacy oskarżą jakiś utwór o rasizm/seksizm/homofobię, a Ty próbujesz tego bronić, to jednoznacznie oznacza to, ze sam jesteś rasistą/seksistą/homofobem. Nie ma żadnego "ale" jeśli chodzi o walkę z szowinizmem!

25-05-2015 14:46
   
Ocena:
+1

Z marketingu.

Afroamerykanie znacznie chętniej oglądają filmy, w których występują Murzyni. My Polacy też dodajemy free pointy filmom z Polakami.

25-05-2015 15:00
earl
   
Ocena:
+1

Co do rasizmu - kiedyś spotkałem się z opinią, że niektórych Murzynów z Polski denerwuje wierszyk "Murzynek Bambo", który oni uznają za rasistowski, bo wyraża się, jak twierdzili, pogardliwe o czarnoskórych. I teraz, zgodnie z obecną poprawnością polityczną, wpadamy w dylemat - bronić tego wierszyka czy go atakować. Jak go będziemy bronić, to wyjdziemy na antymurzyńskich rasistów. Ale atak też jest zły - przecież będziemy wówczas atakowali poetę żydowskiego pochodzenia, więc wyjdziemy na antysemickich rasistów. I tak źle, i tak niedobrze :)

25-05-2015 15:03
Adeptus
   
Ocena:
+1

Najprościej powiedzieć "Murzynek Bambo to wiersz rasistowski i wyłączną winę za to ponosi Kościół Katolicki, na pewno nie autor". Ewentualnie, jak ktoś chce być bardziej na czasie, to może KK zastąpić PiS-em.

A swoją drogą, co jest w tym wierszyku rasistowskiego? Że Bambo się boi, że jak wejdzie do kąpieli, to się wybieli? Dzieci boją się różnych rzeczy. A jego mama, dorosła Murzynka, takich fobii nie ma, więc Bambo boi się dlatego, że jest dzieckiem, nie dlatego, że jest ciemnym (mentalnie) dzikusem. Że psoci, figluje, włazi na drzewo, nie chce pić mleka, ale sumarycznie to dobry z niego chłopak, czyli jest całkowicie normalnym dzieciakiem? Że na koniec autor stwierdza "Szkoda, że Bambo czarny, wesoły,Nie chodzi razem z nami do szkoły"? Przecież ten wierszyk jest antyrasistowski - jego wymowa jest taka "Hej, dzieci, gdzieś tam daleko w świecie mieszkają sobie czarne dzieci i takie dziecko może być takie samo fajne jak Wy - nieźle byłoby mieć takiego fajnego kolegę, jak Bambo, co nie?".

Ktoś zwrócił uwagę na to, że wierszyk nie jest rasistowski, natomiast z reguły jest zdobiony rasistowskimi obrazkami - Bambo się uczy czytać, chodzi do szkoły, jego mama dba o jego zdrowe odżywianie i higienę, słowem - cywilizacja. A na obrazkach Bambo to mały buszmen w spódniczce z trawy i dzidą ewentualnie bananem w ręku, w skrajnym przypadku hasający po palmach z małpami (na pierwszy rzut oka nie zawsze jest jasne, które to małpa).

Z marketingu.

Afroamerykanie znacznie chętniej oglądają filmy, w których występują Murzyni. My Polacy też dodajemy free pointy filmom z Polakami.

Ależ cała polityczna poprawność jest napędzana względami marketingowymi, komercyjnymi i finansowymi.

Co do tych punktow za Polaków to nie wiem, bo Polak to z reguły pijak/hipokryta religijny, ewentualnie w miarę porządny ale niezbyt mądry posterunkowy/szeregowy.

 

25-05-2015 15:17
earl
   
Ocena:
+1

Co jest w tym wierszyku rasistowskiego? Nie wiem, bo nie ja byłem autorem tego sformułowania. Ale to pokazuje, że rasizmem/seksizmem/ksenofobią nie jest to, co faktycznie nim jest, ale to co pewne środowiska tzw. opiniotwórcze uznają za rasizm/seksizm/ksenofobię. Czasem te elementy się pokrywają, ale czasem nie i hasła "rasizm" czy "seksizm" to słowa-wytrychy, smagające przeciwników politycznych mających inne zdanie od zdania przedstawicieli jedynie słusznej opcji.

25-05-2015 15:51
   
Ocena:
0

Generalnie wszyscy jesteśmy rasistami, bo ksenofobia jest cechą odziedziczoną po przodkach i zapewniała bonusy w rywalizacji, tylko niektórzy starają się z tym walczyć.

Bambo nie jest rasistowski, ale z tego wiersza wyeulowało określenie bambus...

Raczej nie do końca, po prostu poprawność polityczna istniała od zawsze. Kiedyś za Cara niepoprawnie było pokazywać dobrego Żyda, teraz złego. Lewica i prawica pają swoje poprawności polityczne, równie złe.

25-05-2015 17:16
Adeptus
   
Ocena:
+1

Generalnie wszyscy jesteśmy rasistami, bo ksenofobia jest cechą odziedziczoną po przodkach i zapewniała bonusy w rywalizacji, tylko niektórzy starają się z tym walczyć.

Gdzie tam. Ja nie jestem rasistą, tylko memoidem. 100000 razy wolę Murzyna o poglądach tożsamych z moimi, niż białasa heretyka.

Raczej nie do końca, po prostu poprawność polityczna istniała od zawsze. Kiedyś za Cara niepoprawnie było pokazywać dobrego Żyda, teraz złego.

E, to raczej nie tak działało. Mogłeś oberwać za to, że byłeś Żydem, to jasne, ale jakoś nie kojarzę, żeby kogoś prześladowano za to, że miał dobre zdanie o Żydach.

Lewica i prawica pają swoje poprawności polityczne, równie złe.

Zapomniałeś o centrystach.

25-05-2015 17:25
Kaworu92
   
Ocena:
0

O to to, Grzesio o centrystach zapomniał :P :P :P :P :P

25-05-2015 20:58
Adeptus
   
Ocena:
+1

A polityczna poprawność propagowana przez centrystów jest bardzo łatwa do opanowania. O ile w przypadku lewicowej czy prawicowej, trzeba się wyuczyć, jakie poglądy są dobre, a jakie złe, to w przypadku centrystycznej jest to dziecinnie proste - jakiekolwiek poglądy są złe. Przynajmniej tak wynika z wypowiedzi Slanna.

25-05-2015 22:40
Vukodlak
   
Ocena:
0

Z marketingu.

Afroamerykanie znacznie chętniej oglądają filmy, w których występują Murzyni.

To się nazywa Magiczny Czarnuch i jest mucho popularnym motywem branży filmowej. Najlepszym przykładem są tu postacie Morgana Freemana.

25-05-2015 22:43

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.