string(15) ""
» Blog » Adventurers! - Czym to mogłoby być
25-03-2014 19:05

Adventurers! - Czym to mogłoby być

W działach: RPG | Odsłony: 439

1
Notka polecana przez:
Poleć innym tę notkę

Komentarze


74054

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0

Oj Beam, narzekasz. Po co nam kolejny system „dla tych co po raz pierwszy”? Warto by darować sobie wreszcie takie zrzędzenie, bo dochodzi do tego, że każda nowa padaka RPG staje się Mesjaszem RPG, który naucza i bawi.

Fajnie, że to ma 80 stron i jest złożone do kupy.

Inna sprawa - czy i wam wydaje się, że wersja PDF Lite niczym nie różni się od Full? Chyba się FajneRPG pomyliło przy wysyłce...

25-03-2014 19:36
leto_ii
   
Ocena:
+2

Tak, pomylili się przy linkach, zwróciłem im na to uwagę, ale nic nie odpisali :) Przydał by się też spis treści, aby szybko przechodzić do odpowiedniej części, a nie scrollować 80 stron.

Co do Adventurers to nie zapominajmy o jednym - w czasach jak wyszło Oko materiałów o RPG było bardzo mało i nie tak łatwo dostępne jak teraz (google). Jak ktoś nie wie jak grać, to może bardzo szybko doczytać. Nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić własny PDF ze wstępem i podzielić się na polterze "Wstęp do RPG - wersja Adventurers".

 

Czy fajnie jak by dali kilka stron wstępu? Może i tak. Czy mnie ich brakuje? Nie :) Moim zdaniem system nie powstał dla początkujących, tylko dla tych co chcą zagrać w jakieś generic fantasy itp na szybko, dla zabawy, bez przejmowania się mechaniką - czyli tych, co doświadczenie z RPG mają. I bardzo fajnie to wyszło.

25-03-2014 19:44
chimera
   
Ocena:
0

A propos wersji lite: to samo, też nikt nie odpisał :-(

25-03-2014 19:59
74054

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0

leto_ii >>> także uważam, że wstęp do Adventurers jest zbędny.

Argument 1 - ludzie którzy dopiero zaczynają zabawę w RPG nie znają naszych padakowych fundomowych inicjatyw. Nie ma więc potrzeby tworzyć sztuki dla sztuki, i tak „nikt” by tego nie przeczytał.

25-03-2014 21:22
Beamhit
   
Ocena:
+1

Kontrargument - ludzie grali w Oko Yrrhedesa nie wiedząc o tym, więc i z Adventurers! by też tak mogło być ;)

26-03-2014 09:20
Krzyś
   
Ocena:
+2

Beamhit - dzięki za trafne spostrzeżenie, bardzo możliwe że coś takiego znajdzie się w dodrukach/kolejnych wersjach. (a jeślibyś chciał coś takiego napisać, to jesteśmy otwarci)

Reszta - postaram się Wam wszystkim odpisać jeszcze dzisiaj, mamy potop maili o MiMa. W wielkim skrócie - tak, omyłkowo poszła wersja rozszerzona zamiast starteru.

26-03-2014 14:56
Behir
   
Ocena:
0

@ Krzyś

A czy jeśli ktoś z założenia miał dostać wersję Full, to wersję Light pdfu też dostaje? Pytam z ciekawości.

 

@Adventurers!

Po przeczytaniu tylko części ogólnej i rzuceniu okiem na settingi widzę, że wielu osobom, z którymi gram ten systemik przypadnie do gustu. Całkiem możliwe, że będę często korzystał właśnie z niego jak usłyszę sławetne "ej, siedzimy tu w małym gronie, może coś byś poprowadził?", bo ładnie chwyta pomysły na archetypiczne i mniej archetypiczne postacie :). Plus, mam nawet pomysł jak na tym poprowadzić space opery :D

26-03-2014 21:56

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.