string(15) ""
» Blog » ABC gier fabularnych - Wybieranie systemów
13-05-2018 20:43

ABC gier fabularnych - Wybieranie systemów

W działach: RPG | Odsłony: 330

ABC gier fabularnych - Wybieranie systemów

Witajcie ponownie!

Nie będę wrzucał newsów o nagraniu każdego odcinka podcastu, ale ponieważ poniższy powstał na bazie dyskusji z mojej wcześniejszej notki pomyślałem, że warto. Gorąco zapraszam do przesłuchania i skomentowania, choćby to miała by być wyłącznie krytyka. :)

Jak wybrać swój pierwszy system? Jak uniknąć gier słabych, zbyt skomplikowanych albo po prostu do bólu przeciętnych? W drugim odcinku podcastu ABC gier fabularnych opowiadam o tym, na co sam zwracam uwagę oraz o tym, na co zwracałbym uwagę gdybym chciał kupić swoją pierwszą grę, jako świeżo upieczony fan RPG.

Nagranie to uzupełnienie tekstu "Jak wybieram systemy", który ukazał się na stronie abcrpg.pl - http://abcrpg.pl/2018/05/11/jak-wybieram-systemy/

Tradycyjnie zachęcam do obserwowania strony ABC gier fabularnych, gdzie publikuję więcej materiałów na temat RPG, zwłaszcza z myślą o osobach od niedawna związanych z tym hobby - https://www.facebook.com/ABC-gier-fabularnych-1714882952150815/

Komentarze

Autor tego bloga samodzielnie moderuje komentarze i administracja serwisu nie ingeruje w ich treść.

Anioł Gniewu
   
Ocena:
+1

Polecajka. Doceniam zaangażowanie, choć różnimy się pięknie... :)

14-05-2018 13:11
Johny
   
Ocena:
0

Nie znoszę podcastów :).

Dla mnie najtrudniejszym momentem wyboru systemu są negocjacje z graczami. Czasem się czuję, jakbym był zatrudniony do przekonywania Anioła Gniewu, że Warhammer to zła gra i najwyższy czas spróbować czegoś innego.

Wiem co mi się podoba. Wiem co im się podoba bo gramy ze sobą od lat. Problem w tym, że czasem się w tych kwestiach różnimy. Najbardziej zaś w kwestii kiedy można zacząć nowy system. Ja uważam, że po pierwszej sesji można testować następny, oni, że po siedmiu latach prowadzona kampania dopiero zaczyna się rozkręcać ;). 

Nie jest tak tragicznie. Zagraliśmy w więcej niż jeden system a ja poprowadziłem dłuższą kampanię. Co nie zmienia faktu, że jesteśmy jak stare małżeństwo - nie chcemy się rozstawać mimo częstych różnic zdań. No ale może to u mnie taka specyfika.  

19-05-2018 17:03
Anioł Gniewu
   
Ocena:
0

Johny - Syzyfowa praca. Zła Gra to ideał dla Złego Mistrza takiego jak ja... ;)

20-05-2018 11:51

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.