string(15) ""
» Blog » A.D. 2044 - mini recenzja
09-08-2014 14:18

A.D. 2044 - mini recenzja

Odsłony: 146

A.D. 2044 - mini recenzja

Gatunek: Przygodówka
Producent: LK Avalon
Rok produkcji: 1991 (Atari ST),  1996 (poprawiona wersja PC)
Pełna wersja w: Gambler 9/98 (pierwszy CD) + 10/98 (drugi CD)
Dostępność: od czasu do czasu trafia się na aukcjach internetowych (za niewielkie pieniądze)
Wymagania sprzętowe: Pentium 166MHz, 16MB RAM

Seksmisja cieszy się w Polsce zasłużoną popularnością wśród kolejnych pokoleń. Panowie z LK Avalon postanowili więc wykorzystać ową popularność i na bazie filmu zrobili przygodówkę. Jak owe dzieło wyszło?

Gra przenosi nas do roku 2044, w którym to świat jest rzekomo pozbawiony mężczyzn i zdominowany przez kobiety. Nasz bohater, ostatni mężczyzna szuka więc drogi ucieczki z owego "raju". Jak więc widać gra nie bazuje na oryginalnym scenariuszu; także lokacje nie są wzorowane na tych filmowych. 

Cóż, może to dałoby się przełknąć, ale to nie jest jedyny mankament. W grze brakuje jakichkolwiek interakcji z postaciami. Na naszej drodze spotkamy co prawda kilka kobiet, ale nie prowadzimy z nimi żadnych dialogów. Niestety, jedyna interakcja z jaką z nimi wchodzimy to buziaki, którymi musimy obdarzyć nieznajome, które po takim potraktowaniu mdleją z rozkoszy, a my możemy ruszać dalej. 

Na szczęście zagadki są dosyć logiczne, trzeba pomyśleć by je rozwiązać, nie ma nic w rodzaju "użyj gwoździa na żółtym serze a otrzymasz naboje do pistoletu". To na pewno zaleta gry. Inną jest oprawa graficzna. Grafika jest ładna i nawet dzisiaj nie razi w oczy.
Szkoda tylko, że dźwięków w grze prawie nie ma, a o muzyce można powiedzieć jedno: nijaka. 

A.D. 2044 brakuje niestety jednej bardzo ważnej rzeczy: Klimatu. Człowiek gra, ale nic nie przykuwa go do ekranu by chciał poznać zakończenie tej historii. Grać się w grę da, tylko po co? Przygodówek - zarówno równie wiekowych jak ten tytuł jak i nowych - znajdziemy mnóstwo o wiele lepszych jakościowo. A.D. 2044mogę polecić tylko kolekcjonerom, miłośnikom starych gier (zwłaszcza polskich) i fanatykom przygodówek, którzy muszą mieć każdy tytuł w tym gatunku. Reszta może sobie spokojnie darować. 

 

Adam "Iselor" Wojciechowski

 

3
Notka polecana przez: Andman, earl, Headbanger
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Headbanger
   
Ocena:
+1

Polecam za rozdzielczość screenów! Zajebista!

12-08-2014 14:09
Cherokee
   
Ocena:
+1

Bo to jest mini recenzja, duh...

12-08-2014 14:11
Headbanger
   
Ocena:
0

xD skisłem

12-08-2014 14:24

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.