» Wieści » Powiedz nam, co myślisz!

Powiedz nam, co myślisz!

|

Powiedz nam, co myślisz!
Chcesz mieć wpływ na kształt naszego i - przede wszystkim - Twojego serwisu? Teraz nadarza się ku temu okazja. Prosimy Cię, abyś poświęcił 10 minut na wypełnienie anonimowej ankiety, która powie nam czego od nas oczekujesz. Dostaniesz się do niej po kliknięciu w nagłówek wieści.

Przejdź dalej: Powiedz nam, co myślisz!

Komentarze


~Tyhagara

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
"Każda krytyka jest lepsza, niż brak krytyki"
Tyhagara
05-06-2007 10:24
~Nivo

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@Rincewind
Serwisy nie rozwijają sie za darmo.

Bzdura.
05-06-2007 15:33
Jeremiah Covenant
   
Ocena:
0
A jakieś argumenty, Nivo?
05-06-2007 16:21
Siman
   
Ocena:
0
"Serwisy nie rozwijają sie za darmo.

Bzdura."

Oczywiście! Serwisy, jak powszechnie wiadomo, rozwijają się dzięki medytacjom tybetańskich mnichów zamkniętych w piwnicach każdego redaktora naczelnego. Stąd prosty wniosek - im większa piwnica RedNacza, tym lepiej rozwijający się serwis.

Wysokie opłaty na utrzymanie Poltera wynikają ze stosowania na stronie głównej koloru zielonego, który ostatnimi czasy jest bardzo drogi i kosztuje szabernaście złotych za litr. Moja recepta jest prosta - zmieńcie kolor na łososiowy (jedynie czypińdziesiąt za cały sześciopak), to rozwiąże wasze problemy finansowe.

I powiększcie piwnicę Runebounda, zamiast robić jakieś głupie ankiety.
05-06-2007 16:54
Repek
    Nivo...
Ocena:
0
...ma trochę racji. Serwisy nie rozwijają się za sprawą kasy. Owszem, trzeba jej 'nieco' włożyć, ale podstawa to ludzie.

Bardziej prawdziwe zdanie to: bez kasy serwisy nie są w stanie rozwijać się ponad pewien poziom [wynikający z planów i ambicji], którego same ludzkie chęci nie przeskoczą.

Pozdrówka
05-06-2007 17:03
13918

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ja dodam jeszcze odnośnie pieniędzy i ankiety że niejaki Stasio śpiewa :
"A każdy socjolog powinien mieć praktykę w nocnym
A kto daje na tace niech nie czuje się pomocnym"
A to muzyk to się pewnie zna jak nikt.
05-06-2007 17:32
15322

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
>A jakieś argumenty, Nivo?

Valkiria? :P
05-06-2007 17:38
Joseppe
   
Ocena:
0
Jeszcze trochę i przebijemy ilość wpisów pod blogiem pewnego znanego byłego redaktora ;)
05-06-2007 18:38
Repek
    @Jo...
Ocena:
0
...najpierw musiałbyś temat o gejach założyć. :)

Pozdrówka
05-06-2007 19:23
~Nivo

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Sprawa rozbija się o samą definicję słowa rozwój; no cóż, jeśli dla szanownych państwa jest to periodyczne dokupywanie przestrzeni na serwerze lub rozszerzanie limitów transferu danych (wszystko to oczywiście spowodowane zwiększającą się oglądalnością), to faktycznie wtedy bez pieniędzy ani rusz, bo z każdym nowym odwiedzającym wymagania rosną, transfer się kurczy, a nowe megabajty danych lądują w bazach. Znam ci ja takie serwisy, co to oblegane są przez setki unikalnych dziennie, a jedyną formą ich rozwoju są codzienne publikacje różnej maści gołych dup - znaczy to, że prężnie się rozwijają, by więcej tych dup pomieścić, i więcej sprosić ich amatorów. Przykład może rażący, nie imający się Poltera, ale ilustrujący pewien sposób myślenia na temat 'rozwoju', który reprezentuje np. kolega Siman, jak-by-nie-było człowiek pewnego serwisu, który (jak mniemam) również się rozwija, więc to zjawisko jest mu doskonale znane (a co za tym idzie mógł posilić się na tak sarkastyczny stron w kierunku mojej osoby, tak przecież w tych kwestiach zielonej, zółtej, nie-wiem-jakiej).

Za to kolega repek wykazał się rozsądkiem i wyłuszczył sprawę dostatecznie jasno; chciałbym tylko podkreslić, że wspomniany przez niego poziom serwisu wynika z ambicji i planów "prowadzących" - a nie każdy ma ambicję powołać do życia fantasy wersję onetu (jak to ma miejsce w przypadku Poltera), ani wielkiego społecznościowego konglomeratu. Ten fakt wcale nie przekreśla możliwości powołaniu profesjonalnego serwisu - rzecz w tym, w jakiej formie jawi się on w zamyśle twórców. Dla jednych profesjonalny jest kolos, zasypujący kanały RSS newsami x/min, dla innych serwis publikujący periodycznie solidne materiały tematyczne.
05-06-2007 19:29
Repek
    Kolega Nivo...
Ocena:
0
...nie wiem, do czego zmierza, choć wykazuje się rozsądkiem. :)

Robimy ankietę, zobaczymy, co z niej wyniknie. To, że są plany przedstawienia oferty reklamodawcom, nic jeszcze bezpośrednio dla serwisu nie oznacza. Zobaczymy, jak ją przyjmą i będziemy dalej działać. Za dużo, ze względu na samą inicjatywę i jej komercyjny charakter, jest gdybania i zakładania z góry, że Polter coś planuje lub coś zrobi.

Zrobi, jak zaplanuje na podstawie ankiety. I to w zakresie, w którym ta ankieta może udzielić wskazówek [a nie np. czy mamy zatrudnić 100 kolejnych news[wo]manów, bo w tej kwestii TA ankieta pomoże śladowo].

Przykładowe mity to założenie, że chcemy już-zaraz-teraz robić full web 2.0. To jedna z opcji, ale nigdzie nie zostało do końca powiedziane, że tak się stanie [trwają dyskusje, rozważamy za i przeciw, a wiele zależy też od Wydawcy i jego wizji]. Podobnie zabawne na tę chwilę są przypuszczenia [z różnych wątków], że redaktorów zastąpią userzy i w ogóle zniknie coś takiego jak redakcja działów. :)

Na chwilę obecną prowadzimy wywiad wśród czytelników i tyle. Dlatego, póki co, warto się powstrzymać od wniosków, co sam fakt przeprowadzenia ankiety oznacza dla Poltera. Jak będą wyniki, będą działania. Prosta zależność, bo nikt z góry wyników nie przewiduje [po co wtedy robić ankietę? :)].

Pozdrawiam
05-06-2007 19:44
~neishin

Użytkownik niezarejestrowany
    hm
Ocena:
0
Pytanie 5 i 26. Gdzie są opcje "Nigdy sie nie kieruje"/"zawsze się kieruję". I co ma znaczyć opcja pośrednia "ani sie kieruje ani nie kieruje"? Oprocz zajebistego tongue-twistera to to ma jakiś sens? Czy to jest moje "nigdy sie niekieruje" czy "kieruje sie w 50%" na co wskazuje pozycjonowanie na liscie odpowiedzi.
Poza tym - nie bede wyciagal swojego ojca, a moglbym. Czuje, ze to pytanie jest tam, zebym to zrobil:>
08-06-2007 14:57
Joseppe
    neishin - przyłapałeś mnie :P
Ocena:
0
Oprocz zajebistego tongue-twistera to to ma jakiś sens? - To jest takie "nie wiem" :P Niestety, metodologia badań nie wymyśliła jeszcze lepszych rzeczy na to miejsce. Ale pracujemy nad tym :)

Co do 5 i 26 - generalnie masz rację, takie odpowiedzi powinny się tam znaleźć. Kwestia cięcia nadmiaru treści małym kosztem. Ale metodologicznie absolutnie mnie przyłapałeś (patrzcie, laik dał radę:P )
08-06-2007 15:01
~Feniks

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Jedyne czego nie rozumiem to czemu ze wsyztskich pytań tylko w kilku proszono nas o opinie na temat serwisu. I to bardzo ograniczając możliwość odpowiedzi.
11-06-2007 01:11
Repek
    Re:
Ocena:
0
Jedyne czego nie rozumiem to czemu ze wsyztskich pytań tylko w kilku proszono nas o opinie na temat serwisu. I to bardzo ograniczając możliwość odpowiedzi.
Bo to nie jest ankieta dotycząca opinii nt. serwisu. :) Pisałem o tym kawałek niżej.

Tudziez inaczej: opinie nt. serwisu nie są tu główną kwestią. Tego typu sprawy wymagają specjalnego traktowania.

I dlatego, jak sądzę, za jakiś czas pojawi się również taka, w której będzie można napisać, co na wątrobie leży i zaproponować konstruktywne rozwiązania [choć już teraz dostajemy sporo ciekawych, czasem bardzo zabawnych - w pozytywnym sensie! - sugestii].

Przy okazji tej ankiety wychodzi, że wiele osób tego oczekuje - swoją drogą: można zgłaszać uwagi i bez ankiety, wystarczy napisać na forum. Nie wydaje mi się, by ankieta była do tego niezbędna. :)
Pozdrawiam
11-06-2007 02:07
starlift
    Re:
Ocena:
0
repek: "Bo to nie jest ankieta dotycząca opinii nt. serwisu. :) Pisałem o tym kawałek niżej."

Rebound: "Chcesz mieć wpływ na kształt naszego i - przede wszystkim - Twojego serwisu? Teraz nadarza się ku temu okazja. Prosimy Cię, abyś poświęcił 10 minut na wypełnienie anonimowej ankiety, która powie nam czego od nas oczekujesz. Dostaniesz się do niej po kliknięciu w nagłówek wieści."

Tekst po kliknieciu w news: "Dążąc nieustannie do miana idealnego portalu fantastycznego chcemy wprowadzić kolejne zmiany uprzyjemniające Ci korzystanie z naszej strony. Aby to zrobić potrzebujemy jednak wiedzieć, czego od nas wymagasz i oczekujesz. Dlatego prosimy Cię, abyś wyraził Swoje zdanie i poświęcił 10 minut na wypełnienie anonimowej ankiety, dzięki której poznamy Twoją opinię na temat naszego serwisu."

Ankieta: "Celem tego badania jest lepsze zrozumienie potrzeb czytelników serwisu i wprowadzenie w przyszłości adekwatnych zmian. Poświęcając około 10 minut na odpowiedzi, aktywnie wspomagasz rozwój portalu i bierzesz udział w kształtowaniu jego przyszłości."

Ja: ustalcie wspolne wersje, bo jak mowie o braku szacunku to wlasnie tego typu zaciemnianie mam na mysli. Powaznie i bez "niezyczliwosci". Jesli rednacz mowi, ze ankieta dotyczy opinii na temat serwisu, a zast. red. nacz. mowi ze nie, to co biedny czytelnik ma myslec. Zwlaszcza jesli komunikaty ze strony ankiety jasno mowia, o opiniach i gloryfikacji wpluwu czytelnika na serwis. Z deka to niefortunne.
11-06-2007 22:09
Joseppe
    cytując samego siebie :)
Ocena:
0
"Oczywiście, że duża część ankiety poświęcona była dla potencjalnych reklamodawców, ale (i) ta wiedza jest również potrzebna nam, (ii) to Wasze głosy poprzez pryzmat reklamodawców wpływają na serwis, czyli jednak jest to możliwość jego kształtowania i (iii) część dla reklamodawców to zaledwie kawałek ankiety, a chcieliśmy, żeby odpowiadający skupili się na tym jak chcą widzieć serwis i żeby jak najbliżej prawdy odpowiadali na pytania, a nie kierowali się filtrem "reklama" czy "kasa".

Dlatego też w tym wypadku postawiliśmy na ważniejszą dla nas rzecz, czyli aby respondenci skupili się na tym jaki Polter jest i jaki być powinien.
"
11-06-2007 22:29
starlift
    Re:
Ocena:
0
No wiem, ale to dalej nie jest wspolna wersja. :D
11-06-2007 23:06
13918

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Chyba przestali myśleć. Bo zero komentarzy.
15-06-2007 12:19

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.