» Wieści » Magia Glamour powróciła!

Magia Glamour powróciła!

|

Magia Glamour powróciła!
Kiedy Elaine zakończyła swój quest i wróciła z Graalem, przez Wyspy Przecudne przetoczyła się fala magii. Granica między światem śmiertelników a rzeczywistością cudownych istot stała się cieńsza. Historia zaczęła skręcać się w spirale legend. Powietrze stało się bardziej złociste, a kolory się wyostrzyły. Magia Avalonu udzieliła się także Działowi 7th Sea, który od dzisiaj ma nową oprawę graficzną:
  • Sebastian 'lucyfer.' Skuza zaprojektował dla nas fantastyczne logo. Dziękujemy mu za intensywną współpracę i tak satysfakcjonujący efekt. Teraz także nasz dział ma swojego własnego, pirackiego Polterka!
  • po wejściu w menu wszystkie artykuły będą się wyświetlały z ilustracjami. Dzięki temu łatwiej będzie się rozeznać w układzie artykułów.
  • teksty, które są tłumaczone z oficjalnych źródeł są wyraźnie oznaczone, przy czym ikona nie narusza już układu menu.
Mamy nadzieję, że i Wam zmiany przypadną do gustu, a tymczasem Redakcja postara się jeszcze w przyszłości nie raz Was zaskoczyć.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: 7th sea


Czytaj również

Komentarze


~Waffel

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+3
Hajdamaka: Nawet nie. Przypomniało mi to filmik na Youtube, gdzie była piosenka o tym tekście.

W sensie - to tylko słowa. I to tylko obrazek. Ale żyjemy w społeczeństwie, które lubi czuć się urażone i podeptane i zawsze znajdzie coś, by się przyczepić. Trudno ziewnąć, by nie okazało się, że:
- Jesteś homofobem
- Albo homofilem
- Albo obraziłeś uczucia religijne
- Albo jesteś przebrzydłym katolem.
- Przebrzydły rasisto, wciąż to czytasz?
- A Valkiria to taka faszystowska jest
- A Polter to ma te noworodki. Pedofilia?
- Nie próbuj opowiadać dowcipów o martwych noworodkach w towarzystwie
- Ani o robieniu laski

Szeroko pojęta poprawnośc polityczna lansowana przez ogólnoświatowe media. I znane z naszego poletka pozywanie każdego o wszystko sprawia, że łatwo obrazić kogoś innego. I jesli miałbym na to przesadnie uważać, to nie zostałoby mi czasu na nic innego. Siedziałbym w ziemiance wychodząc jedynie po zakupy i drżałbym, by nikogo nie urazić.

Jeśli coś robisz zawsze jest spore ryzyko, by ktoś poczuł się zniesmaczony. Ale zaniechanie robienia czegoś nie jest sposobem na rozwiązanie problemu. Bo proszę - czy cała ta magiczna otoczka fantastyki nie obraża katolicyzmu? Czy fakt, że poświęciliśmy miniony miesiąc piratom nie obraża ZAIKSu? A piraci somalijscy porwali tankowiec (jako syn marynarza mam prawo żądać krwi piratów... i żądam), więc jak możemy pisać, że piraci są fajni i bujają się na linach?

Oczywiście - szanuję opinię GOLa, ma prawo czuć się zniesmaczony.
Ale ja mam prawo nie dbać o to. Mogę powiedzieć, że bycie zniesmaczonym mnie zniesmacza. Albo, że zielony layout serwisu mnie obraża, bo mój ojciec zakrztusił się wczoraj sałatą. I co wtedy?

To pisałem ja - Drachu. Ale logować mi się nie chce :) I ten poprzedni waffel to też ja :)
30-11-2008 16:22
Micronus
   
Ocena:
-1
Tańczy, tańczy jego pempowina, tańczy tańczy jego pempowina....
30-11-2008 16:36
~ment

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Czym się różni martwy noworodek od poltera?:P
30-11-2008 17:19
8536

Użytkownik niezarejestrowany
    @Drachu
Ocena:
+2
Masz racje. Nie lubie tylko, gdy ktos na sile probuje kogos obrazac. Jezeli to nie bylo Twoim celem to luz ;)

@ment - ma pepowine bardziej?
30-11-2008 18:14
~lucyfer.

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Heh, nie sądziłem, że takie wielkie Halo będzie z mojego Mr. Bones :D

Cieszę się, i dzięki za miłe słowa, miałem frajdę robiąc tego polterka - ten powstał jako ostatni, dla żartu właśnie...a tu patrzaj no, mówi ojciec do swej Basi, cały zapłakany, patrzaj ino nasi idą z kajdanamy...
:]

PS jestemhomoseksualnym skinem-homofobem z tendencją do nienawiści wobec białych ludzi...
Howgh!

POZDRAWIAM WSZYSTKICH MYŚLĄCYCH KRYTYCZNIE!!!
30-11-2008 18:44
~gol

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Nikogo nie chciałem urazić ani powiedzieć, że czuje się urażony( bo nie czuje), tylko powiedziałem w jednym zdaniu o tym, że dla mnie jest to niesmaczne i mi się nie podoba. Jak już wyżej ktoś powiedział, można mieć swoje zdanie i je mam i nie trzeba przy tym okazywać emocji. :]
30-11-2008 20:41
Andman
   
Ocena:
0
Niesmaczne. Jeszcze bardziej niesmaczne teksty Waffla i Micronusa.
30-11-2008 23:17
Mayhnavea
   
Ocena:
+3
O, to ja się włączę do dialogu :)

Przede wszystkim rozwinę to, co chciałem lekko zaznaczyć w wieści - czyli jeszcze raz dziękuję Sebastianowi (przepraszam, ale zwracanie się po diabelsku mi nie lezy, hehe) za pracę i współ-pracę. Faktycznie, wysłuchał wiele różnych uwag na temat projektu, bo w momencie, gdy zobaczyliśmy, że logo będzie naprawdę śliczne, zaczęlismy się nad nim redakcyjnie trząść.

Były więc debaty na temat tła, koloru literek, obwódek, rozmiarów, proporcji. Część wniosków była sformułowana metaforycznie (wyobraźcie sobie stereotypową rozmowę kobiet na temat odcieni kolorów sukienek i butów), a jednak wszystko udało się przełożyć na ostateczny efekt.

Dzięki temu projektowi layout naszego działu znacznie się ogrzał - szczególnie to widać, jak się kliknie w menu 'Almanachy' albo 'Bohaterowie i Złoczyńcy', gdzie jest dużo naszych artykułów.

Teraz co do samego szkieletorka. No cóż, faktem jest, że to 'płodzi trupek'. Ale są dwa ale:

1. Jest to problem całego systemu, który jako logo ma płód, bedący w naszej kulturze tematem drażliwym, jeżeli nie po prostu tabu. Więc niezależnie, czy podłączymy mu do brzucha kable, czy wsadzimy do owodni mackę. Więc to nie.

2. Płód jest kościany, ale nie jest martwy! Martwe istoty nie używają szabli ani pistoletów. Nie pokazujemy usmierconych dzieci, tak jak "tańce śmierci" nie pokazują fantazji nekrofila.

Z dwóch powyższych punktów wywodzę to, że nasz znak nawet nie jest przerabianiem samego wizerunku płodu, ale twórczą wariacją na temat znaku graficznego całego systemu - i większość zażaleń dotyczy jego, a nie konkretnie naszej wersji. Szczególnie podkreślam tutaj punkt 2., który wbrew prostym skojarzeniom nie prowadzi ku tematowi śmierci dzieci, wprost przeciwnie. Pirackie atrybuty są tu elementami kluczowymi - i mam nadzieję, że taka interpretacja zaspokoi osoby o mieszanych uczuciach.

Pozdrawiam.
30-11-2008 23:28
996

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
IMO to logo jest nieporównywalnie fajniejsze od obleśnego polterowego. To jest zabawne i technicznie świetne. Natomiast domyślne logo nigdy mi się nie podobało i to nie je dlatego, że jest dla mnie jakimś tabu - po prostu jest ofujskie.

Acz komenty wafla i micronusa są zabawne w :D
01-12-2008 09:49
Andman
   
Ocena:
-4
Gdy byłem gówniarzem bawiły mnie kawały o usuniętych płodach, gazowanych Żydach i głodujących dzieciach. Teraz tylko mnie smucą i skłaniają do refleksji. Smuci mnie, że kogoś to bawi (zwłaszcza dojrzałych i inteligentnych ludzi), a z drugiej strony cieszy mnie to, że żyję w takim, a nie innym miejscu i takim, a nie innym czasie.
01-12-2008 10:15
8536

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
Odchodzac od plodow...
...przejzystosc Dzialu jest teraz wspaniala. Od razu widac, ktore artykuly sa tlumaczeniem materialow oficjalnych, ktore sa projektem Dzialu. Super.
01-12-2008 14:40
Micronus
   
Ocena:
0
@andman
Polter jest serwisem o fantastyce, fantastyka ma to do siebie, że często gęsto, jest oderwana od rzeczywistości i trza ją łykać na dystans. Polter ma w logo płód i hasło: zrodzony z fantastyki, nie od dziś. Odwiedzasz ten serwis co najmniej od roku, a dopiero teraz stękasz, że podoba nam się płodzik-szkielet pirata i że zabawy wizualne z płodem są fuj. Każdy subsystem serwisu, który od roku odwiedzasz ma charakterystycznego płodzika za znak rozpoznawczy o czym dobrze wiesz. Hmm, hipokryzja?


Mi na ten przykład płód połączony kablami z "maszyną" kojarzy się dużo gorzej, niż zabawny i idealnie pasujący do piracko-rozbójniczej konwencji szkieletorek. No, mógłby mieć hak zamiast łapki.
01-12-2008 18:24
Andman
   
Ocena:
0
Micronus, ja nic nie stękam, tylko piszę. Logo z płodem jest bardzo ciekawe, symbol płodności, wyobraźni. Nazwa i symbol serwisu nijak się do siebie nie mają, ale nie można miec wszystkiego :) Płód smoka czy Cthulhu traktuję jak płód myszy czy kurczaka. Napisałem co mi się nie podoba i tyle. Piosenka o tańczących martwych płodach jest po prostu nędzna i żenująca.

PS. Fakt, fantastyka to oderwanie od rzeczywistości, ale bardziej podobałby mi się płód z szablą w kapitańskiej czapce zamiast jego szkieletu. W naszej kulturze jest coś takiego, że małe dzieci i kobiety w ciąży to świętość, przynajmniej dla większości.
01-12-2008 18:38
Mayhnavea
   
Ocena:
0
Wersja w kapitańskiej czapce była - Polterek wyglądał, jakby się nadział głową na bakłażana.
01-12-2008 20:49
Andman
   
Ocena:
0
Mayhnavea, loga z kapeluszem nie widzialem. Możesz podesłać mi linka do tego obrazka.
Widzę, że mnie tu nieźle minusują.
01-12-2008 21:37
Chavez
   
Ocena:
0
"Widzę, że mnie tu nieźle minusują."
To pewnie za ta 'Twoja kulture' :>
01-12-2008 21:56
~Drachu

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Mentem nie jestem, ale chętnie przyłączę się do jego pytania.

Na ile to jest element naszej kultury, a na ile efekt religijnej histerii z życiem poczętym w tle? Jasne, szczególne traktowanie dzieci czy kobiet luz, ale płodów? Mówię - histeria Polski przełomu tysiącleci. Tak jak na zachodzie nie wolno nabijać się z mniejszości, tak u nas z płodów.
Ale to sprawa relatywnie nowa, więc o jakimś wielkim zakorzenieniu w kulturze mowy być nie może.

JA dla odmiany, jako katolik powiem, że Katechizm uczy iż każde życie jest tak samo ważne. Zycie równa się życiu. Czy to dziecka, czy dorosłego. Skąd to całe halo? Bo przecież szkielet dorosłego to norma. Zwłaszcza, że takie logo... no nie szkodzi ani dzieciom, ani płodom, ani kobietom w ciąży. Jest na Polterze jakiś urażony płód? Ręka do góry proszę.
W sensie - skoro nie może to urazić samych bezpośrednio zainteresowanych, to jaki jest sens w obrażaniu się za nich?

To jest tematyka śliska. Nie chciałbym, by w Polsce doszło do takich akcji jak w krajach zachodnich, gdzie zdejmuje się z wizji program o psie, bo przedstawianie wizerunku zwierząt depcze czyjeśtam uczucia religijne.
01-12-2008 22:20
Andman
   
Ocena:
0
Drachu, nasza kultura to produkt ewolucji myśli chrześcijańskiej i humanistycznej. Szacunek i ochrona słąbszych jest jednym z jej elementów, vide dzieci i kobiety. Kobiety w ciąży, czyli kobiety z płodem są przypadkiem szczególnym własnie dzięki owemu płodowi. Uderzenie w brzuch kobiety w ciąży to zbrodnia, właśnie dlatego, że można uszkodzić ów bezbronny płód. Porozmawiaj sobie z przyszłymi rodzicami, co jest dla nich najważniejsze. Ja byłem płodem, Ty byłeś płodem i sądzę, że dla naszych matek byliśmy bardzo istotni :)
Jeśli chodzi o obrażanie uczuć religijnych, to trzeba się z tym liczyć, gdyż znaczna większość społeczeństwa jest wierząca (ja akuat nie jestem). Potrzebne są kompromisy i rozsądek.
01-12-2008 22:33
Chavez
   
Ocena:
0
"Potrzebne są kompromisy i rozsądek."
Wlasnie. Wiec wrzuccie na luz, po co sie az tak napinac? ;) To tylko obrazek.
01-12-2008 23:36
Mayhnavea
   
Ocena:
0
Czy w obliczu tak niemerytorycznej dyskusji warto jeszcze wspominać, że w logo nie ma żadnego martwego Polterka? I że nie jest to symbol, zwłaszcza płodności? (zadaniem Poltergeista nie jest w żadnym punkcie promowanie działań in-vitro, planowania poczęć, ani nic innego z tej branży)

A mieszanie w to jeszcze mało poważnych refleksji o tolerancji, dowcipach o..., to już trochę farsa.

Polecam wątki w offtopiku na forum - tam to dopiero jest o co walczyć (np. dlaczego w topiku o karze śmierci już na etapie ankiety nie założono "czynnego sprzeciwu wobec powyższej", milcząco zakładając, że w najlepszym razie może być ona obojętna?).
01-12-2008 23:56

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.