Aktualności

Polityka w świecie Siódmego Morza

Polityka w świecie Siódmego Morza

30-04-2007 16:28 | Dariusz 'deem' Michnowski
"Jednym z najrzadziej eksponowanych na sesjach aspektów theańskiego społeczeństwa jest życie dworskie. Często w czasie gry Bohaterowie spotykają szlachciców pełniących różne role w fabule, natomiast trudności ze stworzeniem przygody opartej na motywach politycznych, mogą zniechęcić wielu graczy i Mistrzów Gry. Przyjrzymy się, zatem niektórym problemom związanym z tego typu sesjami i spróbujemy je rozwiązać. Odwiedzimy dwory większości theańskich nacji i poznajmy panujące na nich nastroje..."

Dział 7th Sea prezentuje tłumaczenie tekstu Erica Steigera na temat theańskich dworów i ich polityki. Autorem tłumaczenia jest Wojciech 'Gorath' Doraczyński. » więcej

Historia postaci - dyskusja na forum

21-04-2007 19:17 | Michał 'Furiath' Markowski
Na naszym forum wywiązała się interesująca dyskusja na temat tworzenia życiorysu bohatera. Czy sporządzanie historii postaci to przydatne narzędzie, czy też zwykła strata czasu? Zapraszamy do udziału w dyskusji - dostaniecie się do niej po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej

Blogosfera: Poproszę kolejną literkę...

21-04-2007 00:19 | Michał 'Furiath' Markowski
Szymon 'Siman' Charko na swoim blogu przedstawia interesujące i pomysłowe narzędzie do wykorzystania na sesji dowolnego systemu RPG. Zapraszamy do lektury!
» więcej
Znamy finalistów Quentina 2007

Znamy finalistów Quentina 2007

19-04-2007 14:15 | Maciej 'Repek' Reputakowski
Znamy już nazwiska autorów pięciu finałowych scenariuszy tegorocznej edycji konkursu na najlepszy scenariusz do gry fabularnej. Wśród nich znaleźli się: Andrzej 'Karczmarz' Benczek, Marcin 'Narsilion' Cybulski, Tomasz 'kaduceusz' Pudło, Jakub 'Fingrin' Tabisz oraz Oskar 'Fenran' Usarek.

Wszystkim finalistom gratulujemy. Więcej informacji o wręczeniu nagrody znajdziecie na stronie konkursu po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej
Quentin 2007 - czas minął

Quentin 2007 - czas minął

19-03-2007 06:43 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 2
W nocy z 18 na 19 marca upłynął termin nadsyłania prac konkursowych na najlepszy scenariusz do gry fabularnej. Kapituła Quentina zajmie się teraz lekturą prac, a finałową piątkę poznamy 18 kwietnia. Zwycięzca ogłoszony zostanie na oficjalnym wręczeniu nagród na konwencie ConStar 29 kwietnia.

Tymczasem dla wszystkich - uczestników i czytelników - organizatorzy konkursu zamieścili zwycięski tekst z poprzedniej edycji. Zainteresowani lekturą scenariusza Wojtka Doraczyńskiego Terminator - decydujące starcie znajdą go pod tym linkiem (format PDF).
7th Sea na Pyrkonie

7th Sea na Pyrkonie

08-03-2007 18:59 | Łukasz 'TOR' Garczewski | Komentarze: 0
Wielkimi krokami zbliża się kolejny poznański konwent fantastyki, Pyrkon 2007, a wraz z nim moc atrakcji Siódemkowych. » więcej
Quentin 2007 - zostały trzy tygodnie

Quentin 2007 - zostały trzy tygodnie

28-02-2007 20:57 | Maciej 'Repek' Reputakowski
Niespełna trzy tygodnie dzielą nas od upłynięcia ostatecznego terminu nadsyłania tekstów na Quentina - konkurs na najlepszy scenariusz do gry fabularnej. Organizatorzy dziękują tym, którzy już przesłali swoje prace i zachęcają pozostałych do spróbowania swoich sił. Nieprzekraczalny termin przyjmowania scenariuszy mija 18. marca.

Więcej o konkursie na oficjalnej stronie nagrody, po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej
Stowarzyszenie Artystów Thei

Stowarzyszenie Artystów Thei

25-02-2007 22:04 | Dariusz 'deem' Michnowski
"Spośród wszystkich tajnych, publicznych, formalnych i nieformalnych towarzystw Thei, Plumaguerra stanowi pewien paradoksalny wyjątek. Jest zarazem organizacją głęboko zakonspirowaną, ale każdy zrzeszony artysta z dumą nosi jedną z trzech odznak bractwa..."

Dziś w dziale 7th Sea Hubert 'Saise' Spala przybliży wam jedno z najdziwniejszych Tajnych Stowarzyszeń działających na Thei. Zapraszamy do czytania i komentowania. » więcej
Quentin 2007: Jeszcze 44 dni

Quentin 2007: Jeszcze 44 dni

03-02-2007 18:41 | Michał 'Furiath' Markowski
Jeszcze przez 44 dni można nadsyłać scenariusze na dziewiątą edycję konkursu na najlepszy scenariusz do gry fabularnej Quentin. Wszystkich, którzy wciąż zastanawiają się nad startem, zapraszamy na oficjalną stronę konkursu, gdzie pojawiły się dobre wiadomości dla osób piszących do systemów autorskich.

Nagroda, której patronem jest pismo Gwiezdny Pirat, zostanie wręczona na konwencie ConStar 29 kwietnia 2007 roku. Zapraszamy do pisania! » więcej
Mroczne Morza

Mroczne Morza

31-01-2007 01:02 | Dariusz 'deem' Michnowski
"'7th Sea na poważnie? Ty chyba niepoważny jesteś.' - oto, co może usłyszeć zwolennik Mrocznych Mórz [...] Zaraz podsunięty zostanie Monastyr, a jak się uczynni rozpędzą, to nawet i Świat Mroku z jego wręcz legendarnym cierpieniem. Naprawdę, trzeba być szalonym, by z kolorowego podręcznika 7th Sea wycisnąć jakieś ciemniejsze barwy..."

W drugiej styczniowej aktualizacji działu 7th Sea proponujemy naszym czytelnikom tekst autorstwa Marty 'fairhaven' Pyrz o poważniejszych motywach w Siódmym Morzu. Artykuł przeznaczony jest dla Mistrzów Gry. » więcej
Wojny z Krzyżem w tle

Wojny z Krzyżem w tle

21-01-2007 21:26 | Dariusz 'deem' Michnowski
"Nazywam się Raszid Ibn Szazir i jestem historykiem. Kiedy zapisuję kolejne stronice w podziemiach jednego z najpiękniejszych budynków miasta Rahajil, historia toczy się dalej. Ja jednak, tu i teraz, mam władzę nad czasem i mogę cofnąć się, dokąd tylko zechcę..."

Dziś w dziale 7th Sea proponujemy Wam tekst autorstwa Magdy 'lazy' Mamaj o ostatniej krucjacie prowadzonej przez Trzeciego Proroka. Jednocześnie jest on wstępem do opisu Zakonu Wiary, który niebawem pojawi się na naszych łamach. » więcej

Ognie w ciemności

28-12-2006 23:01 | Dariusz 'deem' Michnowski
"Kurtyna podnosi się i na deski wchodzi piękna castillianka. Jej kruczoczarne włosy spływają kaskadami aż do talii, a ciemne jak węgiel oczy uważnie lustrują zebraną publiczność. Nosi seksowną czerwoną sukienkę z długim rozcięciem na lewym udzie. Każdy castilliański bohater szybko rozpozna jej taniec jako Zarabandę, odważny taniec ludowy, uważany przez Kościół za obsceniczny i z tego powodu zakazany..."

Dziś dział 7th Sea zaprasza do zapoznania się z przedostatnim scenariuszem z serii NOM. Bohaterowie zmierzą się w nim z niesławną inkwizycją i będą mieli szansę uwolnić z jej łap piękne członkinie pewnego tajnego stowarzyszenia. » więcej

Róża Villanovy i kupiec z Vodacce

08-12-2006 13:46 | Dariusz 'deem' Michnowski | Komentarze: 2
"Villanova i Val Mokk od lat są nienawidzącymi się rywalami. Ostatnio jeden ze statków vodacciańskiego księcia, wiozący rzadkie i cenne towary, w tym parę syrneckich artefaktów, został przechwycony przez okręty Ligi. Teraz Giovanni chce wyrównać rachunki. Szpiedzy donieśli mu, że bratanek Val Mokka, Lome Mokk, jest obecnie w Montaigne, gdzie finalizuje transakcję handlową i niedługo będzie wracał do domu [...] Na nieszczęście dla Villanovy Vendelovie również mają swoich szpiegów i znają część jego planu..."

Zapraszam do zapoznania się z dwoma nowymi tekstami w dziale 7th Sea. Pierwszym jest tłumaczenie kolejnego scenariusza z serii NOM Róża Villanovy, drugim zaś Armando Dovangardi bohater niezależny z Vodacce autorstwa Adama 'iron_mastera' Janika.
Quentin 2007 wystartował

Quentin 2007 wystartował

06-12-2006 11:10 | Marcin 'Seji' Segit | Komentarze: 8
Oto Twoja szansa, by zaprezentować swoje umiejętności i zostać Quentinem Tarantino gier fabularnych. Nagroda za najlepszy scenariusz zostanie przyznana już po raz dziewiąty i jest najbardziej prestiżowym wyróżnieniem tego typu w Polsce. » więcej

Warsztaty 7th Sea raz jeszcze

21-11-2006 12:46 | Łukasz 'TOR' Garczewski | Komentarze: 0
W piątek 24 listopada odbędą się drugie warsztaty 7th Sea. Tak jak poprzednio, zapraszamy o 16:00 do siedziby Stowarzyszenia Wielosfer (ul. Chociebuska 8/10, Wrocław). Tym razem rzecz będzie o Montaigne.

Siódemkowe Warsztaty

09-11-2006 15:32 | Łukasz 'TOR' Garczewski | Komentarze: 4
10 listopada (piątek) o godzinie 16:00 w siedzibie Stowarzyszenia Wielosfer we Wrocławiu przy ul. Chociebuskiej 8/10 odbędzie się prelekcja poświęcona 7th Sea, ze szczególnym uwzględnieniem Trójkrólestwa Avalonu.

Warsztaty mają być imprezą cykliczną, odbywającą się dwa, trzy razy w miesiącu.

Broń improwizowana - zasady autorskie

24-10-2006 07:59 | Dariusz 'deem' Michnowski
"Bohater nie raz i nie dwa może znaleźć się w sytuacji, gdy wierny rapier nie będzie wisiał u jego boku. (...) Na szczęście nigdy nie zostajesz całkowicie bezbronny... Wszędzie bowiem leżą świeczniki, butelki, kufle, kawałki desek, odłamki wszelakiej maści i, krzesła czy sztućce. Żadna z tych rzeczy nie zastąpi rapiera czy szpady, ale mogę zagwarantować, iż nie miałbyś ochoty sprawdzić jak czuje się człowiek trafiony dębową ławą prosto w łepetynę."

Dziś po raz pierwszy w dziale 7th Sea proponujemy Wam tekst czysto mechaniczny. Hubert 'Saise’ Spała w artykule zatytułowanym Wziąłem krzesło... opisał swoje autorskie zasady dla broni improwizowanej, dodając do tego kilka zdecydowanie nieszermierczych szkół walki.

Zapraszam do lektury. » więcej
Powrót działu 7th Sea

Powrót działu 7th Sea

02-09-2006 01:02 | Dariusz 'deem' Michnowski
Z dniem dzisiejszym na łamy Poltergeista powrócił odświeżony i dostosowany do nowej oprawy dział 7th Sea. Znajdziecie go pod dotychczasowym adresem: 7thsea.polter.pl. » więcej

Przyznawanie punktów - aktualizacja

01-07-2006 09:59 | Marcin 'Seji' Segit
Informujemy, że zaktualizowana została rozpiska przydziału punktów w Serwisie Poltergeist. Kategorie punktowe zostały zweryfikowane, uzupełnione i rozszerzone. Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami.

Z dniem 01.07.2006 ranking miesięczny za czerwiec został wyzerowany. Punkty zdobyte w lipcu będą premiowane [url=,ranking.html]nagrodami rzeczowymi[/url] dla najaktywniejszych użytkowników. Zachęcamy więc do współtworzenia Poltergeista. » więcej

Szlachectwo zobowiązuje

18-10-2005 01:20 |
Alderac udostępnił na swojej stronie kolejny opasły eBook, tym razem traktujący o theańskich dworach. Nawet jeśli kogoś nie interesuje ten aspekt gry, z pewnoscią zaciekawi go nowa szkoła szermiercza oraz Mirrage- magia luster, jedna z trzech zaginionych sztuk tajemnych Kolekcjonerów. » więcej
Wyświetlono rezultaty 141-160 z 171.