Aktualności

Wrześniowe romanse

Wrześniowe romanse

15-09-2009 22:50 | Maciej 'Repek' Reputakowski
W dziale 7th Sea przyszedł czas na aktualizację vodacciańską. Choć nie porzucamy planów publikacji kolejnych materiałów na temat Castille, postanowiliśmy nieco zmienić klimat.

Nowy, jesienny cykl otwiera artykuł z serii generatorów. Tym razem proponujemy gorący romans wśród vodacciańskich krużganków i mostów. Autorami tekstu są: debiutująca w dziale Zofia 'soffi' Lach oraz Julian 'Mayhnavea' Czurko. » więcej
Znamy tytuł 4. części Piratów z Karaibów!

Znamy tytuł 4. części Piratów z Karaibów!

12-09-2009 14:23 | Marigold | Komentarze: 3
W czasie jednej z ostatnich imprez promocyjnych Disneya na scenie pojawił się Johnny Depp ubrany w kostium Jacka Sparrowa i ogłosił, że czwarta część Piratów z Karaibów pojawi się na ekranach kin latem 2011 roku i nosić będzie tytuł Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides.

Więcej informacji w rozszerzeniu wieści. » więcej
Castilliańska magia ognia

Castilliańska magia ognia

09-09-2009 14:54 | Maciej 'Repek' Reputakowski
Dobra wiadomość dla wszystkich fanów Castille! Dział 7th Sea prezentuje długo wyczekiwane tłumaczenie magii ognia z Nationbooka Castille. Mamy nadzieję, że zawarte w artykule pomysły podgrzeją atmosferę Waszych sesji, a także rozpalą wyobraźnię i kilka stosów ze strony castilliańskiej Inkwizycji.

Przekładu z oficjalnego podręcznika dokonał Julian 'Mayhnavea' Czurko.

Przy okazji przypominamy o konkursie Płaszcz, szpada i... Łotr. Do wygrania są atrakcyjne nagrody, w tym podręcznik z autografem Johna Wicka! Więcej informacji tutaj. Zapraszamy! » więcej
Trzej muszkieterowie według Andersona

Trzej muszkieterowie według Andersona

03-09-2009 01:11 | Marigold | Komentarze: 5
Paul W.S. Anderson (Resident Evil, Obcy kontra Predator) porzuca kosmitów i zombie na rzecz przygody spod znaku płaszcza i szpady. Jego zamierzeniem jest przeniesienie na ekran powieści Aleksandra Dumas Trzej muszkieterowie w wersji 3D.

Więcej informacji w rozszerzeniu wieści. » więcej
Konkurs: Płaszcz, szpada i… Łotr

Konkurs: Płaszcz, szpada i… Łotr

02-09-2009 21:46 | Julian 'Mayhnavea' Czurko | Komentarze: 0
Dział 7th Sea ogłasza konkurs pt. Płaszcz, szpada i… Łotr, czyli pierwszy z cyklu konkursów, tym razem poświęcony fabularnym antagonistom Bohaterów.

Uczestnicy mają za zadanie stworzenie ciekawego Łotra do 7th Sea. Ocenie poddany zostanie nie tylko opis, ale także wpasowanie w konwencję gry oraz sugestie fabularne, jak taką postać należy umiejscowić w scenariuszu i jak skonfrontować ją z Bohaterami.

Termin nadsyłania prac to 30 września 2009 r. » więcej
Blogosfera: John Wick a sprawa polska

Blogosfera: John Wick a sprawa polska

31-08-2009 15:07 | Maciej 'Repek' Reputakowski
"Najważniejszym wydarzeniem na Polconie było pojawienie się Johna Wicka, którego prelekcje były dla mnie najważniejszymi w życiu - z różnych egzystencjalnych względów. Jednym z nich niech będzie to, że poznałem jednego z najbardziej otwartych i motywujących ludzi w świecie RPG."

Na swoim blogu Julian 'Mayhnavea' Czurko przekazuje garść gorących wieści i plotek ze spotkania z Johnem Wickiem, który w miniony weekend gościł na odbywającym się w Łodzi Polconie. » więcej
7thowa prelekcja na Polconie

7thowa prelekcja na Polconie

27-08-2009 18:32 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 21
Dziś zaczął się XXIV Polcon w Łodzi i z tej okazji dział 7th Sea zaprasza na spotkanie z naszym redaktorem Julianem Czurko, które odbędzie się w piątek (28.08.09) o godzinie 18:00 w sali 415 Lodexu. Spotkanie nosi tytuł Co może Siódme Morze (w Polsce)? i jest poświęcone sprawom 7th Sea na naszej scenie erpegowej i rynkowej. Serdecznie zapraszamy!
Zalety szermierzy z zaszłościami

Zalety szermierzy z zaszłościami

25-08-2009 13:48 | Julian 'Mayhnavea' Czurko
Podczas gdy z nieba leje się iście castilliański żar, dział 7th Sea zaprasza do lektury tłumaczenia nowych Zalet i Zaszłości dla członków Gildii Szermierzy. Niech ćwiczenia w nowo wykupionej Akademii Szermierki i praca nad Błyskawicznym Refleksem czy Mocnym chwytem będą zaprawą przed kolejnymi porcjami castilliańskich materiałów.

Przekładu z oficjalnego podręcznika Swordsman's Guild dokonał shredek. » więcej
Anioły i Legiony

Anioły i Legiony

04-08-2009 02:48 | Julian 'Mayhnavea' Czurko
"Twórcy 7th Sea wyznaczyli sobie zadanie, którego inni autorzy gier RPG raczej unikają. Wpletli w rzeczywistość Thei religię analogiczną do chrześcijaństwa i ustanowili instytucje Kościołów inspirowanych katolicyzmem, protestantyzmem oraz wschodnią ortodoksją. Pomysł ten można uznać za dość odważny, gdyż wykorzystano wiele wątków, które odwołują się do faktycznych wydarzeń i konfliktów i budzących również dzisiaj żywe emocje i kontrowersje."

Dział 7th Sea prezentuje recenzję dodatku Church of the Prophets, traktującego o theańskich religiach i sposobach ciekawego wykorzystania ich na sesjach. » więcej
Moda w świecie Płaszcza i Szpady cz. 3

Moda w świecie Płaszcza i Szpady cz. 3

29-07-2009 19:38 | Maciej 'Feniks' Gorczyca
Działy 7th Sea i Monastyru prezentują trzecią część tekstu poświęconego strojom w grach płaszcza i szpady. Tym razem Małgorzata 'Moraine' Skowron skupia się na okresie Baroku. Serdecznie zapraszamy do lektury i mamy nadzieję, że podobnie jak części pierwsza i druga, tak i ten tekst będzie dla Was ciekawym źródłem wiedzy o tamtym okresie. » więcej
John Wick na Polconie

John Wick na Polconie

13-07-2009 01:03 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 15
John Wick, twórca gier fabularnych Legenda Pięciu Kręgów oraz 7th Sea, będzie gościem Polconu 2009 w Łodzi. John jest znany na polskim rynku również jako autor podręcznika Graj Twardo.
Wymyśl sobie herezję!

Wymyśl sobie herezję!

20-05-2009 19:36 | Julian 'Mayhnavea' Czurko
Dział 7th Sea z przyjemnością prezentuje nowy artykuł, który adresowany jest przede wszystkim – choć nie tylko! – do miłośników Castille. Proponujemy kolejny generator, który pomoże Mistrzowi Gry w szybkim stworzeniu grupy "heretyckiej", na którą z entuzjazmem zapoluje Inkwizycja. Mamy nadzieję, że narzędzie pomoże Wam szybko przygotować interesujące wyzwania dla graczy.

Klimatyczną i mroczna grafikę do artykułu przygotował Jakub 'Doktor Gurgul' Oleksów. Zapraszamy do czytania i oglądania! » więcej
Nowa ilustracja – bohaterowie Avalonu

Nowa ilustracja – bohaterowie Avalonu

22-04-2009 00:15 | Julian 'Mayhnavea' Czurko
Kolejna klimatyczna ilustracja zagościła na stronach działu 7th Sea. Tym razem odświeżamy artykuł Siedem pomysłów na: Bohatera z Avalonu.

Autorem pracy jest Szymon 'Kaktuz' Sawicki, który tym samym debiutuje na łamach serwisu Poltergeist! Mamy nadzieję, że ta ilustracja będzie pierwszą z przyszłego polterowego portfolio. » więcej
Panzergeist i inne ilustracje

Panzergeist i inne ilustracje

14-04-2009 22:44 | Julian 'Mayhnavea' Czurko
Dział 7th Sea z nieukrywaną przyjemnością prezentuje porcję ilustracji do opublikowanego wcześniej artykułu Siedem pomysłów na: Artefakt z Dracheneisen. Prace te nie tylko są miłym dla oka dodatkiem do tekstu – można je z powodzeniem wykorzystać na sesji, używając jako rekwizyty ubarwiające opisy albo załączając do karty postaci posiadacza danego przedmiotu.

Siedem klimatycznych ilustracji to dzieło Marcina 'cactusse' Kaganka. » więcej
Zostań redaktorem Poltergeista!

Zostań redaktorem Poltergeista!

09-04-2009 18:45 | Piotr 'Rebound' Brewczyński
Jeśli zastanawiałeś/aś się kiedyś nad tym, czemu warto zostać redaktorem naszego serwisu, to dziś dajemy Ci konkretną i przejrzystą odpowiedź na to pytanie. Zapraszamy do lektury i czekamy na Twoje zgłoszenie! » więcej
Historia Gildii Szermierzy

Historia Gildii Szermierzy

27-03-2009 22:17 | Julian 'Mayhnavea' Czurko
Gildia Szermierzy to najbardziej popularna organizacja w świecie 7th Sea, o której jednak nie napisano dość dużo w głównych podręcznikach. Dział 7th Sea prezentuje tłumaczenie historii Gildii, które zamieszczone zostało w dodatku Swordsman’s Guild.

Przekładu dokonał shredek. Zachęcamy do czytania i podzielenia się refleksjami. » więcej
Dział 7th Sea na Pyrkonie

Dział 7th Sea na Pyrkonie

27-03-2009 03:52 | Julian 'Mayhnavea' Czurko | Komentarze: 3
Na rozpoczynającym się dziś Pyrkonie 2009 odbędą się dwa spotkania, nad którymi patronat ma dział 7th Sea.

Więcej informacji o pyrkonowo-morskich atrakcjach po kliknięciu w rozszerzenie wieści. » więcej
Pojedynki nie tylko w castilliańskim stylu

Pojedynki nie tylko w castilliańskim stylu

19-03-2009 20:10 | Julian 'Mayhnavea' Czurko
Dział 7th Sea prezentuje pierwszy tekst z aktualizacji castilliańskiej - jest to oczywiście recenzja podręcznika. Ale jak na ironię losu, nie prezentujemy Castille, lecz inny dodatek.

Nowy autor w dziale, shredek, przybliża nam treść Swordsman's Guild. Zapraszamy do lektury! » więcej
Zaprojektuj własną eiseńską ruinę

Zaprojektuj własną eiseńską ruinę

09-03-2009 20:04 | Julian 'Mayhnavea' Czurko
Dział 7th Sea prezentuje publikację zamykającą aktualizację na temat Eisen. Jest to kolejny z naszej serii Generatorów, tym razem poświęcony ruinom.

Pięknym, rokokowym pałacykom, ślicznym zameczkom nad malowniczymi wodospadami mówimy stanowcze "nie!", po czym ruszamy w cieplejsze rejony, otwierając Castilliański Marzec. » więcej
Godzina heroizmu wybiła!

Godzina heroizmu wybiła!

01-03-2009 15:08 | Julian 'Mayhnavea' Czurko
Na zmianie layoutu działu 7th Sea nie koniec! Kolejny artykuł został zilustrowany – tym razem jest to Siedem pomysłów na: Scenografię autorstwa Oskara 'Fenrana' Usarka.

Grafikę, przedstawiającą jedną z oryginalnych scenerii, wykonała Alicja 'Vermiliona' Stefańska. Zapraszamy do obejrzenia pracy i zachęcamy się do dzielenia się z nami własnymi Siedmioma pomysłami na…! » więcej
Wyświetlono rezultaty 21-40 z 170.