Zasady życia na morzu

Zasady życia na morzu

Recenzujemy 7th Sea Game Master Screen

Jo ho ho i butelka rumu!

Jo ho ho i butelka rumu!

Recenzujemy 7th Sea: Pirate Nations

W pustyni i puszczy z demonami

W pustyni i puszczy z demonami

Recenzujemy 7th Sea: Lands of Gold and Fire

Przygoda z płaszczem i szpadą

Przygoda z płaszczem i szpadą

Recenzujemy drugą edycję 7th Sea

Lars Ericsson – podstepny vendelski kapitan

Lars Ericsson – podstepny vendelski kapitan

Pomysł na postać nagrodzony II miejscem w konkursie "Płaszcz, szpada i… Łotr".

7th Sea

Artykuły

Lars Ericsson
17-02-2010 21:25
Komentarze: 0
Vista e Vita
06-12-2009 15:17
Komentarze: 10
Errata do polskiego wydania 7th Sea
22-11-2009 23:06
Komentarze: 2
Jean Luc de Robespierre
31-10-2009 02:09
Komentarze: 5
Generator Romansów
15-09-2009 22:41
Komentarze: 15
El Fuego Interno
09-09-2009 14:43
Komentarze: 8

Aktualności

Wszystkiego najlepszego, Mistrzowie Gry!

Wszystkiego najlepszego, Mistrzowie Gry!

04-03-2024 11:53 | AdamWaskiewicz | Komentarze: 0

Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Mistrza Gry wszystkim prowadzącym składamy serdeczne życzenia samych udanych sesji, docenienia przez graczy i znakomitych pomysłów na przygody.

City of Five Sails - karciana gra w świecie 7th Sea

City of Five Sails - karciana gra w świecie 7th Sea

13-10-2022 22:44 | AdamWaskiewicz | Komentarze: 0

Wydawnictwo Chaosium informuje o uruchomieniu w serwisie Kickstarter zbiórki na wydanie gry karcianej City of Five Sails osadzonej w uniwersum systemu 7th Sea. W momencie pisania wieści zebrana kwota zbliżała się do poziomu gwarantującego publikację gry. Akcja potrwa do 5 listopada, a do odblokowania jest szereg celów dodatkowych. Planowany termin premiery gry to sierpień przyszłego roku.

» więcej
Wszystkiego Najlepszego, Mistrzowie Gry!

Wszystkiego Najlepszego, Mistrzowie Gry!

04-03-2022 19:13 | AdamWaskiewicz | Komentarze: 5

Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Mistrza Gry, wszystkim prowadzącym składamy serdeczne życzenia, niech kostki będą Wam przychylne, a gracze doceniają Wasz wysiłek.

7th Sea w Blogosferze

7th Sea w Blogosferze

08-03-2010 03:04 | Julian 'Mayhnavea' Czurko | Komentarze: 1
Ponieważ ostatnio pojawia się coraz więcej ciekawych notek blogowych o 7th Sea, aczkolwiek nadal za mało na regularne polecanki, proponujemy zestawienie kilku ciekawych wpisów: jeden całkiem świeży oraz kilka nieco starszych. Polecamy także inne wpisy autorów, a także zachęcamy do własnej twórczości!
7th Sea w Krakowskim Yacht Clubie

7th Sea w Krakowskim Yacht Clubie

26-02-2010 13:32 | Julian 'Mayhnavea' Czurko | Komentarze: 1
Krakowski Yacht Club zaprasza na wprowadzenie do systemu RPG Siódme Morze.

Impreza odbędzie się 27 lutego 2010 r. o godzinie 15.00 w KYC przy ul. Czarnowiejskiej 32a. Koło Gier Fabularnych przy Krakowskim Yacht Clubie zaprasza również do grania w inne systemy RPG w siedzibie klubu.

Chętni mogą się skontaktować pod nr tel.: 660-281-473 lub na e-mail: [email protected] oraz [email protected]
Lars Ericsson podbija Siódme Morze

Lars Ericsson podbija Siódme Morze

17-02-2010 22:00 | Julian 'Mayhnavea' Czurko
Dział 7th Sea prezentuje pracę, która zajęła II miejsce w konkursie Płaszcz, szpada i… Łotr. Autorem nagrodzonego pomysłu na przeciwnika dla dzielnych Bohaterów jest Paweł 'Blueprint' Wojtkiewicz. Zachęcamy do lektury!

Portret Larsa wykonała Marta 'Denae' Matyjewicz. » więcej
Graj konwencją – cz. V

Graj konwencją – cz. V

14-02-2010 05:39 | Julian 'Mayhnavea' Czurko
Dział RPG zaprasza do lektury kolejnej części RPG-owego almanachu autorstwa Staszka 'Scobina' Krawczyka. Jest to kontynuacja poprzedniego artykułu dotyczącego procesu tworzenia scenariusza w oparciu o schemat fabularny. » więcej
Graj konwencją – cz. IV

Graj konwencją – cz. IV

28-01-2010 08:52 | Michał 'rincewind bpm' Smoleń
Dział RPG zaprasza do lektury kolejnej części RPG-owego almanachu autorstwa Staszka 'Scobina' Krawczyka. Artykuł dotyczy procesu tworzenia scenariusza w oparciu o schemat fabularny. » więcej
Droga Scenarzysty – wersja do druku

Droga Scenarzysty – wersja do druku

06-01-2010 01:09 | Michał 'rincewind bpm' Smoleń
Zgodnie z życzeniami czytelników, pojawiła się przystosowana do druku wersja Drogi Scenarzysty, artykułu Magdaleny 'MEaDEI' Madej-Reputakowskiej dotyczącego projektowania przygód na przykładzie scenariusza do L5K. » więcej
Graj konwencją – cz. III

Graj konwencją – cz. III

31-12-2009 18:06 | Michał 'rincewind bpm' Smoleń
"W poprzednich częściach cyklu mogliście przeczytać o tym, czym jest konwencja i jaką rolę odgrywa w grach fabularnych, a także zapoznać się z analizą konwencji serialu Supernatural. Teraz będę już pisał wyłącznie o tym, jak przekładać tę wiedzę na sesje RPG; od teorii literaturoznawczej przechodzimy więc do erpegowej praktyki."

Dział RPG zaprasza do lektury trzeciej cześci artykułu Staszka 'Scobina' Krawczyka. Tym razem autor skupił się na regułach dotyczących sprawnego wykorzystwania konwencji podczas sesji. » więcej
Vista e Vita – przygoda do 7th Sea

Vista e Vita – przygoda do 7th Sea

06-12-2009 15:33 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
Dział 7th Sea prezentuje scenariusz odkopany z internetowej otchłani i otrzepany z cyfrowego kurzu: Vista e Vita autorstwa Barbary 'Libeluli' Lach i Juliana 'Mayhnavei' Czurko.

W ramach zaproszenia do zabawy w vodacciańskiej scenografii, dowiecie się: kto chciał utrzeć nosa Vincenzo Caligariemu, dlaczego złamanie ślubów milczenia może być śmiertelnie niebezpieczne oraz jak ważne są szczegółowe opisy przedmiotów na Allegro.

Zapraszamy do lektury i grania! » więcej
Dwunasta edycja Quentina

Dwunasta edycja Quentina

03-12-2009 13:58 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 26
Ruszyła dwunasta edycja Quentina – największego polskiego konkursu na scenariusz do gry fabularnej.

Jeśli chcecie się sprawdzić, pokazać swoje umiejętności i podzielić nimi z czytelnikami, powinniście wysłać swój tekst do 14 lutego 2010. Oficjalne ogłoszenie wyników odbędzie się w połowie marca przyszłego roku w Poznaniu na konwencie Pyrkon 2010. Więcej na oficjalnej stronie konkursu.
Graj konwencją – cz. II

Graj konwencją – cz. II

01-12-2009 17:36 | Michał 'rincewind bpm' Smoleń
"W poprzedniej części cyklu opowiadałem o znaczeniu konwencji w komiksach, książkach, filmach i grach fabularnych. Tym razem piszę nieco więcej o rodzajach konwencji i jej niektórych elementach, aby podkreślić wagę wzajemnego dostosowania postaci i wydarzeń; potem przedstawiam konwencję fabularną pierwszego sezonu serialu Supernatural."

Dział RPG zaprasza do lektury kolejnej części artykułu Staszka 'Scobina' Krawczyka. » więcej
Co tam Panie w blogosferze? #9

Co tam Panie w blogosferze? #9

29-11-2009 07:34 | | Komentarze: 8
Pierwszy tydzień szóstej edycji Karnawału przyniósł plon w postaci pięciu wpisów. Glinthor za temat obrał szeroko pojętą śmierć w grach fabularnych. Większość wpisów powstała raczej z przymrużeniem oka, przy czym wartą uwagi statystykę przyczyn zgonu rozpisał Ojciec Kanonik.

Do blogów, zawierających szczególnie warte uwagi wpisy opublikowane w dniach 22-28 XI 2009, zaliczyć można: » więcej
Graj konwencją – cz. I

Graj konwencją – cz. I

24-11-2009 22:35 | Michał 'rincewind bpm' Smoleń
Gdy oglądamy kolejne klony Szklanej pułapki, jesteśmy pewni, że główny bohater da przestępcom popalić, porządnie od nich oberwie, ale przeżyje. Rozpoczynając spotkanie z Jamesem Bondem, czekamy na to, by w trakcie filmu dołączyła do niego tajemnicza piękność. Sięgając po kilka literackich wizji krasnoludów, nie wątpimy, że te ostatnie w większości walczyć będą toporami, a nie włóczniami. Otwierając trzeci tom Pieśni ognia i lodu, możemy się założyć, że czego jak czego, ale śmierci i seksu, intryg i zdrad dostarczy nam on w obfitości. Czytając opowiadania o Conanie, spodziewamy się, że…

Co jest źródłem tych wszystkich oczekiwań?


Odpowiedź na te i inne pytania znaleźć można w artykule Staszka 'Scobina' Krawczyka, który rozpoczyna cykl poświęcony roli konwencji w grach fabularnych. Zapraszamy do lektury! » więcej
Errata do polskiego wydania 7th Sea

Errata do polskiego wydania 7th Sea

22-11-2009 23:32 | Julian 'Mayhnavea' Czurko
Dział 7th Sea wzbogacił się o nowy tekst w postaci pliku .pdf – tym razem prezentujemy Wam oficjalną Erratę do obu podręczników podstawowych do polskiej edycji 7th Sea. Ta wersja jest nieco ulepszona względem pliku, który został oddany w ręce fanów wcześniej. Oprócz drobnych korekt shredek dodał poprawkę do zasad Szkoły Szermierczej Eisenfaust.

Jeżeli znaleźliście jeszcze jakieś błędy, które należałoby wyjaśnić w erracie, dajcie znać w komentarzach albo wyślijcie Prywatną Wiadomość. » więcej
Blogosfera: Konwencja płaszcza i… poduszki?

Blogosfera: Konwencja płaszcza i… poduszki?

08-11-2009 22:51 | Julian 'Mayhnavea' Czurko | Komentarze: 13
Na swoim blogu o 7th Sea Ogre opisał bardzo ciekawy pomysł na urozmaicenie przygody bitwą… na poduszki. Opis ten może brzmi niepozornie, ale koniecznie przeczytajcie wpis – jest bardzo miodny i otwarty na różne przeróbki Mistrzów Gry. Gorąco polecamy lekturę i zostawianie komentarzy! Zachęcamy też do dzielenia się własnymi pomysłami na wykorzystanie propozycji Ogre'a i koncepcje rozwiązań mechanicznych.
Nagrodzony artykuł: Jean Luc de Robespierre

Nagrodzony artykuł: Jean Luc de Robespierre

31-10-2009 02:28 | Julian 'Mayhnavea' Czurko
Dział 7th Sea prezentuje tekst, który zajął pierwsze miejsce w konkursie Płaszcz, szpada i… Łotr! Leszek 'Rathan' Chmielewski zaproponował, aby na drodze Bohaterów postawić naprawdę potężną figurę szachową: Jeana Luca de Robespierre! Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z nagrodzoną pracą.

Klimatyczną ilustrację, nie pozostawiającą czytelnikowi złudzeń, że będzie miał do czynienia z Łotrem przez wielkie Ł, wykonał Marcin 'cactusse' Kaganek. » więcej
Blogosfera: Ogre o 7th Sea

Blogosfera: Ogre o 7th Sea

27-10-2009 20:48 | Julian 'Mayhnavea' Czurko | Komentarze: 0
Z przyjemnością informujemy, że od początku października istnieje nowy blog o tematyce 7th Sea. Jego autor, Ogre, dzieli się tam anegdotami i opowiadaniami inspirowanymi sesjami właśnie Siódmego Morza. Gorąco zachęcamy do lektury i dzielenia się komentarzami!

Bardzo się cieszymy, że jest strona fanowska zainspirowana tym jednym systemem i trzymamy kciuki, że pojawią się kolejne – jeśli nie całe blogi, to chociaż notki. Jeżeli znacie tego typu przedsięwzięcia, podeślijcie nam informację, a my postaramy się informować Was na bieżąco o nowościach.
Płaszcz, Szpada i… Łotr – wyniki konkursu!

Płaszcz, Szpada i… Łotr – wyniki konkursu!

12-10-2009 01:28 | Julian 'Mayhnavea' Czurko | Komentarze: 2
Pierwsza edycja konkursu pt. Płaszcz, Szpada i… Łotr, zorganizowanego przez dział 7th Sea została zakończona. Nadesłane zostały jedynie dwie prace, a jury obu przyznało nagrody.

Niniejszym miejsce pierwsze przypada Leszkowi 'Rathanowi' Chmielewskiemu za opis Jeana Luca de Robespierre. Miejsce wyróżnione zajął Paweł Wojtkiewicz, który opisał Łotra Larsa Ericsona.

Więcej informacji w rozszerzeniu wieści. » więcej
Wyświetlono rezultaty 1-20 z 171.