» Blog » 5 lat mineło
04-01-2010 16:31

5 lat mineło

W działach: Wielosfer | Odsłony: 2

5 lat mineło
30 stycznia 2005 jak co roku była zima. Lecz i owa pora roku poprzedzona była licznymi znakami na niebie i ziemi, że nadejdzie coś niezwykłego. To jakaś kometa, to gdzieś zaćmienie księżyca, a to znowu zaćmienie słońca w Azji. Niechybne znaki, że nadchodziło coś..

Miesiąc wcześniej grupa młodych ludzi w budynku swego ogólniaka spłodziła coś, co nienaturalnie szybko (szczególnie patrząc na polskie procedury sądowe) przyszlo na świat, owej zimy, owego pamiętnego dnia 30 stycznia.

Początkowo nazywało się El Puente, potem gdy sprecyzowało swe myśli i skupiło wzrok na fantastyce i rpg, zmieniło nazwę. Pochodziło nowe miano od miasta w stworzonym przez owych młodych ludzi systemie fantasy rpg. Miasto owo, było położoną na dnie wielkiego morza bańką powietrza w której schroniły się wszelkiej maści mutanty po katastrofie magicznej.. dość znaczące jak się wydaje. W miejscu tym na ulicach spotkać można było szmatołaka, człowieka z błota, czy ryboludzi żyjących w jednym "domu" zgodnie. Ta idea zdawała się pasować do tego czym stał i miał w dalszym ciągu być ów twór. Wielosfer - wrocławskie stowarzyszenie fantastyki i RPG. Minęło 5 lat dużo się zmieniło, ale na szczęście wciąż jesteśmy tym samym Wielosferem. Będziemy to świętować w dokładnie 5 lat od daty powstania, a więc 30 stycznia 2010 roku w klubie Salonik. Wszystkich, którzy chcą z nami świętować tak ważny dla nas dzień i mają taką możliwość serdecznie zapraszamy na godzinę 19. Wstęp oczywiście jak zawsze całkowicie wolny.

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.