» Blog » "451 stopni Fahrenheita" Ray Bradbury - recenzja [ILDS]
23-05-2024 14:54

"451 stopni Fahrenheita" Ray Bradbury - recenzja [ILDS]

W działach: I libri di Simone | Odsłony: 78

Dzisiaj chciałbym zaprosić Was w podróż do klasyki świata literatury sci-fi. Do świata, gdzie książki są grzechem, ignorancja cnotą, a mass media ogłupiają uszczęśliwionych nimi ludzi – słowem, zapraszam Was w świat powieści 451 stopni Fahrenheita Raya Bradbury’ego.

Głównym bohaterem powieści jest Guy Montag, amerykański strażak. W świecie powieści wynaleziono niepalny plastik, który chroni mieszkania od pożarów. Strażacy są wzywani zaś nie po to, by je gasić, lecz by rozpalać – tam, gdzie znajdą się ludzie, którzy posiadają w swoich domach książki, produkty nielegalne, zakazane i skazane na społeczną banicję.

Guy pali książki z ochotą, ale gdy jedna ich właścicielka popełnia samobójstwo w ogniu, a nowo poznane dziewczę daje mu odmienną perspektywą na życie, zaczyna się zastanawiać i kwestionować zastany porządek. Z czasem wywróci to jego życie do góry nogami, stawiając w samym sercu wielkiego niebezpieczeństwa, ale także pozwalając mu poznać podobnie sobie myślących ludzi.

[...]

Hej ;-)

Zapraszam Was do lektury najnowszej recenzji na moim blogu – tym razem zajmuję się 451 stopniami Fahrenheita Bradbury'ego :D

Enjoy :3

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.