» Blog » 40:1 Pojazdy Latające
27-03-2013 00:08

40:1 Pojazdy Latające

W działach: 40 do 1, Savage Worlds | Odsłony: 95

40:1 Pojazdy Latające
 1) Śmigłowce:


A) Koalicyjne:


Sloty na uzbrojenie:

Śmigłowce nie (prócz działek) uzbrajane w stałe wyposażenie, a zamiast tego na specjalnych listwach umieszcza się dodatkową broń, w zależności od tego jaka jest w danej sytuacji potrzebna. Ze względów aerodynamicznych ta powinna być montowana parami. Na każdym slocie może znajdować się:

- Zasobnik strzelecki z dodatkowym Działkiem lotniczym

- 4 x Rakiety kierowane Powietrze-Ziemia lub Powietrze-Powietrze

- Zasobnik rakiet niekierowanych

- Dodatkowy zbiornik paliwa wydłużający zasięg lotu o 25%


Mi-24

Mi-24 i jego modernizacja Mi-35 to stary, radziecki helikopter szturmowo-transportowy. Ma nieco toporną, siermiężną konstrukcję, jednak jest prosty w utrzymaniu i konserwacji. Swój chrzest bojowy przeszedł w Afganistanie, gdzie Mudżahedini zwali goRydwanem Szatana.

Przyśpieszenie / Prędkość maksymalna: 20/60 Wznoszenia: 20 Wytrzymałość: 16(4) Załoga: 2

Dodatkowy sprzęt: Celownik-dalmierz, Latający, Noktowizja, System obrony pasywnej

Uzbrojenie:

1 x Działko Lotnicze

6 Slotów

Pasażerowie: 8


Mi-17

Zmodernizowana wersja Mi-8, najchętniej produkowanego śmigłowca świata. Służy do zadań transportowych, jednak niektóre jego wersjeuzbrajane. To duża, ciężka, powolna maszyna, która w trakcie lotu wydaje z siebie charakterystyczne, dudniące dzwonienie.

Przyśpieszenie / Prędkość maksymalna: 15/50 Wznoszenia: 15 Wytrzymałość: 16(4) Załoga: 2

Dodatkowy sprzęt: Celownik-dalmierz, Latający, Noktowizja

Uzbrojenie:

4 Sloty

Pasażerowie: 24


PZL W-3 Sokół

Polski śmigłowiec wielozadaniowy produkowany jest kilkunastu wariantach, od czysto transportowych, przez latające karetki i helikoptery rozpoznawcze na transportowo-bojowych kończąc. Obecnie najczęściej spotykaną jest Głuszec czyli wersja wsparcia bojowego.

Przyśpieszenie / Prędkość maksymalna: 15/50 Wznoszenia: 15 Wytrzymałość: 16(4) Załoga: 2

Dodatkowy sprzęt: Celownik-dalmierz, Latający, Noktowizja, System obrony pasywnej

Uzbrojenie:

1 x Działko Helikopterowe

4 Sloty

Pasażerowie: 12


Mi-6

Radziecki ciężki śmigłowiec transportowy z połowy lat 70-tych. Trudno nazwać maszynę nowoczesną, jednak po dziś dzień jej możliwości imponują. Śmigłowiec jest na tyle potężny, że zdolny jest podnieść w powietrze nawet wóz bojowy.

Przyśpieszenie / Prędkość maksymalna: 10/40 Wznoszenia: 10 Wytrzymałość: 20(8) Załoga: 5

Dodatkowy sprzęt: Celownik-dalmierz, Latający, Noktowizja

Pasażerowie: 90 cywilów lub 65 żołnierzy w pełnym wyposażeniu lub 40 rannych lub 30 osób w pancerzach wspomaganych lub 1 transporter opancerzony


UH-60A Blackhawk Mielec

Pochodzący z lat 70-tych, ciężki śmigłowiec transportowy produkcji USA sprawdzony w szeregu wojen. Miele zdobył kontrakty na produkcje tych maszyn na krótko przed Restartem. Może przenosić uzbrojenie, choć oryginalnie z koncepcji tej zrezygnowano po upadku Związku Radzieckiego. Powrócono doń jednak na początku Wojny 2.2.

Przyśpieszenie / Prędkość maksymalna: 15/50 Wznoszenia: 15 Wytrzymałość: 20(8) Załoga: 3

Dodatkowy sprzęt: Celownik-dalmierz, Latający, Noktowizja, System obrony pasywnej

Uzbrojenie:

2 x Minigun

lub

8 Slotów

Pasażerowie: 20 lub 1 samochód opancerzony


PZL SW-4Puszczyk

Wojskowa wersja lekkiego śmigłowca wielozadaniowego. W cywilu służył głównie do transportu pasażerów, w pogotowiu lotniczym oraz jako maszyna rozpoznawcza policji i straży pożarnej. Wersja wojskowa pełni funkcje helikoptera zwiadowczego, obserwacji artyleryjskiej, maszyny łącznikowej, ewakuacji medycznej oraz lekkiego transportowca. Czasem wykorzystywane w akcjach bojowych, zwłaszcza samobójczych. Dzieje się tak dzięki najbardziej nietypowej zdolności SW-4: umiejętności bezpilotowego lotu na wcześniej zaprogramowanej trasie lub pod kontrolą zdalnego sterowania.

Przyśpieszenie / Prędkość maksymalna: 20/60 Wznoszenia: 15 Wytrzymałość: 11(2) Załoga: 1 lub 0 (sterowanie bezzałogowe)

Dodatkowy sprzęt: Celownik-dalmierz, Latający, Moduł zdalnego sterowania, Noktowizja, System obrony pasywnej

Uzbrojenie:

2 x Działko lotnicze lub 4 x Pocisk rakietowy

Pasażerowie: 4


B) Osi:


Focke-Achgelis Fa 223

Dość prymitywny śmigłowiec stanowi podstawę nazistowskich wojsk aeromobilnych. Używane jest kilka wersji tej maszyny, stosowanych jako sprzęt rozpoznawczo-bojowy, transportowo-bojowy oraz pojazd ewakuacji medycznej. Istnieje też wersja luksusowa przeznaczona dla nazistowskich oficjeli.

Przyśpieszenie / Prędkość maksymalna: 10/40 Wznoszenie: 10 Wytrzymałość: 12 (4) Załoga: 2

Dodatkowy sprzęt: Latający,

Broń:

1 x MG-34

2 x Zasobnik rakiet niekierowanych

Pasażerowie: 24


2) Samoloty:


A) Koalicji:


Sloty na uzbrojenie:

Samoloty nie (prócz działek) uzbrajane w stałe wyposażenie, a zamiast tego na specjalnych węzłach pod skrzydłami umieszcza się dodatkową broń. Ze względów aerodynamicznych ta powinna być montowana parami. Na każdym slocie może znajdować się:

- Zasobnik strzelecki z dodatkowym Działkiem lotniczym

- Bomba JDAM

- 2 Rakiety Kierowane

- Zasobnik Rakiet Niekierowanych

- Dodatkowy Zbiornik Paliwa wydłużający zasięg lotu o 25%


MiG-21 XP

Stary myśliwiec odrzutowy Układu Warszawskiego, w chwili Restartu nie używany już przez nikogo na kontynencie. Powrócił do służby w chwale kilka lat temu, gdy władze państw Koalicji ostatecznie zrozumiały wreszcie, że nie w stanie wyprodukować własnego samolotu na miarę XXI wieku. Wówczas to Czesi przypomnieli sobie, że kiedyś mieli licencje na sowieckie MiG-i. Samolot został nieco ulepszony, poprawiono na przykład elektronikę i awionikę.

Przyśpieszenie / Prędkość maksymalna: 50/600 Wznoszenia: 40 Wytrzymałość: 16(4) Załoga: 1

Dodatkowy sprzęt: Celownik-dalmierz, Latający, Noktowizor, Radar, System obrony pasywnej

Uzbrojenie:

1 x Działko Lotnicze

4 Sloty


F-16

Spośród 48 zakupionych przez Polskę samolotów F-16 jeden się rozbił, jeden został rozebrany w nadziei, że da się go skopiować i jeden strącili (prawdopodobnie przypadkiem) Niemcy. Pozostałe nadal pozostają sprawne i zdolne do służby, jednak z uwagi na zawartośćzamienników oryginalnych podzespołówpiloci częściej mówią na nieF-404 ErrorlubFalse FalconzamiastF-16 Fighting Falcon. Nawiasem mówiąc bomby i rakiety to też podróby klepane w Skarżysku Kamiennej...

Przyśpieszenie / Prędkość maksymalna: 50/800 Wznoszenia: 40 Wytrzymałość: 16(4) Załoga: 1

Dodatkowy sprzęt: Celownik-dalmierz, Latający, Noktowizor, Radar, System obrony pasywnej,

Uzbrojenie:

1 x Działko Lotnicze

2 x rakieta Fire and Forget (Powietrze Powietrze Powietrze)

9 Slotów


Su-27

Stary, radziecki myśliwiec przewagi powietrznej stworzony z myślą o walce z innymi samolotami myśliwskimi. Niewielkie ilości tych maszyn znajdują się w posiadaniu Kaliningradu, Białorusi i Ukrainy, gdzie traktowane niemal jak narodowe skarby.

Przyśpieszenie / Prędkość maksymalna: 50/700 Wznoszenia: 40 Wytrzymałość: 16(4) Załoga: 1

Dodatkowy sprzęt: Celownik-dalmierz, Latający, Noktowizor, Radar, System obrony pasywnej

Uzbrojenie:

1 x Działko Lotnicze

9 Slotów


I-22 Iryda

Gdy okazało się, że F-16 sypią się ze starości, Iskry nie nadają się do niczego, Projekt Skorpion był od początku nieporozumieniem, Czesi liczą sobie za MIG-21 za dużo, a naszą własną dokumentacje do MIG-15 zgubiono MON zdecydował się na krok ostateczny: wskrzeszenie projektu, któremu łeb ukręcono jeszcze w latach 90-tych. Tym sposobem do życia wróciła Iryda: prawie jak myśliwiec.

Przyśpieszenie / Prędkość maksymalna: 50/550 Wznoszenia: 40 Wytrzymałość: 12(4) Załoga: 1

Dodatkowy sprzęt: Celownik-dalmierz, Latający, Noktowizor, Radar, System obrony pasywnej,

Uzbrojenie:

1 x Działko Lotnicze

4 Sloty


PZL-130 Orlik

Maszyna szkolna zaadoptowana do roli lekkiego myśliwca bombardującego. Wbrew pozorom to ma trochę sensu. Orlik, dzięki zastosowaniu napędu turbośmigłowego ma osiągi zbliżone do Focke - Wulfów, w odróżnieniu od nich może wykonywać loty nocne i przy złej pogodzie, przenosić pociski i bomby kierowane oraz jest bardzo łatwy do pilotowania. I - co najważniejsze - tani. Mimo, że opinia publiczna (ze względów PR-owych) nie jest o tym informowana Orliki biorą udział w walkach od początku wojny. Prawdopodobnie ich rola będzie rosnąć w miarę, jak lepsze samoloty będą psuć się z powodu braku oryginalnych części zamiennych i właściwego serwisu.

Przyśpieszenie / Prędkość maksymalna: 15/100 Wznoszenie: 15 Wytrzymałość: 13 (4) Załoga: 2

Dodatkowy sprzęt: Latający, Celownik-dalmierz, Latający, Noktowizor, Radar

Broń:

4 Sloty


B) Osi:


Henschel Hs 129

Dwusilnikowy samolot szturmowy przeznaczony głównie do niszczenia czołgów nazywany czasemotwieraczem do konserw. Oryginalnie Niemcy wyprodukowali ich zbyt mało, by mogły wpłynąć na przebieg wojny. Niestety dziś nie popełniają już tego samego błędu.

Przyśpieszenie / Prędkość maksymalna: 15/120 Wznoszenie: 15 Wytrzymałość: 16 (4) Załoga: 1

Dodatkowy sprzęt: Latający

Broń:

2 x MG-17

2 x MG-151

2 x Bomba Lotnicza

1 x 7,5 cm PaK


Junkers Ju 87 Stuka

Nazywany teższtukasembombowiec nurkujący stanowi jeden z najsłynniejszych samolotów II wojny światowej. Maszyna wzbija się na dużą wysokość, wchodzi w lot nurkowy i uwalnia bomby. Przy raczej kiepskich systemach celowniczych jest to jedyna metoda precyzyjnego bombardowania. Przyśpieszenie / Prędkość maksymalna: 15/120 Wznoszenie: 15 Wytrzymałość: 12 (4) Załoga: 2

Dodatkowy sprzęt: Drewno i blacha, Latający, Nurkujący

Broń:

1 x MG-17

2 x MG-151

2 x Bomba Lotnicza


Focke-Wulf Fw 190

Jeden z najbardziej charakterystycznych myśliwców II wojny światowej. Historycznie wyprodukowano ich około 20.000. W realiach Wojny 2.2 maszyna ta jest już przestarzała nawet jak na warunki III Rzeszy. Mimo to w szeregach Luftwaffe znajduje się ogromna ilość tych maszyn. Służą też w wojsku Węgier i Rumunii. Obecnie najczęściej używane do ataków na ciężarówki i helikoptery transportowe.

Przyśpieszenie / Prędkość maksymalna: 15/120 Wznoszenie: 15 Wytrzymałość: 13 (4) Załoga: 2

Dodatkowy sprzęt: Drewno i blacha, Latający

Broń:

2 x MG-17

4 x MG-151

1 x Bomba Lotnicza


Messerschmitt Me 262

Odrzutowce Me 262 nie odegrały w trakcie Wojny 2.0 większej roli. Na arenie walk pojawiły się zbyt późno, w dużej mierze ich wprowadzenie do służby odwlekło się z winy Adolfa Hitlera, który zażyczył sobie, by mogły przenosić bomby. W trakcie Wojny 2.2 zaistniały natomiast znacząco przed swoim czasem. Obecnie stanowi główną siłę uderzeniową Luftwaffe.

Przyśpieszenie / Prędkość maksymalna: 50/350 Wznoszenie: 30 Wytrzymałość: 14 (4) Załoga: 1

Dodatkowy sprzęt: Latający

Broń:

4 x MG-151

2 x Zasobnik Rakiet R4M Orkan (po 12 rakiet)

2 x Bomba Lotnicza


Focke-Wulf Ta 183

Najnowocześniejsza broń w lotniczy arsenale Nazistów. W trakcie oryginalnej II Wojny Światowej nigdy nie został wdrożony do służby, istniał tylko prototyp, który wywieziono później do ZSRR. Zdaniem niektórych specjalistów samoloty Mig-15 miały stanowić jego bezpośrednie kopie.

Przyśpieszenie / Prędkość maksymalna: 50/500 Wznoszenia: 35 Wytrzymałość: 14(4) Załoga: 1 lub 2

Dodatkowy sprzęt: Latający,

Uzbrojenie:

2 x MG-151

2 x Zasobnik Rakiet R4M Orkan (po 12 rakiet, tylko wersja jednoosobowa)

4 x Pocisk X-4 (tylko wersja dwuosobowa)

Komentarze


etcposzukiwacz
   
Ocena:
0
Ale czemu Fw-190 ma 2 osoby załogi??? Chyba można by też okreslić go jako myśliwiec -bombardujący?
Wydaje mi się że powinny pojawić się Bf-109, nawet jako słabsze i już odchodzące do historii, ale powinny.
27-03-2013 08:33

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.