string(15) ""
» Blog » 4 miesiące od ukazania się mojej książki.
03-07-2013 13:38

4 miesiące od ukazania się mojej książki.

W działach: literatura/fantasy | Odsłony: 12

4 miesiące od ukazania się mojej książki.
Po okresie ciszy pora ponownie porobić trochę szumu wokół Najemników. A Polter jest do tego najlepszy. Wpiszesz notkę, ktoś cię wyśmieje, ktoś złośliwie skomentuje, ktoś się przyczepi, wreszcie ktoś cię też pochwali i pogratuluje. Tak czy inaczej coś się dzieje i kilka osób usłyszy o tobie i o książce.
Ale skoncentrujmy się na faktach. Po czterech miesiącach od ukazania się Najemników (i wielu problemach związanych z wysoką cenę, za ciemną okładką itd.) wydawnictwo sprzedało 150 egzemplarzy i ja sprzedałem kolejne 100 (Pyrkon, Wrocławskie Dni Fantastyki, kilka innych konwentów/festynów i oczywiście po znajomych). Ukazały się też na razie trzy recenzje (w tym jedna na Polterze) - wszystkie pozytywne. Czekam na kolejne dwie (jedna w Gildii). Dorobiłem się też pierwszego hejtera, który niestety mnie później przeprosił (piszę niestety, bo uważam, że paradoksalnie robił mi całkiem niezłą reklamę). Sądzę, że to całkiem niezły wynik, chociaż oczywiście sam poświęciłem sporo czasu i energii, żeby książkę promować i sprzedać.
Sprzedaż i recenzje nastrajają mnie całkiem optymistycznie.

Słuchajcie, a może ktoś z Was zechciałby wesprzeć moją sprawę i zakupić ode mnie książkę (konwencja fantasy)? Bezpośrednio ode mnie wyjdzie znacznie taniej niż w księgarni, dorzucam też dedykację. Wg recenzji książka jest niezła no i pomożecie takiemu jednemu wariatowi, który zaryzykował i postanowił spełnić swoje marzenie. Jeśli jesteście chętni napiszcie e-maila, a ja podam wszystkie szczegóły: [email protected]

Komentarze


lemon
   
Ocena:
+17
Hejterów będziesz miał więcej, gdy dostaniesz nominację do Zajdla. ;)
03-07-2013 13:52
Agrafka
   
Ocena:
+2
kilka rad - napisz personalnie do kilku trolli, odblokuj tyldy, powiedz kilka ostrych słów o feminiźmie i trochę mało przyjemnych rzeczy o administracji. Flejm pewny. Flejm = ukrycie notki i większa ilość odwiedzin :P
03-07-2013 15:09
Krakonman
   
Ocena:
+1
Cały czas się zastanawiam nad kupnem. Problemem jest tylko spora kolejka z napisem "Do przeczytania"
03-07-2013 16:14
Torgradczyk
   
Ocena:
0
Ekhem... ktoś podpowie jak skutecznie wrzucać linki w notce na polterowym blogu...? Znowu mam z tym problem.

@Krakonman - przecież nie musisz czytać, wystarczy, że kupisz :P
03-07-2013 22:43
Z Enterprise
   
Ocena:
+2
Polecę. I jak coś, za promocję trollingiem nie biorę wiele. W końcu to portal od fanów dla fanów :)

Napisz tylko na PW, jak byś chciał być hejtowany ;)

Proponowałbym na początek jakieś odniesienia do "Aphalonu: SKO", i porazki, jaką ta gra odniosła.

A tak serio - dobra robota, może się skuszę i nabędę.

Edit: Co do wrzucania linków - wciśnij PRZED pisaniem notki "włącz/wyłącz edytor tekstu" (jak to zrobisz po napisaniu, to ci znikną akapity i zostanie jeden blok tekstu). Potem podświetl (przeciągnij prawym) tekst który chcesz hiperlinkować i kliknij w symbol łańcuszka w edytorze tekstu - wstaw/edytuj link.
Pojawi się okienko wstaw/edytuj link - przeklejasz sobie skądś interesujący link, zaznaczasz opcję, czy ma się pojawiać w tym oknie, czy otworzyć w nowym i, jak to mówią panowie spod monopolowego - Wuala! :)
03-07-2013 22:56
matti2o8
    To ja pohejtuję
Ocena:
0
Jak widzę "Tom I" czy "część 1" na okładce książki to pierwsze co słyszę w głowie to piosenka "Money" (według gustu interpretatora Pink Floyd bądź ABBA). Przywodzi mi to na myśl niedawno wydane "Przebudzenie Lewiatana" Coreya, które mój wujek otrzymał do recenzji w formie pojedynczej, nieprzekraczającej rozsądnych rozmiarów książki. Tym większe było moje zdziwienie, gdy powiedział mi, że to unikat. "Przebudzenie" miało zostać wydane w dwóch częściach, chociaż Corey napisał je jako całość. A wydanie do recenzji spokojnie nadawałoby się do publikacji. :)


A tak bardziej na poważnie. Zamierzasz może pojawić się z książką na Polconie? To chyba jedyne miejsce, w którym spodziewałbym się ją zastać :D
04-07-2013 01:17
Rag
   
Ocena:
0
Linki wrzucasz przez bbcode url - [ url ] link [ /url ]
(bez spacji w nawiasach - zrobiłem je tylko dlatego, żęby mi nie przerobiło tego na linka :) )

Możesz zedytować notke bez bawienia się edytorem tekstu :)

Pozdrawiam
Rag
04-07-2013 02:19
61010

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Moja recenzja na szybko:
http://imageshack.us/a/img547/5678 /d6n0.png

Żywię nadzieję, że autorowi przypadnie do gustu.
04-07-2013 03:38
sil
   
Ocena:
0
Zapomniales dopisac WNGDRB.
04-07-2013 09:09
Repek
   
Ocena:
0
Sprostuję z tym linkowaniem, to musi wyglądać tak:
[url= adres]Pozytywna recka tutaj![/url]

Zamiast tego http://polter.pladres oczywiście może być dowolny inny adres. Ważne, by był znak równości i zamknięty /url potem.

Niebawem te problemy znikną, ale póki co musimy się jeszcze z tym przemęczyć. :)

Pozdro
04-07-2013 12:25
Rag
   
Ocena:
0
A to od kiedy z tymi linkami? Tzn wydaje mi się, że że wcześniej dało się wstawiać linki i bez znaku równości.

Pozdrawiam
Rag
04-07-2013 15:36
Repek
   
Ocena:
+1
@Rag
Ale wtedy nie podepniesz pod konkretne słowo. :)

Pozdro
04-07-2013 15:38
Torgradczyk
   
Ocena:
+1
@ Matti2o8 - obecność na Polconie bardzo poważnie rozważam, wszystko jeszcze zależy od kosztów i moich możliwości czasowych. Także być może się poznamy.
Co do tego, że to część pierwsza... Cóż, wyszedłem z założenia, że niewygodnie będzie się czytało ponad tysiąc stronicowe dzieło, więc podzieliłem je na dwie części (druga jest już napisana). Więcej części raczej nie planuję.

@ Zimny - dziękuję za wypunktowanie mojej notki, natychmiast naniosłem wszystkie Twoje poprawki, które uznałem za istotne i konstruktywne.
04-07-2013 23:30
Iman
   
Ocena:
+1
@matti2o8
Ja też mam tak, że jak widzę "Część 1" to od razu się robię podejrzliwa. Ale w przypadku "Najemników" podział jest uzasadniony. Nie ma w nich jakiejś wielgachnej czcionki czy marginesów na pół strony ani żadnych innych zabiegów edytorskich, które by sztucznie rozpychały książkę do większej objętości. To tylko Autora poniosła wena ;)
05-07-2013 16:23

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.