3D

Wieści

Toy Story w 3D

Toy Story w 3D

25-01-2008 11:22 | Marigold | Komentarze: 1
Studio Walta Disneya rozpoczęło prace nad przeniesieniem obu części Toy Story w trzeci wymiar. Kinowy debiut nowych, trójwymiarowych wersji, poprzedzi premierę trzeciej odsłony cyklu.

Pierwsza część w wersji 3D ma się pojawić na ekranach kin 2 października 2009 roku, a trójwymiarowe Toy Story 2 zapowiadane jest na 12 lutego 2010. Premiery te mają przygotować scenę dla ostatniej części, która - oczywiście w 3D - wejdzie do kin w czerwcu 2010 roku.
Wyprawa na księżyc 3D we wszystkich kinach

Wyprawa na księżyc 3D we wszystkich kinach

10-09-2008 17:07 | Marigold | Komentarze: 5
10 października na ekrany kin wejdzie animacja wyprodukowana w całości z myślą o projekcjach trójwymiarowych. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom - specjalnej kopii filmowej i okularom - Wyprawę na Księżyc 3D, jako pierwszy film animowany, będzie można zobaczyć trójwymiarowo we wszystkich kinach w Polsce.
» więcej
3D firmware PS3

3D firmware PS3

19-11-2009 18:27 | Tadeusz 'ExiledDiclonius' Gwoździański | Komentarze: 0
Najpierw mieliśmy informacje o PS3 Motion Controller, dość niedawno zaprezentowano konkurenta dla Project Natal, a konkretnie mowa o ICU (Interactive Communication Unit), czym jeszcze Sony ma zamiar zrewolucjonizować rynek? » więcej
CryEngine 3 i pełne, stereoskopowe 3D

CryEngine 3 i pełne, stereoskopowe 3D

02-03-2010 20:18 | Cubuk | Komentarze: 0
Crytek stworzył nowy, przełomowy silnik, któremu nadał nazwę CryEngine 3. W pełni wspiera on stereoskopowe 3D. Jak sam mówi Carl Jones z Cryteka, całą ekipę programistów zmotywowała do tego szeroko rozpowszechniona moda na 3D w filmach, a nawet w grach. Dzięki nowemu silnikowi, studio będzie mogło w całości przygotowywać grę w pełnym trójwymiarze, na każdej dostępnej platformie. Jak sami zapewniają, będzie to przełomowy produkt w branży komputerowej a jedynym ograniczeniem ma być wyobraźnia projektantów i twórców gry.
Batman: Arkham Asylum w Game of the Year Edition

Batman: Arkham Asylum w Game of the Year Edition

04-03-2010 20:44 | Cubuk | Komentarze: 0
Square Enix oświadczyło, że Batman: Arkham Asylum będzie udostępnione w Game of the Year Edition. Zostanie ona wprowadzona do sprzedaży 26 marca na terenie całej Europy i będzie w stanie obsługiwać technologię pełnego 3D.

Specjalna edycja będzie zawierała dodatkowe sześć map oraz opcję grania w stereoskopowym 3D. Nie wiadomo jednak, czy technologia przyjmie się na komputery, więc ten rarytas jest na razie pewnikiem tylko dla konsol.
Prequel Obcego w 3D

Prequel Obcego w 3D

06-03-2010 14:48 | Krzysztof 'Azgaroth' Pietrzyk | Komentarze: 4
Prequel Obcego zgodnie z najnowszą modą panującą w Hollywood powstanie w technologii 3D. Reżyserem najnowszej części jest twórca pierwowzoru Ridley Scott.

Sony pracuje nad pełnym 3D bez okularów

14-04-2010 22:21 | Cubuk | Komentarze: 0
John Gaudiosi z 3D Gaming Summit potwierdził, że nowa technologia stereoskopowego trójwymiaru w grach i telewizji będzie klapą, jeśli dalej będziemy używać do tego okularów. Są one ciężkie i nieporęczne, bolą od nich oczy i głowa – jak mówi Gaudiosi, należy opracować technologię, która pozwoli na oglądania 3D bez tych szkieł. "Oszczędzi to kosztów graczom oraz problemów wynikających ze zgubienia bądź zniszczenia okularów". Sony już pracuje nad rozwojem tej technologii, plotki mówią, że pierwsze prototypy takiego oprogramowania pojawią się już w czerwcu.

Playstation w 3D

10-06-2010 09:25 | Szymon 'neishin' Szweda | Komentarze: 0
Od dziś konsola Sony daje możliwość grania w trzy tytuły w 3D. Są to Wipeout HD, Super Stardust HD i PAIN, do których dochodzi ponadto demo MotorStorm: Pacific Rift. Oczywiście należy posiadać telewizor z taką funkcją.
3D za drogie?

3D za drogie?

17-06-2010 17:06 | Cubuk | Komentarze: 0
Po wielkim wysypie trójwymiarowych filmów oraz grze Avatar, wykorzystującej stereoskopowe 3D, a także stworzenie trójwymiarowej konsoli Nintendo 3DS, nasz świat elektronicznej rozrywki powoli wkracza w trzy wymiary.

Jednak przyszłość nie rysuje się w różowych barwach, wiele koncernów, w tym Microsoft, twierdzi, że nie można się rozpędzać, ponieważ wciąż jest to bardzo drogie.

"Gdybyśmy mieli wprowadzić nowatorskie urządzenia do grania i oglądania w 3D, byłby to na chwilę obecną wielki wydatek i niedogodność, dla klienta, bardziej niż nowoczesny środek do dobrej zabawy."

Microsoft zachowuje dystans do technologii 3D. Wciąż nie wiadomo, czy Xbox 360 będzie w przyszłości wykorzystywał tę technologię.
Gears of War 2 w 3D?

Gears of War 2 w 3D?

18-06-2010 19:09 | Cubuk | Komentarze: 0
Mania na 3D trwa. Jeśli wierzyć słowom Marka Reina, szefa Epic Games, kolejną grą wykorzystującą nowatorską technologię będzie Gears of War 2, wykorzystujące Unreal Engine 3D. Będzie to osiągalne dzięki specjalnej technologii TriOviz, którą wcześniej wykorzystano między innymi w trójwymiarowej edycji Batman: Arkham Asylum.

Jak Rein dodaje, technologia ta nie będzie przeznaczona wyłącznie dla elit, gdyż jest tak przygotowana, by funkcjonowała zarówno na drogich, jak i tanich telewizorach (czyżby GoW 2 miałby być tylko na konsole?).

Dla ostudzenia emocji - to nie jest jeszcze pewnik. Nie ma planów wydania gry w stereoskopowym 3D, na razie jest to zależne od Microsoftu oraz koncertów, które byłyby zainteresowane zakupem nowej technologii.
Starcraft II w 3D

Starcraft II w 3D

05-07-2010 13:01 | Jakub 'Flying' Bławat | Komentarze: 0
Twórcy gry zapowiedzieli, że po premierze gry pojawi się łatka, pozwalająca na granie w ostatnio modnej jakości 3D.


Premiera gry za niecały miesiąc.
Trójwymiarowy plakat siódmej Piły

Trójwymiarowy plakat siódmej Piły

30-07-2010 22:26 | Kamil 'New_One' Jędrasiak | Komentarze: 1
Fani serii Piła zapewne z niecierpliwością wyczekują już październikowej premiery siódmej części historii Jigsawa.

Twórcy filmu udostępnili im tymczasem mały... "gadżecik"? Tą ciekawostką jest "trójwymiarowy plakat", promujący najnowszą odsłonę serii. Obejrzeć można go na oficjalnej stronie filmu. Mała rzecz, a cieszy.