Pamięć zwana imperium
string(15) ""
» Blog » 3 x mięso pt. 2
05-05-2012 11:03

3 x mięso pt. 2

W działach: RPG | Odsłony: 3

3 x mięso pt. 2
No to dziś pora na następne 3 motywy. Jedziemy, dziś artystycznie:)

Motyw 1. Obrazy

• Wyglądają non stop tak samo. A co jeśli zmieniały by wygląd wraz z pomieszczeniem w którym zostały namalowane. A teraz wyobraźcie sobie wędrownego malarza na którego mówią Wielki Brat.

• Twórca nigdy nie pozwala oglądać obrazu aż do chwili jego ukończenie, co on tam maluje. Jak by był magiem to mógłby nawet namalować krąg przyzwania demona. I to w sali sypialnej hrabiego! Ale przecież to zwykły malarz.

• Na pomysł miałem ochotę dorzucić jakiegoś Doriana Graya, ale nie jedziemy po standardach... Obraz przedstawia kogoś, zazwyczaj. Co jeśli to ktoś będzie golemem stworzonym na podobieństwo obrazu?


Motyw 2. Muzyka

• Jest ulotna, raz zagrana znika. Co jeśli byli by wędrowni muzycy którzy raz zagrawszy melodię sprawiają, że wszyscy którzy ją usłyszeli mieli by ją w nieustającym loopie. Co jeśli było by to strojenie?

• Sławi Wielkie Czyny Mężnych Wojów™. Co jeśli już na pierwszej przygodzie by spotkali barda, który bardzo chciał osławić ich czyny, a jedynym jakiego był świadkiem było pokonanie (ledwo!) goblina. Jak to musi psuć reputacje wojowników 15 poziomu, czy arcymagów po 5 latach podróży, gdy usłyszą pieśń o pogromcach goblina...

• Nic nie tworzy. Po malarstwie są obrazy, po rzeźbiarstwie są rzeźby, a po tańcu kontuzje :P. Muzyka nic nie tworzy. A co jeśli ktoś znalazł by lutnie Mrocznego bóstwa, które swoja grą tworzyło potwory. Co jeśli rodzina takiego muzyka najęła bohaterów by wyciągnęli szarpidruta z zamku pełnego potworów. Biedak pewnie zamknął się w jednym z pokoi i umiera z głodu. Rodzina oczywiście kazała by bohaterom pozbyć się owej lutni.


Motyw 3. Literatura

• W książkach zapisuje się coś co już się wie. A co jeśli ktoś by pisał coś o czym jeszcze nie wie. Ba o czymś co się jeszcze nie wydarzyło. Co jeśli zaczął by pisać o przyszłości BG, a ich wrogowie by go dorwali?

• Słowa mają wielką moc. Mogą wywołać nawet bunt. Co jeśli ktoś by pisał dramaty krytykujące władce? Co jeśli gracze mieli by go złapać. Co jeśli to syn owego władcy?

• Wiersze są wspaniałym upominkami, a do tego potrafią zauroczyć. Co jeśli poeta wysłał by wiersze z urokiem, który miałby uśpiony efekt, który aktywowałby się na ważnym balu podczas odczytu jego kolejnego wiersza. Jaki efekt, wymyślcie sami – w komentarzach:)


Na obrazku najbardziej mięsne dzieło sztuki ostatnich czasów. Smacznego:)

Komentarze


Szponer
   
Ocena:
+2
W 'Gromowładnym' jest ciekawy motyw z muzyką w mieście, która wskazuje przejścia do innego świata.
05-05-2012 14:26
Reverant
   
Ocena:
+15
Pozwolę sobie samemu dorzucić trochę pomysłów. Bo mięsa nigdy za dużo.

Obrazy
Ciekawą ideą jest motyw, że ten sam obraz wygląda inaczej w oczach różnych ludzi. Albo dla każdy widzi coś innego albo pewne grupy spoglądają na dzieło w inny sposób.
Np. galeria szalonego malarza którego obrazy pokazują swoje prawdziwe oblicze dopiero po zażyciu odpowiedniej mikstury.
Albo malunki na ścianach miasta które pokazują drogę ale tylko tym którzy mają w sobie dar magiczny.
Zresztą w ten sposób potencjalna gildia magów może badać kandydatów na członków. Prosty test Rorscharcha wskazujący czy kandydat się nadaje.
Oczywiście motyw z szaleńcami i obłąkanymi rysunkami zawsze warto wykorzystać.

Muzyka
Lovecraft kiedyś napisał opowiadanie o muzyce Ericha Zanna o człowieku który przy pomocy muzyki odganiał co noc coś co czaiło się po drugiej stronie okna.
Również warto wspomnieć o Feliksie Castorze egzorcyście który uprawia swą sztukę grając na flecie melodie danej duszy.
Zresztą każdy wie, że jedynym sposobem aby pokonać samego diabła to zagrać najlepszą piosenkę na świecie. I idę o zakład, że jest gdzieś grupa bardów która przygotowuje się właśnie na tą okazję.

Ale za środkowy motyw masz u mnie polecanke. Na pewno wykorzystam u siebie na sesji =].


Literatura.
Tu pasuje sam motyw Elders scroll. Zwoje zawierające odpowiedź na każde pytanie we wszechświecie ale czytanie ich powoduje trwałą ślepotę.
I pomysł zaczerpnięty z forum white wolfa. Tybetańscy mnisi wierzą, że zamiast samemu odmawiać modlitwę wystarczy, że ją spiszą i spalą. Wtedy ogień odmawia ją za nich. A teraz wyobraź sobie, że na każdej gilzie papierosowej od strony wewnętrznej jest taka modlitwa. Oczywiście okultystyczna. Komu poświęcona i jaki ma cel? A co ważniejsze... ile ich jeszcze trzeba odmówić?Ogólnie kawał dobrej roboty. Czekam na więcej.
05-05-2012 15:46
Szponer
   
Ocena:
+1
Felix Kastor ze swoim fletem rządzi:) TES także :D

Motyw z papierosem mega. Kiedyś wykorzystam.

Co do muzyki, to moja koleżanka wpadła na pomysł, żeby zrobić małą sektę/plemię, które oddaje cześć niesamowitemu śpiewowi bogini, który był de facto podniszczonymi organami, na których grał wiatr (oczywiście ukrytych w sprytnym miejscu)
05-05-2012 16:08
WekT
   
Ocena:
+1
Dziękuję- obrazowe pomysły na pewno szybko wykorzystam.

Bardzo dobre inspiracje, dużo lepsze od części 1 ;)
05-05-2012 17:38
earl
   
Ocena:
+1
Czy mnie wzrok nie myli, czy to jest mięsny jeż?
05-05-2012 18:21
Albiorix
   
Ocena:
+5
Co ro obrazów i ogólniej sztuki:

Kiedyś w jakimś systemie gdzie elfy miały termowizję moja elfia postać robiła coś w rodzaju obrazów / płaskorzeźb / miedziorytów działających właśnie na ten zmysł. Blachy dwóch metali zostały wyżłobione i złożone tak, by w różnych miejscach to jeden to drugi metal był grubszy, dzięki czemu różnie przewodziły ciepło pochodzące z umieszczonej za obrazem świecy. Ludzie widzieli ciemną komnatę pełną oprawionych płaskich kawałków blachy, elfy widziały galerię.

A w galerii scenki rodzajowe i erotyczne upamiętniające kochankę postaci sprzed dwustu lat. Gdyby nawet nie-elf użył magii żeby widzieć w termowizji, widziałby sylwetki ale nie rozumiałby erotyki - bo zapewne nie wiedziałby jak łóżkowe uniesienia kształtują rozkład ciepła w ciele elfiej panny.
05-05-2012 20:10
Asmodeo
   
Ocena:
0
@earl
Tak to mięsny jeż:)

@All
Super że dodajecie swoje pomysły, liczę na więcej róznych pomysłów (najlepiej z kategorii które podałem), lub rozwinięcia tych które już wrzuciłem. Kiedyś może zrobię podsumowanie.
05-05-2012 23:54
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Dziwne, że Nerv0 nie potrafi tak rozkręcic hajpu - tematyka jego akcji podobna przecież? :)
06-05-2012 11:30
Asmodeo
   
Ocena:
0
Myślę że to kwestia tego, że ja daję same pomysły, zahaczki a nie pełne przygody. Ludzie sami lubią robić przygody, potrzebują tylko iskierki inspiracji.
06-05-2012 11:51
nerv0
   
Ocena:
0
Zapewne, łatwiej jest rzucić pomysł niż go potem rozbudować. Dlatego podrzuciłem pomysł Księgi, aby zmobilizować innych do opracywania czegoś więcej niż tylko kilku zdań. Samymi pomysłami można więc rzucać całymi garściami, ale napisać na ich podstawie coś zdatnego do publikacji, a może i poprowadzenia jest już trochę ciężej.

Sam mam pomysłów od metra, ale chomikuję je tak aby zrobić z nich bardziej rozbudowne teksty, bo trochę mi szkoda tak po prostu się ich pozbywać w takiej formie.

Niemniej to co robi Asmodeo bardzo mi się podoba i chcę czytać więcej. :)
06-05-2012 15:16
Asmodeo
   
Ocena:
0
Ja jestem raczej typem improwizatora, więc nie potrzebuję dużo wiecej by zrobić przygodę. (Jeszcze muszę zrobić sobie listę 100 nazwisk dla NPC i 100 nazw miejscowości).

A więcej będzie, może za tydzień.
06-05-2012 15:37
Albiorix
   
Ocena:
0
Ja prawdę mówiąc większości nie mógłbym wykorzystać bo trzymam się i wychodzę z charakterystycznego dla danego świata systemu praw i zależności, w tym magii. Więc losowe efekty magiczne u mnie nie przechodzą. Za to mam bazyliony inspiracji z samego opisu świata.
06-05-2012 16:33
nerv0
   
Ocena:
0
@Asmodeo

Ja jestem raczej typem improwizatora, więc nie potrzebuję dużo wiecej by zrobić przygodę. (Jeszcze muszę zrobić sobie listę 100 nazwisk dla NPC i 100 nazw miejscowości).

W takim razie weź zerknij do mojej nowej notki, powinno ci się spodobać. :) Myślę, że mogłem wspomnieć tam też o takich pomysłach jakie przedstawiasz...
07-05-2012 12:18
murrey
   
Ocena:
+1
@Asmodeo
Myślę że to kwestia tego, że ja daję same pomysły, zahaczki a nie pełne przygody. Ludzie sami lubią robić przygody, potrzebują tylko iskierki inspiracji.

I właśnie dlatego czytam to chętnie i mimo że nie ma w tym niczego przełomowego daje inspirację.

09-05-2012 08:29

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.