» Wieści » Średniowieczni Budowniczowie

Średniowieczni Budowniczowie

|

Średniowieczni Budowniczowie

Nakładem wydawnictwa REBEL.pl ukaże się w tym roku gra Budowniczowie: Średniowiecze

Opis Wydawcy:

Budowniczowie to prosta i bardzo przyjemna gra w zarzadzanie zasobami. Karty reprezentują budynki i pracowników. Gracze zdobywają punkty zwycięstwa (oraz pieniądze) wznosząc budowle. Jednakże skonstruowanie budynku wymaga robotnika, a ten z kolei wymaga pieniędzy.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Do wzniesienia każdego budynku potrzebne są określone przy nim surowce (kamienie, drewno, kafelki) i poziom wymaganych umiejętności (wiedzy) pozwalających na ukończenie dzieła. Wszystkie te cztery cechy mają wartości od 0 do 5, a każdy z robotników oferuje te same cechy również w wartościach pomiędzy 0 a 5. Tak więc aby zbudować dowolny budynek, gracz musi dodać wystarczającą liczbę robotników tak, aby to, co oni oferują, w pełni pokryło zapotrzebowanie generowane przez budynek.

Każdy z graczy zaczyna grę z 10 monetami i Uczniem. Na stół wyciąganych jest pierwszych pięciu robonitków i pięć budynków. W swojej turze gracz może wykonać trzy akcje i później ewentualnie zakupić czwartą akcję za 5 monet. Dostępne akcje to:

  • Rozpoczęcie budowy - wzięcie jednego z 5 budynków i położenie go przed sobą na stole, po czym następuje dołożenie nowego budynku na puste miejsce.
  • Zatrudnienie robotnika - wybranie jednego z 5 robotnikow, zapłacenie za niego (nikt nie pracuje za darmo!) i położenie go na budynku, przy którym ma pracować. W momencie gdy wszystkie warunki ukończenia budynku zostaną spełnione, gracz zdobywa puntky zwycięstwa i monety za ów budynek.  Karta budynku zostaje obrócona na "wybudowany", a robotnicy trafiają do puli dostępnych robotników danego gracza.
  • Pozyskanie pieniędzy - zregnowanie z 1,2 lub 3 akcji w celu pozyskania odpowiedni 1,2 lub 3 monet.

Niektóre ukończone budynki pomagają graczowi ukończyć inne budynki, dzięki czemu jego możliwości znacząco rosnąc. 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: REBEL.pl
Tagi: Wydawnictwo REBEL.pl | Budowniczowie: Średniowiecze | Frédéric Henry


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.