Aktualności

Wystawa japońskich kimon w Warszawie

Od 18 maja w Wydziale Informacji i Kultury Ambasady Japonii, przy Al. Ujazdowskich 51 w Warszawie można oglądać wystawę tradycyjnych japońskich kimon.

Poza kimonami, na ekspozycji można obejrzeć szablony służące do ich farbowania, jak również narzędzia wykorzystywane przez wykonujących ten ubiór rzemieślników.

Wystawa jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 8.30-16.30. Wstęp bezpłatny. » więcej
Alderac zapowiada nowy dodatek do L5K RPG

Alderac zapowiada nowy dodatek do L5K RPG

22-05-2007 15:04 | Deckard | Komentarze: 2
Wydawnictwo AEG zapowiedziało na sierpień premierę nowego dodatku do trzeciej edycji gry fabularnej Legenda Pięciu Kręgów - Masters of War.

Dodatek ma być poświęcony szczegółowemu opisaniu trzech klanów - Kraba, Lwa i Jednorożca, a także rozszerzać zasady dotyczące sztuki wojennej w świecie Rokuganu. Zapowiedziana objętość to 192 strony. » więcej
Emerald Empire już w drukarni

Emerald Empire już w drukarni

20-05-2007 23:56 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 0
Brand Manager Todd z firmy Alderac napisał w oficjalnym forum L5K, że dodatek Emerald Empire dotarł już do drukarni.
Chińska galeria w dziale L5K

Chińska galeria w dziale L5K

18-05-2007 22:59 | Marta 'fairhaven' Pyrz
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą kolejną galerią zdjęć. Tym razem jest to efekt podróży do Chin - kraju wcale nie tak dalekiego od Rokuganu Johna Wicka.

Choć zamieszczone tam fotki niosą sporą dawkę orientalnych klimatów, aktualizację polecamy nie tylko fanom Dalekiego Wschodu. Każdy ciekawy maskotek z nadchodzącej olimpiady czy zbroi terakotowych żołnierzy znajdzie u nas coś dla siebie. » więcej
Przerwa w działaniu Forum

Przerwa w działaniu Forum

17-05-2007 03:35 | Piotr 'Rebound' Brewczyński | Komentarze: 21
W związku z ostatnimi pracami dotyczącymi fuzji forum dnd.pl z forum serwisu Poltergeist, jutro w nocy zostanie zablokowany dostęp do tego ostatniego. Przerwa w działaniu powinna potrwać najdalej do końca bieżącego tygodnia. Za wszystkie utrudnienia z góry przepraszamy - postaramy się, żeby przerwa w funkcjonowaniu Forum trwała jak najkrócej.

Aktualizacja działu L5K

09-05-2007 07:10 | Grzegorz 'zgreg' Gacek
"Przemożny wpływ nemuranai na świadomość i marzenia Rokugańczyków, ich rola w polityce Szmaragdowego Cesarstwa, oddziaływanie na naukę, poezję, filozofię i sztukę" są najczęściej lekceważone przez Mistrzów Gry. Dlatego dział Legendy Pięciu Kręgów przygotował dla was artykuł, który ułatwi prowadzenie przygód bogatych w artefakty.

Zapraszamy do lektury drugiej części artykułu o nemuranai. W nim: klasyfikacja typów magicznych przedmiotów, skutki społeczne posiadania, dziedziczenia czy nawet opowiadania o nich, oraz kolejne argumenty na rzecz częstego wykorzystania artefaktów. » więcej
14 scenariuszy na stronie Quentina

14 scenariuszy na stronie Quentina

08-05-2007 07:05 | Maciej 'Repek' Reputakowski
Na stronie Quentina zamieszczono 14 scenariuszy nadesłanych na konkurs na najlepszy scenariusz do gry fabularnej. Wraz tekstami pojawiły się także pierwsze komentarze członków kapituły. Organizatorzy podsumowują przy tym dziewiątą edycję i przekazują kilka informacji o pozostałych, jeszcze nieopublikowanych scenariuszach.

Więcej po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej

Aktualizacja działu L5K

02-05-2007 08:58 | Grzegorz 'zgreg' Gacek | Komentarze: 0
"Magiczne przedmioty z własną osobowością i duszą, błogosławione lub przeklęte, stworzone tchnieniem kami czy zręcznymi dłońmi shugenja, troskliwie hołubione przez wieki lub znalezione w przydrożnym rowie - nemuranai zawsze wydawały mi się jednym z najciekawszych pomysłów w Legendzie."

Dział Legendy Pięciu Kręgów zaprasza do lektury pierwszej części tekstu poświęconego rokugańskim artefaktom. Dowiecie się z niego, czemu warto wprowadzać do gry nemuranai, jak należy to robić i jakie warunki musi spełniać magiczny przedmiot. Artykuł uwzględnia specyfikę systemu (system społeczny i specyficzną magię-modlitwę Szmaragdowego Cesarstwa), ale zawarte w nim treści są w sporej mierze uniwersalne.

Dlatego zapraszamy do lektury zarówno fanów L5K jak i wszystkich innych systemów fantasy.
Planszówka do L5K

Planszówka do L5K

01-05-2007 07:02 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 0
Fani gier planszowych oraz L5K doczekali się wreszcie pierwszej planszówki o Rokuganie. Alderac Entertainment ogłasza wydanie pozycji pt. Emperor, która ma ukazać się już w lecie tego roku.
Masters of War

Masters of War

01-05-2007 07:00 | David 'kabuki joe' Duerschlag | Komentarze: 0
Alderac Entertainment zapowiada wydanie nowego dodatku do L5K. Trzy armie najbardziej wojowniczych klanów Rokuganu będą przedstawione fanom L5K. Dodatek ma zawierać też detale o murze Kaiu i innych fortyfikacjach Rokuganu, oraz kilka innych ciekawostek.

Historia postaci - dyskusja na forum

21-04-2007 19:17 | Michał 'Furiath' Markowski
Na naszym forum wywiązała się interesująca dyskusja na temat tworzenia życiorysu bohatera. Czy sporządzanie historii postaci to przydatne narzędzie, czy też zwykła strata czasu? Zapraszamy do udziału w dyskusji - dostaniecie się do niej po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej

Blogosfera: Poproszę kolejną literkę...

21-04-2007 00:19 | Michał 'Furiath' Markowski
Szymon 'Siman' Charko na swoim blogu przedstawia interesujące i pomysłowe narzędzie do wykorzystania na sesji dowolnego systemu RPG. Zapraszamy do lektury!
» więcej
Jak połączyć drużynę w L5K?

Jak połączyć drużynę w L5K?

18-04-2007 22:19 | Marta 'fairhaven' Pyrz
Tammo powraca z drugą częścią swojego tekstu o sposobach łączenia drużyny. Tym razem konkrety: jakimi metodami połączyć graczy, jakie są różne koncepty drużyny i o czym należy pamiętać, by wszystkie te elementy tworzyły zgraną całość.

"Drużyny mieszane stanowią najtwardszy orzech do zgryzienia dla MG." Jak poradził sobie z nimi autor? Dowiecie się po kliknięciu w nagłówek wieści! » więcej

Karty postaci

07-04-2007 12:28 | Grzegorz 'zgreg' Gacek
W dzisiejszej aktualizacji dział L5K proponuje alternatywne karty postaci autorstwa Marty 'fairhaven' Pyrz i Grzegorza 'zgrega' Gacka. Mamy nadzieję, że przypadną Wam do gustu i znajdą zastosowanie na Waszych sesjach. » więcej
Mój Rokugan: gaijinowie

Mój Rokugan: gaijinowie

02-04-2007 12:54 | Marta 'fairhaven' Pyrz
"Jak wygląda rola gaijinów w Rokuganie? Czy przegrana bitwa zakończyła ich zakusy na podbój Cesarstwa i obecnie ograniczają się jedynie do wymiany handlowej? A może, podobnie jak w historycznej Japonii, ich statki zawijają czasem do wybranych portów?"

Na te i inne pytania odpowiadała redakcja i zaproszeni przez nią goście. Kolejny odcinek cyklu Mój Rokugan poświęcony jest gaijinom i ich obecności w Szmaragdowym Cesarstwie. Kto lubi okrągłookich barbarzyńców a kto najchętniej by się ich pozbył? Zapraszamy do lektury. » więcej
Sposoby łączenia drużyny

Sposoby łączenia drużyny

23-03-2007 10:28 | Marta 'fairhaven' Pyrz
Jak zebrać i połączyć grupę samurai? Tammo postanowił przyjść z pomocą licznym Mistrzom Gry, którzy mają z tym problem. Chcesz prowadzić drużynę jednoklanową, przygodę dla dwóch osób lub też serię scenariuszy opartą na konkretnej koncepcji? Każda z tych możliwości została omówiona w tekście Sposoby łączenia drużyny w L5K.

Warto dodać, że artykuł doczeka się dalszego ciągu, w którym autor omówi konkretne zagadnienia związane z drużynami wieloklanowymi. Zapraszamy do lektury artykułu, wraz z autorem zakładając, że "po lekturze łączenie drużyny nie będzie dla MG pojęciem obcym." » więcej
Quentin 2007 - czas minął

Quentin 2007 - czas minął

19-03-2007 06:43 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 2
W nocy z 18 na 19 marca upłynął termin nadsyłania prac konkursowych na najlepszy scenariusz do gry fabularnej. Kapituła Quentina zajmie się teraz lekturą prac, a finałową piątkę poznamy 18 kwietnia. Zwycięzca ogłoszony zostanie na oficjalnym wręczeniu nagród na konwencie ConStar 29 kwietnia.

Tymczasem dla wszystkich - uczestników i czytelników - organizatorzy konkursu zamieścili zwycięski tekst z poprzedniej edycji. Zainteresowani lekturą scenariusza Wojtka Doraczyńskiego Terminator - decydujące starcie znajdą go pod tym linkiem (format PDF).
Spóźniony pojedynek

Spóźniony pojedynek

15-03-2007 23:24 | Marta 'fairhaven' Pyrz | Komentarze: 0
Luty minął, tymczasem o obiecywanym dodatku do Legendy Pięciu Kręgów słuch zaginął. Nieoficjalne źródła z AEG twierdzą, że Art of the Duel powinien się ukazać w kwietniu, lecz termin wydania może się jeszcze zmienić.

Przypomnijmy, że wydawnictwo zaplanowało w tym roku kolejny dodatek - Emerald Empire miał ukazać się w czerwcu. Ostatnio wydana pozycja - Creatures of Rokugan - ukazała się z ponad czteromiesięcznym opóźnieniem.
Cykl Mój Rokugan

Cykl Mój Rokugan

10-03-2007 15:08 | Marta 'fairhaven' Pyrz
"Twórcy nowoczesnych gier RPG chcący odnieść sukces, muszą pomyśleć o umożliwieniu zabawy przedstawicielkom płci pięknej. [...] Czy autorzy Legendy Pięciu Kręgów dobrze sobie poradzili?"

Dział Legendy Pięciu Kręgów zaprasza do lektury tekstu, w którym redakcja i zaproszeni przez nas goście komentują różne zagadki i problemy Szmaragdowego Cesarstwa. W pierwszym odcinku zajęliśmy się samurai-ko i ich funkcjonowaniem w Rokuganie. Czekamy na wasze komentarze - jeśli projekt przypadnie wam do gustu, obiecujemy więcej legendowych sław i więcej kontrowersyjnych tematów. » więcej
Kawałek Japonii

Kawałek Japonii

05-03-2007 18:25 | Marta 'fairhaven' Pyrz | Komentarze: 2
Czy w Japonii mieszkają olbrzymi? Do czego tuli się zmarznięty samuraj? Jak wygląda sushi na wynos?

Dział Legendy Pięciu Kręgów zaprasza do obejrzenia nowej galerii prosto z Kraju Kwitnącej Wiśni. Kawałek Japonii to nie tylko suche fotografie, ale też interesujące podpisy i krótkie anegdotki. Autorem zdjęć jest Kabuki Joe.
Wyświetlono rezultaty 181-200 z 248.
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.