Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach 2009
Locus Awards ogłoszeni zostaną podczas
Science Fiction Awards Weekend, który będzie miał miejsce w Seattle 26 i 27 czerwca. Oto lista nominowanych w najważniejszych kategoriach:
Powieść science-fiction:- Iain M. Banks Matter
- Greg Bear City at the End of Time
- Joe Haldeman Marsbound
- Neal Stephenson Panatema (Anathem)
- Charles Stross Saturn's Children
Powieść fantasy:- Jeffrey Ford The Shadow Year
- Ursula K. Le Guin Lawinia (Lawinia)
- Patricia A. McKillip The Bell at Sealey Head
- Michael Swanwick The Dragons of Babel
- Gene Wolfe An Evil Guest
Opowiadanie:- Peter S. Beagle King Pelles the Sure
- Elizabeth Bear & Sarah Monette Boojum
- Ted Chiang Exhalation
- Nancy Kress The Kindness of Strangers
- John Scali After the Coup
Debiutancka powieść:- Felix Gilman Gromowładny (Thunderer)
- Jo Graham Black Ships
- Daryl Gregory Pandemonium
- Nick Harkaway The Gone-Away World
- Paul Melko Singularity's Ring
Powieść dla młodzieży:- Cory Doctorow Little Brother
- Neil Gaiman Księga cmentarna (The Graveyard Book)
- Margo Lanagan Tender Morsels
- Terry Pratchett Nacja (Nation)
- John Scalzi Zoe's Tale
Mikropowieść:- Nancy Kress The Erdmann Nexus
- Kelly Link Śliczne potwory (Pretty Monsters)
- Ian McDonald The Tear
- Philip Pullman Once Upon a Time in the North
- Benjamin Rosenbaum & Cory Doctorow True Names
Nowela:- Paolo Bacigalupi Pump Six
- Stephen Baxter The Ice War
- Elizabeth Bear Shoggoths in Bloom
- Cory Doctorow The Things that Make Me Weak and Strange Get Engineered Away
- John Kassel Pride and Prometheus
Antologia:- Ellen Datlow, Kelly Link & Gavin Grant The Year's Best Fantasy and Horror 2008: 21st Annual Collection
- Gardner Dozois Galactic Empires
- Gardner Dozois The Year's Best Science Fiction: Twenty-Fifth Annual Collection
- Jonathan Strahan Eclipse Two
- Jonathan Strahan The Starry Rift
Zbiór opowiadań:- Paolo Bacigalupi Pump Six and Other Stories
- Jeffrey Ford The Drowned Life
- Kelly Link Pretty Monsters
- Lucius Shepard The Best of Lucius Shepard
- Michael Swanwick The Best of Michael Swanwick
Między 12 a 14 czerwca poznamy także zdobywców
Bram Stocker's Awards, których nazwiska ogłoszone zostaną podczas
Stoker Award Weekend. Oto lista pretendentów:
Powieść:- Stephen King Ręka Mistrza (Duma Key)
- Gary Braubeck Coffin Country
- Nate Kenyon The Reach
- Gregory Lamberson Johnny Gruesome
Opowiadanie:- Scott Edelman Petrified
- Sarah Langan The Lost
- Nick Mamatas I Tim Pratt The Dude Who Collected Lovecraft
- M. Rickert Evidence of Love in a Case of Abandonment
- Lee Thomas Turtle
Zbiór opowiadań:- Stephen King Po zachodzie (Just After Sunset)
- Kealan Patrick Burke The Number 121 to Pennsylvania
- Fran Friel Mama’s Boy and Other Dark Tales
- John Langan Mr. Gaunt and Other Uneasy Encounters
- Jeff Strand Gleefully Macabre Tales
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę