» Futuronauta - najlepsze teksty futurystyczno-naukowe

Futuronauta - najlepsze teksty futurystyczno-naukowe

Dodał: Przemek 'Draker' Prekurat

Futuronauta - najlepsze teksty futurystyczno-naukowe
9.5
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie czytają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie czytam
Tytuł: Futuronauta - najlepsze teksty futurystyczno-naukowe
Autor: Aleksandra Janusz, Emil Strzeszewski, Grzegorz Młynarski, Jan Jakub Bażela, Dominika Bijoś, Mateusz Bobowski, Jan Borowicz, Michał Celmerowski, Michał Cholewa, Stanisław Czachorowski, Franciszek Fijałkowski, Łukasz Gamrot, Filip Gęsiarz, Justyna Janik, Krzysztof Kasparek, Michał Kiełbiński, Marcin Kowalczyk, Łukasz Kowalski, Jan Kulesza, Katarzyna Kutyła, Michał Lofek, Dominik Łaciak, Klaudia Łukasiewicz, Jan Major, Krzysztof Piotrowski, Piotr Przanowski, Szymon Słomczyński, Klaudia Szklarczyk, Stanisław Witecki, Tomasz Zając, Przemysław Zańko, Michał Kutyła
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Miejsce wydania: Kraków
Data wydania: 2012
Liczba stron: 200
Oprawa: miękka
ISBN-13: 978-83-922464-8-0

Ze 130 tekstów nadesłanych na organizowany przez CITTRU konkurs Futuronauta, tylko 33 dostały się do ścisłego finału, autorów tych zwycięskich tekstów nazywamy krótko Futuronautami. To wyróżnienie nie tylko dawało im szanse na zdobycie jednej z czterech NAGRÓD, ale także gwarantowało umieszczenie ich tekstów w publikacji pokonkursowej.

Futurystyczny zbiór

Mamy przyjemność zaprezentować Wam finałowy zbiór pt. "Futuronauta - najlepsze teksty futurystyczno-naukowe". Znajdziecie tam nie tylko konkursowe teksty, ale także inne dodatki. Większość z Futuronautów zdecydowała się bowiem uzupełnić wiedzę czytelników odpowiadając na pytania z perspektywy czasu, do którego nas przenieśli w swoich dziełach - znajdziecie je tuż po zakończonym tekście. 

Futuronauci ujawnili nam także więcej szczegółów na swój temat, pisząc o zainteresowaniach, działalności naukowej i stosunku do pewnych zagadnień. "Poprosiliśmy ich między innymi o opinię na temat popularyzacji nauki, bo fantastyka naukowa jest przecież rodzajem działalności promocyjnej, a także zapytalismy ich o plany pisarskie na przyszłość" - mówi Bożena Podgórni z CITTRU, która zajmowała się redakcją tomu. Książka ta nie jest więc tylko zbiorem opowiadań, ale portretem naukowców i studentów, którym nie jest obojętne, co o nauce myśli całe społeczeństwo.

Źródło: http://www.futuronauta.cittru.uj.edu.pl/

Tagi: Futuronauta | Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.