Aktualności

Ostatnia Awatara - recenzja

Ostatnia Awatara - recenzja

04-11-2009 21:47 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
"Jednymi z niewielu zalet powieści Dudka są: bogaty bestiariusz i tajemnicze istoty, jakimi autor zapełnia kolejne strony powieści (...) Niestety, to nie wystarczy bym przekonała się do całej powieści, w której główny bohater nudził mnie niesamowicie, język pozostawiał wiele do życzenia, a akcja nie zaskakiwała niczym, będąc przewidywalną do bólu."

Małgorzata 'Schleppel' Tomaszek recenzuje Ostatnią Awatarę Olgierda Dudka. Zapraszamy do lektury! » więcej
Saga o zbóju Twardokęsku - recenzja

Saga o zbóju Twardokęsku - recenzja

04-11-2009 20:47 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
"Warto nadmienić, że cykl został skomponowany bardzo konsekwentnie. Widać, że kolejne tomy były od początku zaplanowane i pisanie ich nie wynikało z późniejszej potrzeby. Historia nie jest sztucznie wydłużona, tylko logicznie rozrysowana, a podział na części jest zabiegiem czysto praktycznym, gdyż trudno byłoby pomieścić taką historię w jednej książce. Czytając, ani przez chwilę nie żałowałam, że saga jest tak obszerna."

Magdalena 'Iman' Litwin ocenia Sagę o zbóju Twardokęsku autorstwa Anny Brzezińskiej. Zapraszamy do lektury! » więcej
Fragment i konkurs na stronie Metro 2033

Fragment i konkurs na stronie Metro 2033

04-11-2009 18:45 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
W metrze można spotkać dziwne istoty, czają się tam mniej lub bardziej konkretne zagrożenia, w korytarzach unoszą tajemnice. Artemowi, siedzącemu przy ognisku na stacji Aleksiejewskiej, niemal udaje się zrozumieć jedną z nich. Zapraszamy do lektury fragmentu powieści Metro 2033, który pojawił się na stronie powieści.

Tradycyjnie ogłoszona została także kolejna edycja konkursu, w którym do wygrania oryginalne koszulki Metro 2033. » więcej
Śliski. Tom 1 i 2 - recenzja

Śliski. Tom 1 i 2 - recenzja

03-11-2009 21:25 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
"Przeciwko głównemu bohaterowi sprzysiągł się cały świat. Świat bardzo bogaty, co warto odnotować. Mnogość zwalczających się frakcji, logicznych zależności pomiędzy nimi, duża liczba naturalnych wrogów, miłe artefakty, a także naprawdę świetny system magii kuszą możliwością dostosowania Przygranicza do jakiegoś systemu RPG. Zresztą sama budowa powieści przypomina typowy quest z gier fabularnych"

Michał 'Thoctar' Małysa ocenia oba tomy Śliskiego autorstwa Pawła Kornewa. Zapraszamy do lektury! » więcej

Co w blogach piszczy: Jest fantastycznie!

03-11-2009 20:50 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski | Komentarze: 1
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, ruszamy z cyklem wieści poświęconych najciekawszym fantastycznym blogom. Każdorazowo przedstawiał będę jedną ciekawą stronę, pokrótce opisując, czego możecie się spodziewać. Pojawiać się będą blogi z Polski i zagranicy, prowadzone przez fanów, ale także przez samych pisarzy i wydawców.

Opis Jest fantastycznie! - blogu Rafał Śliwiaka - znajdziecie w rozszerzeniu wieści. » więcej
Wieści o nowych Krokach w nieznane

Wieści o nowych Krokach w nieznane

03-11-2009 18:30 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
Wydawnictwo Solaris uchyliło rąbka tajemnicy w sprawie zapowiadanego na grudzień piątego tomu antologii Kroki w nieznane. Wśród autorów, których opowiadania trafią do zbioru jest także Paolo Bacigalupi, który niedawno udzielił nam wywiadu (już wkrótce trafi na stronę!).

Szczegóły po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej

Strona fanów Miroslava Žambocha

03-11-2009 17:34 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
Ruszyła internetowa strona fanów twórczości czeskiego pisarza, Miroslava Žambocha. Możecie się z nią zapoznać, klikając w nagłówek wieści. » więcej
Recenzja Wrońca w Wyborczej

Recenzja Wrońca w Wyborczej

03-11-2009 17:14 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
Gazeta Wyborcza opublikowała przedpremierową recenzję najnowszej powieści autorstwa Jacka Dukaja Wroniec. Aby ją przeczytać, wystarczy kliknąć w nagłówek wieści. » więcej
Bogowie przeklęci - recenzja

Bogowie przeklęci - recenzja

03-11-2009 16:03 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
"Po połączeniu wszystkich wątków fabuła nie wydaje się być zbyt skomplikowana. Nie odbieram tego jednak jako wady. Powieść zachwyca dynamiczną akcją i wątkami komicznymi (...) Polubiłam też bohaterów, ze względu na wyraziste charaktery i realizm; nie są to postaci papierowe. Gorzej jest jednak z relacjami pomiędzy nimi. Pomimo że sporo miejsca zajmują opisy ich odczuć, pewne zachowania wydają mi się być zupełnie bezsensowne."

Magdalena 'Iman' Litwin recenzuje Bogów przeklętych autorstwa Tomasza Bochińskiego. Zapraszamy do lektury! » więcej
Nowa nagroda

Nowa nagroda

03-11-2009 15:25 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski | Komentarze: 10
Podczas odbywającego się w miniony weekend World Fantasy Convention oficjalnie ogłoszono powstanie nowej fantastycznej nagrody: Science Fiction and Fantasy Translation Award.

Szczegóły w rozszerzeniu wieści. » więcej
Ford z dwiema World Fantasy Awards

Ford z dwiema World Fantasy Awards

02-11-2009 21:13 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski | Komentarze: 0
Podczas World Fantasy Convention ogłoszono laureatów tegorocznej edycji World Fantasy Awards. Najwięcej, dwie statuetki (za powieść i zbiór roku) otrzymał Jeffrey Ford, autor wydanych w Polsce Fizjonomiki i W labiryncie pamięci.

Szczegółowa lista zwycięzców w rozszerzeniu wieści (w każdej kategorii podano także pozostałych nominowanych). » więcej
Redaktorzy ocenili w październiku

Redaktorzy ocenili w październiku

02-11-2009 19:55 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
W październiku na naszych łamach opublikowanych zostało 49 recenzji. Najwyższej oceniona została powieść Trzeci Świat autorstwa Macieja Guzka.

Zapraszamy do zapoznania się z kolejną odsłoną cyklu Redaktorzy oceniają. » więcej
Opowieści sieroty: W ogrodzie nocy - recenzja

Opowieści sieroty: W ogrodzie nocy - recenzja

02-11-2009 19:37 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
"Autorka kreuje oniryczny, marzycielski świat, zaludniony baśniowymi bohaterami oraz magicznymi stworzeniami. Świat niezwykle plastyczny, poznawany z różnych perspektyw i ujęć - począwszy od chłopca szukającego magicznego artefaktu, przez opowiadającą swe losy wiedźmę, skończywszy na potworze zaklętym w ludzkiej skórze. Wyobraźnia Catherynne M. Valente jest wręcz nieograniczona i widać, że świetnie zna klasyczne opowieści, z których czerpie garściami."

Jędrzej 'bukins' Bukowski recenzuje powieść Opowieści sieroty: W ogrodzie nocy autorstwa Catherynne M. Valente. Zapraszamy do lektury! » więcej
Spiżowi wojownicy - recenzja

Spiżowi wojownicy - recenzja

02-11-2009 19:26 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
"Książka jest napisana w sposób poprawny, wydarzenia toczą się dosyć wartko, a zwroty akcji w kilku miejscach jeszcze ją przyspieszają. Jednak w trakcie lektury nie mogłem pozbyć się wrażenia, że coś w tym wszystkim zgrzyta. Czy to niezbyt rozbudowana kreacja bohaterów, powodująca pewną sztuczność odbioru wydarzeń, czy też może momentami zbyt szczegółowy sposób narracji powodowały u mnie kilkakrotnie znużenie."

Jacek 'vanderus' Dworzycki ocenia Spiżowych wojowników autorstwa Scotta Odena. Zapraszamy do lektury! » więcej
Kolejna odsłona stripów komiksowych z Ofensywy szulerów

Kolejna odsłona stripów komiksowych z Ofensywy szulerów

02-11-2009 18:56 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski
Na blogu Runy - Fantazmatach pojawił się drugi (z trzech planowanych) stripów komiksowych do Ofensywy szulerów autorstwa Jakuba Ćwieka. Za rysunki odpowiada Robert Adler. » więcej
Michał Cetnarowski w Radiu Kraków

Michał Cetnarowski w Radiu Kraków

02-11-2009 18:48 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski | Komentarze: 0
W czwartek, 5 listopada, o godzinie 22.40 gościem Marcina Baniaka w audycji Tam i z powrotem na antenie Radia Kraków będzie Michał Cetnarowski, autor wydanych niedawno Labiryntów.
Moja żona wiedźma - dwa fragmenty

Moja żona wiedźma - dwa fragmenty

02-11-2009 16:24 | Bartosz 'Zicocu' Szczyżański | Komentarze: 0
"Potem pokazała mi łańcuch.
Faktycznie, był srebrny i stary, z czarnymi rysami na ogniwach, a przy tym ciężki i zimny."


Zapraszamy do lektury dwóch fragmentów (pierwszy i drugi) Mojej żony wiedźmy autorstwa Andrieja Bielenina.
Opowieści z dzikich pól - recenzja

Opowieści z dzikich pól - recenzja

01-11-2009 19:37 | Michał 'M.S.' Smętek
"Jacek Komuda cieszy się niesłabnącą popularnością. Z wykształcenia jest historykiem fascynującym się Rzeczypospolitą szlachecką. Bywa nazywany anty-Sienkiewiczem oraz pierwszą szablą polskiej literatury. Charakterystyczną cechą jego powieści jest duża dbałość o szczegóły, a także bardzo realistyczne oddanie XVII-wiecznej rzeczywistości. Odmalowuje historię bez upiększeń czy zbędnego patosu. W jego powieściach na porządku dziennym są krwawe bójki, sąsiedzkie najazdy oraz karczemne awantury."

Łukasz 'Ludmo' Dymek recenzuje Opowieści z dzikich pól - wznowienie debiutanckiej książki Jacka Komudy. Zapraszamy do lektury. » więcej
Panowie z Pitchfork - recenzja

Panowie z Pitchfork - recenzja

01-11-2009 19:32 | Michał 'M.S.' Smętek
"Na początku nie byłam nastawiona pozytywnie do powieści, ponieważ niedawno czytałam Ostatniego Nefilima, którego akcja również rozgrywała się w średniowieczu. Nie byłam nim zachwycona. Okazało się jednak, że Panowie z Pitchfork to książka zupełnie innego formatu."

Katarzyna 'Alchemist' Sałak recenzuje Panów z Pitchfork autorstwa Kamila Grucy. Zapraszamy do lektury! » więcej
Nawiedziny - recenzja

Nawiedziny - recenzja

31-10-2009 21:09 | Michał 'M.S.' Smętek
"Gdy słyszę Księga strachu, myślę: Ulica, Strzeż się gwiazd, w dymie się kryj i Adwent; Epidemie i zarazy kojarzę ze Światami Dantego, a A.D. XIII to dla mnie W odcieniach szarości. Dlatego też najnowsza antologia z Fabryki Słów doprowadziła mnie do prawdziwego zmieszania: co stanie się wizytówką tego zbioru?"

Bartosz 'Zicocu' Szczyżański recenzuje Nawiedziny - jedną z nowszych antologii Fabryki Słów. Zapraszamy do lektury! » więcej
Wyświetlono rezultaty 16761-16780 z 20839.