» 19. Międzynarodowy Festiwal Komiksu

19. Międzynarodowy Festiwal Komiksu

Dodał: Maciej 'Repek' Reputakowski

19. Międzynarodowy Festiwal Komiksu
8.50
9.17
Ocena użytkowników
Średnia z 3 głosów
-
Twoja ocena
19. Międzynarodowy Festiwal Komiksu - Poltergeist patronem
Na konwent jadą: Mefisto76, Repek
: Łódzki Dom Kultury
Konwent: 19. Międzynarodowy Festiwal Komiksu
Od: 3 października 2008
Do: 5 października 2008
Miasto: Łódź
Cena: karnet na cały festiwal - 15 zł; sobota - 10 zł; niedziela - 8 zł
Typ konwentu: komiksowy

19. edycja najważniejszej imprezy komiksowej odbywającej się w Polsce. Wstępny program festiwalu: Piątek, 3 października Sala 304:
  • 10.00 – 11.00 "Dyskryminacja - słowo wzbronione". Finał konkursu komiksowego dla szkół podstawowych i gimnazjalnych
  • 11.00 – 12.00 Warsztaty plastyczne dla dzieci
Duże kino:
  • 12.00 Projekcja filmów animowanych dla dzieci
  • 18.00 (hol kina) Wernisaż wystaw Kuby Woynarowskiego i Tomka Tomaszewskiego
Galeria Stara:
  • 18.30 Wernisaż wystawy konkursowej
Sobota, 4 października Textilimpex, ul. Traugutta 25:
  • 9.00 Otwarcie giełdy kolekcjonerskiej i wydawniczej
  • Wacom - warsztaty, pokazy sprzętu dla grafików, tablety
  • Buttonierka.pl – warsztaty, tworzenie buttonów
  • Pokazy na żywo: rysunek - Nikodem Cabała, digitalpainting - Grzegorz Krysiński, prezentacja oryginałów w tematyce Biocosmosis i nie tylko, wystawa prac Biokonkursu 2008
  • Rysowanie z Patio (stoisko Patio)
  • Łódź 2016 – Łódź Europejską Stolicą Kultury
  • Chill Out z TVP Kultura
  • 12.00 Zrób sobie zegarek – prezentacja (stoisko STAMPS)
Sala 6:
  • 10.00 Dziecięca strefa Egmontu i gości
  • 11.00 Spotkanie z redakcją i tłumaczem Kaczora Donalda i Giganta + konkurs dla kaczkofanów
  • 12.00 Premiera książki Kanapka Wydawnictwa Literatura i 50-lecie Gapiszona – spotkanie z Agnieszką Frączek i Bohdanem Butenko
  • 13.30 Darlan i Horwazy - spotkanie z Krzysztofem Kopciem
  • 14.30 Spotkanie z redakcją Witch + konkurs dla fanek Witch
  • 15.30 Konkurs rysunkowy "Namaluj potwora dla Kid Paddla"
Sala 7:
  • Grey Group - warsztaty dla rysowników
  • Chill Out z TVP Kultura
  • Comic Fight Club.com - bitwa rysowników komiksowych
Duże kino:
  • 10.30 Reconstruction - City Stories – spotkanie z autorami
  • 11.15 Łódź 2016 – Kapitan Kultura – spotkanie z Krzysztofem Ostrowskim, Łukaszem Zbieranowskim i Łódź Art Center
  • 11.45 Dojrzewanie z Mawilem
  • 12.15 Autorzy z Ladida Books - Nicolas Robel, Martin tom Dieck
  • 13.00 Od cyborga do małpy - spotkanie z Tanino Liberatore
  • 14.00 Jeż na ekranie - spotkanie z twórcami filmu Jeż Jerzy
  • 15.00 Komiksy przełomowe - spotkanie z Moebiusem
  • 16.30 Co u Jolana? - spotkanie z Grzegorzem Rosińskim
  • 17.30 Komiks w Grecji – Lida Tsene i Konstantinos Kyriakakis
  • 18.30 Stalker: Suka – spotkanie z Jeleną Woronowicz i Andrijem Tkalienko
Sala 221:
  • 10.00 Odwrócenie - spotkanie z Radkiem Bolkowskim
  • 10.30 Komiksowa prasa: Ziniol i Znakomiks
  • 11.15 Papier Chaos - spotkanie z Tomkiem Tomaszewskim
  • 11.45 Spotkanie z twórcami Biocosmosis (Edvin Volinski, Nikodem Cabala, Grzegorz Krysinski)
  • 12.30 Czeski desant - Tomas Prokupek i ekipa Alois Nebel
  • 13.15 Pedro Moura o komiksie portugalskim
  • 14.15 - 15.00 Panel wydawców
  • 17.45 W cieniu nietoperza - prelekcja o Batmanie
Sala 304 - autografy:
  • 10.30 Bolkowski
  • 11.30 Autorzy City Stories
  • 12.15 Mawil, Skutnik, Turek, Ostrowski, Kopeć
  • 13.15 Tomaszewski, Leśniak
  • 14.00 - 15.30 Rosiński, Liberatore
  • 16.45 - 18.15 Moebius
  • 17.30 Woronowicz, Tkalienko, Biocosmosis
  • 18.30 Nicolas Robel, Martin tom Dieck
Sala 313:
  • Strefa gier planszowych
Centralne Muzeum Włókiennictwa, Piotrkowska 282:
  • 20.00 Wernisaż wystaw Milo Manary, Wojciecha Siudmaka i komiksu czeskiego
  • 20.30 Wręczenie nagród festiwalowych
Łódź Art Center, Tymienieckiego 3:
  • ok. 21.30 Wybory rysunkowej Miss Festiwalu + koncerty: Elektryczny Węgorz, The Bombers i Żelazna Brama
Niedziela, 5 października Textilimpex, ul. Traugutta 25:
  • 9.00 Otwarcie giełdy kolekcjonerskiej i wydawniczej
  • Warsztaty, pokazy sprzętu dla grafików, tablety
  • Buttonierka.pl - warsztaty
  • Pokazy na żywo: rysunek - Nikodem Cabała, digitalpainting - Grzegorz Krysiński, prezentacja oryginałów w tematyce Biocosmosis i nie tylko, wystawa prac Biokonkursu 2008
  • Rysowanie z Patio (stoisko Patio)
  • Łódź 2016 – Łódź Europejską Stolicą Kultury
Sala 6:
  • 10.00 Dziecięca strefa Egmontu i gości
  • Malowanie Matołka z Centrum Bajki w Pacanowie
  • 13.00 Narysuj postaci z Mates – konkurs z nagrodami
Sala 7:
  • Grey Group - warsztaty dla rysowników
  • Chill Out z TVP Kultura
  • Comic Fight Club.com - bitwa rysowników komiksowych
Duże kino:
  • 11.00 Prelekcja multimedialna na temat Janusza Christy
  • 11.30 50 lat z dymkami - wideo spotkanie z Januszem Christą
  • 12.45 Funky idzie do kina - spotkanie z Bogusławem Polchem
  • 13.45 Kubuś w druku? - spotkanie z Szarlotą Pawel
  • 14.30 Mistrz frywolnej kreski - spotkanie z Milo Manarą
  • 16.00 Niemieckie wydawnictwo Reprodukt
Sala 221:
  • 10.45 Spotkanie z Danielem Grzeszkiewiczem
  • 11.15 Anna chce skoczyć - spotkania z tłumaczem i współwydawcą
  • 11.45 Panel dyskusyjny na temat komiksu historycznego z udziałem m.in. Tomasza Kołodziejczaka, Adama Radonia oraz wydawców komiksów historycznych (NCK, Muzeum Powstania Warszawskiego)
  • 12.30 Prezentacja i omówienie komiksów historycznych
  • 13.00 Czego nie zobaczysz w filmach – komiksowy świat STAR WARS – prelekcja oraz spotkanie z redaktorem miesięcznika Star Wars Komiks Jackiem Drewnowskim
  • 13.45 Sprawa honoru - spotkanie ze scenarzystą Tobiaszem Piątkowskim
  • 14.00 Ekipa Pod Kreską + Czak Norys 3 – spotkanie z Szawłem, Termosem, Asu i Piotrkiem Nowackim
  • 16.00 75 lat Koziołka Matołka – prelekcja o jubilacie oraz z spotkanie z Europejskim Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie
Sala 304:
  • 11.00 Warsztaty z Tanino Liberatore
  • 12.00 - 13.30 Autografy: Milo Manara
  • 13.30 Warsztaty z Grzeorzem Rosińskim
Sala 308 - autografy:
  • 13.45 Bogusław Polch
  • 14.30 Szarlota Pawel, Szaweł, Termos, Piotr Nowacki
Sala 313:
  • 11.00 8. Sympozjum Komiksologiczne - "Komiks jako zjawisko artystyczne - na pograniczu sztuk, mediów, gatunków"
  • 13.45 Wypalanie oczu, czyli jak napisać scenariusz komiksowy - na podstawie Biocosmosis
ŻELAZNA BRAMA to formacja muzyczna, która za cel stawia sobie propagowanie idei oświecenia oraz ducha osiedla za Żelazną Bramą. Nagrania z debiutanckiej płyty demo2008 można posłuchać pod adresem www.myspace.com/zelaznabrama. ŻELAZNA BRAMA rap/ hardcore/ triphop Żelazna Brama powstała wiosną 2008 w Warszawie. W skład zespołu wchodzą: Alfred Laskowski ("Alfa", związany również z grupą Tabula Rasa), Tomek Płóciennik ("College", basista, DJ a także scenarzysta komiksowy), Maciek Walczak ("Szajba", związany również z grupą Totenkopf) oraz Paweł Płóciennik ("Szaweł", rysownik komiksowy). Muzyka Żelaznej Bramy to połączenie psycho rapu, gitarowego grania i ciętych skreczy. ŻB reprezentuje warszawskie osiedle Za Żelazną Bramą i Tarcho strefę. We wrześniu ukazał się debiutancki krążek grupy (demo2008). Oficjalna strona zespołu: www.zelaznabrama.pl Skład:
  • Alfa – bas
  • DJ College – skrecze, klawisze, loopy
  • Szajba – gitara
  • Szaweł – wokal
Źródło: Organizatorzy

Galeria

Zobacz wszystkie »
Tagi: Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Łodzi | MFK | 19. Międzynarodowy Festiwal Komiksu | MFK'08


Czytaj również

Komentarze


~Veraqua

Użytkownik niezarejestrowany
    Tak...
Ocena:
0
Według mnie to świetny pomysł, idę jutro :) Czyli 5.X.o8 :)
04-10-2008 17:49

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.


ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.