» Beyond Good & Evil

Beyond Good & Evil

Dodała: DearYou

Beyond Good & Evil
10
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Tytuł: Beyond Good & Evil
Producent: Ubisoft Studios
Wydawca: Ubisoft
Data premiery (świat): 11 listopada 2003
Platformy: PS2, PC, Xbox, GCN

Beyond Good & Evil łączy elementy przygodowej gry akcji i skradanek. Poza umiejętnościami walki z przeciwnikami kijem daï-jo, Jade może przemknąć się obok wrogów, by uniknąć potyczki w przypadku, gdy ich liczba jest za duża lub są zbyt silni. W niektórych momentach pokonanie konkretnego przeciwnika możliwe będzie tylko z pomocą jej przyjaciół, Pey'ja i Dwa H. Pey'j i Dwa H są kontrolowani przez sztuczną inteligencję i gracz nigdy nie kieruje nimi bezpośrednio. Czasem może jedynie nakazać im wykonanie jakiejś czynności.

Jade jest fotoreporterką i dlatego jednym z najważniejszych rekwizytów w grze jest jej aparat fotograficzny. Jednym z zadań Jade jest fotografowanie nieznanych gatunków zwierząt. Zdjęcia te może ona zamieniać na Perły - środek płatniczy w garażu Mammago. Zdjęcia służą też jako dowód na istnienie spisku pomiędzy Oddziałami Alpha i DomZ.

Podróżowanie w świecie Hillys jest możliwe za pomocą ulepszanego w miarę postępów w grze poduszkowca, który używany jest także w wyścigach oraz innych mini-grach. Główne miasto występujące w grze jest łącznikiem między różnymi obszarami, które stanowią formę kolejnych etapów fabuły gry.

W grze znajduje się komponent internetowy nazwany The Darkroom. Po wejściu na jego stronę gracze mogą wpisać kod otrzymywany przy każdym zapisie gry. Kod ten jest tak skonstruowany, że umożliwia oprogramowaniu automatyczne ustalenie rankingu gracza, gdyż są w nim zapisane podstawowe wyniki gry: liczba zdobytych pereł, liczba sfotografowanych gatunków zwierząt, wypełnione misje główne, wygrane mini-gry, wykonane zadania poboczne oraz czas gry. Rankingi te są publikowane na stronie "The Darkroom". Po wpisaniu kodu przez gracza, pojawia się przed nim internetowa mini-gra, po wygraniu której otrzymuje kod do własnego pliku zapisu gry. Kod ten odblokowuje personalizowaną mini-grę dostępną już z poziomu gry.

Cywilizacja Hillys jest dość podobna do cywilizacji ziemskiej w obecnym stadium rozwoju technologicznego, a sama Hillys mogłaby być prawdopodobnie drugą Ziemią. Cywilizacja ta ma jednak bardziej rozwiniętą internetową sieć bezprzewodową oraz jest wielogatunkowa. Oprócz ludzi, inteligentne są też zwierzęta jako ludzie. Istnieje także możliwość digitalizacji każdego przedmiotu, czyli przemiany w postać cyfrową. Informacje cyfrowe zapisywane są na m-dyskach, hilliańskich odpowiednikach płyt DVD. Jedyna różnica między nimi jest taka, że m-dyski są przezroczyste,a zapis gry zielony. Do komunikowania używa się e-maili oraz radia krótkofalowego (w przypadku Oddziałów Alpha). Mass media na Hillys to gazety, radio i telewizja. Gazety zapisywane są na m-dyskach, natomiast radio i telewizja nadawane przez anteny transmisyjne.

Hillys to planeta, na której głównym sektorem gospodarki jest górnictwo. Walutą jest tzw. "kryształ materii", warty pięć jednostek monetarnych, nazywanych w grze łatwymi jednostkami (oryg. easy units). Każdy sklep zaopatrzony jest w czytnik kart kredytowych Optima, na których przechowywane są jednostki monetarne. Karty kredytowe Optima zostały wprowadzone jako jedyny legalny środek płatniczy po pojawieniu się Oddziałów Alpha. Przed wydarzeniami przedstawionymi w grze za produkty i wykonane usługi płaciło się Perłami z Aramis, o czym świadczy fakt, że wciąż można je zakupić w niektórych sklepach, a w jednym z nich (garaż Mammago) jest to jedyna możliwa forma zapłaty.
Tagi: Beyond Good & Evil | Ubisoft Studios | Ubisoft


Czytaj również

Far Cry 5
Chwytając za broń, czyli kolejny ruch oporu
- recenzja
Watch Dogs Legion
Jesteśmy legionem
- recenzja
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint
Symulator Ducha
- recenzja
Far Cry New Dawn
Przypudrowana postapokalipsa
- recenzja
Assassin's Creed Odyssey
W poszukiwaniu tożsamości
- recenzja
Far Cry 5
Prostota wiejskich przyjemności
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.