» Wieści » MSK o KKK

MSK o KKK

|

MSK o KKK
W piątek 5 kwietnia o 18:30 w Małopolskim Studiu Komiksu w Krakowie odbędzie się 46. spotkanie. Tym razem uczestnicy będą mogli zapoznać się z bardzo ważną dla rozwoju komiksu w Polsce historią Krakowskiego Klubu Komiksu.

Informacja:

Małopolskie Studio Komiksu jest duchowym spadkobiercą działalności Krakowskiego Klubu Komiksu, który był pierwszą w Krakowie instytucją organizują regularne spotkania o tematyce komiksowej, a także pierwszy festiwal komiksu (Krakowskie Dni Komiksu w 1996 r.)

W najbliższy piątek w Małopolskim Studiu Komiksu spotkamy się z członkami klubu – Michałem Gałkiem i Jankiem Korczyńskim – którzy opowiedzą o jego wieloletniej działalności, a także o pracach nad nieistniejącym już magazynem komiksowym KKK.

KKK to magazyn komiksowy tworzony przez członków Krakowskiego Klubu Komiksu, wydawany w latach 1996-2004 m.in. przez wydawnictwa: Mandragora, Post i Atropos. Ogółem pojawiły się 24 numery.

Na łamach KKK publikowali członkowie Krakowskiego Klubu Komiksu, m.in.: Kamil Śmiałkowski, Bartosz Minkiewicz, Tomasz Minkiewicz, Krzysztof Tkaczyk, Tomasz Krasnowolski, Krzysztof Opiłło, Michał Gałek, Mariusz Zabdyr, a także najważniejsi polscy twórcy komiksu m.in.: Andrzej Mleczko, Jerzy Skarżyński, Bogusław Polch, Jerzy Szyłak, Wojciech Birek, Przemysław Truściński, Krzysztof Gawronkiewicz, Dennis Wojda, Krzysztof Ostrowski, Tomasz Lew Leśniak, Rafał Skarżycki, Marek Turek, Michał Śledziński; oraz komiksiarze pokolenia roczników 80., m.in.: Jakub Rebelka, Benedykt Szneider, Rafał Gosieniecki, Robert Adler, Mateusz Skutnik, Nikodem Cabała i Mateusz Kołek.

Ostatni numer KKK (24) ukazał się w październiku 2004 r. (na XV Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi) i dostępny był za darmo w formie elektronicznej.

Prowadzenie: Artur Wabik

Spotkanie odbędzie się na drugim piętrze Artetki, będącej częścią nowo otwartego Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Drugie piętro Arteteki jest domeną sztuk wizualnych, gdzie znajduje się liczący prawie 2.000 pozycji zbiór komiksów, a w przyszłości prezentowane będą również: ilustracje książkowe i prasowe, plakaty, street art, fotografie, filmy animowane oraz gry komputerowe.

UWAGA: Wejście do Arteteki od ul. Szujskiego!
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Komiks w Bibliotece
Tagi: Małopolskie Studio Komiksu | Krakowski Klub Komiksu


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.