» Wieści » Dyskusyjny Klub Komiksu - Opowieści...

Dyskusyjny Klub Komiksu - Opowieści...

|

Dyskusyjny Klub Komiksu - Opowieści...

W piątek 15 listopada o godzinie 17:00 w Bibliotece Manhattan (Al. Grunwaldzka 82 w Gdańsku) odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Komiksu. Tematem będzie twórczość Alana Moore'a, brytyjskiego scenarzysty komiksowego, który w listopadzie obchodzi swoje 60. urodziny.

Informacja prasowa:

18 listopada 2013 roku brytyjski scenarzysta komiksowy Alan Moore będzie obchodził 60. urodziny. Stanowi to dobry pretekst, by porozmawiać o jego twórczości, która również polskim czytelnikom jest dość dobrze znana (choć tak naprawdę każdy pretekst jest równie dobry, by porozmawiać o Moorze). Wydane również w naszym kraju najważniejsze utwory artysty z Northampton – jak Strażnicy, V jak Vendetta, Prosto z piekła czy Zagubione dziewczęta – to żelazna klasyka światowego komiksu. Z kolei filmy powstałe na podstawie tych opowieści spowodowały, że bogatą wyobraźnię Moore’a mogła docenić również szersza niż komiksowa publiczność. I nie zmienia tego fakt, że sam autor bardzo chłodno odnosi się do ekranizacji swoich komiksów. Co sprawia, że Brytyjczyk uważany jest za geniusza opowieści obrazkowych i nazywany przez niektórych najwybitniejszym twórcą komiksowym wszech czasów? Na panel dyskusyjny poświęcony brytyjskiemu scenarzyście serdecznie zapraszamy nie tylko miłośników komiksów.

W panelu wezmą udział:

  • Damian Kaja - doktorant na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Autor publikacji poświęconych kulturze popularnej oraz komiksowi, współpracownik Zeszytów Komiksowych.
  • Przemysław Kołodziej - doktorant na Uniwersytecie Gdańskim. W swojej pracy naukowej zajmuje się zagadnieniem serii komiksowych. Współpracuje z kwartalnikiem Bliza.
  • Prowadzący: Przemysław Zawrotny - doktorant na Uniwersytecie Gdańskim, autor pracy magisterskiej o epickości w komiksie, krytyk komiksowy i literacki.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Wydarzenie na Facebooku
Tagi: Alan Moore | Dyskusyjny Klub Komiksu


Czytaj również

Providence #3
Koniec i początek
- recenzja
Providence #2
Na tropie Mitów
- recenzja
Providence #1
W krainie Samotnika
- recenzja
Top 10. Smax i inne opowieści
Superbohaterowie, superzłoczyńcy, nazistowscy naukowcy - Co może pójść nie tak?
- recenzja
Tom Strong #2
Tom Strong w kolejnym stuleciu
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.