» Asteriks #35: Asteriks u Piktów

Asteriks #35: Asteriks u Piktów

Dodał: Młot

7.00
6.33
Ocena użytkowników
Średnia z 3 głosów
Twoja ocena
Tytuł: Asteriks #35: Asteriks u Piktów
Scenariusz: Jean-Yves Ferri
Rysunki: Didier Conrad
Wydawca: Egmont
Data wydania: październik 2013
Tłumaczenie: Marek Puszczewicz
Liczba stron: 48
Format: 215x290 mm
Oprawa: miękka
Papier: offsetowy
Druk: kolorowy
ISBN: 978-83-237-6181-5
Cena: 19,99 zł
Wydawca oryginału: Les Editions Albert René
Data wydania oryginału: 24 października 2013

Będzie całkiem nowy tom przygód Asteriksa! Ta wiadomość zelektryzowała rzesze fanów przygód nieustraszonych Galów, którzy od pół wieku śmieszą i bawią pokolenia czytelników na całym świecie. Seria francuskich komiksów, wymyślona w 1959 r. przez scenarzystę i mistrza humoru René Goscinny’ego oraz zdolnego rysownika Alberta Uderzo, od chwili premiery w październiku ’59 na łamach magazynu Pilote podbiła serca najpierw Francuzów i Belgów, a potem reszty świata. Asteriks stał się jednym z fenomenów kultury popularnej XX wieku.

Kiedy w listopadzie 1977 roku niespodziewanie zmarł René Goscinny, seria cieszyła się już zasłużoną renomą arcydzieła światowego komiksu, a inteligentne, pełne humoru i aluzji do współczesnej kultury scenariusze idealnie współgrały z perfekcyjną grafiką Uderzo. Rysownik, nie mogąc znaleźć scenarzysty, który potrafiłby utrzymać poziom i charakter serii, podjął się sam pisania kolejnych tomów, i stworzył ich jeszcze dziesięć. Częstotliwość powstawania kolejnych tomów bardzo się jednak zmniejszyła i wydawało się, że Asteriks podzieli los innego arcydzieła komiksu frankobelgijskiego – serii Tintin stworzonej przez Hergé’ego, która po śmierci autora została nieodwołalnie zamknięta. A jednak...

Od czasu, gdy Albert Uderzo w roku 2008 ogłosił decyzję o przejściu na artystyczną emeryturę i zakończeniu serii, miłośnicy sygnowanych jego nazwiskiem komiksów zdążyli oswoić się z myślą, że ich ulubionych bohaterów można będzie odtąd spotkać co najwyżej na wystawach retrospektywnych (w tym roku zaplanowano dwie: na międzynarodowym festiwalu komiksu w Angoulême oraz we francuskiej Bibliotece Narodowej), w kolejnych adaptacjach filmowych znanych już komiksów czy grach komputerowych. Jednak na początku tego roku ogłoszono zapowiedź publikacji nowego, 35 albumu serii, zrealizowanego w całości przez nowych autorów: Didiera Conrada (rysunki) i Jeana-Yves`a Ferri (scenariusz).

Źródło: Strona Les Editions Albert René

Tagi: Egmont | Asterix | Asteriks | Asteriks #35: Asteriks u Piktów | Didier Conrad | Jean-Yves Ferri

Czytaj również

U Galów bez większych zmian
- recenzja
Asteriks u Belgów
Ale dzielni ci Belgowie
- recenzja
Asteriks #22: Wielka przeprawa
Galowie za Wielką Wodą
- recenzja
Siatka
Siatka na planszy!
- recenzja
Głodostwory
Nakarm, zanim zjedzą Ciebie!
- recenzja
Władza #1: Pora demonów
W drodze do sanktuarium
- recenzja

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.

ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.