Aktualności

Promocja w JPF

30-06-2005 01:20 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Wydawnictwo J.P.Fantastica planuje na lato atrakcyjną promocję dla wszystkich fanów. Nie przedłużając zresztą, zapraszamy Was do lektury rozwinięcia tego newsa, z którego dowiecie się więcej, a informacja zostanie przekazana z dozą entuzjazmu, której nie bylibyśmy w stanie sami osiągnąć.

Tutaj o wiele » więcej

Filmy, filmy: Batman, Hellboy 2

29-06-2005 11:16 | Marcin 'Seji' Segit

Wszystko (prawie), co chciałbyś wiedzieć o nowym Batmobilu z Batman: Początek, ale boisz się zapytać. Tylko w CNN - wystarczy kliknąć w nagłowek newsa.

A poza tym:
- prace nad Hellboyem 2 ruszą jeszcze w tym roku. Zdjęcia planowane są na przełom lat 2006/2007. Więcej tutaj.
- wydawnictwo komiksowe 12 Gauge podpisało umowę z firmą Illuminati Entertainment w sprawie przenoszenia postaci komiksowych wydawnictwa do innych mediów, takich jak kino, telewizja czy gry wideo. 12 Gauge wydaje m.in. popularny tytuł The Ride. Więcej tutaj. » więcej

Diplodok z Manzoku w sierpniu

29-06-2005 02:03 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Nowe, świeże jak ciepła bułeczka wydawnictwo Manzoku znane jest na razie z jednej zapowiedzi, czyli planowanego na 18 sierpnia wznowienia komiksu Tadeusza Baranowskiego pt. Podróż Smokiem Diplodokiem. Już teraz można zamawiać komiks, który będzie dostępny jedynie przez kontakt z wydawnictwem.

W rozwinięciu znajdziecie informacje, m.in. o zawartości albumu, które przekazał nam wydawca. » więcej

Filmy, Filmy: X-Men, V jak Vendetta, Sin City

28-06-2005 14:17 | Marcin 'Seji' Segit

Prawdopodobnie powstanie trzeci spin-off filmowych przygód X-Men. Obok planowanych solowych występów Wolverine'a i Magneto zobaczymy kogoś jeszcze. Kogo? Na razie nie wiadomo. W sieci juz pojawiły się żarty na ten temat, sugerujące nawet takie zestawienia jak Jason vs. Freddy vs. Strom. Po więcej informacji należy kliknąć w nagłówek wieści.

A poza tym:
- Maggie Grace nie zagra Kitty Pride w trzecim filmie o X-Men. Poszukiwana jest nowa aktorka na jej miejsce. Więcej tutaj.
- na stronie filmu V jak Vendetta pojawił sie nowy plakat - aby go obejrzeć, zapraszam tutaj.
- Sin City ukaże się na DVD z czterema wariantami okładki, które zestawione razem tworzyć będą swego rodzaju plakat. Więcej tutaj. » więcej

Filmy, filmy: serial w/g Mignoli i Superman

27-06-2005 13:27 | Marcin 'Seji' Segit

Na początku przyszłego roku powinien być gotowy pilot animowanego serialu opartego na komiksie Mike'a Mignoli Amazing Screw-On Head. Jest to historia agenta Unii działającego w czasie amerykańskiej Wojny secesyjnej. Posiada on niezwykłą zdolność odczepiania własnej głowy od tułowia i przykręcania jej do innych ciał. Więcej po kliknięciu w nagłówek wieści.

A poza tym:
- Peta Wilson, czyli La Femme Nikita wystapi w Superman Returns. Nie wiadomo jednak w jakiej roli. Więcej tutaj. » więcej

Przedostatni list do GWPN

27-06-2005 01:12 | | Komentarze: 0

Oto, co pisze do nas Tadeusz Baranowski:

Jest to już mój PRZEDOSTATNI list skierowany do Was dotyczący albumu kończącego przygody Profesorka Nerwosolka oraz jego gospodyni Entomologii Motylkowskiej. Przypominam, że będzie to album limitowany tylko 550 egz.), o objętosci 80 stron. Zawierać on będzie 46 stron nowego komiksu z tymi bohaterami, oraz 36 stron z rożnymi ciekawostkami z życia mojego i tych postaci.

Koniecznie przeczytaj » więcej

Jeśli była niedziela, to..

27-06-2005 01:10 | | Komentarze: 0

...to była pora na komiks. Oto, zapowiadany wcześniej i długo oczekiwany, drugi odcinek serii Footbad, którą tworzą Łukasz 'Fazi' Chmura i Włodzimierz 'Vlado' Chołostiakow.

Ropoczął się turniej, trwa pierwszy mecz, a Darek przeżywa ciężkie chwile.
Jaki będzie wynik i czy prowadzony przez tajemniczego trenera zespół sobie poradzi - dowiecie się z lektury. Dobrej zabawy!

Tekst w stylu Retro

27-06-2005 01:09 | | Komentarze: 1
Dziś prezentujemy trzeci z cyklu tekstów Wojciecha 'prozaca' Anuszczyka, które przenoszą nas w zamierzchłe czasy, gdy komiksy w Polsce drukowano na papierze toaletowym i kosztowały kilka tysięcy złotych. W tym odcinku o facecie, który nazywa się...

Matt Murdock, szerzej znany jako Daredevil, superbohaterem został na drodze tej drugiej przemiany. Ci bohaterowie, którzy mimo wszystko genetycznie pozostają ludźmi, budzą we mnie cieplejsze uczucia, od tych zmodyfikowanych, zmutowanych i manipulowanych przez tajemnicze siły. Może dlatego od razu polubiłem Matta Murdocka, prostego chłopaka wychowanego na Manhattanie, w Hell’s Kitchen, z dala od kosmicznych mocy i eksperymentów genetycznych...

Filmy, Filmy: FF i Batman

26-06-2005 15:41 | Marcin 'Seji' Segit

Serwis SuperHeroHype.com przeprowadził wywiad z Jeffem Gardinerem z firmy 7 Studios, która pracuje nad grą komputerową Fantastic Four. Aby zapoznać się z zapisem rozmowy i dowiedzieć sie więcej o grze i pracy nad nią, wystarczy kliknąć w nagłówek wieści.

A poza tym:
- rozpoczyna się wyścig do roli Jokera w kolejnej, jeszcze nie potwierdzonej odsłonie Batmana. Do Crispina Glovera i Paula Bettany'ego, a także wymienianego w kuluarach Marka Hamilla, dołączył Sean Penn, ponoć faworyt reżysera Chrisa Nolana. Więcej tutaj i tutaj. » więcej

Nowa ekipa w Spawnie

25-06-2005 23:33 | Jan 'johnny' Lorek | Komentarze: 0
Zmienia się skład twórców serii Spawn. Od numeru 150. stałym scenarzystą po Brianie Holguinie zostaje David Hine (Daredevil). Miejsce rysownika zajmie Philip Tan (The Uncanny X-Men, Mutant Earth). Warto dodać, że wspomniany numer 150. będzie posiadał podwójną objętość w stosunku do zwykłego numeru. Niesie ze sobą również pewną atrakcję dla kolekcjonerów. Komiks dostępny będzie w czterech wariantach okładek, których twórcami są: Todd McFarlane, Greg Capullo, Philip Tan, oraz Jim Lee!

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

„Niech gra muzyka i gaz do dechy” - jeszcze raz!

25-06-2005 23:28 | Jan 'johnny' Lorek | Komentarze: 0
Motomyszy z Marsa mają powrócić w roku 2006, w nowej animowanej serii. Za reżyserię i produkcję odpowiada Rick Unger, wcześniej - jeden z producentów i scenarzystów X-Men: Ewolucja. Przy produkcji serialu udział bierze również Avi Arad, znany z marvelowskich filmów, zarówno tych fabularnych (Blade, X-Men, Daredevil), jak i animowanych (Iron Man, The Silver Surfer, Spider-Man Unlimited). Również reżyser pierwszej serii Motomyszy z Marsa, a także m.in. serialu animowanego Garfield i Przyjaciele - Tom Tataranowicz da o sobie tutaj znać, jako producent.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Radioaktywnie w poniedziałek

24-06-2005 16:46 | | Komentarze: 0
W najblizszy poniedziałek (27 czerwca) między godziną 15 a 16 będzie miała miejsce ostatnia audycja komiksowa z cyklu W dymku w tym sezonie. Następne najprawdopodobniej ruszą w okolicach września lub października (o czym oczywiście poinformuję). Na pożegnanie, przed wakacjami będziemy mieli dwóch gości - Tomasza "Asu Swinga" Pastuszkę, który opowie nam m.in. parę słów o swojej komiksowej aktywności internetowej, głównie jednak o świeżo wydamym Magazinie Komiksowym "JEJU", a także Rafała Skarżyckiego, czyli współtwórcę jednej z najwyrazistrzych współczesnych postaci polskiego komiksu, znanego i lubianego Jeża Jeżego.
Do usłyszenia.

Jeśli dziś jest piątek...

24-06-2005 16:15 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
...to pora na komiks. W dzisiejszym wydaniu cyklu Tam gdzie MG mówi dobranoc dwa komiksy, w których nasza dzielna drużyna zmierzy się z tak przerażającymi przeciwnikami jak chomik oraz biały smok.

Zapraszamy w imieniu autorów!

Sensacja!

24-06-2005 01:55 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 4
Od kilku dni środki masowego, elektronicznego przekazu prześcigały się w doniesieniach dotyczących prawdziwie sensacyjnego odkrycia. My, powściągliwie, postanowiliśmy sprawę zbadać i chwilkę zaczekać, by nie przyczyniać się do dokarmiania dziennikarskich kaczek. Śledztwo zakończyło się powodzeniem.


Tutaj o jego szczegółach dowiesz się » więcej

Ukazały się: .hack//Bransoleta Zmierzchu #2 i Murena: czteropak

24-06-2005 01:15 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Egmont do swojego czerwcowego pakietu dorzucił pakiecik Mureny w promocyjnej cenie. Ci, którzy znają, już mają. Ci, którzy nie znają, mają okazję poznać czteroalbumową serię w cenie tomów dwóch.
Tymczasem obudziło się również wydawnictwo J.P.Fantastica, które wrzuca do letnio-wakacyjnego menu drugą część serii o jednym z najtrudniejszych do wpisania tytułów - .hack//Bransoleta zmierzchu.

Troszkę » więcej

Filmy, filmy: Superman, Magneto, Robin

23-06-2005 20:18 | Marcin 'Seji' Segit
Dostepny jest juz nowy, 17. wideodziennik z planu Superman Returns. Tym razem możemy posłuchać scenarzystów rozmawiających o trudnej sztuce przenoszenia tak dobrze znanych motywów komiksowych na ekran - wystarczy kliknąć w nagłówek wieści.

A poza tym:
- Magneto pojawi się w X-Men 3. Ian McKellen na swojej stronie internetowej oznajmił, że dołączy do obsady trzeciej części przygód mutantów we wrześniu.

- Przyszłe filmy o Batmanie bez Robina? Bardzo możliwe. Rezyser Chris Nolan powiedział, że szanse na pojawienie się Robina są niewielkie. Przeszkodą jest tutaj fakt, że historia Mrocznego Rycerza zaczyna się niejako od początku, więc Dick Grayson jest zdecydowanie za młody na przywdzianie peleryny.

- Hellboy 2 dopiero w 2007 roku. Scenariusz oparty będzie na historii Wilki ze Świętego Augusta. Część trzecia miałaby byc oparta na opowieści Zdobywca czerw. Więcej tutaj.

- Wykonano próbne zdjęcia do ekranizacji komiksu Marvela Mort the Dead Teenager. Jest to historia nastolatka, który po śmierci wraca, by nawiedzać swoich przyjaciół. Więcej tutaj. » więcej

W Wyborczej napisali...

23-06-2005 13:56 | | Komentarze: 0
Jeśli jakaś gazeta pozabranżowa dostrzega - częściej niż inne - zjawisko zwane komiksem, to jest nią Wyborcza. Na jej elektronicznych łamach możemy przeczytać artykuł Przepis na herosa autorstwa Konrada Godlewskiego.
Z lekkim dystansem - polecamy.

Hot: Okładka Osiedla Swoboda!

23-06-2005 13:44 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Podobno na początku lipca znów będziemy mogli swobodniej odetchnąć powietrzem Osiedla. Zapewne niebawem pojawią się jakieś przecieki i zobaczymy przykładowe plansze, lecz do tego czasu musimy zadowolić się okładką, która - w porównaniu z poprzednimi numerami - prezentuje nową stylistykę. A oczekując na nowy, świeży zeszycik z przygodami Smutnego i spółki, warto skoczyć na klimatyczną stronkę Osiedla Swoboda.

Jeśli chcesz przyjrzeć się okładce z bliska, to kliknij na » więcej

Ukaże się: Magazyn Fantastyczny #5

23-06-2005 13:37 | Robert Zaręba | Komentarze: 2

Jest już w drukarni, ukaże się w lipcu - piąty numer Magazynu Fantastycznego niebawem trafi do salonów prasowych i kiosków. W środku jak zwykle sporo fantastyki, a także nieco dla fanów komiksu: tekst Witolda Tkaczyka oraz trzy komiksy.

Tutaj o zawartości numeru dowiesz się » więcej

Ukazał się: Mars #13

23-06-2005 00:24 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Rei odzyskuje pamięć o wydarzeniach z dzieciństwa. Jaka naprawdę była jego matka? Czy ojciec rzeczywiście jest nieczułym tyranem, czy po prostu człowiekiem zgnnębionym przez przeciwności losu? Wszystko to wyjaśnia się w tomie trzynastym. Na dokladkę zobaczymy, jak Rei rozpoczyna karierę jako przyszły, wysoko postawiony urzędnik.

Troszkę » więcej
Wyświetlono rezultaty 10321-10340 z 10555.
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.