Aktualności

Dalsze plany Domu Komiksu

01-10-2005 20:27 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Dom Komiksu, nowe wydawnictwo, które zadebiutuje na MFK w Łodzi, zapowiedziało dwie kolejny pozycje. Będą to: Morfium Mariusza Zawadzkiego i Piotra Zdanowicza oraz Druga liga, którą Mariusz Zawadzki stworzył razem z Jerzym Szyłakiem.
W rozwinięciu wieści okładki obu komiksów oraz przykładowe plansze z zapowiadanych już wcześniej Demonów seksu. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za gatunek humoru, jaki prezentują nadesłane komiksy. Na własną odpowiedzialność, klikajcie po » więcej

Druga runda Bitew Komiksowych!

30-09-2005 20:57 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Już od dwóch miesiący toczą się Bitwy Komiksowe - pojedynki twórców komiksów sieciowych, w których wszystkie chwyty są dozwolone, by pognębić dzieło przeciwnika w oczach głosujących czytelników. W morderczej walce bierze udział 16 osób, a w otwierającym druga rundę starciu stanęli naprzeciwko siebie J.T., twórca Umarlaków oraz Koko, odpowiedzialny za stronę Kokoart.
Klikaj tutaj i głosuj!

Ploty o wilq i nie tylko ploty

30-09-2005 19:38 | | Komentarze: 0
Jak informują nas Bracia Minkiewiczowie:
BM Vision wyprodukowało dwa kolejne odcinki cyklu Jak rysować komiks i zostały one umieszczone na internetowej stronie wilqa. Tym razem zajmujemy się tematem 'ramek' czyli obrysu kadrów komiksowych i przedstawiamy wyczerpujący przegląd przyborów do rysowania komiksów. Filmy dostępne są tradycyjnie tutaj.

I jeszcze niezobowiazująco uchylimy rąbka tajemnicy co do premiery następnego odcinka. Jak to mówią: 'W grudniu po poludniu'.

Filmy, filmy: Lucky Luke, 30 dni nocy

30-09-2005 15:25 | Marcin 'Seji' Segit

Powstanie pełnometrażowy, kinowy film o najszybszym kowboju Dzikiego Zachodu - Lucky Luke'u. Produkcja zatytułowana Tous A L'Ouest opowiadać będzie o perypetiach Luke'a, który wynajmuje się do ochrony dyliżansu ze złotem. Więcej po kliknieciu w nagłówek wieści.

Do kin trafi także adaptacja komiksu 30 dni nocy. Produkcją zajmie się Ghost House Pictures, firma, której współzałożycielem jest znany twórca horrorów, Sam Raimi. Szczegóły tutaj. » więcej

Jeśli dziś jest piątek...

30-09-2005 00:25 | | Komentarze: 0
...to pora na komiks. Autorzy kazali nie spoilować puenty, więc podajemy tylko linka. Klikać tutaj i czytać. Zapraszają Ewa Sosnowska i Michał Romaszewski. My również.

Agresor #4 na MFK

30-09-2005 00:11 | Piotr 'kintar' Kawecki | Komentarze: 0

Internetowy zin Agresor pojawi się na MFK w Łodzi w tradycyjnej, papierowej formie. W numerze nowe twarze i te już troche znane. Między innymi Piotr "kintar" Kawecki, Michał "MP5" Pyteraf, Marek Lachowicz, Michał "Śledziu" Śledziński, Małgorzata "Askani" Szerer, Jałokim.
Piszą Johnny, cabal. W numerze również wywiad z Witoldem Tkaczykiem. Numer dostępny na stoisku ZinZin Press oraz bezpośrednio u naczelnego.

Odrobinkę agresji » więcej

Ankieta Manzoku jeszcze raz

30-09-2005 00:01 | | Komentarze: 0
Przekazujemy informację od wydawnictwa Manzoku, które zaprasza fanów komiksu do tworzenia listy propozycji wydawniczych, które ukażą się w przyszłym roku:

[i]Do końca października zbieramy propozycje 3 tytułów (dowolne serie i one-shoty), które zdaniem czytelników powinno wydać Manzoku.

Na MFK będziemy także zbierać głosy, a osoby, które kupią Podróż smokiem Diplodokiem, będą mogły dopisać dodatkowe 2 tytuły. Ta propozycja dotyczy także klientów, którzy już zamówili Diplodoka w Manzoku.
W przyszłym roku opublikujemy 10 tytułów (w przypadku serii rozpoczniemy publikację), które zdobędš największe poparcie. Propozycje prosimy przysyłać korzystając z formularza na www.manzoku.pl
(dział kontakt), lub bezpośrednio na adres e-mail. Swoje typy przysłało już ponad 300 osób.

empro atakuje, czyli "emproFactor" na MFK

29-09-2005 23:47 | empro | Komentarze: 0

Na najbliższym Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi, premierę będzie mialo pierwsze wydanie zbiorku komiksów autorstwa empro pod wdzięcznie brzmiącym tytulem emproFactor.
W numerze pierwszym (empro ma wielką nadzieję, że już na WSK uda się wydać numerek drugi) znajdziemy kilka krótkich historii, które wcześniej brały udzial głównie w konkursach (zobaczymy między innymi laureata konkursu Nowej Fantastyki i British Council, laureata II miejsca na zeszlorocznym Polconie oraz zdobywcę III miejsca na tegorocznym Poznan Game Arena) plus kilka krótszych rzeczy.

Czytaj i oglądaj znacznie » więcej

Filmy, filmy: kolejny Batman, Flash.

29-09-2005 15:49 | Marcin 'Seji' Segit


Jaki tytuł nosić bedzie kolejny film o Batmanie? Na pewno nie Batman Strikes, który to tytuł jakiś czas temu pojawił się w sieci - tak twierdzi "osoba pracująca w Warner Bros". Rozważane są za to Batman Escalation i Batman Attacks. Więcej po kliknięciu w nagłówek wieści.

Tutaj natomiast znajdziecie kilka słów na temat ekranizacji przygód Flasha, jakie padły z ust Ryana Reynoldsa, który zagra Wally'ego Westa. » więcej

Jutro będzie futro na MFK

29-09-2005 13:23 | | Komentarze: 0

Podczas tegorocznej edycji MFK w Łodzi, nakładem wydawnictwa Atropos ukaże się album autorstwa Joanny Karpowicz, pod tytułem Jutro będzie futro. Komiks jest niezobowiązującą historyjką osadzoną w nierealiach miasta New Rome. Zbiegiem okoliczności bohaterów łączy wspólna misja. To pierwsza z trzech części przygód psa Jagody i jego towarzyszy – początek opowieści o przyjaźni, namiętności do dobrej kuchni, międzygatunkowej polityce i groźnych zarazkach. Całość zilustrowana została w technice malarskiej (akryl na płótnie).

Rysunki i autografy w albumie bedzie mozna otrzymac bezposrednio na stoisku wydawcy lub w trakcie godziny przewidzianej na ten cel w programie festiwalu. Odrobinę » więcej

Filmy, filmy: Spider-Man 3, Fantastic Four 2

27-09-2005 16:15 | Marcin 'Seji' Segit

Jacy arcy-łotrzy pojawią się w Spider-Manie 3? Spekulacje wciąż trwają, ale wygląda na to, że ich ksywy przypadkiem zostały zdradzone prasie. Jeśli chcecie wiedzieć, komu wypsnęło sie o parę zdań za dużo i z kim Pajączek bedzie sie potykał, kliknijcie w nagłówek wieści.

Natomiast tutaj znajdziecie wideo-wywiad z Markiem Frostem na temat drugiej części filmu Fantastic Four. » więcej

Damskie dramaty z kultury gniewu na MFK

27-09-2005 12:07 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Komiksowym w Łodzi ukaże się komiks szwajcarskiej autorki Anny Sommer pt. Damskie dramaty, którego wydawcą jest kultura gniewu. Warto zaznaczyć, iż Damskie dramaty otrzymały nagrodę dla najlepszego komiksu humorystycznego na Festiwalu Komiksu w szwajcarskim Sierre. Patronat medialny nad komiksem objął magazyn Cafe.

Jeszcze trochę o komiksie, autorce i przykładowe plansze po kliknięciu na » więcej

Ukazały się: .hack #3 i Love Hina #10

27-09-2005 11:54 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Kończy się powoli wrzesień, a na nas czekają (o ile JPF da radę) już tylko 3 tytuły mangowe. Tymczasem do sprzedaży trafiły dwa kolejne komiksy: trzeci tom .hack//Bransolety zmierzchu oraz dziesiąta odsłona Love Hina. Zapewne fantastyczno-romantycznych motywów nie zabraknie...

Odrobinę » więcej

Ceny z Taurusa

26-09-2005 19:55 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 2

Wydawnictwo Taurus Media podało ceny trzech komiksów, które ma zamiar wydać na Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Łodzi. W czasie trwania Festiwalu Wszystkie pozycje będą dostępne w promocji. Oto zestawienie:
Żywe Trupy: Dni utracone – 27,90 zł (25 zł na MFK), Queen & Country: Za Królową i Ojczyznę - Spalona Ziemia – 25,90 zł (23 zł), 300 – 85 zł (75 zł).

Pełne informacje bibliograficzne dotyczące tych komiksów znajdziecie tutaj. W rozwinięciu wieści - zaproszenia na spotkanie z wydawnictwem. Oczywiście, o ile chcecie wiedzieć o nich » więcej

Ukazał się: Wrześniowy pakiet Mandragory

26-09-2005 15:47 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
I jest to zestaw nader obfity. Po długim okresie oczekiwania otrzymujemy kolejny tomik 100 naboi oraz - dla tych, którzy nie znają poprzednich części - wydanie kolekcjonerskie. Poza tym czwarte zeszyty z serii Banner i X4, a także trzeci Venom i dwunasty Punisher. Na deser zaś nowa seria mangowa - Vagabond.


Jeszcze » więcej

Przesunięcia w Kasenie

26-09-2005 15:00 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Jak informuje Kasen, z przyczyn nie do końca od wydawnictwa zależnych opóźnieniu ulegną daty wydania części komiksów. Oto aktualny plan wydawniczy: Les Bijoux 4 - 3.10, Wspomnienia Demona 5 - 3.10, Princess Ai 1 - 7.10, Ragnarok 4 - 28.10, Warcraft - 10.11.

W rozszerzeniu wieści prezentujemy okładkę i przykładowe plansze z czwartego tomu serii Ragnarok. Klikajcie po » więcej

Filmy, filmy (i gry też).

26-09-2005 12:49 | Marcin 'Seji' Segit

Jutro będzie mieć miejsce premiera gry Ultimate Spider-Man. Więcej o tym projekcie możecie dowiedzieć się z wywiadu[/url][/b] z jednym z twórców, Chrisem Busse. Wystarczy kliknąć w nagłówek wieści.

A poza tym:
- X-Men 3: Zak Penn o scenariuszu nowego filmu; w X3 pojawi się Stan lee; w filmie ma sie pojawić Multiple Man;
- do sklepów trafiła gra X-Men Legends II: Rise of Apocalypse - zobacz premierowy zwiastun.
- co Nicolas Cage sądzi po postaci Ghost Ridera? Sprawdź tutaj.
- powstanie ekranizacja komiksu Courtney Crumrin and the Night Things - autorem historii o dziewczynce, która trafia do świata czarów jest Ted Naifeh. » więcej

komiks.polter.pl patronem Nagród K'05

24-09-2005 19:04 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Jak informowaliśmy przedwczoraj, wystartowała dziewiąta edycja Nagród K - wyróżnień przyznawanych najlepszym komiksom, które ukazały się w ciągu minionego roku. Z przyjemnością informujemy, iż nasz serwis dołączył do grona patronów tego przedsięwzięcia. Jednocześnie raz raz gorąco zachęcamy do udziału w głosowaniu.

Regulamin, spis komiksów oraz kartę do głosowania znajdziecie pod tym adresem. Termin oddawania głosów mija 4 października, więc nie traćcie czasu!

Trzecia propozycja z Taurusa

24-09-2005 18:21 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Znamy już tytuł trzeciej i ostatniej zarazem premiery wydawnictwa Taurus Media, która planowana jest na tegoroczny MFK. Najdłużej w tajemnicy skrywano najbardziej 'hitową' propozycję, którą jest... 300, komiks Franka Millera (scenariusz oraz rysunki) i Lynn Varley (kolory) opowiadający na nowo historię trzystu wojowników spartańskich. Po kliknięciu na nagłówek wieści możecie zapoznać się z okładką albumu.
W poniedziałek zaś wydawnictwo Taurus Media poinformuje o cenach i planach swojej obecności na festiwalu w Łodzi. » więcej

Staś i Nel po raz pięćdziesiąty dziewiąty

23-09-2005 14:33 | | Komentarze: 0

Retrostacja zaprasza do lektury kolejnego, 59. odcinka komiksu Nowe przygody Stasia i Nel. Czy Tarkowski zdoła powstrzymać podstępnego monsieur Solipse'a? Jak zakończy się starcie stalowych olbrzymów? I kiedy wreszcie zobaczymy Kinga w całej okazałości?

Odpowiedzi na te pytania szukajcie pod nowym, krótszym adresem kali.xt.pl .
Wyświetlono rezultaty 10221-10240 z 10641.
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.