Aktualności

Ukazało się: Tokyo Mew Mew #3

12-10-2005 15:30 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Japonica Polonica Fantastica, czyli popularny JPF, stara się nadgonić nieco zaległości i wychodzi mu to nie najgorzej. W zasadzie ze starych, wrześniowych zapowiedzi pozostał już tylko drugi tom Heata, a tymczasem do naszych rąk trafia trzecia część mangi Tokyo Mew Mew, która na dobre zadomowiła się w Polsce. Aż ma się ochotę na kluski z truskawkami...

O komiksie trochę » więcej

Robin? Pingwin? Joker? Wszyscy trzej?

12-10-2005 13:55 | Marcin 'Seji' Segit
Kto pojawi się w dalczym ciągu filmu Batman - Początek? Na pewno Joker. A kto poza nim? Możliwe, że Robin, Pingwin oraz... Vicky Vale. Christopher Nolan ani nie potwierdził, ani nie zaprzeczył. Choć z drugiej strony w sequelu możemy ostatecznie spotkać kogoś zupełnie innego. Ciut więcej po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej

Konkurs "Warhammer: Komiks"

11-10-2005 22:40 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Jeśli jesteś fanem fantasy, masz pomysł na dobrą historię i wiesz, jak ją opowiedzieć za pomocą rysunków, nie zwlekaj – Stary Świat stoi przed Tobą otworem! Stwórz krótki komiks rozgrywający się w uniwersum Warhammera i wyślij go do nas. Poza zachowaniem zgodności z realiami systemu nie stawiamy żadnych wymagań dotyczących klimatu, konwencji czy estetyki – humor, groza i heroiczne fantasty będą traktowane jednakowo.

Wszystkiego o konkursie organizowanym przez Copernicus Corporation, dzial Warhammera oraz komiks.polter.pl dowiecie się tutaj.

Recenzja: Damskie dramaty

11-10-2005 22:39 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Niewiele pojawia się u nas komiksów tworzonych przez kobiety, jeszcze mniej tych tworzonych przez kobiety dla kobiet. Jednak najtrudniej znaleźć takie, które poruszają tematy ludzkiej codzienności, kierują swoje przesłanie do czytelnika obu płci. I tutaj na scenę wkraczają Damskie dramaty.

Zapraszamy do lektury recenzji komiksu Damskie dramaty autorstwa Magdaleny Madej-Reputakowskiej.

Ukazał się: Seimaden #4

11-10-2005 21:59 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Nasi bohaterowie spotykają się w mrocznym zamku hrabiego Berk. Niektórzy z nich zostaną tam na zawsze. Rodrick odkrywa, że jest manipulowany. Czy będzie w stanie się z tym pogodzić? I czy Hilda pozna wreszcie prawdziwe oblicze Lauresa? Jaki będzie los władcy demonów uwięzionego przez szalonego hrabiego? Tymczasem zamek ogarnięty czarem Tetiusa podlega upiornym przemianom. Hrabia Berk i jego słudzy powoli zmieniają się w potwory.

Słowem, ukazał się czwarty tom mangi Seimaden, o której tutaj trochę » więcej

Ukazało się: Krótka Historia Sztuki Komiksu w Polsce

11-10-2005 21:46 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

To miało być jedno z wydarzeń MFK w Łodzi - nowa książka podejmująca temat historii komiksu polskiego. Niestety, z przyczyn niezależnych od wydawnictwa (zawinił niekompetentny dostawca), goście festiwalu książki Wojciecha Obremskiego nie zobaczyli. Jednakże nic straconego!
Każdy, kto chciałby przeczytać Krótką Historię Sztuki Komiksu w Polsce powinien zerknąć pod ten adres i zamówić ją bezpośrednio u wydawcy.

O książce nieco » więcej

Grudzień 2015 - nowe strony

11-10-2005 21:33 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Na stronie Adama Szarego ukazały się dwie kolejne plansze opowieści Grudzień 2015. Utrzymany w mrocznej, postapokaliptycznej estetyce komiks powoli się rozkręca, a główna bohaterka wędruje po coraz to niebiezpieczniejszych rejonach...

Jeśli chcecie wiedzieć, kogo napotkała na swojej drodze, klikajcie tutaj.

Nagrody MFK przyznane!

10-10-2005 17:56 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi oprócz Nagród K'05 przyznano również kilka istotnych wyróżnień komiksowych. Przede wszystkim wręczono Nagrodę Humoris Causa, którą w tym roku otrzymał Krzysztof Teodor Toeplitz, autor kultowej, liczącej sobie już 20 lat książki Sztuka komiksu.
Ponadto festiwalowa publiczność w głosowaniu karteczkowym uznała komiks Esencja za najlepszy album roku, a organizatorzy festiwalu przyznali tytuł wydawcy roku wydawnictwu Mandragora.

Rozstrzygnięto również najważniejszy w naszym kraju konkurs dla komiksiarzy, a o wyborze decydowało jury w składzie: Wojciech Birek, Krzysztof Gawronkiewicz, Grzegorz Janusz, Adam Rusek, Witold Tkaczyk. Oto lista nagrodzonych:

Grand Prix - 2000 zł i wyjazd na festiwal do Angouleme
Jacek Krumholc - Trupa

Profesjonaliści:
I nagroda: Tomasz Niewiadomski - AD 2119
II nagroda: Andriej i Natalia Sniegiriow - Kieszkin Goroskop
III nagroda: Jacek Frąś - bez tytułu

Debiutanci:
I nagroda: Bartosz Kosowski - Sky Blue
II nagroda: Maciej Łazowski - Morderstwo w hotelu
III nagroda: Łukasz Ryłko - Kara

Pełen protokół z obrad jury znajdziecie pod tym adresem.

Nagrody K'05 przyznane!

10-10-2005 17:38 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

8 października na Międzynarodowym Festiwalu Komiksowym w Łodzi wręczono nagrody K'05. W internetowym plebiscycie wyróżniono komiksy i ich twórców w 9 kategoriach. Oto lista nagrodzonych:

Najlepszy album polski
Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona: Esencja
Najlepszy album zagraniczny
Batman: Azyl Arkham
Najlepsza seria polska
Wilq Superbohater
Najlepsza seria zagraniczna
Sandman
Najlepszy scenarzysta polski
Tomasz i Bartosz Minkiewiczowie (Wilq)
Najlepszy scenarzysta zagraniczny
Neil Gaiman (Sandman)
Najlepszy rysownik polski
Krzystof Gawronkieiwcz (Achtung Zelig, Esencja)
Najlepszy rysownik zagraniczny
Dave McKean (Sandman, Batman)
Najlepsza okładka
Dave McKean - Batman: Azyl Akrham

Nagrody dla uczestników plebiscytu mają zostać rozesłane pocztą.

Mandragora na MFK

10-10-2005 16:52 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Zazwyczaj pakiet z Mandragory otrzymywaliśmy na koniec miesiąca, na przyszłowiowy deser. W październiku, w którym deser stanowić będą zapewne wydawnictwa mangowe, wszyscy stawiają przede wszystkim na danie główne i w ten oto sposób otrzymujemy aż siedem Mandragorowych tytułów. Wyróżnia się, zarówno ceną jak i objętością, Essential: Wolverine. Tuż za nim siódmy tom Usagiego oraz długo oczekiwana Josephine Clarence'a Weatherspoona. Poza tym w ofercie jeszcze dwie polskie produkcje: bezpłata i bezkompromisowa broszurka Termos Invaders oraz równie hardcore'owy Polski Zookomiks, który nawiązuje do najlepszych lat Polskiego Zoo. Całość uzupełniają trzy zeszytówki: Lobo. Wyzwolony, Spawn oraz X4. Jest co czytać, bez wątpienia.Kawałek » więcej

Taurus Media na MFK

10-10-2005 16:34 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Na MFK w Łodzi zadebiutowało - i to ze sporym impetem - nowe wydawnictwo: Taurus Media. Oficyna rozpoczęła swoją działalność od zaprezentowania trzech tytułów: 300 Franka Millera, Za Królową i Ojczyznę Grega Rucka i Steve'a Rolstona oraz Żywych trupów Roberta Kirkmana i Tony'ego Moore'a. Porządna jakość wydania, adekwatna cena, interesująca zawartość. Jak będzie dalej?

Tutaj byczo » więcej

MFK: Damskie Dramaty, Golem i Jutro będzie futro

10-10-2005 15:58 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Kultura gniewu, Post i Atropos nie szaleją na rynku, publikując sporadycznie, ale solidnie - zarówno na poziomie tematu, jak i jakości wydawniczej. Na MFK otrzymaliśmy od tych wydawnictw trzy komiksy: Damskie dramaty Anny Sommer, Golem i Gwiazdy Dawida Jamesa Sturma oraz Jutro będzie futro Joanny Karpowicz. Mamy nadzieję, że na kolejne produkcje nie będziemy musieli czekać do przyszłego roku...

Tutaj o wszystkich albumach nieco » więcej

Ukazało się na MFK

10-10-2005 15:28 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Międzynarodowy Festiwal w Łodzi zawsze stanowił dla wielu mniejszych lub wręcz jednorazowych wydawców motywację do przypomnienia o sobie i zaprezentowania się szerszej publiczności. W tym roku otrzymaliśmy wiele ciekawych propozycji... I tak oto stają przed nami: Agresor #4, sieciowy zin po raz pierwszy na papierze; Blaki Skutnika i Konwerskiego wydany przez Timofiejuka; Com X #4, czyli kolejna odsłona zinowego nieregularnika; Demony seksu debiutującego wydawnictwa Dom Komiksu; emproFactor, czyli dorobek twóczy empro, a także Na śniegu szkarłatne plamy, czyli zbiór poemiksów Daniela Gizickiego oraz Przygody Pana W. i Gang Wąsaczy, a więc Marek Lachowicz w stripowej pigułce. Na które z tych pozycji warto zwrócić szczególną uwagę? O tym wkrótce.


Nieco » więcej

Tadeusz Baranowski prostuje i dementuje

10-10-2005 14:41 | | Komentarze: 1

Drodzy Paśstwo, takie sprostowanie wysłałem dzisiaj do Gazety Wyborczej, ale nie wiem czy oni to zamieszcza (wątpię).

Dzisiaj w numerze 236 Gazety Wyborczej (poniedziałek) na str 28. ukazał się artykuł związany z Festiwalem Komiksu w Łodzi. Znaduje się w nim informacja dotycząca wydawanego przeze mnie albumu komiksowego (kończacego przygody Profesorka Nerwosolka). Nie wiem, skąd autor czerpał informacje na powyższy temat, ale chyba nie słuchał uważnie tego, o czym szczegółowo mówilem na spotkaniu z czytelnikami w Łodzi.

Po pierwsze, objętość albumu to 80 stron, a nie 46. Zaś jego cena wynika z faktu, ze oprócz tych 80 stron zawierać on bedzie liczne dodatki w postaci plyty z filmami (zakup licencji), plakatów, archiwaliów dotyczących mojej pracy przez ostatnie 30 lat. W albumach znjadować się będą także moje oryginalne rysunki (w każdym z albumów INNY) itd, itd. Wszystko to pokazywałem w trakcie spotkania. Czytelnik, na podstawie takiej informacji, jaką przeczytal w Gazecie, mógł sobie wyrobić pogląd, że proponuję mu szablonowy album za nieodpowiedzialne pieniądze.

Bardzo proszę o sporostownie tej błędnej informacji, ponieważ przeczy ona temu, o czym przez rok informowałem zainteresowane albumem osoby.
Z poważaniem.

Jubileusz Stasia i Nel

10-10-2005 14:33 | | Komentarze: 0

Jest już jubileuszowy, sześćdziesiąty odcinek Nowych przygód Stasia i
Nel
. Nagłe zwroty akcji są komiksową specjalnością i historyjka z Piechura nie jest tu wyjątkiem...

Zapraszamy również na nową stronę z ciekawostkami, przygotowaną specjalnie dla naszych wiernych czytelników. Znajdziecie na niej tajemnicze zdjęcie Stasia i Nel opublikowane w serwisie WRAK oraz artykuł z brazylijskiego portalu komiksowego. Klikajcie na obrazek!

Zamów Tfora #4

10-10-2005 14:26 | sas | Komentarze: 0

Na MFK w Łodzi ukazał się czwarty numer zina Tfur. Parę słów od wydawców dla zainteresowanych możliwością zamówienia pisma.

Tfur#4 wydostał się z drukarni i już leży w naszych łapkach! Wygląda naprawdę nieźle a jego 100 stron ocieka dobrym komiksem i kwaśną publicystyką. Na zachętę prezentuję kilka stron z zinu, które można znaleźć tutaj.

Zamówienia prosimy kierować na adres e-mailowy, gdzie podamy szczegóły transakcji (numer konta, znaczy się ;]). Cena jednego numeru (wraz z wysyłką) to 10 złotych - a przy większych ilościach zamówionych egzemplarzy przewidzieliśmy zniżki.

Plansze D.N.Angel

10-10-2005 14:16 | | Komentarze: 0

Nazywam się Daisuke Niwa. W dniu moich 14 urodzin przeszedłem przemianę. Gdy wystarczająco mocno pomyślę o ukochanej dziewczynie, zamieniam sięw "legendarnego włamywacza" Darka!!! Chciałbym być zakochany, tak jak wszyscy, ale... co ze mną będzie!?

Na stronie www.jpf.com.pl możecie obejrzeć przykładowe strony tej nowej, fascynującej mangi autorstwa Yukiru Sugisaki!

Scooter Fox vs. Iquorek w Bitwach Komiksowych

10-10-2005 14:07 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Walka nie ustaje. W najnowszym starciu Bitew Komiksowych ścierają się Scooter Fox, autor komiksowego bloga Annoying Nonetheless oraz Iquorek, znany z serii pt. Hoey. Walka jest ostra, lata dużo ciężkich przedmiotów, a Wy możecie głosować tutaj.

Filmy, filmy: Flash TV, Elektra

08-10-2005 16:03 | Marcin 'Seji' Segit
Na DVD ukażą się 22 epizody (plus pilot) serialu The Flash z 1990 roku. Ciut więcej informacji po kliknięciu w nagłówek wieści.

Natomiast tutaj można przeczytać, dlaczego ukaże się reżyserska wersja filmu Elektra i co o tym wydaniu sądzi reżyser Rob Bowman. » więcej

Filmy, gry: X-Men 3, Superman Returns

05-10-2005 13:08 | Marcin 'Seji' Segit

W sieci pojawiło się parę zdjęć z planu X-Men 3. Dosłownie parę i na zasadzie przecieku (przeciek wykonano odpowiednio silnym teleobiektywem). Wystarczy kliknąć w nagłówek wieści.

Superman Returns coraz bliżej. Szykowana jest także z tej okazji gra komputerowa. Szczegóły tutaj. » więcej
Wyświetlono rezultaty 10141-10160 z 10596.
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.