Aktualności

Zwiastun animowanego Spawna

09-08-2005 14:03 | Marcin 'Seji' Segit

W sieci umieszczono pierwszy zwiastun nowego animowanego serialu ze Spawnem w roli głównej. Aby go obejrzeć, kliknij w nagłówek wieści. » więcej

Filmy, filmy: dużo wieści

09-08-2005 13:45 | Marcin 'Seji' Segit

Serwis Ain't It Cool przeprowadził kilka krótkich wywiadów na planie Ghost Ridera. Żeby je przeczytać, należy klknąć w nagłówek wieści.

A poza tym:
- Fantastyczna czwórka w Polsce także z napisami.
- tutaj znadziecie wywiad z Robertem Rodriguezem, który mówi m.in. o Sin City na DVD.
- miało jej już nie być, ale będzie: Katie Holmes powróci w kolejnym Batmanie.
- The Ultimates na DVD - 26 lutego 2006 roku zaplanowano premierę animowanego filmu The Ultimate Avengers opartego na pierwszych 6 numerach serii (uwaga, link zawiera potencjalne spoilery). Druga część, oparta na numerach 6-12, ukaże się latem 2006. W tym samym roku pojawi sie także animowany Iron Man.
- serial o Batmanie z 1943 roku zostanie wydany na DVD.
- na rynku pojawi się kolekcjonerskie wydanie filmu Alien vs. Predator. Zawierać ma wersję kinową wbozgacona o usunięte w trakcie montażu sceny.
- pojawi się także reżyserska wersja Elektry. Film bedzie trwać 100 minut, a dodana doń zostanie m.in. alternatywna sekwencja otwierająca produkcję.
- wywiad z producentem nowego Batmana, Michaelem Uslanem. » więcej

Asterix za 9,90

09-08-2005 13:41 | Marcin 'Seji' Segit
31 sierpnia zadebiutuje nowy magazyn poświęcony filmom - PLAYdvd. Do pierwszego numeru dołączone bedą 2 płyty DVD z filmami: Asterix i Obelix: Misja Kleopatra oraz Equilibrium. Magazyn będzie kosztował 9,90 zł. » więcej

Komiks: Lucjusz i Ambroży - tydzień piąty

08-08-2005 11:56 | | Komentarze: 0
Ha! I oto się wypełniło. Moje dobre –tfu- alter ego, wróciło z urlopu, a ja cwany zrobiłem tak smutną, ba nieszczęśliwą wręcz, minę, że od razu dostałem etat! Teraz ja będę tu sobie pisał o Lucjuszu i Ambrożym. A co?!
No właśnie Lucjusz i Ambroży. Od dziś zapraszają na tydzień piąty przygód! Tym razem będzie o ciężkim życiu właściciela kota. Zapraszam do przeczytania siedemnastego odcinka serii.

Ukazały się: Wspomnienia Demona #4

07-08-2005 21:27 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Wydawnictwo Kasen ropoczęło sierpień od wydania trzech komiksów, wśród których znajduje się również czwarty tom Wspomnień Demona. Patronat medialny nad tą komediową, prowadzoną z dystansem do mangowej materii historią objął dział komiksowy serwisu Poltergeist. Osoby, którzy chcą dowiedzieć się nieco więcej o tym tytule odsyłamy do recenzji Barbary Lach.

Jako Władca Demonów w trakcie treningu, młody Reanef ma przed sobą jeszcze daleką drogę. Jest uroczy, łagodny, kochający... i powszechnie uważany za niegodnego takiego nauczyciela jak Eclips. Aby odebrać mu Eclipsa, lord Krayon, jeden z pięciu najstarszych demonów poddaje młodego władcę próbie. Jeśli przez nią przejdzie zwycięsko, ma prawo zatrzymać przy sobie Eclipsa, jeśli nie, może nawet stracić życie!

Kawałek » więcej

Konkurs z nagrodami: Zagadka od Baranowskiego!

07-08-2005 21:26 | | Komentarze: 0

Najpierw była groza. Oto pod koniec lipca Tadeusz Baranowski ogłosił konkurs (z bardzo atrakcyjnymi nagrodami) działający według zasady "kto pierwszy ten lepszy", a nas nie było na miejscu, by o tym poinformować. Na szczęście i/lub nieszczęście okazało się, iż zagadka była zbyt trudna i autor musiał nieco wspomóc czytelników nadsyłając podpowiedź.
Nikt nie jest zatem poszkodowany i pozostaje jedynie wziąć udział w tym niezwykłym konkursie. Aby dowiedzieć się więcej, klikajcie, co logiczne na » więcej

Garfield dał radę!

07-08-2005 21:25 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Tydzień temu nasz winietowy kocur znów pokazał, że nie ma z nim żartów i zlikwidował kolejnego pająka na swojej drodze. Walka była zacięta, ale... ale kto wie, czy nie cięższe zadanie czeka Garfielda w sierpniu, gdyż na jego drodze staje, wspomagana przez Mistrza, piękna Pelissa (narysowana przez autora komiksu Gestrandet Tomisława Kucharzaka). Uważaj, gdzie z tymi łapami, kocie!
A Wy - głosujcie!

Ukazały się: Les Bijoux #3, Ragnarok #3, Vampire Princess Miyu #9

07-08-2005 21:12 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Sierpień rozpoczyna się mangowo. Zaległości z czerwca nadrabia dziewiątym tomem Vampire Princess Miyu wydawnictwa JPF. Poza tym mamy aż trzy pozycje z Kasenu, z których dwie prezentujemy poniżej. Są to trzecie z kolei odcinki serii Les Bijoux oraz Ragnarok. A to jeszcze nie wszystko...

Odrobinkę » więcej

Jubileusz serii Tam gdzie MG mówi dobranoc

07-08-2005 21:11 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Już po raz dziesiąty w dziale komiksowym serwisu Poltergeist ukazał się komiks Ewy 'Dragonlady' Sosnowskiej i Michała 'Imperatora' Romaszewskiego Tam gdzie Mg mówi dobranoc. Autorom serdecznie gratulujemy i czekamy na więcej. A czytelników odsyłamy do najnowszego, specjalnego odcinka.

Plotki z Mandragory i Egmontu

07-08-2005 21:10 | | Komentarze: 0
Lektura plotek rozprzestrzenianych na rozmaitych forach internetowych owocuje czasem mniej lub bardziej sprawdzonymi informacjami. Ostatnio wróbelki ćwierkają, iż w sprzedaży pojawią się mocno przecenione stare tytuły Mandragory. Specyficzna promocja ma objąć takie serie jak Born, Plemię cienia, Rising Stars czy Megatokyo.

Tymczasem w Egmoncie podobno zrezygnowano z wydania w sierpniu drugiego tomu Lanfeusta w kosmosie oraz kolejnego Kajki i Kokosza. W zamian - Piotruś Pan. Na jesieni możemy liczyć na kolejnego Usagiego i serię okołoIncalową.

A jaka jest prawda? Czas pokaże.

Komiksowe Panie - ciąg dalszy

07-08-2005 20:58 | | Komentarze: 0
Cztery newsy temu (patrz niżej), informując o wywiadzie z autorkami mangi BYE NOW, nieco żartem apelowaliśmy, by tworzące komiksy panie chętniej i śmielej prezentowały swoje osiągnięcia. W odpowiedzi otrzymaliśmy list od jednego z naszych czytelników, Andrzeja Barona, który podzielił się z nami kilkoma interesującymi uwagami.
W rozwinięciu wiadomości, za zgodą autora, prezentujemy treść listu. Wszystkim, którzy chcą rzucić okiem na kobiecą scenę komiksową w Polsce, polecamy kliknąć na » więcej

Ukazał się: Great Teacher Onizuka #8

07-08-2005 20:32 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Jest już ósmy tom twardzielskiej serii o nieustraszonym belfrze. Tym razem dowiadujemy się...
...dlaczego Kanzaki tak nienawidzi szkoły i nauczycieli. Onizuka postanawia dać jej porządną lekcję życia. Poza tym poznamy bliżej kolegę Ekichiego: policjanta dość wybrednego, jeśli chodzi o panienki. Nie obędzie się bez kolejnej porcji nieszczęśliwych przypadków Uchiyamady. Tym razem rozpoczyna on wojnę z... własnym psem.
Tutaj » więcej

Komiks: Lucjusz i Ambroży - tydzień czwarty

01-08-2005 22:32 | | Komentarze: 0
Czołem, kłania się keper, złe alter ego, bliźniak repka. Ten podstępny skurl (he he) pojechał na wakacje i zostawił mnie samego w domu. Efekty widać, Lucjusz i Ambroży idą z obsuwą ale nie bez właściwej dla siebie werwy. W tym tygodniu zmagania z bezlitosnymi MG i beznadziejnymi graczami czyli jak to w RPG bywa… Zapraszam na odcinek trzynasty serii autorstwa Lucjusza i Ambrożego.

Niezasłużone wakacje

30-07-2005 01:39 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Kiedyś na wczasy pojechać trzeba, choćby i niezasłużone były. Zostawiam Was pod opieką speca od filmów, czyli Sejiego (którego z kolei pilnują Draker i Blob), a sam znikam na tydzień do Ogrodzieńca. Głosujcie w głosowaniach i komiksujcie się komiksami. Lucjusz i Ambroży dotrzymają Wam towarzystwa...

Wywiad z Martą i Urszulą Ostrowskimi

30-07-2005 00:59 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Jest Szarolota Pawel, potem Sanecka z Restecką i... koniec. No, prawie, ale o tym za chwilę. Tymczasem - jeśli jeszcze jakieś aktywnie tworzące panie nas czytają, to niech dadzą o sobie znać. My zaś zapraszamy do lektury rozmowy z siostrami - Martą i Urszulą Ostrowskimi - autorkami dwóch wydawnych w Polsce mang: Lived Inc. oraz BYE NOW. Rzadko kiedy można poznać kobiecy punkt widzenia na skrajnie, przynajmniej na Zachodzie (do którego dumnie się zaliczamy) zmaskulinizowane hobby.
Klikajcie i czytajcie.

Nagrody Eisnera przyznane

30-07-2005 00:58 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Na konwencie Comic-Con w San Diego przyznano po raz siedemnasty nagrody Eisnera uznawane za jedne z najbardziej prestiżowych wyróżnień przemysłu komiksowego. Na imprezie pojawiły się "koronowane głowy", a pracę komiksiarzy doceniono w ponad dwudziestu kategoriach. By dowiedzieć się więcej i polizać przez szybkę monitora tytuły, które być może kiedyś zawitają również nad Wisłę, klikajcie na obrazek.

Epizody Powstania Warszawskiego - rozstrzygnięcie

30-07-2005 00:57 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Warto wybrać się 3 sierpnia do Muzeum Powstania Warszawskiego, by wziąć udział we wręczeniu nagród konkursu na najlepszy komiks związany z tematyką powstańczą. Dotyczy to szczególnie szczęśliwych zwycięzców, których listę właśnie podano do publicznej wiadomości. Już niebawem efekty pracy uczestników konkursu będzie można podziwiać w antologii wydanej z okazji 61. rocznicy Powstania Warszawskiego.
Aby poznać nazwiska wszystkich laureatów, kliknij na » więcej

Lee i Morrison w WildC.A.T.s

30-07-2005 00:05 | Jan 'johnny' Lorek | Komentarze: 0

Pojawiły się informacje na temat kolejnego projektu Jima Lee. Rysownik znany chociażby ze swojego wkładu w serię X-Men, współautor wydanego również w Polsce komiksu Batman: Hush, wraz ze scenarzystą Grantem Morrisonem (JLA: Ziemia 2) w 2006. roku mają wzbogacić rynek kolejną odsłoną historii WildC.A.T.s: Covert Action Teams.
Supergrupa została stworzona przez - Jima Lee i Brandona Choi. WildC.A.T.s: Covert Action Teams był pierwszym komiksem, jaki pan Lee narysował dla Image Comics. Grant Morrioson jest zaś autorem scenariusza do komiksu JLA/WildC.A.T.s, więc zapowiadany komiks nie będzie dla Niego pierwszym kontaktem z tym tematem. Polscy czytelnicy mieli szansę zapoznania się z postaciami dzięki wydawnictwu TM-Semic.

Jeśli dziś jest piątek...

29-07-2005 15:07 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
...to pora na komiks. Dziś, w cyklu Tam gdzie MG mówi dobranoc Ewa Sosnowska i Michał Romaszewski odsłaniają grozę potężnego artefaktu zwanego Tabelą Spotkań Losowych. Czytajcie i bawcie sie dobrze.

Ukazał się lipcowy Egmont

27-07-2005 17:52 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Lepiej późno niż później, dlatego z lekkim opóźnieniem przedstawiamy lipcowy pakiet Egmontu. W tym miesiącu finałowe odsłony dwóch mang: Gunsmith Cats oraz Kamikaze Kaito Jeanne. Ponadto ósma część kultowego Kaznodziei oraz dwa spore wydarzenia, czyli pierwszy tom obszernej opowieści o Batmanie pt. Hush oraz kultowy Kingdom Come, a więc komiks, bez którego nie warto pojawiać się w towarzystwie.


Troszkę » więcej
Wyświetlono rezultaty 10141-10160 z 10451.
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.