Aktualności

Antresolka tuż przed premierą

04-10-2005 18:59 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Album z Nerwosolkiem jest już wydrukowany. Wykonane także zostały kopie filmów na płytach CD, które będą dołączone do każdego z albumów. Są już także wydrukowane w formacie A3 kolorowe plakaciki z Nerwosolkiem, które losowo będą umieszczane w albumie. Do rozlosowania jest masa bonusów. Oto zabawa z dawna oczekiwana...

O tym wszystkim czytajcie, klikając na » więcej

Ostatni Syn Kryptona?

04-10-2005 18:01 | Marcin 'Seji' Segit

Nicolas Cage i jego żona Alice zostali szczęśliwymi rodzicami - w poniedziałek urodził się ich syn. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że chłopcu nadano imię Kal-El (pełne imię dziecka to Kal-El Coppola Cage). » więcej

Batman - Początek na DVD

04-10-2005 17:49 | Marcin 'Seji' Segit

4 listopada na rynek trafi wydanie DVD filmu Batman - Początek. Film dostepny bedzie w trzech wersjach: jako pakiet kolekcjonerski (2-płytowe wydanie DVD wraz z muzyką do filmu na CD), 2-płytowa Edycja Specjalna z komiksem Batman - Początek (czyli: Detective Comics #27 plus Batman: Człowiek, który upada plus Batman: Długie Halloween) oraz jako zwykłe 2-płytowe wydanie DVD. Więcej detali po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej

Twój komiks sieciowy - konkurs!

03-10-2005 20:52 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 1
Forum Board, jedno z największych for dyskusyjnych skupiających polskich fanów komiksu, ogłasza konkurs dla rysowników komiksów internetowych. Jak mówi Screed, organizator akcji: Jest to takie poszukiwanie młodych talentów, ludzi którzy rysują „do szuflady” i nie mogą się zdobyć na opublikowanie swoich prac.

Wszystkie informacje, zasady i nagrody (a jest o co walczyć) znajdują się pod tym adresem. Polecamy!

Pan W. i Wąsacze Lachowicza na MFK

03-10-2005 20:40 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 5

Na MFK w Łodzi swą premierę mieć będzie zbiór pasków Marka Lachowicza z cyklu Przygody Pana W. i Gang Wąsaczy. Dwa cykle pasków zostaną zebrane w jednym tomiku, z dwoma wersjami kolorowych okładek. Pełne humoru komiksy znane sa m.in. z Produktu jak i z konkursu paskowego serwisu wrak.pl (a fanom RPG z magazynu Portal). Można również przyłączyć się do Gangu Wąsaczy pod adresem www.gangwasaczy.prv.pl, zakładając maskę i wąsy.
Trochę wąsów » więcej

BrAVu vs. gilbaert

03-10-2005 20:29 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Bitwy Komiksowe trwają! W dziesiątym pojedynku w szranki stanełi BrAVu, twórca serii Just Like This oraz gilbaert, odpowiedzialny za kształt komiksowego bloga Farma Intelectual Life. Panowie nie oszczędzają się zbytnio, a my zachęcamy do głosowania pod tym linkiem.

Garfield nie do zdarcia

03-10-2005 00:51 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Garfield wygrał po raz piąty (a licząc epizod ShpaQa po raz szósty), tym razem nieznacznie - ale jednak - pokonując major Kusanagi. W związku z dominacją kocura na naszej winiecie wprowadzamy do gry postać cięższego kalibru. Może ona okaże się godnym przeciwnikiem dla 'kota chudego inaczej'. Rysunek, który w pełnej krasie możecie zobaczyć tutaj, wykonał Filip Pyś. Głosujecie zaś pod tym linkiem. Niech wygra bardziej popularny!

Filmy, filmy: Superman Returns, X-Men 3

02-10-2005 16:00 | Marcin 'Seji' Segit

Ukazał się nowy, 25. wideodziennik z planu Superman Returns - tym razem poświęcony jest on postaci Jimmy'ego Olsena. Aby go zobaczyć, należy kliknąć w nagłówek wieści.

A poza tym:
- ruszyła strona Superman Returns. Na razie jednak można na niej podziwiać jedynie pierwszy plakat reklamujący film. Adres: www.supermanreturns.com.
- tutaj można przeczytać wywiad z Simonem Kinbergiem - scenarzystą X-Men 3 - który zdradza kilka szczegółów dotyczących filmu. » więcej

Warcraft: Cztery nowe plansze!

02-10-2005 13:21 | Maciej 'Repek' Reputakowski

Premiera pierwszego tomu komiksu Warcraft. Trylogia Sunwell została przesunięta na listopad, lecz dzięki wydawnictwu Kasen możemy przedstawić cztery wcześniej nie prezentowane plansze. Powinny one zainteresować szczególnie tych, którzy zastanawiali się, na ile scenariusz powiązany będzie z wydarzeniami, które znane są z fabuły gier komputerowych.

Premierowy materiał po kliknięciu na nagłówek wieści. » więcej

Dzih leśniczy w pełnej krasie

02-10-2005 13:03 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Dom Komiksu prezentuje kolejnego ze swoich wielkich bohaterów, którzy niebawem objawią się na łamach Demonów seksu. Poznajcie historię o jego narodzinach po kliknięciu na » więcej

Ukazało się: Vampire Princess Miyu #10

01-10-2005 20:39 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Zapowiadany na wrzesień komiks spóźnił się tylko jeden dzień, tym samym stając się pierwszą premierą niezwykle ciekawie zapowiadającego się października. Miejmy nadzieję, że dziesiąty już tom wampirycznej sagi będzie dobrą wróżbą na ten najważniejszy w roku kalendarzowym miesiąc.

Tutaj trochę » więcej

Dalsze plany Domu Komiksu

01-10-2005 20:27 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Dom Komiksu, nowe wydawnictwo, które zadebiutuje na MFK w Łodzi, zapowiedziało dwie kolejny pozycje. Będą to: Morfium Mariusza Zawadzkiego i Piotra Zdanowicza oraz Druga liga, którą Mariusz Zawadzki stworzył razem z Jerzym Szyłakiem.
W rozwinięciu wieści okładki obu komiksów oraz przykładowe plansze z zapowiadanych już wcześniej Demonów seksu. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za gatunek humoru, jaki prezentują nadesłane komiksy. Na własną odpowiedzialność, klikajcie po » więcej

Druga runda Bitew Komiksowych!

30-09-2005 20:57 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Już od dwóch miesiący toczą się Bitwy Komiksowe - pojedynki twórców komiksów sieciowych, w których wszystkie chwyty są dozwolone, by pognębić dzieło przeciwnika w oczach głosujących czytelników. W morderczej walce bierze udział 16 osób, a w otwierającym druga rundę starciu stanęli naprzeciwko siebie J.T., twórca Umarlaków oraz Koko, odpowiedzialny za stronę Kokoart.
Klikaj tutaj i głosuj!

Ploty o wilq i nie tylko ploty

30-09-2005 19:38 | | Komentarze: 0
Jak informują nas Bracia Minkiewiczowie:
BM Vision wyprodukowało dwa kolejne odcinki cyklu Jak rysować komiks i zostały one umieszczone na internetowej stronie wilqa. Tym razem zajmujemy się tematem 'ramek' czyli obrysu kadrów komiksowych i przedstawiamy wyczerpujący przegląd przyborów do rysowania komiksów. Filmy dostępne są tradycyjnie tutaj.

I jeszcze niezobowiazująco uchylimy rąbka tajemnicy co do premiery następnego odcinka. Jak to mówią: 'W grudniu po poludniu'.

Filmy, filmy: Lucky Luke, 30 dni nocy

30-09-2005 15:25 | Marcin 'Seji' Segit

Powstanie pełnometrażowy, kinowy film o najszybszym kowboju Dzikiego Zachodu - Lucky Luke'u. Produkcja zatytułowana Tous A L'Ouest opowiadać będzie o perypetiach Luke'a, który wynajmuje się do ochrony dyliżansu ze złotem. Więcej po kliknieciu w nagłówek wieści.

Do kin trafi także adaptacja komiksu 30 dni nocy. Produkcją zajmie się Ghost House Pictures, firma, której współzałożycielem jest znany twórca horrorów, Sam Raimi. Szczegóły tutaj. » więcej

Jeśli dziś jest piątek...

30-09-2005 00:25 | | Komentarze: 0
...to pora na komiks. Autorzy kazali nie spoilować puenty, więc podajemy tylko linka. Klikać tutaj i czytać. Zapraszają Ewa Sosnowska i Michał Romaszewski. My również.

Agresor #4 na MFK

30-09-2005 00:11 | Piotr 'kintar' Kawecki | Komentarze: 0

Internetowy zin Agresor pojawi się na MFK w Łodzi w tradycyjnej, papierowej formie. W numerze nowe twarze i te już troche znane. Między innymi Piotr "kintar" Kawecki, Michał "MP5" Pyteraf, Marek Lachowicz, Michał "Śledziu" Śledziński, Małgorzata "Askani" Szerer, Jałokim.
Piszą Johnny, cabal. W numerze również wywiad z Witoldem Tkaczykiem. Numer dostępny na stoisku ZinZin Press oraz bezpośrednio u naczelnego.

Odrobinkę agresji » więcej

Ankieta Manzoku jeszcze raz

30-09-2005 00:01 | | Komentarze: 0
Przekazujemy informację od wydawnictwa Manzoku, które zaprasza fanów komiksu do tworzenia listy propozycji wydawniczych, które ukażą się w przyszłym roku:

[i]Do końca października zbieramy propozycje 3 tytułów (dowolne serie i one-shoty), które zdaniem czytelników powinno wydać Manzoku.

Na MFK będziemy także zbierać głosy, a osoby, które kupią Podróż smokiem Diplodokiem, będą mogły dopisać dodatkowe 2 tytuły. Ta propozycja dotyczy także klientów, którzy już zamówili Diplodoka w Manzoku.
W przyszłym roku opublikujemy 10 tytułów (w przypadku serii rozpoczniemy publikację), które zdobędš największe poparcie. Propozycje prosimy przysyłać korzystając z formularza na www.manzoku.pl
(dział kontakt), lub bezpośrednio na adres e-mail. Swoje typy przysłało już ponad 300 osób.

empro atakuje, czyli "emproFactor" na MFK

29-09-2005 23:47 | empro | Komentarze: 0

Na najbliższym Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi, premierę będzie mialo pierwsze wydanie zbiorku komiksów autorstwa empro pod wdzięcznie brzmiącym tytulem emproFactor.
W numerze pierwszym (empro ma wielką nadzieję, że już na WSK uda się wydać numerek drugi) znajdziemy kilka krótkich historii, które wcześniej brały udzial głównie w konkursach (zobaczymy między innymi laureata konkursu Nowej Fantastyki i British Council, laureata II miejsca na zeszlorocznym Polconie oraz zdobywcę III miejsca na tegorocznym Poznan Game Arena) plus kilka krótszych rzeczy.

Czytaj i oglądaj znacznie » więcej

Filmy, filmy: kolejny Batman, Flash.

29-09-2005 15:49 | Marcin 'Seji' Segit


Jaki tytuł nosić bedzie kolejny film o Batmanie? Na pewno nie Batman Strikes, który to tytuł jakiś czas temu pojawił się w sieci - tak twierdzi "osoba pracująca w Warner Bros". Rozważane są za to Batman Escalation i Batman Attacks. Więcej po kliknięciu w nagłówek wieści.

Tutaj natomiast znajdziecie kilka słów na temat ekranizacji przygód Flasha, jakie padły z ust Ryana Reynoldsa, który zagra Wally'ego Westa. » więcej
Wyświetlono rezultaty 10121-10140 z 10552.
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.