Aktualności

Recenzje: .hack i Heat

11-08-2005 13:00 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Dwie mangi z dwóch całkowicie różnych półek okiem jednej osoby. Razem z Katarzyną 'Bagheerą' Bodziony zapraszamy do lektury recenzji komiksów .hack//Bransoleta zmierzchu oraz Heat, które ukazały się w ostatnim czasie nakładem wydawnictwa JPF.

Ukazał się: wilq #8

11-08-2005 11:24 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 1

Trochę przyszło poczekać na wnerwiającego i wnerwiającego się superbohatera z Opola. Eony oczekiwania powinna zrekompensować nowa barwa na okładce oraz zawartość pełna premierowych historii. Jak widać doniesienia o śmierci serii są mocno przesadzone, a autorzy nie narzekają na brak nowych pomysłów...

Dziwnym nie jest, że tu będzie nieco » więcej

Korekta - Komiks Lipca

11-08-2005 11:13 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Wakacyjne rozprężenie sprawiło, iż w lipcu pominęliśmy premierę (a przez to zabrakło tej pozycji również w głosowaniu na komiks miesiąca) ciekawego tytułu wydawnictwa Pro Helvetia. Chodzi o niecodzienny projekt Gillesa Lepore pt. Syn, który wydano na... papierze pakowym w formie... torby.

Więcej o komiksie na stronie wydawnictwa oraz w rozwinięciu wieści. Oczywiście dodajemy ten tytuł do plebiscytu na Komiks Lipca.
Trochę » więcej

Skutnik krótko i na temat

11-08-2005 10:50 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Szybka i prosta informacja od Mateusza Skutnika, autora Rewolucji:

Nowy wygląd strony rewolucje.com od dziś. Nowe ciuszki, więcej materiału, rysunki zaprzyjaźnionych rysowników, nowe gry i więcej...

Asterix not dead

11-08-2005 10:47 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Dobra wiadomość dla wszystkich fanów sprytnego, choć czasem kłótliwego Gala i jego kumpla o nieco za krótkiej klatce piersiowej. Jak informuje wydawnictwo Egmont:
Albert Uderzo właśnie rysuje ostatnie kadry do nowego, 33 albumu z przygodami dzielnych Galów! W tym tomie Asteriks i Obeliks spotykają... Nie, na razie nie możemy zdradzić wam szczegółów. Wszystko objęte jest głęboką tajemnicą. Ale będziemy się z wami dzielić każdą nową informacją, jaką uda się nam uzyskać. Premiera nowego tomu będzie wydarzeniem na skalę europejską. Z tej okazji jest przygotowywanych wiele atrakcji. Dziś możemy powiedzieć jedno: nowy album pojawi się na rynku tego samego dnia w całej Europie. Kiedy? 14 października. Możecie zacząć odliczać dni do tego niezwykłego wydarzenia!

Filmy, filmy: Batman, Battle Angel Alita

10-08-2005 13:32 | Marcin 'Seji' Segit

Po kliknięciu w nagłówek wieści możecie zapoznać się z drugą częścią wywiadu z producentem filmu Batman: Początek, Michaelem Uslanem.

Tutaj zaś znajdziecie nieco informacji na temat ekranizacji mangi Battle Angel Alita, nad którą pracuje James Cameroon. » więcej

Kilka konwentów

10-08-2005 11:01 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Zaktualizowaliśmy lekko nasz boxik po prawej, dodając kilka imprez, które w najbliższym czasie będą miały miejsce w komiksowej Polsce. Ich organizatorzy zapraszają do do Łodzi na Con II, do Kielc na SelfDestrucon oraz do Olsztyna na Kałasznikon 1 i 1/2. A na deser Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Łodzi.

Wybieramy Komiks Lipca!

10-08-2005 00:28 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Czerwcowe głosowanie ledwie zakończone, a w kolejce czekają już lipcowe komiksy. Pozostaje jedynie kliknąć na ten link, by spośród 17 tytułów wybrać najlepszy komiks minionego miesiąca i mieć szansę na nagrody ufundowane przez dużeKa. Zapraszamy!

Sandman komiksem Czerwca!

10-08-2005 00:21 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Drugi tom komiksu Sandman. Refleksje i przypowieści pozazdrościł pierwszemu i poszedł w jego ślady, wygrywając nasz plebiscyt na najlepszy komiks miesiąca. Konkurencja w czerwcu była bardzo ciekawa, ale zwycięstwo dzieła Neila Gaimana nie podlegało dyskusji. Za plecami Piaskowy Dziadek zostawił m.in. Usagiego, Skargę Utraconych Ziem czy Rewolucje. Pełne wyniki głosowania znajdziecie tutaj.

Wydawca, Egmont Polska, otrzyma od nas niebawem tradycyjny dyplom, a wśród uczestników rozlosujemy nagrody ufunodowane przez dużeKa.

Trochę sampli

09-08-2005 17:44 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 1

Brzmi jak zapowiedź maratonu skreczowania, ale tym razem chodzi jedynie (lub aż) o komiksy. Kasen wydał w tym miesiącu już trzy tytuły, a na sierpień zapowiadana jest również premiera Priesta, nowej mangi, której okładkę prezentujemy obok.

W rozwinięciu wieści znajdziecie przykładowe plansze z wszystkich czterech komiksów. Aby zobaczyć więcej, klikaj na » więcej

Ukazała się: Antologia Epizody Powstania Warszawskiego

09-08-2005 17:03 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Ubiegły rok upłynął pod znakiem kilku ciekawych publikacji o tematyce wojennej. W 2005 wojny w komiksie już nieco mniej, ale 61. rocznia Powstania Warszawskiego została uczczona konkursem, którego owocem jest właśnie wydana antologia. Cena symboliczna, miejmy więc nadzieję, że jak największej ilości czytelników uda się dotrzeć do tego zbioru.
Tutaj lista autorów i trochę » więcej

Tadeusz Baranowski once again

09-08-2005 14:11 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Błyskawicznie klikajcie na rozszerzenie tej wieści i walczcie o dodatkowe nagrody, które przygotował dla Was w swoim konkursie Tadeusz Baranowski.
Klik na » więcej

Zwiastun animowanego Spawna

09-08-2005 14:03 | Marcin 'Seji' Segit

W sieci umieszczono pierwszy zwiastun nowego animowanego serialu ze Spawnem w roli głównej. Aby go obejrzeć, kliknij w nagłówek wieści. » więcej

Filmy, filmy: dużo wieści

09-08-2005 13:45 | Marcin 'Seji' Segit

Serwis Ain't It Cool przeprowadził kilka krótkich wywiadów na planie Ghost Ridera. Żeby je przeczytać, należy klknąć w nagłówek wieści.

A poza tym:
- Fantastyczna czwórka w Polsce także z napisami.
- tutaj znadziecie wywiad z Robertem Rodriguezem, który mówi m.in. o Sin City na DVD.
- miało jej już nie być, ale będzie: Katie Holmes powróci w kolejnym Batmanie.
- The Ultimates na DVD - 26 lutego 2006 roku zaplanowano premierę animowanego filmu The Ultimate Avengers opartego na pierwszych 6 numerach serii (uwaga, link zawiera potencjalne spoilery). Druga część, oparta na numerach 6-12, ukaże się latem 2006. W tym samym roku pojawi sie także animowany Iron Man.
- serial o Batmanie z 1943 roku zostanie wydany na DVD.
- na rynku pojawi się kolekcjonerskie wydanie filmu Alien vs. Predator. Zawierać ma wersję kinową wbozgacona o usunięte w trakcie montażu sceny.
- pojawi się także reżyserska wersja Elektry. Film bedzie trwać 100 minut, a dodana doń zostanie m.in. alternatywna sekwencja otwierająca produkcję.
- wywiad z producentem nowego Batmana, Michaelem Uslanem. » więcej

Asterix za 9,90

09-08-2005 13:41 | Marcin 'Seji' Segit
31 sierpnia zadebiutuje nowy magazyn poświęcony filmom - PLAYdvd. Do pierwszego numeru dołączone bedą 2 płyty DVD z filmami: Asterix i Obelix: Misja Kleopatra oraz Equilibrium. Magazyn będzie kosztował 9,90 zł. » więcej

Komiks: Lucjusz i Ambroży - tydzień piąty

08-08-2005 11:56 | | Komentarze: 0
Ha! I oto się wypełniło. Moje dobre –tfu- alter ego, wróciło z urlopu, a ja cwany zrobiłem tak smutną, ba nieszczęśliwą wręcz, minę, że od razu dostałem etat! Teraz ja będę tu sobie pisał o Lucjuszu i Ambrożym. A co?!
No właśnie Lucjusz i Ambroży. Od dziś zapraszają na tydzień piąty przygód! Tym razem będzie o ciężkim życiu właściciela kota. Zapraszam do przeczytania siedemnastego odcinka serii.

Ukazały się: Wspomnienia Demona #4

07-08-2005 21:27 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Wydawnictwo Kasen ropoczęło sierpień od wydania trzech komiksów, wśród których znajduje się również czwarty tom Wspomnień Demona. Patronat medialny nad tą komediową, prowadzoną z dystansem do mangowej materii historią objął dział komiksowy serwisu Poltergeist. Osoby, którzy chcą dowiedzieć się nieco więcej o tym tytule odsyłamy do recenzji Barbary Lach.

Jako Władca Demonów w trakcie treningu, młody Reanef ma przed sobą jeszcze daleką drogę. Jest uroczy, łagodny, kochający... i powszechnie uważany za niegodnego takiego nauczyciela jak Eclips. Aby odebrać mu Eclipsa, lord Krayon, jeden z pięciu najstarszych demonów poddaje młodego władcę próbie. Jeśli przez nią przejdzie zwycięsko, ma prawo zatrzymać przy sobie Eclipsa, jeśli nie, może nawet stracić życie!

Kawałek » więcej

Konkurs z nagrodami: Zagadka od Baranowskiego!

07-08-2005 21:26 | | Komentarze: 0

Najpierw była groza. Oto pod koniec lipca Tadeusz Baranowski ogłosił konkurs (z bardzo atrakcyjnymi nagrodami) działający według zasady "kto pierwszy ten lepszy", a nas nie było na miejscu, by o tym poinformować. Na szczęście i/lub nieszczęście okazało się, iż zagadka była zbyt trudna i autor musiał nieco wspomóc czytelników nadsyłając podpowiedź.
Nikt nie jest zatem poszkodowany i pozostaje jedynie wziąć udział w tym niezwykłym konkursie. Aby dowiedzieć się więcej, klikajcie, co logiczne na » więcej

Garfield dał radę!

07-08-2005 21:25 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Tydzień temu nasz winietowy kocur znów pokazał, że nie ma z nim żartów i zlikwidował kolejnego pająka na swojej drodze. Walka była zacięta, ale... ale kto wie, czy nie cięższe zadanie czeka Garfielda w sierpniu, gdyż na jego drodze staje, wspomagana przez Mistrza, piękna Pelissa (narysowana przez autora komiksu Gestrandet Tomisława Kucharzaka). Uważaj, gdzie z tymi łapami, kocie!
A Wy - głosujcie!

Ukazały się: Les Bijoux #3, Ragnarok #3, Vampire Princess Miyu #9

07-08-2005 21:12 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Sierpień rozpoczyna się mangowo. Zaległości z czerwca nadrabia dziewiątym tomem Vampire Princess Miyu wydawnictwa JPF. Poza tym mamy aż trzy pozycje z Kasenu, z których dwie prezentujemy poniżej. Są to trzecie z kolei odcinki serii Les Bijoux oraz Ragnarok. A to jeszcze nie wszystko...

Odrobinkę » więcej
Wyświetlono rezultaty 10101-10120 z 10423.
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.