Aktualności

Grudzień 2105 - komiks Adama Szarego

23-09-2005 07:04 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Na stronie Adama Szarego pojawiły się pierwsze plansze komiksu Grudzień 2105. Historia utrzymana jest w klimatach postapokaliptycznych, okraszonych lekko ironicznym poczuciem humoru (o ile to dobre określenie). Sam autor deklaruje, iż będzie dodawał planszę lub dwie na tydzień, póki mu starczy pomysłów (cytat za autorem).

Miejmy nadzieję, że starczy.

Nagroda K'05

22-09-2005 15:01 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Wreszcie ogłoszono start internetowego głosowania na Nagrodę K'05, która jest wyróżnieniem czytelników przyznawanym w dziewięciu kategoriach najlepszym komiksom mijającego roku. W tym roku plebiscyt odbywa się po raz dziewiąty, a za jego organizację odpowiadają Magazyn miłośników komiksu KZ, Komiksowa Agencja Prasowa WRAK, Stowarzyszenie Twórców CONTUR oraz Łódzki Dom Kultury. Pomysłodawcą nagród jest Krakowski Klub Komiksu.


Więcej o konkursie i wszystkich zmianach, które wprowadzono w bieżącej edycji na stronie WRAKa. Regulamin i karta do głosowania znajdują się pod tym adresem. Czasu jest mało, więc zachęcamy do głosowania!

Ukazało się: Oh! My Goddess #27

22-09-2005 14:23 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Podobno ten serial miał być tylko krótką historyjką dla potrzeb jednego z japońskich magazynów. Jak widzimy, krótka historyjka to nie jest i dzięki wydawnictwu JPF otrzymujemy 27. odcinek serii. A jeśli pod uwagę wziąć fakt, że tomów jest już trzydzieści i wciąż powstają nowe, to jeszcze nie raz i nie dwa będziemy wołać Oh! My Goddess!

Trochę » więcej

Ukaże się: Queen & Country - Za Królową i Ojczyznę

22-09-2005 14:22 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Taurus Media jeszcze nie wydał żadnego komiksu, ale zapowiadane na październik premiery zapowiadają się bardzo ciekawie i dodają koloru nadchodzącemu MFK. A co wiemy o...
...Queen & Country, wydawane w USA przez Oni Press, uznawane jest za jeden z oryginalniejszych komiksów niezależnych na amerykańskim rynku. Seria została uhonorowana Nagrodą Eisnera, a internetowy serwis The Ninth Art okrzyknął ją wydarzeniem 2004 roku. Po publikacjach w Hiszpanii, Francji i Niemczech, przyszedł wreszcie czas na Polskę.

Tutaj przykładowe plansze i jeszcze » więcej

Ukazał się: KGB #24

22-09-2005 14:21 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Nowy, 24. numer KGB dostał tygodniowego poślizgu - miał być w połowie września, ale powinien ukazać się na dniach (może w tej chwili już jest gotowy?). Wewnątrz wiele sprawdzonych nazwisk, więc powinno być ciekawie, a przykładowe plansze możecie zobaczyć, klikając w nagłówek wieści.

Jak zapowiada Hubert Ronek, kolejny, 25. numer powinien ukazać się już na MFK! W środku m.in. Termos, Piotr Machłajewski, Nomico i dalszy ciąg Lenny'ego. » więcej

Bagiński sfilmuje komiks Skutnika!

21-09-2005 23:32 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Jak poinformował nas Mateusz Skutnik, Tomasz Bagiński (Katedra, Sztuka spadania) planuje stworzyć nowy film na podstawie epizodu Kinematograf znajdującego się w tomie Rewolucje: Monochrom. To już drugi, po Wszystkich świętych (scenariusz Bartosza i Tomasza Minkiewiczów), projekt Bagińskiego, w którym udzial wezmą komiksiarze.

Więcej tutaj.

Promocja w nowej Komiksiarni

21-09-2005 23:28 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Przedstawiamy informacje dotyczące promocji we wrocławskiej Komiksiarni:
Komiksiarnia we Wrocławiu (dom handlowy Magdalena, ul. Szewska 8, róg Oławskiej, 1 piętro) zaprasza na zakupy. Każdy klient który kupi na miejscu 7. tom Ranmy, 6. tom Island lub 27. tom Oh! My Goddess, otrzyma gratis notesik mangowy i zakładkę mangową. Można wybierac spośród 30 wzorów.

Odliczanie przed MFK trwa

20-09-2005 23:53 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Warto znaleźć chwilkę na lekturę strony internetowej Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi. Znajduje się na niej już pełen, choć - jak zastrzegają organizatorzy - mogący podlec zmianom program imprezy. Ponadto, dzięki fundacji Pro Helvetia, kolejnym zaproszonym gościem jest Gilles Lepore, którego niezwykły komiks Syn ukazał się w Polsce w lecie.

Polecamy!

Ukaże się: TFUR #4

20-09-2005 23:45 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Premier na MFK zapewne będzie wiele, mniejszych i większych. Wśród nich zaś - TFUR, odsłona czwarta. Niby zin, ale nazwiska ciekawe, bo z okładki machają Weatherspoon, Myszkowski, Simson. Słowem - mocno Produktowe towarzystwo, co zapewnia zabawę w dobrze znanym klimacie.

Zainteresowanych odsyłamy do tego wątku na naszym forum, w którym znajdziecie wszystkie informacje o nadchodzącym Tforze.

Ukaże się: Blaki

20-09-2005 23:15 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Mateusz Skutnik (Rewolucje) i Karol Konwerski (nagrodzony ostatnio za Sierpniową Niobe) przygotowali na MFK w Łodzi wspólny projekt. Za jego wydanie nie odpowiada żadna wielka firma, lecz - rzecz godna uwagi - jedna osoba: Paweł 'Timof' Timofiejuk.
Kim jest Blaki? To niewielki, wiecznie czymś zatroskany facecik, który sprawia wrażenie, jakby całe życie spędzał na rozmyślaniach. Zgubiona gumka myszka czy puste miejsce w przedziale pociągu pospiesznego są w stanie sprowokować go do refleksji na temat natury wszechrzeczy. Czy coś z nich wynika?

Plansze i jeszcze » więcej

Ukazał się: Wrześniowy Egmont

20-09-2005 22:56 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Egmont, tradycyjnie, w miesiącu poprzedzającym MFK nas nie rozpieszcza. Jednakże, aby czytelnicy nie narzekali na ilość, otrzymujemy rzeczy albo sprawdzone albo z niecierpliwością oczekiwane. Zatem, jako preludium przed nadchodzącym październikiem, czytamy trzecią część Szranków i konkurów, drugi tom Lanfeusta w kosmosie, siódmą Ranmę 1/2 oraz, wreszcie, całkiem nowego, kosmicznego Usagiego. Wszystko wskazuje natomiast na to, iż Legendy naszych czasów Bilala zobaczymy dopiero w przyszłym miesiącu.


Wrześniową odrobinkę » więcej

Ukazał się: Mars #14

20-09-2005 22:55 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Jest i wrześniowe Waneko. A co tam w mandze piszczy?
W zamian za życie z Kira, Rei przyrzeka ojcu zrezygnować z rajdów, jednak nieodparta siła ciągnie go do motocykli... Widząc to, Kira decyduje się na rozmowę z Panem Kashino. Rei ponownie startuje w wyścigach. Czy Kira, która nagle zaczyna zdawać sobie sprawę ze wszystkich niebezpieczeństw wyścigów, zniesie codzienną niepewność o los narzeczonego?

Odrobinkę » więcej

Nowe wydawnictwo - Dom Komiksu

20-09-2005 22:31 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 3

Pisaliśmy już o tym, że lato i jesień obrodziły nam nowymi wydawnictwami. Obok Manzoku i Taurus Media na scenę wkracza również Dom Komiksu. Na początek otrzymamy dość tanie, zeszytowe pismo, w którym znajdzie się kilka różnych opowieści. Tytuł, Demony seksu, w połączeniu z okładką robi piorunujące wrażenie. Jak będzie w środku?
Zobaczymy.

A na razie zobaczcie » więcej

Mandragora: Seria z Wróblem

20-09-2005 22:29 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Pamiętacie czasy komiksów historycznych i religijnych tworzonych przez znanych komiksiarzy? Mandragora przygotowuje nam powtórkę z rozrywki, a wśród osób odpowiedzialnych za poszczególne serie znajdziemy Birka, Piątkowskiego, Zabdyra, Kiełbusa, Klimka. Może być ciekawie.

Duże okładki oraz nieco informacji o poszczególnych pozycjach znajdziecie po kliknięciu na » więcej

Cztery razy Kasen

17-09-2005 14:11 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Ukazał się szósty tom Island, a jeszcze w tym miesiącu trzy inne komiksy z wydawnictwa Kasen trafią do sprzedaży. Wszystkie tytuły pojawią się w ksiągarniach pod koniec września. W rozwinięciu wieści prezentujemy plansze Princess Ai, Wspomnień Demona oraz Les Bijoux.

Klikajcie na » więcej

Jeśli wczoraj był piątek...

17-09-2005 13:45 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
...to była pora na komiks. We wczorajszo-dzisiejszym odcinku serii Tam gdzie MG mówi dobranoc Ewa Sosnowska i Michał Romaszewski zabierają nas na bardzo trudną i niebezpieczną wyprawę, z której żywi powrócą tylko najdzielniejsi. Zapraszamy do lektury!

Nowe wydawnictwo i nowy komiks

16-09-2005 17:00 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 3

Na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi zadebiutuje nowe wydawnictwo - Taurus Media. Na początek fani otrzymają do wyboru trzy pozycje. Ujawniono już tytuł jednej z nich.

Żywe trupy, z wydawnictwa Image, to smakowity kąsek dla fanów takich filmów jak Noc żywych trupów, Wysyp żywych trupów czy 28 dni później. Ale nie tylko. Po ten komiks powinien sięgnąć każdy, kto lubi dobrze opowiedziane historie. W Ameryce cykl spotkał się z ciepłym przyjęciem tak ze strony fanów, jak i krytyków. Każdy tom szybko trafia na listę bestsellerów miesięcznika Wizard i pozostaje tam przez długi czas. Seria została również nominowana do prestiżowej Nagrody Eisnera.

Więcej o komiksie oraz przykładowe plansze po kliknięciu na » więcej

Ukazał się: Island #6

16-09-2005 14:48 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Wrzesień na razie nas komiksowo nie rozpieszcza. Oprócz Video Girl w zasadzie nie otrzymaliśmy żadnego pełnego komiksu. Zapewne niebawem doczekamy się pakietów Egmontu, Mandragory i innych wydawnictw, ale wyraźnie widać, że wszyscy czekają na MFK. Tą niezbyt wesołą statystykę poprawia tymczasem Kasen, którego nakładem ukazał się szósty tom serii grozy Island.

Minimalnie » więcej

Rozmowa z Robertem Zarębą, redaktorem "Magazynu Fantastycznego"

14-09-2005 18:01 | Maciej 'Repek' Reputakowski

(...) postanowiłem stworzyć pismo bardziej rozrywkowe, z elementami humoru i satyry, bardziej działające na wyobraźnię. Pismo miało prezentować polskich autorów, publicystów, rysowników i scenarzystów i to nie dlatego, że godłem Teraz Polska mam wytapetowany gabinet, ale z czysto egoistycznych pobudek – jakoś nie słyszę, aby amerykańskie czy zachodnioeuropejskie magazyny drukowały nagminnie polskich autorów.

Zapraszamy do lektury wywiadu z Robertem Zarębą, redaktorem naczelnym Magazynu Fantastycznego. » więcej

MFK tuż tuż...

14-09-2005 16:35 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Międzynarodowy Festiwal Komiksu odbędzie się w dniach 7-9 października. Zostało więc jeszcze trochę czasu, a organizatorzy przedstawiają nam kolejnych gości. W tym roku do Łodzi zawitają m.in. Yvan Delporte (Smerfy), Gianluca Panniello i Elisabetta Melaranci (Witch). Nie zabraknie również polskiej czołówki.

Więcej na stronie festiwalu.
Wyświetlono rezultaty 9981-10000 z 10381.
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.