Aktualności

Starcie 25. - Bitwy Komiksowe

02-11-2005 22:01 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Po kilku starciach oddanych walkowerem, ruszyła walka, w której obie strony wytoczyły swoje działa. Z jednej strony Dziadekkleofas, który zazwyczaj rysuje na stronce Tank oraz Bravu, odpowiedzialny za witrynkę Just Like This. Głosujecie tutaj.

Warto włączyć 'W dymku'!

01-11-2005 13:05 | | Komentarze: 0
Już w najbliższą sobotę (5 listopada) gośćmi audycji komiksowej W dymku będą Krzysztof Gawronkiewicz i Grzegorz Janusz, autorzy Esencji - wyjątkowego dzieła cieszącego się uznaniem zarówno czytelników jak i krytyków w Polsce i poza jej granicami. Dzieła już kilkukrotnie nagradzanego, a którego pochód po nagrody rozpoczął się poza Polską (i miejmy nadzieję że w naszym kraju się nie zakończy). Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do słuchania - sobota, godzina 14.00, www.radioaktywne.pl.

Filmy: Fantastic Four 2 - znamy łotrów?

31-10-2005 23:56 | Marcin 'Seji' Segit

Chris Evans, czyli Human Torch z Fantastic Four powiedział w wywiadzie dla Total Film, że w sequelu FF spodziewać się możemy nowych super-przestępców. Byc może będą to Mole Man i Puppet Master. Więcej informacji po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej

Jeśli wczoraj był piątek...

29-10-2005 03:13 | Maciej 'Repek' Reputakowski
...to była pora na komiks. Ewa Sosnowska i Michał Romaszewski zapraszają do lektury siedemnastego już odcinka serii Tam gdzie MG mówi dobranoc. Tym razem coś o fantazjach prawdziwych awanturników. Czytajcie tutaj. » więcej

Dramat Damskich Dramatów

29-10-2005 03:01 | kultura gniewu | Komentarze: 2

Z cyklu Opowieści smieszne i straszne zamieszczamy dziś list, który otrzymaliśmy od wydawnictwa kultura gniewu. Tylko dla osób o mocnych nerwach.
Chcielibyśmy podzielić się ciekawą i pouczającą historią, która przydarzyła się naszemu najnowszemu komiksowi - Damskim dramatom. Otóż, jeszcze oszołomieni dużym materiałem (7 stron!) o albumie Anny Sommer, który ukazał się w poprzednim numerze Wysokich Obcasów, udaliśmy się do największego w Warszawie Empiku...

Cała bajka po kliknięciu na » więcej

Książki, filmy: Mroczna wieża, Superman II

28-10-2005 22:54 | Marcin 'Seji' Segit

Dobra wiadomość dla fanów Stephena Kinga: cykl Mroczna wieża nie zakończy sie wraz z ostatnim tomem. W kwietniu 2006 roku na rynku pojawi sie pierwszy numer oficjalnej, komiksowej kontynuacji sagi. Więcej informacji po kliknięciu w nagłówek wieści.

Przygotowywana jest specjalna edycja DVD filmu Superman II. Pracuje nad nią Richard Donner, który wyreżyserował większość scen filmu, zanim został odsunięty od pracy nad projektem i zastąpiony przez Richarda Lestera. Więcej tutaj. » więcej

Ukazał się: Świat z papieru i stali

28-10-2005 14:12 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 2

Do sprzedaży trafia wlaśnie książka wydawnictwa Waneko Świat z papieru i stali - Okruchy Japonii.
ŚWIAT ZE STALI - supernowoczesny, oświetlony neonami japońskich megapolis świat współczesnego Japończyka przywykłego do najnowszych osiągnięć techniki, żyjącego bez wytchnienia, w ciągłym biegu oraz ŚWIAT Z PAPIERU - dawna Japonia, pełna tradycji legend i starych budowli - spotykają się w naszej książce w felietonach Polaków, Japończykow i osób innych narodowości na różne sposoby związanych z Japonia.

Więcej o książce oraz przykładowe plansze znajdziecie pod tym adresem.

Magazyn Fantastyczny już w drukarni

28-10-2005 13:59 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 2

Szósty numer Magazynu Fantastycznego trafił już do drukarni, a pod koniec listopada powinien pojawić się w dystrybucji. Jak zwykle czeka na nas spora dawka opowiadań oraz garść publicystyki, a także nieco komiksów. Tym razem aż pięć tytułów, w tym jeden debiut: Lance Pawła Stepanowa i Adama Tempicha. W numerze ukaże się również wywiad, którego redaktor naczelny Robert Zaręba udzielił naszemu serwisowi.

Spis treści oraz przykładowe plansze z komiksów po kliknięciu na » więcej

Ukazało się: Złota Księga Przygód #6

28-10-2005 13:45 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Szósty już tom wybranych przygód Tytusa, Romka i A'Tomka, a w nim trzy przełomowe książeczki: II - Tytus zdaje na prawko jazdy, XVIII - Tytus malarzem oraz XIX - Tytus aktorem.
Księga XIX wzbudziła tak wielkie emocje, że nie była wznawiana przez 10 lat! Rozbrykani dawniej Tytus, Romek i A'Tomek dorośli. W księgę, w której Tytus zdobywa wiedzę o teatrze, Papcio Chmiel wpisał... swój okupacyjny życiorys. Teraz, kiedy ukazała się już jego autobiografia Urodziłem się w Barbakanie, wielu entuzjastów Tytusa odczyta XIX księgę na nowo.

Trochę » więcej

Bitwa Dwudziesta Druga

27-10-2005 22:42 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 2
Bitwy Komiksowe odsłona dwudziesta druga. Starcie debiutanta z jednym z czołowych zawodników, czyli klasyczne rzucenie rękawicy lub na głęboką wodę. W starciu udział biorą Godai, którego dorobek gromadzi się na stronie CMD oraz Iquorek, który swoich fanów zaprasza na stronę Hoey. Głosujecie tutaj.

Oficjalne wyniki K'05

27-10-2005 22:07 | Maciej 'Repek' Reputakowski

Na stronie wrak.pl, pod tym adresem ogłoszono dokładne wyniki głosowania w plebiscycie Nagrody K'05. Teraz każdy może zapoznać się z rozkładem głosów, a także sprawdzić, czy należy do grona uczestników-szczęśliwców, do których zostaną wysłane komiksowe nagrody. » więcej

Ukazał się: D.N.Angel #1

27-10-2005 22:02 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Oto nowa manga z JPFu. Co mówi o sobie jej bohater?
Nazywam się Daisuke Niwa. W dniu moich 14. urodzin przeszedłem przemianę. Gdy wystarczająco mocno pomyślę o ukochanej dziewczynie, zamieniam się w "legendarnego włamywacza" Darka! Chciałbym być zakochany tak, jak wszyscy, ale... co ze mną będzie!? Oto 1. tom nieprzerwanej akcji i miłosnej komedii.

Przykładowe plansze znajdziecie tutaj. A nieco więcej po kliknięciu na » więcej

29. października "W dymku"

27-10-2005 08:36 | | Komentarze: 0
W najbliższą sobotę o 14.00 kolejna z cyklu audycji komiksowych W dymku. Większą jej część zapełnią pewnie recenzje komiksów, których ostatnio nieco obrodziło. Tradycyjnie podamy też garść luźniejszych informacji.

Zachęcam do słuchania również w następne soboty - szykuje nam się ciekawy cykl spotkań z autorami prezentującymi swoje plany wydawnicze. Odnośnie szczegółów będziemy informować na bieżąco w serwisach tematycznych. Do usłyszenia.

Cel Chang w DosDedos

26-10-2005 23:38 | empro | Komentarze: 0

Już za dni kilka na półeczki kioskowe i nie tylko trafi nowy numerek magazynu DosDedos. A w nim między innymi wieloma atrakcjami pilotowy odcinek (znaczy prolog taki) nowego komiksu Cel Chang. Wartka akcja, trup ścielący się gęsto, wystrzaly z broni i palnej oraz bardziej tradycyjnej, i wiele innych atrakcji w świecie cyngli do wynajęcia i bezlitosnej Yakuzy to glówne cechy tej produkcji. Również liczne nietuzinkowe rozwiązania oraz ujawnienie wielu tajemnic czeka na czytelnika. Miejsce akcji to daleka, egzotyczna Japonia, ale - jak głosi podtytuł:komiks NIEmangowy - nie należy się tym sugerować. Tutaj Japończycy mają skośne oczka, a przedstawiciele innych narodowości na pewno nie będą posiadać ostrego wytrzeszczu.

Komiks przygotowal w technikolorze emproi i, jesli Szanowni Czytelnicy wyrażą swoją aprobatę dla tego tytułu, ma nadzieję, że Cel Chang: Komiks NIEmangowy zagości na łamach DosDedos na troszkę dlużej. Glosy uwielbienia względem Changa (jak i talentu autora) mile widziane.

Filmy, klocki: Spawn 2, LEGO Batman

26-10-2005 17:59 | Marcin 'Seji' Segit

Todd McFarlane wciąż planuje nakręcić sequel pierwszej ekranizacji Spawna. Scenariusz jest w obróbce i choć budżet nie będzie wysoki, film powinien powstać. Ze względu na ograniczenia finansowe najprawdopodobniej jedyną fantastyczną postacią w produkcji będzie Spawn. Więcej po kliknięciu w nagłówek wieści.

LEGO Batman? Już niedługo. Warner Bros. udzieliło zgody na powstanie serii zestawów klocków z Mrocznym Rycerzem. Stylistyką i tematyką nawiązywać będą do komiksów, serii animowanej The Batman oraz do filmu Batman - Początek. Więcej tutaj. » więcej

komiks.polter.pl a dużeKa

25-10-2005 21:39 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 2
5. października zamieściliśmy na łamach naszego serwisu obwieszczenie informujące o pozytywnym rozwiązaniu sprawy nagród w konkursach sponsorowanych przez dużeKa. Otrzymaliśmy wówczas zapewnienie, iż nagrody zostaną przesłane na nasz adres i my uregulujemy sprawę z uczestnikami konkursów.

Niestety - do dziś nie otrzymaliśmy żadnej przesyłki, a wydawnictwo nie odpowiada na listy. Pozostaje nam przeprosić wszystkich, którzy czekali na wygrane przez siebie komiksy i gry - nie chcemy robić nikomu dłużej nadziei. Jeśli firma zachowa się porządnie, sprawę załatwimy do końca. Jest nam niezmiernie przykro, że ucierpiała na tym nasza wspólna zabawa (tym bardziej, że z dK łączyły nas zawsze dobre stosunki), ale mamy przy tym nadzieję, że w przyszłości takie sytuacje nie będą miały miejsca.

Bitwy Komiksowe - Walka Dwudziesta Pierwsza

25-10-2005 21:28 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
W kolejnym starciu nieustających Bitew Komiksowych spotkali się Wolkowicz, który na co dzień otwiera dla czytelników Hell's Gate oraz Scooter Fox klecący Annoying Nonetheless. Pierwszy z panów walczy o fotel lidera rankingu, drugi o odbicie się od dna tabeli. Głosujecie tutaj. Przy okazji przypominamy, że równocześnie z "walkami oficjalnymi" toczą się również pojedynki dodatkowe.

Plansze z Priesta 2

25-10-2005 13:56 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Niebawem drugi tom mangi Priest z wydawnictwa Kasen. A co w środku?
Na pozór zwyczajne prowincjonalne miasteczko Saint Baldlas jest jednym z dwunastu punktów wyznaczających krąg, który więzi upadłego anioła Temozara. Od lat pod władzą demonicznego kaznodziei Jarbillonga, stało się siedliskiem zła i plugastwa... aż do dnia, kiedy pojawił się w nim Ivan Isaak. Czerpiąc swą nadludzką moc od samego Beliala, pana połowy swej upadłej duszy, Ivan staje sam przeciw Jarbilongowi i jego sługom.

Mroczna okładka i trzy przykładowe plansze po kliknięciu na » więcej

Filmy, filmy: Iron Man, Magdalena, Watchmen

25-10-2005 12:53 | Marcin 'Seji' Segit

Nie bedzie filmu Iron Man - przynajmniej na razie. Po dwóch latach leżenia odłogiem prawa do ekranizacji tego tytułu wróciły do Marvela. Więcej po kliknięciu w nagłówek wieści.

A poza tym:
- kolejna ekranizacja komiksu, tym razem będzie to Magdalena z Top Cow - opowieść o wojowniczkach ze złem, potomkiniach Marii Magdaleny. Więcej tutaj;
- trwają rozmowy o ekranizacji Watchmen Alana Moore'a - tym razem z Warner Bros. po tym, jak Paramount Pictures zrezygnowało z projektu. Ponoć trwają, gdyż nie ma na to żadnego definitywnego dowodu. Nieco więcej o próbach realizacji tego komiksu tutaj. » więcej

Plansze z Morfium

25-10-2005 01:01 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

W listopadzie (wedle zapowiedzi) powinien ukazać się komiks Morfium autorstwa Piotra Zdanowicza i Mariusza Zawadzkiego. Jego wydawcą jest nowa oficyna Dom Komiksu, która zadebiutowała na MFK Demonami Seksu.

W rozwinięciu wieści prezentujemy cztery spośród planowanych 28 plansz, które znajdą się w komiksie. Klikajcie na » więcej
Wyświetlono rezultaty 9921-9940 z 10429.
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.