Aktualności

Laureaci Konkursu na Komiks Czerwca!

26-08-2005 22:27 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 1
Ogromnie przepraszamy, iż trwało to tak długo, ale wakacje zdecydowanie nie sprzyjają kwestiom organizacyjnym. Z tym większą przyjemnością ogłaszamy listę uczestników plebiscytu na Komiks Czerwca, którzy otrzymają nagrody ufundowane przez dużeKa. Losowanie odbyło się, tradycyjnie, przy użyciu maszyny losującej z gry World of Warcraft.

Kto wygrał? Klikajcie na » więcej

Wielki Konkurs Literacko-Graficzno-Komiksowy

26-08-2005 22:07 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

duże Ka - pismo poświęcone szeroko pojętej kulturze - ogłosiło niedawno konkurs literacko-graficzno-komiksowy pod hasłem: "Komunizm w świecie fantasy". Potrwa on do 10 października a prace laureatów zostaną wydrukowane w wydaniu specjalnym pisma towarzyszącym Targom Książki w Krakowie. Oczywiście przewidziano również cenne nagrody rzeczowe.

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Serwis Poltegeist jest patronem medialnym konkursu.

Recenzja: Wspomnienia Demona #4

26-08-2005 21:54 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

W sierpniu do sprzedaży trafił czwarty tom mangowej serii Wspomnienia Demona, nad którą patronat objął nasz serwis. A co u Raenefa?
Raenef V został wybrany na najwyższego władcę demonów z woli bogów, co jednak nie jest wystarczającym argumentem dla części jego pobratymców. Przed dworem objawił się jako niedojrzały młokos, którego ranga nie przystaje do umiejętności i demonicznej godności. Co więcej, Eclipse okazuje się być niezwykle pożądany...

Zapraszamy do lektury recenzji autorstwa Juliana Czurko.

Achtung Zelig! na rynku frankofońskim

26-08-2005 12:30 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Jak informuje Witek Tkaczyk z wydawnictwa Zin Zin Press...
Album komiksowy Achtung Zelig! Druga wojna dzisiaj, 26 sierpnia, ukazuje się na rynku frankofońskim (Belgia, Francja, Szwajcaria). Wydawcą jest Casterman, znany z publikacji takich autorów jak Herge, Hugo Pratt, Francios Boucq, Miguelanxo Prado, Nicolas de Crecy, Grzegorz Rosiński, Vittorio Giardino, Alejandro Jodorowsky, Andre Juillard, Lorenzo Mattotti...
Więcej o publikacji i jedną z plansz francuskiej wersji znajdziecie, klikając na » więcej

"Solidarność" w komiksie

25-08-2005 21:44 | Maciej 'Repek' Reputakowski

Już niebawem niezwykłe wydarzenie na polskim rynku wydawniczym: Zin Zin Press wyda komiks poświęcony historii "Solidarności"! Uroczysta premiera i konferencja prasowa odbędą się w Warszawie najprawdopodobniej w poniedziałek, 29 sierpnia w firmie Danka Polska, ul. Fosa 25. Planowane jest też spotkanie z autorami komiksu w Gdańsku, być może połączone z uroczystym wręczeniem komiksu Lechowi Wałęsie, który jest autorem wstępu do tej publikacji.

Tymczasem u nas obszerny artykuł, w którym znajdziecie wszystkie informacje dotyczące projektu oraz kilkanaście plansz z komiksu, w tym stronę ze wstępem Lecha Wałęsy. Całość po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej

Ukazał się: Sierpniowy pakiet Mandragory

25-08-2005 20:47 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Cztery razy pięć i za dwie dyszki można otrzymać prawie 100 stron (plus okładki) solidnej rozrywki w amerykańskim stylu. W tym miesiącu Mandragora uraczyła nas kolejnymi odcinkami serii Lobo. Wyzwolony, Spawn, Star Wars. Obsesja oraz X4. To jak podwójny zestaw w fast foodzie, a decyzja należy do Was.


Przykładowe plansze wszystkich komiksów znajdziecie pod tym adresem, a u nas, tradycyjnie, dowiecie się więcej, klikając na » więcej

Ukazał się: Sierpniowy pakiet Egmontu

25-08-2005 20:32 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
I jest to pakiecik dość, jak na tego wydawcę, niepokaźny. Co prawda czekamy jeszcze na część zapowiadanych tytułów, które być może w sierpniu do nas zawitają, ale na razie cieszmy się tym, co mamy, czyli... Reedycją Asteriksa, kolejnymi tomami serii Inu-Yasha oraz Miecz nieśmiertelnego, a także ostatnią częścią Piotrusia Pana oraz dwunastym zbiorem opowieści o Sandmanie.


Tutaj trochę » więcej

Recenzja: Ragnarok 1-3

23-08-2005 14:50 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 6

W sierpniu, nakładem wydawnictwa Kasen ukazał się trzeci tom mangi Ragnarok.
Jak smakuje skandynawski koniec czasów z makaronem sojowym i sosem słodko-kwaśnym, podany w termoizolacyjnym pojemniczku z nazwą restauracji „Manhwa” (koreańska manga)? Okazuje się, że dla przeolbrzymiej liczby graczy w MMORPG Ragnarok kuchnia pana Myung-Jin Lee stała się podstawą ich diety. Jak zatem ocenią ją czytelnicy komiksów: poproszą o dokładkę czy zdecydują, że ich smak preferuje mniej wybuchowe zestawy? Wszak kucharz przygotował aż 10 porcji!

Zawartość pierwszych trzech tomów serii przedstawia w swojej recenzji Julian Czurko.

Filmy, filmy: Superman, X-Men 3, Spider-Man 3, etc.

23-08-2005 00:00 | Marcin 'Seji' Segit

Ukazał się 22. już wideodziennik z planu Superman Returns. Jest to materiał z Comic-Conu w San Diego, gdzie zaprezentowano pierwsze gotowe ujęcia z filmu. Żeby go zobaczyć, należy kliknąć w nagłówek wieści.

A poza tym:
- muzyka w Superman Returns zostanie napisana od nowa. Ze starego soundtracku Johna Williamsa użyty zostanie jedynie motyw przewodni (Superman fanfare).
- znana jest juz obsada głosów w animowanym Spawnie. Pojawią się tam takie nazwiska jak Mark Hamill czy Bruce Boxleitner.
- Danny Trejo, stały aktor w filmach Roberta Rodrigueza, zagra w Damulce wartej grzechu. Natomiast Bruce Campbell pojawi sie w trzecim Spider-Manie. O tym wszystkim tutaj.
- co nieco o X-Men 3, zawiera spoilery, więc czytacie na własną odpowiedzialność: tutaj, tutaj, tutaj i tutaj.
- pojawiły się pogłoski, że Jessica Alba nie zagra w sequelu Fantastycznej czwórki. Sama zainteresowana jednak mówi, że pojawi się na planie. » więcej

Nieznany Tytus!

22-08-2005 13:34 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Dzięki znanemu z Retrostacji Krzysztofowi Janiczowi wpadliśmy na trop opowieści o Tytusie, która została całkowicie przegapiona w tym roku wydawniczym. Jak to się stało, że historia opowiadająca o odwiedzinach Tytusa u rodziny nie miała w zasadzie żadnej promocji?

Wszystko o tym dziwnym albumie-widmo po kliknięciu na » więcej

Tadeusz Baranowski po raz ostatni

22-08-2005 13:12 | | Komentarze: 0

Ostatnia Antresolka już bardzo blisko. A my mamy dla Was ostatnią wieść od autora. O Yes!
To juz ostatnia moja informacja związana z przygotowywanym przeze mnie albumem, kończącym przygody Profesorka Nerwosolka oraz jego gospodyni Entomologii Motylkowskiej. Rok czasu, poświęcony pracy nad tym albumem minął jak jeden dzień.

Całość informacji, w tym sensacyjne doniesienie o powołaniu do życia nowego wydawnictwa komiksowego, po kliknięciu na » więcej

Okładka szóstej Swobody

21-08-2005 15:12 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 2
Na forum Wielkiego Archiwum Komiksu objawił się śledziu i podrzucił okładkę ostatniej części Osiedla Swoboda. Do obejrzenia w rozwinięciu więści, więc klikajcie na » więcej

Przyznano reANIMki

21-08-2005 15:06 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Na stronie zakończonego w zeszły weekend konwentu reANIMation możecie znaleźć listę uhonorowanych reANIMkami, nagrodami przyznawanymi przez czytelników za osiągnięcia na rynku mangowym. Fani GTO powinni być zadowoleni.

Recenzja: Kenshin #6

20-08-2005 07:49 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

W czerwcu nakładem Egmontu otrzymaliśmy szósty tom przygód Kenshina. Podobno w serii dzieje się coraz lepiej...
Kolejna odsłona przygód Kenshina i raz jeszcze poprzeczka idzie w górę. Manga, która startowała z dość niskiego poziomu fabularnego, teraz może poszczycić się już dość porządnym scenariuszem, a i graficznie Nobuhiro Watsuki się wyrabia.

Zapraszamy do lektury recenzji autorstwa Katarzyny 'Bagheery' Bodziony.

Ukazała się: Podróż Smokiem Diplodokiem

20-08-2005 07:28 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Tadeusz Baranowski, postać w polskim światku komiksowym kultowa, pracując samemu nad nowym albumem o Profesorku Nerwosolku, doczekuje się wciąż to nowych reedycji swoich kultowych albumów. Na wiosnę otrzymaliśmy O zmroku, a teraz, dzięki wydawnictwu Manzoku, które tym samym debiutuje na rynku, możemy przypomnieć sobie przygody czarnoksiężnika Hokusa Pokusa i podróżującego w czasie dinozaura. Na deser zaś cztery shorty oraz wywiad z autorem. O, Yes!
Tutaj » więcej

Staś i Nel odkrywają kolejne tajemnice

19-08-2005 23:55 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Wygląda na to, że kolejne strony Nowych Przygód Stasia i Nel były nieco bardziej zniszczone, stąd dłuższy okres oczekiwania na ich publiczą prezentację. Z naszych doniesień wynika, iż szczególnie ucierpiało liternictwo, które poddano pieczołowitej rekonstrukcji. Efekty możecie podziwiać, klikając na rysunek poniżej.

Filmy, filmy: V jak Vendetta, Spider-Man 3, Batman - Początek

18-08-2005 20:22 | Marcin 'Seji' Segit

Remember, remember, the the fifth of November... - a guzik. Premierę V jak Vendetta przesunięto na 17 marca 2006 roku. Powód: postprodukcja potrwa dłużej, niz planowano. Widzowie powinni teraz wyrecytować filmowcom parafrazę koncówki wierszyka o Guyu Fawkesie: We see no reason, why movie schedule treason, should ever be forgot!. Więcej w nagłówku wieści.

A poza tym:
- kolejne spekulacje na temat łotrów w trzecim Spider-Manie. Chameleon? Sandman? Electro? Venom? A może Spidey założy czarny kostium? Chcesz wiedzieć więcej?
- oto okładka wydania DVD Batman - Początek.
- Batman - Początek oraz Sin City dostaną nagrody na Hollywoodzkim festiwalu Filmowym w październiku. Pierwszy za dźwięk, drugi za charakteryzację. » więcej

Ukazała się: Reanimation 4 - Antologia prac konkursowych

17-08-2005 18:57 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 1

Na konwencie Reanimation, który odbył się w miniony weekend w Bydgoszczy, ukazała się nakładem Kasenu antologia, w której zebrano 10 najlepszych prac nadesłanych na konwentowy konkurs. W rozwinięciu wieści prezentujemy pełną listę autorów oraz przykładowe plansze z kilku komiksów.

Przy okazji cieszymy się z sukcesu, znanego z winiety Poltergeista, Pawła 'qila' Ligenzy, którego komiks (stworzony razem z Krzysztofem Komanderem) znalazł się w zbiorze. W stawce laureatów również dwie prace, do których rysunki wykonał Jarosław Ejsymont, twórca plakatu z ostniego ConQuestu.

Tutaj trochę » więcej

Ukazał się: Priest #1

17-08-2005 18:34 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 1

Kasen zrealizował swój plan wydawniczy na sierpień i dotrzymał terminu premiery nowej serii Priest. O nowym tytule napiszemy zapewne niebawem, a tymczasem w rozwinięciu wieści możecie uchylić sobie rąbka tajemnicy i zobaczyć kilka przykładowych plansz.

Klikajcie na » więcej

Ukazało się: Hiroszima 1945. Bosonogi Gen #3

17-08-2005 18:21 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Jedna z najważniejszych serii mangowych wciąż, mimo różnych niepokojących sygnałów, u nas. Wydawnictwo Waneko trafia przy tym w czas, w którym szczególnie istotne jest wspomnienie tragicznej historii Japonii. A co u Gena?

Dalej towarzyszymy Genowi Nakaoka w jego smutnej podróży po wyniszczonych skutkami bomby i przegranej wojny okolicach Hiroszimy. Jego rodzina nie ma dachu nad głową, wciąż brak jedzenia... A ludzie nie chcą pomagać. Boja się wszystkich, którzy przychodzą z Hiroszimy, bo w ich ciałach zaległa się dziwna choroba...

Odrobinę » więcej
Wyświetlono rezultaty 9921-9940 z 10273.
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.