Aktualności

Rebelka idzie za ciosem

10-07-2005 01:58 | kultura gniewu | Komentarze: 0
Jakub Rebelka, autor wydanego niedawno tomu komiksowego Doktor Bryan. Archipelag duszy, odnosi kolejne sukcesy.
Na początku lipca został uhonorowany główną nagrodą w Grafexie, konkursie dla grafików, rysowników i fotografików, zorganizowanym przez redakcję magazynu Aktivist Exklusiv. Tematem konkursu były trzy hasła: EXCESY, EXPRESJE i EXTRAKTY.

Tutaj całkiem » więcej

Ukazał się: Heat #1

10-07-2005 01:53 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 1

Zamiast głupich komentarzy o nowym twardzielskim bohaterze, na którego widok faceci robią pod siebie, a wielkookie panie piszczą z radości, wiadomość od wydawcy - JPFu:
Tom 1 naszego nowego tytułu Heat skierowanego do dorosłego czytelnika - jest już dostępny w sprzedaży! Począwszy od poniedziałku nastąpi jego rozesłanie do wszystkich, którzy go zamówili.
Przepraszamy gorąco wszystkich za opóźnienie!


A tymczasem tutaj odrobinkę » więcej

Newsik z JPFu

10-07-2005 01:45 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Trwa notesikowa promocja JPFu, która podobno wywołała furorę wśród fanów mangi. Co prawda część nakładu się wyczerpała, ale dodruk załata lukę. Poza tym kilka nowych wzorów, a po więcej kliknijcie na » więcej

Nowy przyczółek komiksu we Wrocławiu

09-07-2005 13:37 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Jak donoszą dobrze poinformowane źródła, już niebawem, już zaraz, już za chwilkę Wrocław doczeka się nowego sklepu z szyldem Komiksiarni. Adres, ze względu na zagrożenie ze strony spragnionych historyjek obrazkowych fanów, pozostaje na razie tajemnicą. Wrocławiakom gratulujemy, a ekipie życzymy dobrych wyników sprzedaży.

Filmy, Filmy: X-Men, FF i kilka ekranizacji

09-07-2005 00:24 | Marcin 'Seji' Segit

Najpierw o ekranizacjach:
- Ben Burtt, czterokrotny zdobywca Oscara, wyreżyseruje ekranizację komiksu Chassis z wydawnictwa Hurricane Entertainment. Jest to opowieść o alternatywnym roku 1949, w którym popularnym sportem są wyścigi napędzanych rakietowo samochodów. Więcej po kliknięciu w nagłówek wieści.
- na ekrany kin trafi adaptacja mangi Monster Naoki Urasawy, historii chirurga, który ratuje życie małego chłopca mającego stać się w przyszłości wyrafinowanym zabójcą. Więcej tutaj.
- siedem powieści graficznych Steve'a Nilesa trafi na duży ekran. Zekranizowane zostaną m.in. The Lurkers i The Dark Country. Więcej tutaj.

A teraz aktualności:
- Żółty drań zagra Anioła. Z przeciekających z planu X-Men 3 informacji wynika, że Nick Stahl wcieli się w role Warrena Worthingtona III i zamacha skrzydłami. Więcej tutaj.
- Czy pojawi się ciąg dalszy Fantastycznej czwórki wciąż nie wiadomo. Ale juz zaczęły się spekulacje, kto bedzie głownym Złym w kolejnym filmie o czwórce superbohaterów. Wymieniani są Sub-Mariner i Mole Man. Więcej tutaj. » więcej

Muzeum Jacka Kirby'ego

09-07-2005 00:08 | Marcin 'Seji' Segit

6 lipca 2005 roku Lisa Kirby ogłosiła stworzenie Jack Kirby Museum and Research Center. Działaność tej instytucji poświęcona bedzie zbieraniu i udostępnianiu spuścizny, jaką Kirby pozostawił po swojej śmierci w 1994 roku. Jack Kirby uważany jest za filar amerykańskiego komiksu. Był współtwórcą takich postaci i grup superpostaci jak Captain America, Fantastic Four, Hulk, Ironman, Silver Surfer, X-Men, New Gods i wielu innych. Wraz ze Stanem Lee stworzył obecną potęgę wydawnictwa Marvel. » więcej

Jeśli dziś jest piątek...

08-07-2005 02:52 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
...to pora na komiks. Dziś, w cyklu Tam gdzie MG mówi dobranoc szósty odcinek przygód dzielnej drużyny, która tym razem wyprawia się na księżniczkę. Do lektury zapraszamy wspólnie z Ewą Sosnowską i Michałem Romaszewskim.

Niezwykła promocja komiksów!

08-07-2005 02:38 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 2

Czyżby znany prezenter telewizyjny okazał się wielkim fanem przygód Naruto? Może znalazł w tym komiksie coś o sobie, coś, co zmieniło jego podejście do świata? Odpowiedzi na te pytania niech wyciąga z niego Najsztub - nas interesuje niezwykła promocja wydawnictwa Egmont, które do najbliższych numerów Przekroju będzie dołączać krótkie opowieści komiksowe znanych i cenionych autorów. Na pierwszy ogień idzie Sin City, a pełen plan wydawniczy znajdziecie tutaj.

Wybieramy Komiks Czerwca!

07-07-2005 02:58 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
W najbliższą niedzielę odbędzie się losowanie nagród dla osób, które wzięły udział w plebiscycie na Komiks Maja, ale już teraz zapraszamy, wspólnie ze sponsorem, dużymKa, do udziału w wyborach Komiksu Czerwca. Do dyspozycji macie 23 tytuły, wśród nich wiele znanych i uznanych pozycji. Zapraszamy!

Ukazał się: Jeju #1

07-07-2005 02:32 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 3

Udało się. Znany, również z łamów Poltergeista, Tomek "asu" Pastuszka dopiął swego i razem z grupą twórców wydał pierwszy numer gazetki komiksowej o wdzięcznym tytule Jeju. Cóż dodać? Gratulujemy i życzymy wytrwałości.

Odrobinkę » więcej

Zapowiedzi z Kasenu

07-07-2005 02:16 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
We wrześniu i październiku w ofercie wydawnictwa Kasen pojawią się dwa przyciągające uwagę tytuły - Princess Ai oraz Warcraft.

Więcej o obu albumach oraz przykładowe plansze znajdziecie, klikając na » więcej

Złoczyńcy w trzecim Spider-Manie

06-07-2005 17:29 | Marcin 'Seji' Segit

W sieci pojawiła się kolejna plotka o złoczyńcach występujących w trzecim filmie o ściennym pełzaczu. Do wymienianych już wcześniej Sandmana i Hobgoblina (no dobra, wymieniali Green Goblina) mieliby dołączyć Vulture i Venom. Na ile jest to prawdą okaże się, kiedy producenci ujawnią kolejne detale z listy płac filmu. Więcej po kliknięciu w nagłówek wieści. » więcej

Kolejne sensacyjne odkrycia!

06-07-2005 12:57 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Na Retrostacji pojawił się właśnie kolejny odcinek Nowych przygód
Stasia i Nel
. Jak zapewniają odkrywcy, ten niemal stuletni komiks, po komputerowej obróbce wciąż prezentuje się całkiem nieźle... Nieźle to naprawdę mało powiedziane, o czym możecie przekonać się klikając na poniższą winietkę.

Komiks Maja!

05-07-2005 17:38 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Znamy już Komiks Maja! W trzecim z naszych polterowych plebiscytów zwyciężył, z dość wyraźną przewagą, Azyl Arkham, czyli psychodeliczna opowieść z życia Batmana. Dyplom dla wydawcy - Egmontu - niebawem ruszy w drogę, a w najbliższych dniach ogłosimy również zwycięzców naszego konkursu.
Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z wynikami głosowania, w których uwagę zwraca drugie miejsce Garfielda oraz fakt, iż każdy z komiksów otrzymał przynajmniej jeden głos.

Garfield po raz drugi...

05-07-2005 17:37 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 4

Nie dał rady Thogral, nie podołał również Hellboy. Kot z piekła rodem, znany również jako Garfield znów zdrapał rywala, choć jego przewaga w tym wypadku nie okazała się tak miażdżąca jak w zeszłym miesiącu. W lipcu na naszej winiecie gości pierwszy insekt Marvela, czyli Spiderman, więc zapowiada się ostra rywalizacja o względy czytelników. To Wy bowiem decydujecie, kto zostanie z nami w sierpniu...

Głosujcie!

Filmy: filmy: Batman, Nick Fury

05-07-2005 13:42 | Marcin 'Seji' Segit

Two-Face w kolejnym Batmanie? Możliwe. Równie możliwe jest, że w rolę przestępcy o dwóch obliczach wcieli się Justin Timberlake. Tak, ten sam Justin, piosenkarz pop. Więcej po kliknięciu w nagłówek wieści.

Mamy też nieco lepszą wiadomość dla fanów Nicka Fury, agenta S.H.I.E.L.D. Jest szansa, że zagra go Bruce Willis, który najwyraźniej po Sin City zasmakował w komiksowych rolach. Więcej na ten temat tutaj. » więcej

Filmy, filmy: Sin City, Superman, FF, Spider-Man

04-07-2005 13:49 | Marcin 'Seji' Segit

Sin City - ujawniono wygląd okładek wydania DVD. Poza jedną "zwyczajną" dostępne będą także cztery inne. Aby je obejrzeć, wystarczy kliknąć w nagłówek wieści.

A poza tym:
- jak prezentuje się nowa Lois Lane (Kate Bosworth) w Superman Returns? Kliknij i przekonaj się sam.
- seriws Moviehole przeprowadził wywiad z Julianem McMahonem, odtwórcą roli Dr Dooma w filmowych przygodach Fantastycznej czwórkli. Abu go przeczytać, należy kliknąć tutaj.
- Green Goblin powróci w trzecim Spider-Manie? Możliwe. Na pewno w filmie pojawią się "pompkin bombs". A skoro będą one, to czy mogłoby zabraknąć ich właściciela? Więcej [b]tutaj. » więcej

Ostatni dzwonek!

04-07-2005 12:06 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Dziś, minutę po północy, kończą się dwa komiksowe głosowania:
na Komiks Maja oraz Winietowy Pojedynek. Macie ostatną szansę, by zadecydować, kto pozostanie na szczycie strony oraz wygrać nagrody ufundowane przez Duże Ka.
Zapraszamy!

Swobodne plansze

04-07-2005 01:08 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Wciąż z utęsknieniem czekamy na piąty raport komisji śledczej badającej sprawę Osiedla Swoboda, a tymczasem dochodzi do przecieku.
Jeden z anonimowych (przynajmniej dla niektórych) członków komisji, pozostający w bliskich kontaktach z autorami tudzież środowiskiem, w jakim się obracają, puścił nieco farby i mamy przeciek.

Jego szczegóły znajdziecie, klikając na » więcej

Filmy, filmy: wywiad z Avim Aradem i masa różności

01-07-2005 14:38 | Marcin 'Seji' Segit

Avi Arad przez niemal godzinę opowiadał o filmowych planach Marvela. Wywiad zarejestrowano na wideo - można go obejrzeć po kliknięciu w nagłowek wieści.

A poza tym:
- nowy wideodziennik z planu Superman Returns - tutaj,
- Co Neil Gaiman robił na planie X-Men 3? - tutaj,
- co w ogóle słychać nowego w związku z trzecią odsłona przygód mutantów - tutaj,
- i kto ostatecznie (?) zagra Kitty Pride - tutaj,
- nowe adaptacje komiksów: Punisher serialem TV, na duży ekran z kolei trafi Flash,
- wiesci o sequelach w planach bliższych lub dalszych: Kruk, Hulk, Batman, Constantine. » więcej
Wyświetlono rezultaty 9821-9840 z 10080.
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.