Aktualności

Filmy, filmy: kolejny Batman, Flash.

29-09-2005 15:49 | Marcin 'Seji' Segit


Jaki tytuł nosić bedzie kolejny film o Batmanie? Na pewno nie Batman Strikes, który to tytuł jakiś czas temu pojawił się w sieci - tak twierdzi "osoba pracująca w Warner Bros". Rozważane są za to Batman Escalation i Batman Attacks. Więcej po kliknięciu w nagłówek wieści.

Tutaj natomiast znajdziecie kilka słów na temat ekranizacji przygód Flasha, jakie padły z ust Ryana Reynoldsa, który zagra Wally'ego Westa. » więcej

Jutro będzie futro na MFK

29-09-2005 13:23 | | Komentarze: 0

Podczas tegorocznej edycji MFK w Łodzi, nakładem wydawnictwa Atropos ukaże się album autorstwa Joanny Karpowicz, pod tytułem Jutro będzie futro. Komiks jest niezobowiązującą historyjką osadzoną w nierealiach miasta New Rome. Zbiegiem okoliczności bohaterów łączy wspólna misja. To pierwsza z trzech części przygód psa Jagody i jego towarzyszy – początek opowieści o przyjaźni, namiętności do dobrej kuchni, międzygatunkowej polityce i groźnych zarazkach. Całość zilustrowana została w technice malarskiej (akryl na płótnie).

Rysunki i autografy w albumie bedzie mozna otrzymac bezposrednio na stoisku wydawcy lub w trakcie godziny przewidzianej na ten cel w programie festiwalu. Odrobinę » więcej

Filmy, filmy: Spider-Man 3, Fantastic Four 2

27-09-2005 16:15 | Marcin 'Seji' Segit

Jacy arcy-łotrzy pojawią się w Spider-Manie 3? Spekulacje wciąż trwają, ale wygląda na to, że ich ksywy przypadkiem zostały zdradzone prasie. Jeśli chcecie wiedzieć, komu wypsnęło sie o parę zdań za dużo i z kim Pajączek bedzie sie potykał, kliknijcie w nagłówek wieści.

Natomiast tutaj znajdziecie wideo-wywiad z Markiem Frostem na temat drugiej części filmu Fantastic Four. » więcej

Damskie dramaty z kultury gniewu na MFK

27-09-2005 12:07 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Komiksowym w Łodzi ukaże się komiks szwajcarskiej autorki Anny Sommer pt. Damskie dramaty, którego wydawcą jest kultura gniewu. Warto zaznaczyć, iż Damskie dramaty otrzymały nagrodę dla najlepszego komiksu humorystycznego na Festiwalu Komiksu w szwajcarskim Sierre. Patronat medialny nad komiksem objął magazyn Cafe.

Jeszcze trochę o komiksie, autorce i przykładowe plansze po kliknięciu na » więcej

Ukazały się: .hack #3 i Love Hina #10

27-09-2005 11:54 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Kończy się powoli wrzesień, a na nas czekają (o ile JPF da radę) już tylko 3 tytuły mangowe. Tymczasem do sprzedaży trafiły dwa kolejne komiksy: trzeci tom .hack//Bransolety zmierzchu oraz dziesiąta odsłona Love Hina. Zapewne fantastyczno-romantycznych motywów nie zabraknie...

Odrobinę » więcej

Ceny z Taurusa

26-09-2005 19:55 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 2

Wydawnictwo Taurus Media podało ceny trzech komiksów, które ma zamiar wydać na Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Łodzi. W czasie trwania Festiwalu Wszystkie pozycje będą dostępne w promocji. Oto zestawienie:
Żywe Trupy: Dni utracone – 27,90 zł (25 zł na MFK), Queen & Country: Za Królową i Ojczyznę - Spalona Ziemia – 25,90 zł (23 zł), 300 – 85 zł (75 zł).

Pełne informacje bibliograficzne dotyczące tych komiksów znajdziecie tutaj. W rozwinięciu wieści - zaproszenia na spotkanie z wydawnictwem. Oczywiście, o ile chcecie wiedzieć o nich » więcej

Ukazał się: Wrześniowy pakiet Mandragory

26-09-2005 15:47 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
I jest to zestaw nader obfity. Po długim okresie oczekiwania otrzymujemy kolejny tomik 100 naboi oraz - dla tych, którzy nie znają poprzednich części - wydanie kolekcjonerskie. Poza tym czwarte zeszyty z serii Banner i X4, a także trzeci Venom i dwunasty Punisher. Na deser zaś nowa seria mangowa - Vagabond.


Jeszcze » więcej

Przesunięcia w Kasenie

26-09-2005 15:00 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Jak informuje Kasen, z przyczyn nie do końca od wydawnictwa zależnych opóźnieniu ulegną daty wydania części komiksów. Oto aktualny plan wydawniczy: Les Bijoux 4 - 3.10, Wspomnienia Demona 5 - 3.10, Princess Ai 1 - 7.10, Ragnarok 4 - 28.10, Warcraft - 10.11.

W rozszerzeniu wieści prezentujemy okładkę i przykładowe plansze z czwartego tomu serii Ragnarok. Klikajcie po » więcej

Filmy, filmy (i gry też).

26-09-2005 12:49 | Marcin 'Seji' Segit

Jutro będzie mieć miejsce premiera gry Ultimate Spider-Man. Więcej o tym projekcie możecie dowiedzieć się z wywiadu[/url][/b] z jednym z twórców, Chrisem Busse. Wystarczy kliknąć w nagłówek wieści.

A poza tym:
- X-Men 3: Zak Penn o scenariuszu nowego filmu; w X3 pojawi się Stan lee; w filmie ma sie pojawić Multiple Man;
- do sklepów trafiła gra X-Men Legends II: Rise of Apocalypse - zobacz premierowy zwiastun.
- co Nicolas Cage sądzi po postaci Ghost Ridera? Sprawdź tutaj.
- powstanie ekranizacja komiksu Courtney Crumrin and the Night Things - autorem historii o dziewczynce, która trafia do świata czarów jest Ted Naifeh. » więcej

komiks.polter.pl patronem Nagród K'05

24-09-2005 19:04 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Jak informowaliśmy przedwczoraj, wystartowała dziewiąta edycja Nagród K - wyróżnień przyznawanych najlepszym komiksom, które ukazały się w ciągu minionego roku. Z przyjemnością informujemy, iż nasz serwis dołączył do grona patronów tego przedsięwzięcia. Jednocześnie raz raz gorąco zachęcamy do udziału w głosowaniu.

Regulamin, spis komiksów oraz kartę do głosowania znajdziecie pod tym adresem. Termin oddawania głosów mija 4 października, więc nie traćcie czasu!

Trzecia propozycja z Taurusa

24-09-2005 18:21 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Znamy już tytuł trzeciej i ostatniej zarazem premiery wydawnictwa Taurus Media, która planowana jest na tegoroczny MFK. Najdłużej w tajemnicy skrywano najbardziej 'hitową' propozycję, którą jest... 300, komiks Franka Millera (scenariusz oraz rysunki) i Lynn Varley (kolory) opowiadający na nowo historię trzystu wojowników spartańskich. Po kliknięciu na nagłówek wieści możecie zapoznać się z okładką albumu.
W poniedziałek zaś wydawnictwo Taurus Media poinformuje o cenach i planach swojej obecności na festiwalu w Łodzi. » więcej

Staś i Nel po raz pięćdziesiąty dziewiąty

23-09-2005 14:33 | | Komentarze: 0

Retrostacja zaprasza do lektury kolejnego, 59. odcinka komiksu Nowe przygody Stasia i Nel. Czy Tarkowski zdoła powstrzymać podstępnego monsieur Solipse'a? Jak zakończy się starcie stalowych olbrzymów? I kiedy wreszcie zobaczymy Kinga w całej okazałości?

Odpowiedzi na te pytania szukajcie pod nowym, krótszym adresem kali.xt.pl .

Grudzień 2105 - komiks Adama Szarego

23-09-2005 07:04 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Na stronie Adama Szarego pojawiły się pierwsze plansze komiksu Grudzień 2105. Historia utrzymana jest w klimatach postapokaliptycznych, okraszonych lekko ironicznym poczuciem humoru (o ile to dobre określenie). Sam autor deklaruje, iż będzie dodawał planszę lub dwie na tydzień, póki mu starczy pomysłów (cytat za autorem).

Miejmy nadzieję, że starczy.

Nagroda K'05

22-09-2005 15:01 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Wreszcie ogłoszono start internetowego głosowania na Nagrodę K'05, która jest wyróżnieniem czytelników przyznawanym w dziewięciu kategoriach najlepszym komiksom mijającego roku. W tym roku plebiscyt odbywa się po raz dziewiąty, a za jego organizację odpowiadają Magazyn miłośników komiksu KZ, Komiksowa Agencja Prasowa WRAK, Stowarzyszenie Twórców CONTUR oraz Łódzki Dom Kultury. Pomysłodawcą nagród jest Krakowski Klub Komiksu.


Więcej o konkursie i wszystkich zmianach, które wprowadzono w bieżącej edycji na stronie WRAKa. Regulamin i karta do głosowania znajdują się pod tym adresem. Czasu jest mało, więc zachęcamy do głosowania!

Ukazało się: Oh! My Goddess #27

22-09-2005 14:23 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Podobno ten serial miał być tylko krótką historyjką dla potrzeb jednego z japońskich magazynów. Jak widzimy, krótka historyjka to nie jest i dzięki wydawnictwu JPF otrzymujemy 27. odcinek serii. A jeśli pod uwagę wziąć fakt, że tomów jest już trzydzieści i wciąż powstają nowe, to jeszcze nie raz i nie dwa będziemy wołać Oh! My Goddess!

Trochę » więcej

Ukaże się: Queen & Country - Za Królową i Ojczyznę

22-09-2005 14:22 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Taurus Media jeszcze nie wydał żadnego komiksu, ale zapowiadane na październik premiery zapowiadają się bardzo ciekawie i dodają koloru nadchodzącemu MFK. A co wiemy o...
...Queen & Country, wydawane w USA przez Oni Press, uznawane jest za jeden z oryginalniejszych komiksów niezależnych na amerykańskim rynku. Seria została uhonorowana Nagrodą Eisnera, a internetowy serwis The Ninth Art okrzyknął ją wydarzeniem 2004 roku. Po publikacjach w Hiszpanii, Francji i Niemczech, przyszedł wreszcie czas na Polskę.

Tutaj przykładowe plansze i jeszcze » więcej

Ukazał się: KGB #24

22-09-2005 14:21 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Nowy, 24. numer KGB dostał tygodniowego poślizgu - miał być w połowie września, ale powinien ukazać się na dniach (może w tej chwili już jest gotowy?). Wewnątrz wiele sprawdzonych nazwisk, więc powinno być ciekawie, a przykładowe plansze możecie zobaczyć, klikając w nagłówek wieści.

Jak zapowiada Hubert Ronek, kolejny, 25. numer powinien ukazać się już na MFK! W środku m.in. Termos, Piotr Machłajewski, Nomico i dalszy ciąg Lenny'ego. » więcej

Bagiński sfilmuje komiks Skutnika!

21-09-2005 23:32 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Jak poinformował nas Mateusz Skutnik, Tomasz Bagiński (Katedra, Sztuka spadania) planuje stworzyć nowy film na podstawie epizodu Kinematograf znajdującego się w tomie Rewolucje: Monochrom. To już drugi, po Wszystkich świętych (scenariusz Bartosza i Tomasza Minkiewiczów), projekt Bagińskiego, w którym udzial wezmą komiksiarze.

Więcej tutaj.

Promocja w nowej Komiksiarni

21-09-2005 23:28 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Przedstawiamy informacje dotyczące promocji we wrocławskiej Komiksiarni:
Komiksiarnia we Wrocławiu (dom handlowy Magdalena, ul. Szewska 8, róg Oławskiej, 1 piętro) zaprasza na zakupy. Każdy klient który kupi na miejscu 7. tom Ranmy, 6. tom Island lub 27. tom Oh! My Goddess, otrzyma gratis notesik mangowy i zakładkę mangową. Można wybierac spośród 30 wzorów.

Odliczanie przed MFK trwa

20-09-2005 23:53 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0

Warto znaleźć chwilkę na lekturę strony internetowej Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi. Znajduje się na niej już pełen, choć - jak zastrzegają organizatorzy - mogący podlec zmianom program imprezy. Ponadto, dzięki fundacji Pro Helvetia, kolejnym zaproszonym gościem jest Gilles Lepore, którego niezwykły komiks Syn ukazał się w Polsce w lecie.

Polecamy!
Wyświetlono rezultaty 9821-9840 z 10233.
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.