Aktualności

W czerwcu Lost Planet: Extreme Condition na PC

W czerwcu Lost Planet: Extreme Condition na PC

14-04-2007 13:11 | Arkadiusz 'Jeremiah Covenant' Słowik | Komentarze: 0
Japoński serwis Famitsu poinformował, że Lost Planet: Extreme Condition, tytuł jak dotychczas dostępny tylko na konsoli Xbox 360, zostanie wydany na PC. Capcom, producent gry, wyda ją we współpracy z Nvidią, której karty będą będą animować strzelaninę nawet w rozdzielczości 2560x1600. Zapowiedziano poprawienie strony wizualnej Lost Planet: Extreme Condition poprzez wykorzystanie DirectX 10.
Zapowiedziano dodatek do Neverwinter Nights 2

Zapowiedziano dodatek do Neverwinter Nights 2

13-04-2007 17:57 | Arkadiusz 'Jeremiah Covenant' Słowik | Komentarze: 6
Na jesieni możemy spodziewać się pierwszego dodatku do Neverwinter Nights 2 zatytułowanego Mask of the Betrayer, poinformowało wczoraj wydawnictwo Obsidian Entertainment. Fabuła ma kręcić się wokół wydarzeń tuż po pokonaniu Króla Cieni, a graczowi przyjdzie przemierzać krainę Rashemen. Autorzy obiecują liczną rzeszę nowości - broni, potworów, klas zbroi, zaklęć, a ponadto mają zamiar poprawić narzędzia służące do tworzenia modyfikacji.
Jeszcze o GTA IV

Jeszcze o GTA IV

12-04-2007 21:12 | Arkadiusz 'Jeremiah Covenant' Słowik | Komentarze: 0
Okazuje się, że wczorajsze wieści na temat najnowszej odsłony Grand Theft Auto to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Znamy już głównego bohatera i sytuację, w której się znajdzie. Wcielimy się w Niko Bellica, który pojawi się w Liberty City na zaproszenie swojego kuzyna, niejakiego Romana. Krewny okłamał go, opowiadając o kobietach na skinienie głowy, mnóstwie świetnych samochodów i bajońskich sumach. Niko przyjeżdża do miasta i dopiero wtedy orientuje się, że nie wszystko jest tak piękne, jak chciał jego kuzyn.

Rockstar obiecuje większy wpływ na historię głównego bohatera poprzez podejmowane przez niego wybory. Poza tym samo miasto będzie dużo bardziej zurbanizowane. Nie uświadczymy wsi, ani tym bardziej pustyń. Autorzy obiecują jednocześnie poprawienie grafiki, zwiększoną sztuczną inteligencję spotykanych postaci i - przede wszystkim - realizm. Data wydania: 16 października 2007.
Drugi dodatek do Half-Life 2 we wrześniu?

Drugi dodatek do Half-Life 2 we wrześniu?

12-04-2007 15:21 | Arkadiusz 'Jeremiah Covenant' Słowik | Komentarze: 0
Wydawnictwo Valve poinformowało, że kolejnego dodatku do Half-Life 2 możemy spodziewać się już we wrześniu. Warto o tym poinformować, bowiem z poprzednich zapowiedzi firmy wynikało, iż data wydania na PC ma się zbiec z terminem wypuszczenia edycji na Xboxa 360 i Playstation 3. Przedłużające się prace nad dodatkiem spowodowały jednak, iż wersje będą publikowane niezależnie.

Zainteresowanym warto przypomnieć, że dodatku nie będzie można kupić oddzielnie - należy się zaopatrzyć bądź w Half-Life 2: The Orange Box lub Half-Life 2: The Black Box.
Wkrótce gra z Herkulesem Poirotem

Wkrótce gra z Herkulesem Poirotem

12-04-2007 09:44 | Arkadiusz 'Jeremiah Covenant' Słowik | Komentarze: 0
W przyszłym miesiącu możemy się spodziewać wydania gry Agatha Christie's Death on the Nile, będącej już trzecią produkcją bazującą na prozie Agaty Christie. Zadaniem gracza, w tej klasycznej przygodówce, będzie znalezienie mordercy na egipskim statku wycieczkowym. Interesującą ciekawostką, jest fakt zaangażowania Jane Jensen, znanej z serii Gabriel Knight. Grę będzie można zakupić jedynie przez Internet.
Pierwsze informacje o wydaniu Enemy Territory w Polsce

Pierwsze informacje o wydaniu Enemy Territory w Polsce

11-04-2007 21:44 | Arkadiusz 'Jeremiah Covenant' Słowik | Komentarze: 2
Polskim dystrybutorem nadchodzącego Enemy Territory: Quake Wars będzie firma Cenega. "Bardzo cieszymy się z rozpoczęcia współpracy z tak renomowanym wydawcą jakim jest Activision" - powiedział dyrektor generalny, Piotr Jabłoński. Gra zostanie w pełni zlokalizowana, jednak nie wiadomo, kiedy pojawi się w sprzedaży.
Sto tysięcy zapisów na testy Age of Conan

Sto tysięcy zapisów na testy Age of Conan

11-04-2007 21:43 | Arkadiusz 'Jeremiah Covenant' Słowik | Komentarze: 0
Informowaliśmy was o rozpoczęciu zapisów na beta-testy gry Age of Conan: Hyborian Adventures. Eidos wraz z FunComem ogłosiły właśnie, że przez okres Wielkanocy do testowania MMORPG zgłosiło się sto tysięcy graczy. Jest to wynik tym bardziej imponujący, gdy weźmiemy pod uwagę rygorystyczny formularz, który należało wypełnić. Szefowie wyżej wymienionych firm są zadowoleni z obrotu sprawy, mając nadzieję, że taka rzesza testujących pomoże w usunięciu większości błędów.

Premiera gry zapowiadana jest na koniec października 2007 roku.
Już dziś Lineage II: Interlude

Już dziś Lineage II: Interlude

11-04-2007 15:14 | Arkadiusz 'Jeremiah Covenant' Słowik | Komentarze: 5
Już dziś pojawi się szósty już dodatek do cieszącego się ogromną popularnością MMORPGa - Lineage II. W związku z tym, od godziny 15 czasu polskiego przez sześć godzin serwery będą nieczynne. Dodatek oferuje nowe questy, umiejętności i lokacje. Ponadto, pojawią się nowe, specjalne eventy, a nowi gracze będą mieli ułatwiony start. By móc grać na serwerach anglojęzycznych, należy ściągnąć potrzebne pliki ze strony gry.
Pojawiły się pierwsze informacje o GTA IV

Pojawiły się pierwsze informacje o GTA IV

11-04-2007 15:13 | Arkadiusz 'Jeremiah Covenant' Słowik | Komentarze: 1
W nowym numerze magazu Game Informer pojawiły się szczegóły dotyczące nadchodzącej czwartej części Grand Theft Auto. Dziennikarze ustalili, że miejscem akcji będzie Liberty City, podzielone na pięć dzielnic. Zniknie możliwość korzystania z samolotów, jednak pojawią się telefony komórkowe, dzięki którym gracz będzie kontaktował się z łącznikami. Ponadto autorzy obiecuję jeszcze większą swobodę i tryb multiplayer.

Datę wydania wyznaczono na 16 października 2007.

Darmowe gry

11-04-2007 15:12 | Arkadiusz 'Jeremiah Covenant' Słowik | Komentarze: 0
Twórcy Purge i CellFactor: Revolution postanowili sprawić miłą niespodziankę graczom na całym świecie. Pierwszy tytuł, dzieło Freeform Interactive wydane w 2002 roku i będące hybrydą FPS i RPG, zostało właśnie udostępnione w Internecie - więcej informacji można znaleźć tutaj. Natomiast CellFactor: Revolution produkt działających w kooperacji Immersion Games, Artificial Studios i Timeline Interactive 8 maja - czyli w dniu premiery, zadebiutuje w Sieci całkowcie za darmo.
Ekspansja Electronic Arts

Ekspansja Electronic Arts

10-04-2007 23:48 | Arkadiusz 'Jeremiah Covenant' Słowik | Komentarze: 0
Największy wydawca gier komputerowych na świecie - Electronic Arts, przygotowuje się do przejęcia części udziałów chińskiej korporacji The9. Jest to informacja istotna z punktu widzenia gier MMO, gdyż Chińczycy w obecnej chwili pełnią rolę sieciowego operatora World of Warcraft i Guild Wars, rywali Warhammer Online: Age of Reckoning. Grę opartą na uniwersum Starego Świata Electronic Arts ma zamiar wkróce wprowadzić do Chin, a kontrola nad The9 z pewnością ułatwi jej promocję.
Anglojęzyczna wersja Theatre of War

Anglojęzyczna wersja Theatre of War

10-04-2007 23:44 | Arkadiusz 'Jeremiah Covenant' Słowik | Komentarze: 0
Maddox Games, twórca Theatre of War oświadczył, że ukończył prace nad zachodnią wersją gry, która trafi do sklepów 19 kwietnia. Istnieje możliwość zakupienia gry w przedsprzedaży poprzez stronę Battlefront.com, autorów Combat Mission. W Polsce za wydanie Theatre of War odpowiada Cenega.
Drugi trailer z Rush for Berlin: Rush for the Bomb

Drugi trailer z Rush for Berlin: Rush for the Bomb

10-04-2007 12:14 | Arkadiusz 'Jeremiah Covenant' Słowik | Komentarze: 0
Na Sieci pojawił się drugi trailer z nadchodzącej gry StormRegion - Rush for Berlin: Rush for the Bomb. Zadaniem gracza dowodzącego nazistami będzie przechwycenie planów projektu Manhattan, natomiast stając po stronie aliantów przeszkodzenie w tym. Gra oferuje 12 misji dla obu stron, a jako datę wydania podaje się wiosnę.
Ruszyła strona Transformers: The Game

Ruszyła strona Transformers: The Game

Activision informuje, że dostępna jest już oficjalna strona Transformers: The Game. Możemy tam znaleźć filmik z Peterem Cullenem i Frankiem Welkerem, pierwsze wpisy na blogach twórców i kilka screenshotów. » więcej
Darmowy LotRO: Shadows of Angmar w USA

Darmowy LotRO: Shadows of Angmar w USA

Od 6 kwietnia gracze w Ameryce Północnej mają możliwość gry w nadchodzący produkt Turbine Entertainment - Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar. Wydanie gry planowane jest na 24 kwietnia i tego też dnia promocja się kończy. Do tego czasu, gracze będą mogli osiągnąć 15 poziom doświadczenia i wspólnie odkrywać Śródziemie całkowicie za darmo. Więcej informacji po kliknięciu w nagłówek. » więcej
Twórcy S.T.A.L.K.E.R. złodziejami?

Twórcy S.T.A.L.K.E.R. złodziejami?

07-04-2007 23:11 | Arkadiusz 'Jeremiah Covenant' Słowik | Komentarze: 5
Na Sieci zaczęły się pojawiać pogłoski, jakoby twórcy S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla skopiowali niektóre z elementów graficznych z Dooma 3 i Half Life'a 2. Co więcej, GSC World, producent gry, nie zmienił nawet nazw plików, które są identyczne z tymi, które można znaleźć w produktach id Software i Valve. Tutaj znajdują się porównawcze screeny.

Ani id Software, ani Valve nie skomentowały sprawy.
Programy edukacyjne nie są pomocne w nauce

Programy edukacyjne nie są pomocne w nauce

07-04-2007 17:21 | Arkadiusz 'Jeremiah Covenant' Słowik | Komentarze: 1
Od 2002 roku prowadzono w amerykańskich szkołach pierwszego i drugiego stopnia program "Żadne dziecko nie pozostawione w tyle". Badania przeprowadzono na grupie 9424 uczniów - jako pomoc w toku nauczania, zastosowano gry i programy edukacyjne. Wyniki badań wykazały, że zastosowanie nowych rozwiązań nie ma żadnego wpływu na zwiększenie efektywności nauczania.

Jednak zwolennicy projektu zwracają uwagę na liczne błędy popełnione podczas programu: brak jednolitego systemu nauczania i brak wyszkolenia nauczycieli, którzy sprawowali pieczę nad uczniami. Profesor Elliot Soloway, wykładowca na uniwersytecie w Michigan stwierdził, że "Najbardziej ucierpią na tym biedne dzieci, ponieważ z tego powodu ich szkoły nie otrzymają dostępu do nowoczesnych technologii".
Wkrótce zapowiedź Tom Clancy's Firehawk?

Wkrótce zapowiedź Tom Clancy's Firehawk?

07-04-2007 09:25 | Arkadiusz 'Jeremiah Covenant' Słowik | Komentarze: 0
Prawdopodobnie w najbliższym czasie pojawi się oficjalna zapowiedź gry sygnowanej nazwiskiem Toma Clancy'ego - Firehawk. Ubisoft, wydawca tytułu, zarejestrował już [url=www.firehawkgame.com]witrynę[/url], a ponadto na Sieci pojawiła się tajemnicza [url=www.rev64.com]strona[/url] na której można znaleźć kilka informacji o fabule nadchodzącego tytułu.
Oryginalne głosy Megatrona i Optimusa Prime

Oryginalne głosy Megatrona i Optimusa Prime

06-04-2007 11:58 | Arkadiusz 'Jeremiah Covenant' Słowik | Komentarze: 1
W nadchodzącym Transformers: The Game usłyszymy oryginalne głosy Megatrona i Optimusa Prime. Peter Cullen i Frank Welker porozumieli się z Activision i ponownie wcielą się w przywódców Autobotów i Deceptikonów. Gra będzie bazować na filmie Transformers, a jej premiery można spodziewać się latem.
Drugi dodatek do Heroes of Might and Magic V

Drugi dodatek do Heroes of Might and Magic V

06-04-2007 11:04 | Arkadiusz 'Jeremiah Covenant' Słowik | Komentarze: 0
Ubisoft, wydawca Heroes of Might and Magic V, zapowiedział na jesień dodatek do tej gry - Tribes of the East. Do dyspozycji gracza zostanie oddana rasa Orków - brutalnych wojowników, którzy będą mieli do odegrania decydującą rolę w konflikcie wywołanym przez demony w świecie Ashan. Poza nową kampanią, na graczy czeka pięć scenariuszy jednoosobowych i dziesięć map do gry multiplayer. Tribes of the East zapowiedziano jako samodzielny dodatek, nie wymagający podstawowej wersji Heroes of Might and Magic V.
Wyświetlono rezultaty 9201-9220 z 9479.
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.