» Ostatnia bajka o Ziemi

Ostatnia bajka o Ziemi

Dodał: Jan 'gower' Popieluch

Ostatnia bajka o Ziemi
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0

Dodaj do swojej listy:
chcę obejrzeć
kolekcja
Ostatnia bajka o Ziemi - Poltergeist patronem
Tytuł: Ostatnia bajka o Ziemi
Reżyseria: Magdalena Seweryn, Igor Połaniewicz
Scenariusz: Magdalena Seweryn
Zdjęcia: Magdalena Seweryn
Obsada: Natalia Sztabińska, Igor Sztabiński, Sławomir Grzymkowski
Kraj produkcji: Polska
Rok produkcji: 2018
Data premiery: 13 lipca 2018
Czas projekcji: 18 min.

Ostatnia bajka o Ziemi to historia ojca i dwójki dzieci, próbujących odnaleźć się w postapokaliptycznej rzeczywistości. Wszystko wskazuje na to, że są jedynymi mieszkańcami Ziemi, którzy przetrwali kataklizm. Bohaterowie mieszkają w podziemnym bunkrze w lesie, a ze względu na skażenie powietrza nie opuszczają domu bez specjalnych ubrań ochronnych. Sygnał "z zewnątrz", który dostrzega jedynie dorastająca dziewczynka, staje się pretekstem do zmierzenia się z tym, co kryje się poza zasięgiem ich oczu.

To nie tylko postapokaliptyczne kino sci-fi, ale przede wszystkim historia, w której osia narracji są międzyludzkie relacje wystawione na ekstremalną próbę. Bohaterowie filmu stoją przed innymi wyzwaniami współczesnego świata, ale emocje i uczucia, które im towarzyszą są dobrze nam wszystkim znane.

Ostatnia bajka o Ziemi to krótkometrażowy film fabularny w reżyserii Magdaleny Seweryn i Igora Połaniewicza, studentów operatorki katowickiej filmówki. W serwisie Polak potrafi trwa zbiórka na dokończenie postprodukcji obrazu i dźwięku, przygotowanie kopii kinowej, zbudowanie strategii festiwalowej i promocję filmu.

Miejsce

Muzeum Obrony Cywilnej

Mieszczące się w oryginalnym bunkrze strażackim, funkcjonującym przy warszawskiej Fabryce Samochodów Osobowych, to nie lada gratka dla miłośników historii. To właśnie w tym miejscu mieszkała nasza filmowa rodzina. Od samego początku urzekło nas swoim klimatem, idealnie wpisując się w styl wizualny filmu.

Klaustrofobiczne pomieszczenia, obdrapane ściany i spektakularne kolekcja eksponatów to tylko niektóre z walorów miejsca, z których mogliśmy skorzystać, robiąc film. To nie przypadek, że muzeum podobnie jak Ostatnia bajka... powstało i funkcjonuje z pasji i ogromu pracy jego twórców.

Kampinoski Park Krajobrazowy

Przestrzeń do życia dla naszych bohaterów, która uległa gwałtownej przemianie. Skażone powietrze uniemożliwia funkcjonowanie wszelkim żywym istotom, skazując je na wyginięcie. Specjalne ubrania ochronne i zapas tlenu stanowią jedyną drogę łączącą nasza trójkę bohaterów ze światem zewnętrznym, pozwalając im przetrwać w tych niekorzystnych warunkach. Puszcza, z jednej strony niezwykle tajemnicza i nieodgadniona, z drugiej – intrygująca i osobliwa, to bez wątpienia wymarzona sceneria do opowiedzenia naszej historii.

Na całe szczęście obszary parku wbrew fabule filmu pełnią rolę "zielonych płuc Warszawy", stanowiąc dom dla wielu gatunków roślin i zwierząt.

Źródło: Polak potrafi

Galeria

Zobacz wszystkie »
Tagi: Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego | Sławomir Grzymkowski | Igor Sztabiński | Natalia Sztabińska | Igor Połaniewicz | Magdalena Seweryn | Ostatnia bajka o Ziemi

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.