The Horror Writers Association ogłosiło ostateczną listę utworów nominowanych do nagrody Brama Stokera za rok 2013, przyznawanej za najlepszą literaturę grozy.
Powieść:
- Joe Hill - NOS4A2
- Stephen King - Doktor Sen
- Lisa Morton - Malediction
- Sarah Pinborough, F. Paul Wilson - A Necessary End
- Christopher Rice - The Heavens Rise
Debiutancka powieść:
- Kate Jonez - Candy House
- John Mantooth - The Year of the Storm
- Rena Mason - The Evolutionist
- Jonathan Moore - Redheads
- Royce Prouty - Stoker’s Manuscript
Powieść młodzieżowa:
- Patrick Freivald - Special Dead
- Kami Garcia - Unbreakable
- Geoffrey Girard - Project Cain
- Joe McKinney - Dog Days
- Cat Winters - In the Shadow of Blackbirds
Powieść graficzna:
- Ed Brubaker - Fatale Book Three: West of Hell
- Caitlin R. Kiernan - Alabaster: Wolves
- Brandon Seifert - Witch Doctor, Vol. 2: Mal Practice
- Cameron Stewart - Sin Titulo
- Paul Tobin - Colder
Nowela:
- Dale Bailey - The Bluehole
- Gary Braunbeck - The Great Pity
- Benjamin K. Ethridge - The Slaughter Man
- Gregory Frost - No Others Are Genuine
- Greg F. Gifune - House of Rain
- Rena Mason - East End Girls
Opowiadanie:
- Michael Bailey - Primal Tongue
- Patrick Freivald - Snapshot
- David Gerrold - Night Train to Paris
- Lisa Mannetti - The Hunger Artist
- John Palisano - The Geminis
- Michael Reaves - Code 666
Scenariusz:
- Fabien Adda i Fabrice Gobert - The Horde, odcinek serialu The Returned
- Brad Falchuk - Spilt Milk, odcinek serialu American Horror Story: Asylum
- Bryan Fuller - Apéritif, odcinek serialu Hannibal
- Daniel Knauf - A Whiff of Sulfur, odcinek serialu Dracula
- Glen Mazzara - Welcome to the Tombs, odcinek serialu The Walking Dead
Antologia:
- Horror Library: Volume 5 pod redakcją R.J. Cavendera i Boyda E. Harrisa
- After Death… pod redakcją Erica J. Guignarda
- Barbers & Beauties pod redakcją Michaela Knosta i Nancy Eden Siegel
- The Grimscribe’s Puppets pod redakcją Josepha S. Pulvera
- Dark Visions: A Collection of Modern Horror, Volume One pod redakcją Anthony'ego Rivery i Sharon Lawson
Zbiór opowiadań:
- Nathan Ballingrud - North American Lake Monsters: Stories
- Laird Barron - The Beautiful Thing That Awaits Us All and Other Stories
- James Dorr - The Tears of Isis
- Caitlin R. Kiernan - The Ape’s Wife and Other Stories
- Gene O’Neill - Dance of the Blue Lady
- S.P. Somtow - Bible Stories for Secular Humanists
Non-fiction:
- Barbara Brodman i James E. Doan - Images of the Modern Vampire: The Hip and the Atavistic
- Gary William Crawford - Ramsey Campbell: Critical Essays on the Modern Master of Horror
- William F. Nolan - Nolan on Bradbury: Sixty Years of Writing about the Master of Science Fiction
- Jarkko Toikkanen - The Intermedial Experience of Horror: Suspended Failures
- Robert H. Waugh - Lovecraft and Influence: His Predecessors and Successors
Poezja:
- Bruce Boston - Dark Roads: Selected Long Poems 1971-2012
- Helen Marshall - The Sex Lives of Monsters
- Marge Simon i Sandy DeLuca - Dangerous Dreams
- Marge Simon, Rain Graves, Charlee Jacob i Linda Addison - Four Elements
- Stephanie M. Wytovich - Hysteria: A Collection of Madness