23:51 22-04-2010

Comix Queerz 2010

Dodał(a): Jarosław 'beacon' Kopeć

Comix Queerz 2010
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Konwent: Comix Queerz 2010
Od: 6 lipca 2010
Do: 13 lipca 2010
Miasto: Warszawa
Typ konwentu: komiksowy


Mini festiwal komiksu lesbijskiego i queer w ramach Pomady, czyli niezależnych wydarzeń równoległych do Europride 2010 w Warszawie.

W programie między innymi:

  • "Dyke stories" - wprowadzenie do gatunku jakim jest komiks lesbijski,
  • "Vagina's herstory" - przedstawienie kilku mniej lub bardziej wartych uwagi lesbijskich komiksowych porno,
  • "Super(lesbo)heroine" - o nieheteronormatywnych superbohaterkach w amerykańskim mainstreamie.


Poza tym w planach także analiza twórczości Alison Bechdel, omówienie teorii queer w komiksie oraz safizm w polskich historiach rysunkowych.

Wśród prowadzących między innymi Sylwia Kaźmierczak, Pam Harrison i Wojciech Szot. Logo festu autorstwa Beaty Sosnowskiej.



Słowa kluczowe:

Comix Grrrlz, Comix Queerz, Comix Queerz 2010

Powiązane wieści:

» Antologia lesbijska jeszcze w tym roku
» Nabór do antologii lesbijskiej


Recenzje użytkowników:


Jeszcze nikt nie napisał własnej recenzji. Możesz być pierwszy(a)...

Dodaj recenzję dodaj swoją recenzję

Waszym zdaniem...

Andman
Ocena:
+4
(+1) [troll]
Wszak podstawa to walka z heteronormatywnością.
23-04-2010 07:59
Ninetongues
Ocena:
+2
(+1) [troll]
Andman - gdybym miał pierdu-pierdu to bym sobie taki wpis zrobił.

A informacja - bezcenna. I Beacon tam jedzie? Ciekawe, cóż go tak interesuje z tego przebogatego programu...? ;)
23-04-2010 15:17
rincewind bpm
Ocena:
0
(+1) [troll]
Ciekawe, co interesuje dziennikarzy na nudnych konferencjach prasowych polityków?

Odpowiedź: idą niezależnie od tego, co im się osobiście sądzi na temat programu, bo wypada, jeżeli to coś związanego z ich obowiązkami, i mają taką możliwość.

I to tak zupełnie na marginesie, ponieważ przynajmniej trzecia pozycja z podanych punktów programu (dostrzegłeś, że to "między innymi"?) wygląda ciekawie. O ile w przypadku dwóch pierwszych rzeczywiście można obawiać się przyciężkawej ideologii, o tyle w amerykańskim superbohaterskim mainstreamie już mniej (a przynajmniej nie takiej). Analiza tego, jak zmieniało się przedstawienie mniejszości seksualnych byłaby ciekawa także dla Was: piękny przyczynek do refleksji pt. "nasza cywilizacja zmierza do upadku i grzesznicy/chorzy ludzie są stawiani publice za wzór!" czy coś w ten deseń :)
23-04-2010 22:16
Ocena:
+5
(+1) [troll]
Rince, gratuluję czujności! homofobiczny wróg czai się wszędzie. Przyjedź na konwent, przygotuję dla Ciebie specjalny order Różowego Penisa :)
24-04-2010 18:19
Malaggar
Ocena:
+2
(+1) [troll]
"przedstawienie kilku mniej lub bardziej wartych uwagi lesbijskich komiksowych PORNO"
Moje podkreślenie to zapewne dla 99% osób jedyny powód, by te komiksy brać pod uwagę.

BTW, logo jak rozumiem przedstawia wykolczykowanego azjatę z irokezem?
24-04-2010 18:31
Andman
Ocena:
+3
(+1) [troll]
Też zwróciłem uwagę na obrzydliwość osoby z plakatu imprezy.
24-04-2010 20:41
Malaggar
Ocena:
+1
(+1) [troll]
@Andman: A może po prostu plakat pokazuje osoby żywo zainteresowane tego typu komiksami?;)
24-04-2010 22:00
Andman
Ocena:
0
(+1) [troll]
Osoba z plakatu swoim imażem kontestuje heteronormatywność i patriarchalną hegemonię. Inni bojownicy robią to dredami, koralikami, kolczykami, ćwiekami bądź też inną biżuterią.
24-04-2010 22:07
Louise
Ocena:
0
(+1) [troll]
Rince - nie bardzo rozumiem skąd u Ciebie od razu założenie o "ideologii" paneli.

Nine - A może Beacon docenia fakt, że istnieje coś takiego jak komiks lesbijski i poza obowiązkiem jako dziennikarz Poltera, jedzie tam dowiedzieć się czegoś o komiksach z tego nurtu?

A co do plakatu - w nawiązaniu do nazwy festu, plakat przedstawia osobę niejednoznaczną płciowo. Ruszcie trochę głowami...

Jeśli zaś chodzi o rzekomą ubogość programu, to cq jest blokiem całego wielkiego alterprajdowego przedsięwzięcia, o czym news informuje. I jak na taki mini fest program jest dobry. Malo tego, jest to pierwsze takie przedsięwzięcie w Polce.
Zapewniam, że komiks lesbijski jeszcze nie raz pojawi się na różnych festiwalach, bądź spotkaniach kulturalnych.
25-04-2010 21:11
Ocena:
+2
(+1) [troll]
To nie jest głupie. To jest kulturowo odmienne. ; )

Naprawdę jestem ciekaw, jak wygląda przedstawianie komiksów porno. Siedzi sobie ktoś i mówi "a oto komiks porno, a oto drugi komiks porno, a tu jest zajebiste 69, moja laska czerpie stąd inspirację"? Co w ogóle można powiedzieć o porno z wyjątkiem tego, że są bardziej lub mniej podniecające dla danej grupy/osoby?

Ja tam i tak wiem, że jestem heteronormatywnym frajerem.

@Sylwio
Zapewniam - zdecydowana większość młodzików DOCENIA komiks lesbijski. : P
25-04-2010 21:22
Ocena:
0
(+1) [troll]
@Luise

Wszyscy tutaj doceniamy fakt, że istnieje coś takiego jak komiks lesbijski. Ja, zachęcony perspektywą spotkania z prawdziwą kulturą, wybieram się tam osobiście. Czy wiesz może jakiego typu pornografia będzie tam prezentowana? Bardzo nie lubię takich mangowych mackowatych dziwadeł - preferowałbym coś bardziej stonowanego. Mam nadzieję, że znajdę coś dla siebie.

Dodatkowo, pragnę zaprosić wszystkich na moją prelekcję połączoną z dyskusją panelową pt.: "Ona, ona i automat". W planach prezentacja filmów poglądowych, być może również warsztaty.
25-04-2010 22:27
Malaggar
Ocena:
0
(+1) [troll]
" co do plakatu - w nawiązaniu do nazwy festu, plakat przedstawia osobę niejednoznaczną płciowo. Ruszcie trochę głowami..." Znaczy homo-niewiadomo.

"Zapewniam, że komiks lesbijski jeszcze nie raz pojawi się na różnych festiwalach, bądź spotkaniach kulturalnych." Świetnie. Będzie znów można pośmiać się z ogłoszeń.

"Malo tego, jest to pierwsze takie przedsięwzięcie w Polce." Pierwsze lesbijskie przedsięwzięcie w Polce? I co na to ta Polka?

"Wszyscy tutaj doceniamy fakt, że istnieje coś takiego jak komiks lesbijski." Tylko z różnych przyczyn ;)

"Dodatkowo, pragnę zaprosić wszystkich na moją prelekcję połączoną z dyskusją panelową pt.: "Ona, ona i automat". W planach prezentacja filmów poglądowych, być może również warsztaty." Nie mogę się doczekać;)
25-04-2010 22:49
Andman
Ocena:
0
(+1) [troll]
Czy organizatorzy Comix Queerz 2010 planują jakis panel dyskusyjny na festiwalu w Łodzi?
26-04-2010 10:35
Louise
Ocena:
0
(+1) [troll]
Andman - nie
26-04-2010 12:20
lucek
Ocena:
+1
(+1) [troll]
To nie konwent.
13-05-2010 13:26






Konto Polter Plus

Konkurs

Polecane artykuły

Najnowsze artykuły

Blogują

24 V :: Planetourist :: WTS: Schmetterling! (1)
24 V :: dzemeuksis :: [KB#31] Fetyszyzacja bron... (21)
24 V :: Szary Kocur :: Deadlands Noir (9)
24 V :: Aeth Queen :: John Carter: Frajda bez t... (15)
24 V :: Theta- :: The Ultimates (5)
24 V :: Eliash :: W imię pokoju - raport nr 6 (3)
23 V :: zigzak :: Wild Planets/Infinity Drive 2... (18)
23 V :: zegarmistrz :: Rozdział 2: A gdzie byli... (2)
23 V :: merryadok :: The Avengers - wrażenia po... (17)

Na forum

Odpowiedzi: 2969
Ostatni post: zarok
Odpowiedzi: 32
Ostatni post: XXS Gnom
avatar Odpowiedzi: 45
Ostatni post: Planetourist
avatar Odpowiedzi: 229
Ostatni post: quidamcorvus
Odpowiedzi: 8770
Ostatni post: Gedeon

Facebook